X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    OMG serio nie są konieczne badania prenetalne przy zdrowym zarodku?? Ym jestem zdecydowanie innego zdania uważam, że takie badania są koniecznie bo na zwykłym USG lekarz nie jest w stanie wszystkiego sprawdzić. Poza tym prenetalne robią lekarze certyfikowani i na dokładnym sprzęcie można na nich wychwycić nie tylko choroby genetyczny, ale i rozwojowe i jestem niestety, ale przykładem w tej kwestii. Ja uważam takie badanie za konieczne i nie chodzi tylko o wychwycenie jakiś wad u dziecka, ale i zwrócenie szczególnej uwagi jeśli lekarz zauważy coś niepokojącego może później to kontrolować szczegółowo...

    Kaach a czy USG genetyczne to to samo co prenatalne? Dr K zapisała mnie na USG genetyczne.

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Kaach Autorytet
    Postów: 1058 1155

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Kaach a czy USG genetyczne to to samo co prenatalne? Dr K zapisała mnie na USG genetyczne.
    Ogólnie mogę się mylić, ale badania prenetalne dziela się na inwazyjne czyli np. amniopunkcja, i nie inwazyjne czyli USG genetyczne, pappa, nifty, sanco itp. "USG genetyczne jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, które wykonuje się głowicą przezbrzuszną."
    Może Pani Dr chodziło o jakieś badanie genetyczne z krwi bo w przypadku zdrowego zarodka to nie ma sensu 🤷‍♀️. Ale mówię może się mylę.

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • Szałwia Debiutantka
    Postów: 10 9

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    OMG serio nie są konieczne badania prenetalne przy zdrowym zarodku?? Ym jestem zdecydowanie innego zdania uważam, że takie badania są koniecznie bo na zwykłym USG lekarz nie jest w stanie wszystkiego sprawdzić. Poza tym prenetalne robią lekarze certyfikowani i na dokładnym sprzęcie można na nich wychwycić nie tylko choroby genetyczny, ale i rozwojowe i jestem niestety, ale przykładem w tej kwestii. Ja uważam takie badanie za konieczne i nie chodzi tylko o wychwycenie jakiś wad u dziecka, ale i zwrócenie szczególnej uwagi jeśli lekarz zauważy coś niepokojącego może później to kontrolować szczegółowo...

    „Pierwsze” badania prenatalne, wykluczające choroby genetyczne. P. Dr mówiła ze można zrobić ale nie trzeba.

  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szałwia wrote:
    „Pierwsze” badania prenatalne, wykluczające choroby genetyczne. P. Dr mówiła ze można zrobić ale nie trzeba.
    Choroby genetyczne, ale nie letalne.

    Kaach lubi tę wiadomość

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szałwia wrote:
    Hej dziewczyny.
    Czy byłyście na pierwszych badaniach prenatalnych jesli miałyście transfer zdrowego zarodka ?
    Rozmawiałam z dr K i mówiła ze nie jest to konieczne bo te pierwsze prenatalne wykluczają głównie trzy choroby genetyczne. Ale jestem ciekawa Waszej opinii.

    Mimo przebadanego zarodka właśnie dr K kazała mi iść na te badania zeby wykluczyc wady rozwojowe. Dziwi mnie, że teraz coś innego mowi.🤔🤔🤔

    A dr Sz mimo wiedzy o badaniu zarodka i tak sprawdza wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2020, 09:00

    Kaach lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kompetnie nie rozumiem odradzania tych badań, przecież to tak ważne jak nie najważniejsze.

    Bardzo się uspokoisz po takich badaniach, będziesz wiedziała ze na ten moment z dzieckiem jest ok. 💕

    Właściwie każde badania usg w ciąży są ważne. Nie ma co generalizować i wybierać.

    Teraz chodzę z dzieckiem i patrzę jak płacze przy pobieraniu krwi, przy usg przez ciemiączko... i nie wiem który stres jest silniejszy.. ten sprzed urodzenia czy ten obecny 😒

  • Coral11 Koleżanka
    Postów: 57 22

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio tylko podczytuje forum, zazdroszczac tego stresu, zmiartwien jakie wiele z Was tu ma, mam nadzieje ze mnie tez kiedys ten stan dopadnie😅 chodziaz coraz bardziej wydaje mi sie to science-fiction🤣 dzisiaj przyszedl spozniony okres więc snuję się po domu jak zombie 🧟‍♀️
    Miłego i spokojnego dnia😘

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Ogólnie mogę się mylić, ale badania prenetalne dziela się na inwazyjne czyli np. amniopunkcja, i nie inwazyjne czyli USG genetyczne, pappa, nifty, sanco itp. "USG genetyczne jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, które wykonuje się głowicą przezbrzuszną."
    Może Pani Dr chodziło o jakieś badanie genetyczne z krwi bo w przypadku zdrowego zarodka to nie ma sensu 🤷‍♀️. Ale mówię może się mylę.

    A propos USG genetycznego ,dr K powiedziała,że my mamy przebadany zarodek,chodzi tu bardziej o pomiary główki ,kości nosowej,przezierność karku itd... będę już wtedy w 11 tyg. 5 dniu .

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coral11 wrote:
    Ostatnio tylko podczytuje forum, zazdroszczac tego stresu, zmiartwien jakie wiele z Was tu ma, mam nadzieje ze mnie tez kiedys ten stan dopadnie😅 chodziaz coraz bardziej wydaje mi sie to science-fiction🤣 dzisiaj przyszedl spozniony okres więc snuję się po domu jak zombie 🧟‍♀️
    Miłego i spokojnego dnia😘


    Doczekasz się i Ty tego stresu jak i wszystkie starające się tu dziewczyny. Tego Wam z calego💗 życzę 🙏🙏🙏✊✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2020, 10:23

    Coral11 lubi tę wiadomość

  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coral11 wrote:
    Ostatnio tylko podczytuje forum, zazdroszczac tego stresu, zmiartwien jakie wiele z Was tu ma, mam nadzieje ze mnie tez kiedys ten stan dopadnie😅 chodziaz coraz bardziej wydaje mi sie to science-fiction🤣 dzisiaj przyszedl spozniony okres więc snuję się po domu jak zombie 🧟‍♀️
    Miłego i spokojnego dnia😘

    Czasami miałam dość tej cierpliwości, której wymaga od nas los. Uda się, zobaczysz ❤️
    Kiedyś jakaś lekarka powiedziała coś takiego, że starania o dziecko to taki sam stres jak rodzicielstwo. Mówi się, że jak maluch się urodzi to już na zawsze wszystko się zmienia i zawsze rodzice będą się o niego matrwić, ale tak na prawdę te zamartwiania się zaczynają się już na etapie starań. Ta myśl pomagała i pomaga mi czasami w trudniejszych chwilach.

    Coral11 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jak już jest na świecie, to dwa razy mu się źle odbije mleko i już nie śpisz całą noc i czuwasz czy wszystko ok 😅

    Kora88 lubi tę wiadomość

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżynka wrote:
    Dziewczyny czy robiła któraś z was badanie Aktywność czynnika anty xa w szpitalu na samarzewskiego w laboratorium hemoztazy?

    Tak, dużo z dziewczyn je tam musi robić 🙄 ja sama w jednej i drugiej ciąży musiałam robić. W drugiej raz (z uwagi na pandemię) a z bliźniakami 3-4 razy byłam.

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    Hej dziewczyny 😀Ja niestety po IV nieudanej insyminacji i już teraz czas na in vitro. Także myślałam że te IUI coś pomogą a to znowu nic z tego i sto myśli w głowie czemu znowu nic z tego nie wychodzi. Także mam nadzieję że in-vitro to już będzie ostatnia szansa na bobasa tym bardziej wszyscy dookoła znajomi mają dzieci i człowiek gdzieś z tyłu głowy cały czas myśli kiedy się uda... Poprostu sił już brakuje 😅😔

    Wiem co czujesz😔za nami też 4 próby i nic z tego 😔beta nawet nie drgnęła🙄Mnie tez czasem brakuje sił zwlaszcza gdy mam przeciwne zmiany z mężem i duzo czasu na myslenie.Ale za to jak juz mamy czas dla siebie to zaraz mi przypomina,ze trzeba wierzyć,że się uda😊🍀✊Pocieszam się tym,że jesli jednak nie będzie mi dane zostać Mamą to dziękuję losowi że mam najlepszego Męża na świecie 😊Dobrej nocy Kobietki i dbajcie o Waszych Mężów,którzy Was dzielnie wspierają w tej trudnej walce 💪😊

    Magda 26 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś jestem po transferze, beta za tydzień w piątek ✊🏼 Czy ktoś jeszcze testuje niedługo ?:)

    Anulas, Lena 87, Madżka89, Zabaaa, Kaach, Kora88, Zielona_ lubią tę wiadomość

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    Dziewczyny ja dziś jestem po transferze, beta za tydzień w piątek ✊🏼 Czy ktoś jeszcze testuje niedługo ?:)

    Zatem trzymamy mocno kciuki✊✊✊
    Oby był piękny prezent gwiazdkowy😄

    Magdaa90 lubi tę wiadomość

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Madżka89 Autorytet
    Postów: 2239 3787

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    Dziewczyny ja dziś jestem po transferze, beta za tydzień w piątek ✊🏼 Czy ktoś jeszcze testuje niedługo ?:)
    Ja testuje w czwartek wiec oby przyszły tydzień przyniósł same dobre wiadomości😊
    Dzisiaj śniły mi się dwie piękne , bordowe kreski na teście i jak się obudziłam to szczerze poczułam taki zawód , ze z reguły śni się na odwrót , boje się rozczarowania...
    Miałam trzy pecherzyki wiec Dr sam powiedział , ze mamy potrójna szanse , jeżeli się teraz nie uda to nie wiem czy trzecia IUI ma sens

    Magdaa90, Kaach, Kora88 lubią tę wiadomość

    202301124965.png
    🙍🏻‍♀️ 34l.
    Letrox 75,MTHFR hetero, PAI-homo
    🙎🏻‍♂️ 43l.
    Teratozoospermia, fragmentacja39%
    08.2017 poronienie 9 tc 👼
    06.2020 MedArt Poznań
    10.21-04.22 3x IUI 🐒
    10.2021-przygotowanie IVF🍀
    01.2022-punkcja 🥚🥚🥚- 16 komórek➡️ 6 zarodków ➡️ ❄️❄️ 2 blastocysty( 5AA, 3BB) ➡️ ❄️1 zarodek po NGS
    02.2022- transfer-odwołany➡️ zapalenie endometrium
    21.03- biopsja➡️ wynik prawidłowy
    10.05- TRANSFER 3.2.2 🙏🍀
    17.05- BETA 23/ 19.05- 55 / 23.05-281
    7.06- USG- jest ❤️ CRL 6mm
    14.06- USG- CRL 1,42cm
    28.06- USG -CRL 3,04cm Córeczka💕
    18.07. USG PRENATALNE- CRL 7cm
    28.08. USG- CRL 9cm
    18.08. USG- 185g
    2.09. USG- 308g
    20.09 USG POŁÓWKOWE - 463g
    30.09. USG- 612g
    21.10. USG- 970g
    10.11. USG - 1588g
    25.11. USG III TRYM.- 1650g
    12.01. Nasz Cud SN 3610g 56cm💗
  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , czy ktoras moglaby mi napisac jaki jest koszt in vitro z badaniem zarodków, ? Co za tym idzie transfer w kolejnym cyklu ....Więc liczyć to 7 czy 6 tys , ? Do tego znieczulenie, koszt badania zarodków i co jeszcze wliczyc ??? Placi sie za wszystko w dniu punkcji czy jest jakis termin zaplaty? Z góry dziękuję za odp , pozdrawiam,

  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Wiem co czujesz😔za nami też 4 próby i nic z tego 😔beta nawet nie drgnęła🙄Mnie tez czasem brakuje sił zwlaszcza gdy mam przeciwne zmiany z mężem i duzo czasu na myslenie.Ale za to jak juz mamy czas dla siebie to zaraz mi przypomina,ze trzeba wierzyć,że się uda😊🍀✊Pocieszam się tym,że jesli jednak nie będzie mi dane zostać Mamą to dziękuję losowi że mam najlepszego Męża na świecie 😊Dobrej nocy Kobietki i dbajcie o Waszych Mężów,którzy Was dzielnie wspierają w tej trudnej walce 💪😊
    Ja też w pracy pracuje na 3zmiany w sumie to się mijamy. Mimo że mam wsparcie ze strony męża to i rąk ciężko jest mi z tym wszystkim. Jeszcze jak dowiadujesz sie że z rodziny czy znajomych ktoś będzie miał dziecko to aż ryczec się chce. Ja w sumie po połowie grudnia zaczynam przygotowania do invitro. A w głowie myśli tysiąc niby starasz się nie myśleć a umysł robi swoje. Mam nadzieję że będzie nam dane zostać rodzicami... Pozdrawiam.. 😀💪

    Magda26
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madżka89 wrote:
    Ja testuje w czwartek wiec oby przyszły tydzień przyniósł same dobre wiadomości😊
    Dzisiaj śniły mi się dwie piękne , bordowe kreski na teście i jak się obudziłam to szczerze poczułam taki zawód , ze z reguły śni się na odwrót , boje się rozczarowania...
    Miałam trzy pecherzyki wiec Dr sam powiedział , ze mamy potrójna szanse , jeżeli się teraz nie uda to nie wiem czy trzecia IUI ma sens


    To masz naprawdę duże szanse, ja po jednemu IUI już odpuściłam wtedy mielismy 2 pecherzyki.
    Ale tutaj na forum bardzo dużo dziewczyn zaszło w ciąże dzięki IUI , trzymam kciuki w takim razie ✊🏼✊🏼✊🏼
    Ja mam mieszane odczucia, totalnie się nie nastawiam ze się uda bo nasz pierwszy transfer tez był na cyklu sztucznym zarodek 5.1.1 tak jak teraz a jednak się nie udało , mam wrażenie ze to loteria 🤷🏼‍♀️ W razie niepowodzenia raczej będziemy podchodzić do jeszcze jednej stymulacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2020, 21:22

  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Hej dziewczyny , czy ktoras moglaby mi napisac jaki jest koszt in vitro z badaniem zarodków, ? Co za tym idzie transfer w kolejnym cyklu ....Więc liczyć to 7 czy 6 tys , ? Do tego znieczulenie, koszt badania zarodków i co jeszcze wliczyc ??? Placi sie za wszystko w dniu punkcji czy jest jakis termin zaplaty? Z góry dziękuję za odp , pozdrawiam,
    Hej z tego co mi lekarz ostatni mówił to 6500IVF czyli to już w tym jest włączone pobranie i znieczulenie i hodowla a do tego mrozenie1500 i do tego badanie zarodków zależy ile chcesz badać bo za dwa 5000 i następnie do tego transfer czyli 1800zl i do tego jeszcze trzeba doliczyć leki i wizyty także na dobrą sprawę to uzbiera się dużą suma ale czego nie robi by mieć swoje długo wyczekiwane dziecko 😀Pozdrawiam

    Manis lubi tę wiadomość

    Magda26
‹‹ 2524 2525 2526 2527 2528 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ