X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Czyli dr uznała, ze to chwilowe plamienie mogło mieć l związek ze zmniejszeniem Encortonu? Ja wg nich w ogóle dostałam ten Encorton „na głowę” (by mieli ze mną spokój ze ich o to męczyłam)...


    Nie, juz 2 tygodnie bralam 5. W piatek mialam miec wizyte, na ktorej dr juz zapowiedziala wczesnie, że encorton znów zmniejszy. Ale w środę przed wizytą pojawiło sie plamienie jednorazowe
    Dr mowila, że i od Lutinus moze byc i od bakterii i zebym się nie stresowala to jeszcze te 5 mi zostawila do 10 tygodnia. Rano na wizycie wszystko ok wiec kolejnego dnia mialam zejsc na to 2,5. O 22 krew zaczela się lac i dr napisala że puregonu tylko nie odstawiamy a ten encorton do teraz 2,5 biore. Mysle, że w piatek bedzie odstawiony. Mysle, że plamienie nie ma związku akurat z encortonem. To poprostu przez krwiak. Oczywiście zanim zeszlam z 7 i potem z 5 to pół wieczoru z męże straciliśmy na myślenie co ty robic. Ale ostatecznie i tak stosowalam się do tego co mówiła.

    A co do głowy to też ze wzgledu na to dr zgodzila się go pociągnąć dluzej. Gdy z nia negocjowałam w wiadomosciach na whatsapp napisala, że mogę zostawić zebym miala spokojna i w sumie ona też 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 12:16

    Medartka lubi tę wiadomość

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia88 wrote:
    Dziewczyny nie chwaliłam się, czasami ciężko się wbić w dyskusję 😜, ale doczekałam się transferu, mam pytanko dr A. B kazał zrobić betę 10 dpt, czy wcześniej może coś wyjść?, nie ukrywam stres jest to nasz jedyny zarodek.....


    Dr K pozwala robic w 7 dniu, ale nie wczesniej. To ✊✊🙏🙏 powodzenia😁

    Medartka, m1990 lubią tę wiadomość

  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za szczegółowa odpowiedz! No nic, to żegnam się z cała tabletka i od dziś po pol🤷🏻‍♀️✊🏻
    Anulas wrote:
    Nie, juz 2 tygodnie bralam 5. W piatek mialam miec wizyte, na ktorej dr juz zapowiedziala wczesnie, że encorton znów zmniejszy. Ale w środę przed wizytą pojawiło sie plamienie jednorazowe
    Dr mowila, że i od Lutinus moze byc i od bakterii i zebym się nie stresowala to jeszcze te 5 mi zostawila do 10 tygodnia. Rano na wizycie wszystko ok wiec kolejnego dnia mialam zejsc na to 2,5. O 22 krew zaczela się lac i dr napisala że puregonu tylko nie odstawiamy a ten encorton do teraz 2,5 biore. Mysle, że w piatek bedzie odstawiony. Mysle, że plamienie nie ma związku akurat z encortonem. To poprostu przez krwiak. Oczywiście zanim zeszlam z 7 i potem z 5 to pół wieczoru z męże straciliśmy na myślenie co ty robic. Ale ostatecznie i tak stosowalam się do tego co mówiła.

    A co do głowy to też ze wzgledu na to dr zgodzila się go pociągnąć dluzej. Gdy z nia negocjowałam w wiadomosciach na whatsapp napisala, że mogę zostawić zebym miala spokojna i w sumie ona też 😁

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia! Tylko rób betę a nie sikance - one kłamią
    Baaaardzo często!
    Anulas wrote:
    Dr K pozwala robic w 7 dniu, ale nie wczesniej. To ✊✊🙏🙏 powodzenia😁

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • Carolineee Przyjaciółka
    Postów: 95 25

    Wysłany: 18 lipca 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za radę! Zrobiłam tak jak pisałaś, i Pani Doktor się odezwała :)
    Anulas wrote:
    Jezeli są to takie sytuacje jak Rybitwa, że musisz znac decyzje natychmiast albo cos się dzieje i jest to jeszcze w godzinach pracy kliniki to napisz tez do recepcji tlumaczac sytuację. Panie przekażą dr że czekasz na odp.
    Tak mi dr kiedys powiedziala, że jak nie reaguje a sytuacja pilna to mam na recepcje sie dobijac i one dopilnują już wszystkiego.

    Anulas lubi tę wiadomość

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 18 lipca 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muzyna wrote:
    Chciałam ponowić pytanie,bo mój post chyba nie został zauważony.. jak podchodzą w klinice do zmiany lekarza? Nie ma takiego "nieczystego smaku", jeżeli potem np zabieg jest wykonywany przez pierworodnego lekarza?
    Ja zmieniłam Z na AB i nikt nie miał żadnych pretensji, nikt krzywo nie patrzył. Tylko jak mialam mieć USG macicy to zaczęłam rozmowę z AB i nawet nie zdążyłam powiedzieć, że nie chciałabym żeby drugim lekarzem był Z a AB już mówi, że tak wie wie dr Z nie będzie 😁 Z spotkałam na korytarzu po ostatniej punkcji, przywitał się, zagadał. Więc jak nie pasuje Ci lekarz to zmieniaj, to Tobie na lekarz pasować, to Ty wybierasz takiego, do którego masz zaufanie.

  • Karolina12341 Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 18 lipca 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie są terminy oczekiwania na wizytę do dr K??, wie któraś może?

  • Aguś93 Autorytet
    Postów: 586 149

    Wysłany: 18 lipca 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina12341 wrote:
    A jakie są terminy oczekiwania na wizytę do dr K??, wie któraś może?

    Kiedyś były na 1 wizyte koło 2 miesiące

    Karolina12341 lubi tę wiadomość

    11.18 Histeroskopia ,2xIUI :(
    06.19 In Vitro- 5 zarodków, po badaniu 3 zdrowe
    07.19 Transfer :(, 12.19 Transfer :(
    05.20 Transfer :(
    Zmiana kliniki -2 i 3 procedura in vitro- beta 0 lub biochemiczne
    Zmiana kliniki - 4 procedura
    22.11 transfer 4bb i 3ba
    7dpt 165🍀
    9dpt 372🍀
    11dpt 601🍀
    14 dpt 1081🍀
    21 dpt wizyta są 2 zarodki 👊🍀
    34 dpt Mamy jedno ❤
    w4sqflw1wm1d4kvz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina12341 wrote:
    A jakie są terminy oczekiwania na wizytę do dr K??, wie któraś może?
    Z wcześniejszych wpisów to pamiętam że około miesiąca . Ale możesz też iść do Kru ja w sumie od niego zaczynałam on też już robi IVF .

    Karolina12341 lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 18 lipca 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Z wcześniejszych wpisów to pamiętam że około miesiąca . Ale możesz też iść do Kru ja w sumie od niego zaczynałam on też już robi IVF .

    Szczerze to bym nie szla do Kru, bo wolalabym kogos z wiekszym doswiadczeniem, a nie zeby sie na mnie uczyl 🙄 Wiem, ze kazdy kiedys zaczyna, no ale nie musi sie uczyc na mnie 🙈

    Matilda19 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżynka jak u Ciebie po punkcji? :) mam nadzieję, że u Ciebie wszystko się dobrze ułożyło :)

    My zaczynamy od nowa. Niestety nasza jedyna komóreczka okazała się nieprawidłowa.

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • Śnieżynka Przyjaciółka
    Postów: 107 24

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Śnieżynka jak u Ciebie po punkcji? :) mam nadzieję, że u Ciebie wszystko się dobrze ułożyło :)

    My zaczynamy od nowa. Niestety nasza jedyna komóreczka okazała się nieprawidłowa.
    No niestety u Nas też nic 2 komórki byly, jedna niedojrzała a druga się nie zaplodnila, więc też zaczynamy od nowa.

  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie masz zalecenia od dr AB?

    My zaczynamy w następnym cyklu z tymi samymi lekami o ile hormony będą ok.
    Ale mam zbadać też kariotyp. Tu już jestem zielona..

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • Śnieżynka Przyjaciółka
    Postów: 107 24

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Jakie masz zalecenia od dr AB?

    My zaczynamy w następnym cyklu z tymi samymi lekami o ile hormony będą ok.
    Ale mam zbadać też kariotyp. Tu już jestem zielona..
    We wtorek mam się z nim skontaktować i będzie jeszcze raz analizował i wtedy zobaczymy co zaproponuje. A ty u kogo jesteś?

  • Karolina12341 Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, wybiorę dr K, jednak zdrowe zarodki nie dały ciąży u dr A. B, z racji doświadczenia.

  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżynka wrote:
    We wtorek mam się z nim skontaktować i będzie jeszcze raz analizował i wtedy zobaczymy co zaproponuje. A ty u kogo jesteś?

    U dr K.

    Wysłałam zapro do przyjaciółek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 15:40

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 18 lipca 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś93 wrote:
    Kiedyś były na 1 wizyte koło 2 miesiące
    Ciekawe czy jakbym chciała przyjść w 3dc to będę mogła tak od razu, czy bedą chciały w rejestracji mnie zapisać, czy będę musiała czekać jakby na pierwszą wizytę..

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 18 lipca 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muzyna wrote:
    Chciałam ponowić pytanie,bo mój post chyba nie został zauważony.. jak podchodzą w klinice do zmiany lekarza? Nie ma takiego "nieczystego smaku", jeżeli potem np zabieg jest wykonywany przez pierworodnego lekarza?
    Ja pare razy poszłam do AB zamiast do K bo nie było do niej terminów a miałam jakieś pilne sprawy i nie zauważyłam żadnej różnicy , jakbym była jego pacjentką wiec myśle że nie ma problemu a jak planujesz np przejść od któregoś z „facetów „ do dr K to już zupełny luz bo ona z nich wszystkich najwieksza empatię chyba przejawia😉

  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 18 lipca 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muzyna wrote:
    Ciekawe czy jakbym chciała przyjść w 3dc to będę mogła tak od razu, czy bedą chciały w rejestracji mnie zapisać, czy będę musiała czekać jakby na pierwszą wizytę..
    W pierwszym dniu cyklu dzwonisz /piszesz SMS do rejestracji że masz mieć wizytę w 3 dc u danego dr i wpisują bez problemu , przynajmniej ja tak miałam. No chyba że urlop to wiadomo niemożliwe a tak to zawsze gdzieś wcisną

  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 18 lipca 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Dziewczyny, pytanie od odstawianie Encortonu. Dr Kru już (11t1d wg USG) chciał mi odstawić, ale wyprosilam do prenatalnych (27 lipca), żeby jeszcze zostawił. Zgodził się, bym brała 1/2 tabletki (2,5 mg) - dotychczas brałam cała (5 mg). Mówi, żebym się nie bała i ze to bezpieczne, ale ja i tak się martwie. Słyszałam, ze niektóre dziewczyny dużo dłużej biorą... Jak było u Was - u tych biorących Encorton w ciąży?
    Mi dr K chciała odstawić w 7 tyg i kazała jeszcze przez tydzień brać 2,5 i koniec ale przeciągnęła sobie sama do dwóch tygodni w dawcę 2,5. Potem miałam krwotok i pytałam czy Encorton znowu brać , nie kazała , powiedziała że nie związku z krwiakiem

    Medartka lubi tę wiadomość

‹‹ 2373 2374 2375 2376 2377 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ