X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Karolinaaaa11 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 2 września 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs.P wrote:
    Hej dziewczyny, wszystko jest dobrze i jest serduszko ❤️
    AB wpisał mi w kartę: tsh na następnej wizycie, tzn. że mogę się już pojawić z wynikiem najlepiej z tego samego labo i nie muszę robić w Medarcie?
    Dr chyba jeszcze nie doszedł do siebie po urlopie 😋


    Za dużo miał wolnego 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2020, 20:31

    Mrs.P, Anulas lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ❗️❗️❗️ dziewczyny będące teraz w ciąży, od wczoraj na liście bezpłatnych leków macie wszystkie opcje clexane, luteinę, wszystkie leki tarczycowe itd 💪🏻 Spora oszczędność i wreszcie coś zrobili w stronę ciężarnych 🤰🏻

    Mamka92 lubi tę wiadomość

  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 2 września 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza wrote:
    ❗️❗️❗️ dziewczyny będące teraz w ciąży, od wczoraj na liście bezpłatnych leków macie wszystkie opcje clexane, luteinę, wszystkie leki tarczycowe itd 💪🏻 Spora oszczędność i wreszcie coś zrobili w stronę ciężarnych 🤰🏻
    A to musi być zaświadczenie od lekarza o ciąży czy jak ? Pytałam się dr Kru na wizycie to jeszcze nic o tym nie wiedział dokładnie. A wczoraj kupowałam clexane i płaciłam normalnie 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2020, 21:32

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 2 września 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przeczytałam, ze refundacja jest owszem dla kobiet, które maja wskazania do refundacji czyli np nawracające poronienia itp. Oprócz tego wystawic może lek na refundacje tylko lekarz NFZ 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ A rzadko, która z nas przy problemach prowadzi ciąże na NFZ... masakra

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    Właśnie przeczytałam, ze refundacja jest owszem dla kobiet, które maja wskazania do refundacji czyli np nawracające poronienia itp. Oprócz tego wystawic może lek na refundacje tylko lekarz NFZ 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ A rzadko, która z nas przy problemach prowadzi ciąże na NFZ... masakra
    Cytuje :

    Prawo do darmowych leków przysługuje do 15 dni po planowanej dacie porodu. Receptę będzie wystawiał lekarz lub położna, którzy mają podpisane umowy z NFZ. Jeżeli lekarz nie ma takiej umowy, to receptę będzie mógł wystawić na podstawie zaświadczenia o ciąży, które wystawia osoba stwierdzająca ciążę. Z programu również skorzystają kobiety, które skorzystały z metody in vitro. Leki refundowane na recepcie będą oznaczone symbolem „C”. Jeżeli lekarz nie umieści go na recepcie, to niestety refundacja nie będzie przysługiwać. Co więcej, nawet widoczna ciąża nie będzie okolicznością umożliwiającą dopisanie symbolu „C” do recepty. Dlatego kobiety będą musiały zwrócić uwagę na poprawność wystawienia recepty.

    Martynkowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.google.pl/amp/s/bezprawnik.pl/darmowe-leki-ciaza-plus/amp/

    Macie linka do wklejenia i poczytania 👩🏻‍💻

  • Mrs.P Autorytet
    Postów: 263 148

    Wysłany: 3 września 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko opcja, aczkolwiek z progesteronu widzę tylko Luteinę dopoch i pod język.

    uwo9s65govurilvf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przenieśliśmy się do Med Artu do pani dr K. Będziemy podchodzić do criotransferu 2 zarodków (1 super, drugi słabszy) uzyskanych w 3 procedurze w Klinice Bocian. Jestem po 3 transferach świeżych, beta nigdy nawet nie drgnęła... Zrobiłam badania na trombofilię wrodzoną, wczoraj dostałam wynik: V Leiden hetero. Czy u pani doktor dostanę heparynę już do transferu, czy dopiero po ew. pozytywnej becie?

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 3 września 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs.P wrote:
    Spoko opcja, aczkolwiek z progesteronu widzę tylko Luteinę dopoch i pod język.
    Które rzadko nasi lekarze przepisują.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 3 września 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panizajączkowa wrote:
    Dziewczyny, przenieśliśmy się do Med Artu do pani dr K. Będziemy podchodzić do criotransferu 2 zarodków (1 super, drugi słabszy) uzyskanych w 3 procedurze w Klinice Bocian. Jestem po 3 transferach świeżych, beta nigdy nawet nie drgnęła... Zrobiłam badania na trombofilię wrodzoną, wczoraj dostałam wynik: V Leiden hetero. Czy u pani doktor dostanę heparynę już do transferu, czy dopiero po ew. pozytywnej becie?

    Clexane w standardzie daja tu prawie wszystkim dziewczyna. Zaczyna się brać chyba dzień po transferze, ale jak to jest w przypadku złego wyniku nie wiem. Może wcześniej bedziesz cos dostawac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2020, 11:25

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 3 września 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panizajączkowa wrote:
    Dziewczyny, przenieśliśmy się do Med Artu do pani dr K. Będziemy podchodzić do criotransferu 2 zarodków (1 super, drugi słabszy) uzyskanych w 3 procedurze w Klinice Bocian. Jestem po 3 transferach świeżych, beta nigdy nawet nie drgnęła... Zrobiłam badania na trombofilię wrodzoną, wczoraj dostałam wynik: V Leiden hetero. Czy u pani doktor dostanę heparynę już do transferu, czy dopiero po ew. pozytywnej becie?
    Ja clexane miałam różnie czasami od 3dc albo od dnia przyjmowania progesteronu czyli 5 dni przed transferem dodatkowo acard albo agapurin

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 3 września 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, po ilu inseminacjach lekarz mówił o in vitro . Czy z reguły do 3 razy sztuka???

  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 3 września 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Hej dziewczyny, po ilu inseminacjach lekarz mówił o in vitro . Czy z reguły do 3 razy sztuka???
    To zależy od Was. Lekarz nie będzie namawiał na nic. Nam dr K powiedziała, ze to nasza decyzja, ze z medycznych punktów widzenia nawet iui można robić do 5 razy. My jednak po 2 podeszliśmy już do ivf.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2020, 13:30

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 3 września 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Hej dziewczyny, po ilu inseminacjach lekarz mówił o in vitro . Czy z reguły do 3 razy sztuka???


    U nas też była mowa o max 3, potem ivf, które też nie daje gwarancji, bynajmniej tak jest u Nas, za to naturalnie się udaje 🤷‍♀️, czasem ciężko to pojąć.

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 3 września 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Clexane w standardzie daja tu prawie wszystkim dziewczyna. Zaczyna się brać chyba dzień po transferze, ale jak to jest w przypadku złego wyniku nie wiem. Może wcześniej bedziesz cos dostawac.

    Pomylilam się nie dzien po transferze a dzien po punkcji mialam napisać

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1061 1172

    Wysłany: 3 września 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panizajączkowa wrote:
    Dziewczyny, przenieśliśmy się do Med Artu do pani dr K. Będziemy podchodzić do criotransferu 2 zarodków (1 super, drugi słabszy) uzyskanych w 3 procedurze w Klinice Bocian. Jestem po 3 transferach świeżych, beta nigdy nawet nie drgnęła... Zrobiłam badania na trombofilię wrodzoną, wczoraj dostałam wynik: V Leiden hetero. Czy u pani doktor dostanę heparynę już do transferu, czy dopiero po ew. pozytywnej becie?
    Ja jestem u AB i heparynę zawsze miałam kilka dni przed transferem :)

    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.2021 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
    25.04.2024 Franek 😍
  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 3 września 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa25 wrote:
    U nas też była mowa o max 3, potem ivf, które też nie daje gwarancji, bynajmniej tak jest u Nas, za to naturalnie się udaje 🤷‍♀️, czasem ciężko to pojąć.
    Ja mam za sobą 5 poronien , wszystkie 5 ciaz naturalne. 2 inseminacje i nic . Chciałam podpytac lekarza ale tylko mi odp że zaprasza na wizytę i ustalimy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2020, 16:03

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 3 września 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    To zależy od Was. Lekarz nie będzie namawiał na nic. Nam dr K powiedziała, ze to nasza decyzja, ze z medycznych punktów widzenia nawet iui można robić do 5 razy. My jednak po 2 podeszliśmy już do ivf.
    Dr. K przeprowadzala u was in vitro czy dr. Kru?

  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 3 września 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Też robi wtedy sisa partnerom. SIS jest na ukrwienie w narządach ja miałam na macicę i jelita ale właśnie mówił mi o facetach że bardzo często to robi panom starającym się o dziecko.
    PS mój mąż nie miał żadnych objawów odnośnie tarczycy dr K na 1 wizycie zleciła badanie dla niego i cały pakiet tarczycy i wyszło hashimo a TSH zawsze idealne miał. Moim zdanie niech zrobi ta tarczycę chociaż cały pakiet z przeciwciałami a potem zobaczycie czy iść dalej w badania czy tu leży problem.
    Anakonda mam do Ciebie pytanie. Mąż zrobił ta tarczycę wszystkie w normie ,że tak powiem ciut wyżej niż najniższa granicą normy np. TSH od 0 to miał 0,52 id. więc tutaj chyba ok.. :( nie wiem gdzie moglibyśmy dalej szukać i u kogo...:( Myślisz że dr K by coś pomogła czy raczej ciężko coś stworzyć z niczego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2020, 16:59

    Pelna nadziei
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 3 września 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    Anakonda mam do Ciebie pytanie. Mąż zrobił ta tarczycę wszystkie w normie ,że tak powiem ciut wyżej niż najniższa granicą normy np. TSH od 0 to miał 0,52 id. więc tutaj chyba ok.. :( nie wiem gdzie moglibyśmy dalej szukać i u kogo...:( Myślisz że dr K by coś pomogła czy raczej ciężko coś stworzyć z niczego?
    A przeciwciała też zrobił czy tylko TSH? Kurcze może umów go do Honoraty on wyczuje ze ma hormony do dupy bynajmniej u mnie powiedziała i się potwierdziło. Mąż miał usg jąder? Bo żylaki obniżają parametry. Już nie pamiętam co mój mąż badał na bank tarczycę, usg jąder, badanie nasienia i posiew i test HBA.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
‹‹ 2436 2437 2438 2439 2440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ