X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 listopada 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagmara wrote:
    Dziewczyny, które miały IVF z badaniem zarodków, ile Was wszystko kosztowało?
    Wiem, że cena zależy od ilości badanych zarodków, więc podajcie mi na Waszych przykładach.
    I drugie pytanie: jakie badania zleca MedArt przed przystąpieniem, czy kariotyp jest obowiązkowy dla męża też?
    Jeśli wystąpiły u was wady ja bym już robiła kariotyp i mąż i ty. Mnie ponad 28.000 ale nie mialam refundacji na leki i mieliśmy 6 zarodków

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 20 listopada 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś poza badaniami genetycznymi w kierunku nietolerancji na gluten robiła przeciwciała ? Wyszło, że geny uszkodzone, przeciwciał nie ma, a stosuje dietę? Ja tak miałam. Dr na początku mówił dieta nie, potem stosować. A ostatnio tak mi namieszała koleżanka w głowie... Mówiła, że przez diety nie dostarczam wszystkich witamin . Większą sobie szkodę robię nie jedząc wszystkiego. Celiaki nie mam więc dlaczego krzywdę sobie robię. Jak będę w ciąży,zamiast jeść wszystko na co kobieta w ciąży ma apetyt, to będę przez głupotę swoją dziecko witamin pozbawiać. A na koniec okaże sie , że dziecko alergie na gluten bedzie miało , bo ja nie jadłam w ciąży. Teraz ciągle o tym myślę 🤦‍♀️

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 20 listopada 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Lumiko i jak wczorajsze Usg? :)
    Ja w sobotę znowu na kontrole endo i jelsi będzie Ok to robimy biopsje endo.


    A Endo musi być jakieś konkretnej grubości żeby można było zrobic biopsję? Ja miałam biobsje podczas punkcji,dr za jednym zamachem zrobiła,więc pewnie tak. No to teraz trzymamy kciuki ,żeby coś z konkretnego ,tzn udany transfer z tej biopsji wyniknal✊✊✊✊

    Dzięki u nas ok,mamy ❤️🙂
    Chwila spokoju i oddechu wczoraj ,ale już dziś mam stres co to będzie dalej,bo wiadomo bywa różnie .


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 11:27

    Anulas, Lena 87, Kaach, Kora88, 91aga lubią tę wiadomość

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Kasia0490 Koleżanka
    Postów: 35 7

    Wysłany: 20 listopada 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Dziewczyny czy któraś poza badaniami genetycznymi w kierunku nietolerancji na gluten robiła przeciwciała ? Wyszło, że geny uszkodzone, przeciwciał nie ma, a stosuje dietę? Ja tak miałam. Dr na początku mówił dieta nie, potem stosować. A ostatnio tak mi namieszała koleżanka w głowie... Mówiła, że przez diety nie dostarczam wszystkich witamin . Większą sobie szkodę robię nie jedząc wszystkiego. Celiaki nie mam więc dlaczego krzywdę sobie robię. Jak będę w ciąży,zamiast jeść wszystko na co kobieta w ciąży ma apetyt, to będę przez głupotę swoją dziecko witamin pozbawiać. A na koniec okaże sie , że dziecko alergie na gluten bedzie miało , bo ja nie jadłam w ciąży. Teraz ciągle o tym myślę 🤦‍♀️


    Z mojego doświadczenia, wszystko z umiarem, ja też dałam się namówić na dietę bezglutenowa nie mając cieliaki i niestety ma to konsekwencje dla mojego dziecka,alergolog mówiła, że to tak jak pacjent jest zdrowy a zaczyna stosować dietę cukrzycowa inp leczenie insulina co w Jego przypadku zamiast pomoc może zaszkodzić, troszkę mam wrażenie, że lekarze w Medart nie patrzą na organizm całościową tylko skupiają się na jego jednej części, ale to jest takie moje przemyślenie po leczeniu, nie mniej można stosować dietę ale ja bym nie eliminowała całkowicie glutenu jak nie ma cieliaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 11:34

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 20 listopada 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    jestem aktualnie na Marvellon, pod koniec listopada mam mieć badanie usg 3d macicy, a 2 grudnia będę podczas 20stej tabletki i mam wizytę. Zobaczymy co dalej. Jeśli wszystko będzie dobrze to od następnego cyklu Pani doktor chce zacząć stymulacje. Pierwsza próba przed nami. Mąż zamroził w tym miesiącu nasienie, bo nie mogliśmy dłużej czekać (kryptozoospermia), ale dr Ż stwierdził, że i tak przy podejściu warto spróbować pozyskać świeże plemniki.
    Tutaj moje pytanie - czy zdarzyło Wam się, że leki które miałyście zapisane do stymulacji nie były refundowane? Z jakimi kosztami można się liczyć? Czytałam, że refundacja przysługuje do 3 podejść, dla kobiet poniżej 40rż i przy odpowiednich wynikach FSH i AMH, czy to rzeczywiście tak wygląda?

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 20 listopada 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Dziewczyny czy któraś poza badaniami genetycznymi w kierunku nietolerancji na gluten robiła przeciwciała ? Wyszło, że geny uszkodzone, przeciwciał nie ma, a stosuje dietę? Ja tak miałam. Dr na początku mówił dieta nie, potem stosować. A ostatnio tak mi namieszała koleżanka w głowie... Mówiła, że przez diety nie dostarczam wszystkich witamin . Większą sobie szkodę robię nie jedząc wszystkiego. Celiaki nie mam więc dlaczego krzywdę sobie robię. Jak będę w ciąży,zamiast jeść wszystko na co kobieta w ciąży ma apetyt, to będę przez głupotę swoją dziecko witamin pozbawiać. A na koniec okaże sie , że dziecko alergie na gluten bedzie miało , bo ja nie jadłam w ciąży. Teraz ciągle o tym myślę 🤦‍♀️

    A rozumiem, że koleżanka jest lekarzem? :)
    Ja jestem na diecie bezglutenowej i aktualnie w ciąży. Pytałam lekarza jak to może być z ta nietolerancja. Odpowiedział mi, ze jeśli mam ten gen i mąż tez uszkodzony to dziecko również może po nas odziedziczyć. Nie uważam żebym dostarczała mniej „witamin”. Uważam, ze dieta bezglutenowa jest zdrowsza bo staranniej dobieramy produkty do jedzenia. Jeśli uważamy za witaminy - drożdżówki, paczki, pierogi albo inne tego typu rzeczy to odpowiedzmy sobie czy one są naprawdę zdrowe ? Co ma na myśli, ze nie dostarczasz dziecku witamin? Gdzie w glutenie są witaminy ? 🧐🧐🔎 niech poda przykłady, chetnie się dowiem :). Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, orzechy itp glutenu nie maja, a to są najważniejsze składniki odżywcze dla malucha.

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 20 listopada 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    A Endo musi być jakieś konkretnej grubości żeby można było zrobic biopsję? Ja miałam biobsje podczas punkcji,dr za jednym zamachem zrobiła,więc pewnie tak. No to teraz trzymamy kciuki ,żeby coś z konkretnego ,tzn udany transfer z tej biopsji wyniknal✊✊✊✊

    Dzięki u nas ok,mamy ❤️🙂
    Chwila spokoju i oddechu wczoraj ,ale już dziś mam stres co to będzie dalej,bo wiadomo bywa różnie .
    Dr K twiedzi, ze endometrium ma być takie jakie powinno być przy transferze. W dni punkcji tez miałam, ale to coś innego, bo endometrium nie jest jeszcze gotowe. :)

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 20 listopada 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    A rozumiem, że koleżanka jest lekarzem? :)
    Ja jestem na diecie bezglutenowej i aktualnie w ciąży. Pytałam lekarza jak to może być z ta nietolerancja. Odpowiedział mi, ze jeśli mam ten gen i mąż tez uszkodzony to dziecko również może po nas odziedziczyć. Nie uważam żebym dostarczała mniej „witamin”. Uważam, ze dieta bezglutenowa jest zdrowsza bo staranniej dobieramy produkty do jedzenia. Jeśli uważamy za witaminy - drożdżówki, paczki, pierogi albo inne tego typu rzeczy to odpowiedzmy sobie czy one są naprawdę zdrowe ? Co ma na myśli, ze nie dostarczasz dziecku witamin? Gdzie w glutenie są witaminy ? 🧐🧐🔎 niech poda przykłady, chetnie się dowiem :). Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, orzechy itp glutenu nie maja, a to są najważniejsze składniki odżywcze dla malucha.

    Nie jest lekarzem. Ma problemy z jelitami i lekarze twierdzą, że alergie pokarmowe . Robiła badania , żeby wykluczyć produkty. Kochana , a przeciwciała też badałaś ? Ja juz sama nie wiem co o tym myśleć.Jeszcze przypomniało mi się jak jedna z dziewczyn pisała na forum , że glutenu, laktozy, cukru nie jadła. Doszło nadciśnienie, więc jałowo bez soli. A teraz mała nic nie może jeść , alergie. Zapalenie przełyku i żołądka ma. Mówiła, że jej lekarze mówili, że to przez dietę. Każdy lekarz mówi inaczej i później już nie wiadomo co robić, żeby było dobrze .

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 20 listopada 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia0490 wrote:
    Z mojego doświadczenia, wszystko z umiarem, ja też dałam się namówić na dietę bezglutenowa nie mając cieliaki i niestety ma to konsekwencje dla mojego dziecka,alergolog mówiła, że to tak jak pacjent jest zdrowy a zaczyna stosować dietę cukrzycowa inp leczenie insulina co w Jego przypadku zamiast pomoc może zaszkodzić, troszkę mam wrażenie, że lekarze w Medart nie patrzą na organizm całościową tylko skupiają się na jego jednej części, ale to jest takie moje przemyślenie po leczeniu, nie mniej można stosować dietę ale ja bym nie eliminowała całkowicie glutenu jak nie ma cieliaki.

    Mi lekarz na pocztku wykrył Hashimoto. Powiedział , że nie mogę jeść glutenu ... Pojechalam do endykrynologa. Powiedział, że to nie hashimoto. Tylko niedoczynność tarczycy. Choroba się nie rozwinęła, szybko wykryta. Mam jeść wszystko , ale w ograniczonych ilościach. Glutenu się nie odstawia całkowicie , bo organizm też go potrzebuje. Jej przyjaciółka odstawiła i zachorowała na nowotwór jelita grubego. Każdy lekarz mówi inaczej . Dlatego już sama nie wiem co jest lepsze dla nas i dla dziecka. 😔

  • AisoG Ekspertka
    Postów: 153 90

    Wysłany: 20 listopada 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko mam kilka pytań do Ciebie ;)
    Byłabym wdzięczna za przyjęcie mnie do przyjaciółek.

    Lumiko lubi tę wiadomość

    Medart od 08.2019
    Pobrano 19 komórek
    Zapładniono 14
    Pozostało 9
    ❄❄❄❄❄❄❄❄❄w tym przebadane 4 i zdrowe genetycznie! :)

    I transfer 14.05 😢 beta 4,0

    II transfer 😥

    III transfer😥

    IV transfer😥

    V transfer ciąża pozamaciczna usunięcie jajowodu

    2023 naturals
    27.01 ❤️
  • Mamka92 Autorytet
    Postów: 260 413

    Wysłany: 20 listopada 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Dziewczyny czy któraś poza badaniami genetycznymi w kierunku nietolerancji na gluten robiła przeciwciała ? Wyszło, że geny uszkodzone, przeciwciał nie ma, a stosuje dietę? Ja tak miałam. Dr na początku mówił dieta nie, potem stosować. A ostatnio tak mi namieszała koleżanka w głowie... Mówiła, że przez diety nie dostarczam wszystkich witamin . Większą sobie szkodę robię nie jedząc wszystkiego. Celiaki nie mam więc dlaczego krzywdę sobie robię. Jak będę w ciąży,zamiast jeść wszystko na co kobieta w ciąży ma apetyt, to będę przez głupotę swoją dziecko witamin pozbawiać. A na koniec okaże sie , że dziecko alergie na gluten bedzie miało , bo ja nie jadłam w ciąży. Teraz ciągle o tym myślę 🤦‍♀️


    Ja mqm gen przeciwcial nie mam, nie stosuje diety.

    Miśka01 lubi tę wiadomość

    2014 Polna Poznań 3x iui :(
    4 transfery :-(
    2015 Medart
    2 zarodki 8b - synek 42tc
    2019 transfer 5.1.1 cb
    10.05.2020 crio 5.1.1 i 4.2.1
    Córeczka 32tc
    km5sf71xl2bypfj2.png
  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 20 listopada 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisoG wrote:
    Lumiko mam kilka pytań do Ciebie ;)
    Byłabym wdzięczna za przyjęcie mnie do przyjaciółek.
    Pewnie🙂

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 20 listopada 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamka92 wrote:
    Ja mqm gen przeciwcial nie mam, nie stosuje diety.
    Kochana przed zajściem w ciążę dietę stosowałaś?

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 20 listopada 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Dr K twiedzi, ze endometrium ma być takie jakie powinno być przy transferze. W dni punkcji tez miałam, ale to coś innego, bo endometrium nie jest jeszcze gotowe. :)

    Z tego co mi mówiła to chciała do biopsji z dnia punkcji,ale to było w zeszłym roku,więc mogłam się kopnąć😉

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 20 listopada 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 ja mam uszkodzony gen. Przeciwciała ujemne. Ale dr kazała przejść na dietę. Caly czas jestem na niej.

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 20 listopada 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Kochana przed zajściem w ciążę dietę stosowałaś?
    u mnie podobnie, gen uszkodzony, przeciwciał w ogóle nie robiłam, dr kazała od razu przejść na bezgluten przed rozpoczęciem procedury :)

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • AisoG Ekspertka
    Postów: 153 90

    Wysłany: 20 listopada 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanko do dziewczyn, które miały przeprowadzone łyżeczkowanie endometrium. Czy transfer był robiony już w kolejnym cyklu (zakładając, że wyniki hormonów były ok)?

    Medart od 08.2019
    Pobrano 19 komórek
    Zapładniono 14
    Pozostało 9
    ❄❄❄❄❄❄❄❄❄w tym przebadane 4 i zdrowe genetycznie! :)

    I transfer 14.05 😢 beta 4,0

    II transfer 😥

    III transfer😥

    IV transfer😥

    V transfer ciąża pozamaciczna usunięcie jajowodu

    2023 naturals
    27.01 ❤️
  • AisoG Ekspertka
    Postów: 153 90

    Wysłany: 20 listopada 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagmara wrote:
    Dziewczyny, które miały IVF z badaniem zarodków, ile Was wszystko kosztowało?
    Wiem, że cena zależy od ilości badanych zarodków, więc podajcie mi na Waszych przykładach.
    I drugie pytanie: jakie badania zleca MedArt przed przystąpieniem, czy kariotyp jest obowiązkowy dla męża też?

    Mi po podliczeniu wychodzi około 38tys. W tym 4badane.zarodki i trzy transfery.
    Możesz oszacować podstawowe koszty in vitro, ale bardzo dużo pieniążków ucieka w aptece.
    Tak czy inaczej dobrze, że jest taka możliwość leczenia 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 19:25

    Medart od 08.2019
    Pobrano 19 komórek
    Zapładniono 14
    Pozostało 9
    ❄❄❄❄❄❄❄❄❄w tym przebadane 4 i zdrowe genetycznie! :)

    I transfer 14.05 😢 beta 4,0

    II transfer 😥

    III transfer😥

    IV transfer😥

    V transfer ciąża pozamaciczna usunięcie jajowodu

    2023 naturals
    27.01 ❤️
  • Olanta Przyjaciółka
    Postów: 71 68

    Wysłany: 20 listopada 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagmara wrote:
    Dziewczyny, które miały IVF z badaniem zarodków, ile Was wszystko kosztowało?
    Wiem, że cena zależy od ilości badanych zarodków, więc podajcie mi na Waszych przykładach.
    I drugie pytanie: jakie badania zleca MedArt przed przystąpieniem, czy kariotyp jest obowiązkowy dla męża też?

    U nas ok 25tys w pierwszej procedurze do momentu pozytywnej bety w tym badanie 4 zarodków (są to koszty mniej więcej). Później kolejne koszty leków i prowadzenie w ciąży szacuje na ok 15tys. W drugiej procedurze zapisuje koszty i na chwile obecną mamy prawie 12tys bez kosztów badania genetycznego i transferu.

    Starania od 2016
    11.2017 - Medart
    04.2018 - I ivf --> 4 ❄❄❄❄ - 1 zdrowy
    06.2018 - transfer 🙂
    02.2019 - zdrowa Córeczka ❤
    09.2020 - starania o rodzeństwo
    10.2020 - II ivf --> 1❄
  • Mamka92 Autorytet
    Postów: 260 413

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Kochana przed zajściem w ciążę dietę stosowałaś?


    Nie :) ani przed 1 ciąża ani teraz chociaż dr Z kazał.

    2014 Polna Poznań 3x iui :(
    4 transfery :-(
    2015 Medart
    2 zarodki 8b - synek 42tc
    2019 transfer 5.1.1 cb
    10.05.2020 crio 5.1.1 i 4.2.1
    Córeczka 32tc
    km5sf71xl2bypfj2.png
‹‹ 2511 2512 2513 2514 2515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ