X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Jak pokazałam te wyniki AB to powiedział że to szarlataństwo, wyrzut pieniędzy i nie ma nic wspólnego z zajściem w ciążę.

    Dokładnie, AB nie uznaje immunologii. Byłam u niego na jednej wizycie i usłyszałam dokładnie to samo, że to szarlataństwo... Ja jestem po 4 transferach nieudanych i dla mnie immunologia jest ostatnią deską ratunku, na maj jestem umówiona w Łodzi do Paśnika. I jak poczytałam opinie na forach, że po włączonym od niego leczeniu udaje się b. często już pierwszy transfer, to chyba coś jednak jest na rzeczy.

  • Pepa Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Ja mam vitacholine



    Dziękuję

  • Carolineee Przyjaciółka
    Postów: 95 25

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Kochane, co myślicie o immunologii? Wiem że klinika kompletnie nie uznaje tych badań, ale jakiś czas temu sama zrobilam NK i ANA2 i te ostatnie wyszły mi silnie dodatnie. Nie daje mi to spokoju 🤷‍♀️ nie wiem co dalej robić 😭😭😭
    Ja właśnie jestem po wczorajszej wizycie u Paśnika. Dwa nieudane transfery, zdrowego zarodka dały mi do myślenia. Tez mam za wysokie NK. Polecam jak najbardziej. Wiem, że lekarze z Medartu tego nie popierają ale z drugiej strony, gdy nie udaje się transfer, tez nie maja odpowiedzi dlaczego. Pojechałam wczoraj już z badaniami i jakaś nowa nadzieja we mnie wstąpiła. Polecam. Ale lepiej jechać już chociaż z podstawowymi badaniami, aby miał do czego się odnieść :)

    panizajączkowa, Figasmakiem, Karo84 lubią tę wiadomość

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 5 marca 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Poznaniu można gdzieś zbadać NK i ANA? U Was nie dochodzi w ogóle do zagnieżdżenia zarodka ?

  • Promieniowanie Przyjaciółka
    Postów: 82 74

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po pierwszej wizycie, mam cześć badań. Moje ATPO wynik 544,89 a ATG 7,8. Dziewczyny co to znaczy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolineee wrote:
    Ja właśnie jestem po wczorajszej wizycie u Paśnika. Dwa nieudane transfery, zdrowego zarodka dały mi do myślenia. Tez mam za wysokie NK. Polecam jak najbardziej. Wiem, że lekarze z Medartu tego nie popierają ale z drugiej strony, gdy nie udaje się transfer, tez nie maja odpowiedzi dlaczego. Pojechałam wczoraj już z badaniami i jakaś nowa nadzieja we mnie wstąpiła. Polecam. Ale lepiej jechać już chociaż z podstawowymi badaniami, aby miał do czego się odnieść :)


    A możesz zdradzić z jakimi badaniami pojechałaś ?:)
    I gdzie je wykonywalas? Będę wdzięczna za wskazówki.

    Jestem po transferze przebadanego zarodka- od początku niskie bety, w 7 tyg brak akcji serca. Wcześniej ciąża naturalna- puste jajo. Został ostatni przebadany zarodek i bije się z myślami co dalej. W pon wizyta u AB ale nawet się boje cokolwiek wspominać o immunologi :D.

  • Carolineee Przyjaciółka
    Postów: 95 25

    Wysłany: 5 marca 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    W Poznaniu można gdzieś zbadać NK i ANA? U Was nie dochodzi w ogóle do zagnieżdżenia zarodka ?
    Ja akurat robiłam w Invimed bo wtedy tak się leczyłam. Ale z tego co wiem, na HCP w alabie robią wszystko.

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZOSIA92 wrote:
    Każda klinika ma swoje zwyczaje, nie mniej beta zrobiona w 6,7 dpt, powinna wyjść już trochę dodatnia.
    Jak widać sam AB stwierdził, że 6dpt to za prędko 😉

  • Nowa9090 Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    A możesz zdradzić z jakimi badaniami pojechałaś ?:)
    I gdzie je wykonywalas? Będę wdzięczna za wskazówki.

    Jestem po transferze przebadanego zarodka- od początku niskie bety, w 7 tyg brak akcji serca. Wcześniej ciąża naturalna- puste jajo. Został ostatni przebadany zarodek i bije się z myślami co dalej. W pon wizyta u AB ale nawet się boje cokolwiek wspominać o immunologi :D.

    Cześć, czy możesz powiedziec jakie miałaś bety po transferze?

    Też jestem po transferze przebadanego zarodka.
    7dpt beta 13
    8dpt beta 20
    10dpt beta 59
    14dpt beta 490
    18dpt beta 1916

  • Nowa9090 Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Acard bierzecie rano czy wieczorkiem ?
    Wieczorkiem, zastosowany wieczorem i w nocy po prostu ma lepszą skuteczność działania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa9090 wrote:
    Cześć, czy możesz powiedziec jakie miałaś bety po transferze?

    Też jestem po transferze przebadanego zarodka.
    7dpt beta 13
    8dpt beta 20
    10dpt beta 59
    14dpt beta 490
    18dpt beta 1916

    8dpt- 9,56
    10dpt- 17.45
    12dpt- 34,91
    14dtp- 59.83

  • Nowa9090 Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    8dpt- 9,56
    10dpt- 17.45
    12dpt- 34,91
    14dtp- 59.83

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  • Carolineee Przyjaciółka
    Postów: 95 25

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    A możesz zdradzić z jakimi badaniami pojechałaś ?:)
    I gdzie je wykonywalas? Będę wdzięczna za wskazówki.

    Jestem po transferze przebadanego zarodka- od początku niskie bety, w 7 tyg brak akcji serca. Wcześniej ciąża naturalna- puste jajo. Został ostatni przebadany zarodek i bije się z myślami co dalej. W pon wizyta u AB ale nawet się boje cokolwiek wspominać o immunologi :D.

    U mnie beta zawsze 0,1 czyli w ogóle brak zagnieżdżenia.

    Oto badania,które już miałam zrobione:
    KIR
    Ocena aktywności komórek NK
    Test IMK limfocytów
    P-ciała p/jądrowe wyszły mi dodatnie i miałam robione ANA3
    P-ciała p/plemnikowe
    P-ciała kardiolipiinowe IgM i IgG
    P-ciała p/antygenom jajnika
    P-ciała p/osłonce przejrzystej jajnika
    P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgG
    P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgM
    Jeszcze miałam antykoagulany tocznia, bo mojej siostrze to wykryli.

    A kazał mi powtórzyć ANA 3 i zrobić Ocenę cytokin i współczynnika th1/th2 - to zrobiłam wczoraj u niego na miejscu.

    My mamy teź zrobione kariotypy i te wszystkie badania na trombofilie, geny Mthfr ,Pai-1 itp. to co ogólnie Pani Doktor K mówi,aby zrobić.

    Bardzo fajny lekarz, mocno się stresowałam wizytą, ale jest bardzo konkretny i ma fajne poczucie humoru. Także, stres po chwili zniknął.

    Teraz mam konsultację 7 czerwca telefoniczną i da zalecenia co robić przed trasferem.

    Gdybyś coś jeszcze chciała wiedzieć, dawaj znać ;)


    Figasmakiem lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolineee wrote:
    U mnie beta zawsze 0,1 czyli w ogóle brak zagnieżdżenia.

    Oto badania,które już miałam zrobione:
    KIR
    Ocena aktywności komórek NK
    Test IMK limfocytów
    P-ciała p/jądrowe wyszły mi dodatnie i miałam robione ANA3
    P-ciała p/plemnikowe
    P-ciała kardiolipiinowe IgM i IgG
    P-ciała p/antygenom jajnika
    P-ciała p/osłonce przejrzystej jajnika
    P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgG
    P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgM
    Jeszcze miałam antykoagulany tocznia, bo mojej siostrze to wykryli.

    A kazał mi powtórzyć ANA 3 i zrobić Ocenę cytokin i współczynnika th1/th2 - to zrobiłam wczoraj u niego na miejscu.

    My mamy teź zrobione kariotypy i te wszystkie badania na trombofilie, geny Mthfr ,Pai-1 itp. to co ogólnie Pani Doktor K mówi,aby zrobić.

    Bardzo fajny lekarz, mocno się stresowałam wizytą, ale jest bardzo konkretny i ma fajne poczucie humoru. Także, stres po chwili zniknął.

    Teraz mam konsultację 7 czerwca telefoniczną i da zalecenia co robić przed trasferem.

    Gdybyś coś jeszcze chciała wiedzieć, dawaj znać ;)

    wooow, mega dzięki za odpowiedz❤️❤️❤️. Muszę to teraz wszystko dobrze przemyśleć i przeanalizować. W pon omówię temat z AB i zobaczymy.

    Badania są kosztowne, wizyta u immunologa również ale jak pomyśle o kolejnym straconym transferze, lekach a jak się nie uda kolejna procedura bez refundacji to aż mi słabo. Trzeba walczyć ✊

    Carolineee lubi tę wiadomość

  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy miala któraś z Was taka sytuację ze lekarz zlecil dietę bez glutenowa a testy DNA nie potwierdziły nietolerancji? Czy w takim wypadku lekarze medart dalek sa za dieta BG?

    Wczoraj odebrałam wyniki i żaden z badanych genów nie jest uszkodzony i nie wiem do dalej... a nie ukrywam że ta dieta to dla mnie po prostu głodówka...
    .pisalam do dr K ale nie odp a nie chce jej męczyć bo wiem ze na nas tak dużo ze nie ogarnia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolineee wrote:
    Ja właśnie jestem po wczorajszej wizycie u Paśnika. Dwa nieudane transfery, zdrowego zarodka dały mi do myślenia. Tez mam za wysokie NK. Polecam jak najbardziej. Wiem, że lekarze z Medartu tego nie popierają ale z drugiej strony, gdy nie udaje się transfer, tez nie maja odpowiedzi dlaczego. Pojechałam wczoraj już z badaniami i jakaś nowa nadzieja we mnie wstąpiła. Polecam. Ale lepiej jechać już chociaż z podstawowymi badaniami, aby miał do czego się odnieść :)
    Właśnie planuje zrobic badania ale dzwonilam zeby umówić się do Pasnika to nie ma terminów 😭
    Mam nadzieję ze za nim będą wyniki uda mi się złapać termin.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panizajączkowa wrote:
    Dokładnie, AB nie uznaje immunologii. Byłam u niego na jednej wizycie i usłyszałam dokładnie to samo, że to szarlataństwo... Ja jestem po 4 transferach nieudanych i dla mnie immunologia jest ostatnią deską ratunku, na maj jestem umówiona w Łodzi do Paśnika. I jak poczytałam opinie na forach, że po włączonym od niego leczeniu udaje się b. często już pierwszy transfer, to chyba coś jednak jest na rzeczy.
    Nie wiem tylko czy zostać w medarcie jak immunologia da odpowiedź, wlewu mi pewnie w razie czego nie zrobia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    W Poznaniu można gdzieś zbadać NK i ANA? U Was nie dochodzi w ogóle do zagnieżdżenia zarodka ?
    W invimedzie robia.
    Ja raz biochemiczna i 2 razy beta 0

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolineee wrote:
    U mnie beta zawsze 0,1 czyli w ogóle brak zagnieżdżenia.

    Oto badania,które już miałam zrobione:
    KIR
    Ocena aktywności komórek NK
    Test IMK limfocytów
    P-ciała p/jądrowe wyszły mi dodatnie i miałam robione ANA3
    P-ciała p/plemnikowe
    P-ciała kardiolipiinowe IgM i IgG
    P-ciała p/antygenom jajnika
    P-ciała p/osłonce przejrzystej jajnika
    P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgG
    P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgM
    Jeszcze miałam antykoagulany tocznia, bo mojej siostrze to wykryli.

    A kazał mi powtórzyć ANA 3 i zrobić Ocenę cytokin i współczynnika th1/th2 - to zrobiłam wczoraj u niego na miejscu.

    My mamy teź zrobione kariotypy i te wszystkie badania na trombofilie, geny Mthfr ,Pai-1 itp. to co ogólnie Pani Doktor K mówi,aby zrobić.

    Bardzo fajny lekarz, mocno się stresowałam wizytą, ale jest bardzo konkretny i ma fajne poczucie humoru. Także, stres po chwili zniknął.

    Teraz mam konsultację 7 czerwca telefoniczną i da zalecenia co robić przed trasferem.

    Gdybyś coś jeszcze chciała wiedzieć, dawaj znać ;)
    A transfer w medarcie?

  • Nowa9090 Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    Dziewczyny czy miala któraś z Was taka sytuację ze lekarz zlecil dietę bez glutenowa a testy DNA nie potwierdziły nietolerancji? Czy w takim wypadku lekarze medart dalek sa za dieta BG?

    Wczoraj odebrałam wyniki i żaden z badanych genów nie jest uszkodzony i nie wiem do dalej... a nie ukrywam że ta dieta to dla mnie po prostu głodówka...
    .pisalam do dr K ale nie odp a nie chce jej męczyć bo wiem ze na nas tak dużo ze nie ogarnia...

    Tak, ja stosowałam mimo, że wyniki badania były ok. W zaleceniach od dr K otrzymałam info "dieta z max ograniczeniem glutenu". W takim przypadku jak nasz nie ma potrzeby stosowania diety, ale pszenica jest tak naszpikowana pestycydami, że chociażby z tych względów warto trochę zmniejszyć jej ilość w diecie :) dla wszystkich z Poznania i okolic polecam piekarnię bezglutenową WOLNA (pyszne chleby z oliwkami, suszonymi pomidorami, ziarnami oraz wypieki i słodkości:) ) No i oczywiście półki bio w Carrefour. Są tam np makarony belglutenowe Barilla, całkiem smaczne.

‹‹ 2585 2586 2587 2588 2589 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ