X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01, koleżanka zaziebiona mega przed transferem byla i udało jej się za 1 razem 😍

    Miśka01 lubi tę wiadomość

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem,że ten temat był już poruszany ale powiedzcie mi proszę czy jak jesteście na diecie bezglutenowej to jecie takie produkty na których pisze,że może zawierać gluten czy absolutnie tylko te które są oznaczone produkt bezglutenowy.Ja nigdy nie zwracałam na to uwagi a teraz A.B zalecił mi dietę i wczoraj byłam na pierwszych zakupach i jestem w szoku bo ten gluten jest nawet w takich produktach w których bym się zupełnie nie spodziewała.Czy wystarczy jak zamienie chleb,makarony itd.czy muszę odstawić wszystko ?nawet to co pisze,że może zawierać gluten

  • Kasia0490 Koleżanka
    Postów: 35 7

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Dziewczyny wiem,że ten temat był już poruszany ale powiedzcie mi proszę czy jak jesteście na diecie bezglutenowej to jecie takie produkty na których pisze,że może zawierać gluten czy absolutnie tylko te które są oznaczone produkt bezglutenowy.Ja nigdy nie zwracałam na to uwagi a teraz A.B zalecił mi dietę i wczoraj byłam na pierwszych zakupach i jestem w szoku bo ten gluten jest nawet w takich produktach w których bym się zupełnie nie spodziewała.Czy wystarczy jak zamienie chleb,makarony itd.czy muszę odstawić wszystko ?nawet to co pisze,że może zawierać gluten


    Dr A B dieta bezglutenowa 🙈🙈 On Mo mówił, że w to nie wierzy, sam je gluten i ma dzieci 🤷‍♀️🤷‍♀️

  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia0490 wrote:
    Dr A B dieta bezglutenowa 🙈🙈 On Mo mówił, że w to nie wierzy, sam je gluten i ma dzieci 🤷‍♀️🤷‍♀️


    Mi te mówił, że nie wierzy w skuteczność diety bezglutenowej, jeżeli nie ma celiaki, choroby, bo tutaj sprawa na sie inaczej.

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 ja u dr K bylam i mam uszkodzony gen bez celiaka i ona mi mowila że jak nakładkę, że może zawierać gluten to nic. Moglam to jeść. No i w domu nie musialam osobnych naczyn itp

  • MAJKA91 Przyjaciółka
    Postów: 92 29

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanadzieja wrote:
    Mi te mówił, że nie wierzy w skuteczność diety bezglutenowej, jeżeli nie ma celiaki, choroby, bo tutaj sprawa na sie inaczej.


    Byłam na kilku wizytach i też mówił, że jak nie ma celiaki to nie muszę trzymać diety bezglutenowej, ale jeżeli chce to mogę, natmiast osobiście nie zalecał bo nie było podstaw.

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 7 marca 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też byłam zdziwiona bo jak zaczęłam do niego chodzić to się pytałam o dietę bez glutenowa mi też mówił,że jak nie ma celiaki to nie trzeba.Teraz w związku z tym,że wszystkie zarodki się zatrzymaly to stwierdził,że mam przejść na dietę🤷‍♀️ja już sama się w tym gubię.Ja tam jakoś dam radę ale mąż ma zrobić badania i doktor powie czy On też.Oprocz tego mam brać jakieś leki na poprawę komórek ale chyba Panie z rejestracji o mnie zapomniały bo miały przesłać recepty ale cisza jutro zadzwonie

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 7 marca 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Lena 87 ja u dr K bylam i mam uszkodzony gen bez celiaka i ona mi mowila że jak nakładkę, że może zawierać gluten to nic. Moglam to jeść. No i w domu nie musialam osobnych naczyn itp

    Dziekuje😘

  • Nowa9090 Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 7 marca 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Też byłam zdziwiona bo jak zaczęłam do niego chodzić to się pytałam o dietę bez glutenowa mi też mówił,że jak nie ma celiaki to nie trzeba.Teraz w związku z tym,że wszystkie zarodki się zatrzymaly to stwierdził,że mam przejść na dietę🤷‍♀️ja już sama się w tym gubię.Ja tam jakoś dam radę ale mąż ma zrobić badania i doktor powie czy On też.Oprocz tego mam brać jakieś leki na poprawę komórek ale chyba Panie z rejestracji o mnie zapomniały bo miały przesłać recepty ale cisza jutro zadzwonie

    U nas też na 6 zapłodnień, 4 dotrwały do 3 doby. Po 4 dobie zaczęły spowalniać i finalnie do 6 doby dotrwał 1, który jak się później okazało jest chory genetycznie. Przy kolejnej procedurze dodatkowo zastosowano MACs i wyglądało to lepiej, gdyż przetrwały 3 zarodki i finalnie 2 były zdrowe. Z mojej strony oczywiście non stop- dieta bezglutenowa, zdrowe odżywianie, zero słodyczy, suplementy na poprawę jakości komorek. Mąż też suplementy. Fragmentacja DNA plemników przed 1 procedurą była w miarę ok, chyba około 17%. Mimo to zarodki nie przetrwały. Nic nie zmieniliśmy, a po zastosowaniu MACsa zarodki były dużo lepsze.

  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 7 marca 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Też byłam zdziwiona bo jak zaczęłam do niego chodzić to się pytałam o dietę bez glutenowa mi też mówił,że jak nie ma celiaki to nie trzeba.Teraz w związku z tym,że wszystkie zarodki się zatrzymaly to stwierdził,że mam przejść na dietę🤷‍♀️ja już sama się w tym gubię.Ja tam jakoś dam radę ale mąż ma zrobić badania i doktor powie czy On też.Oprocz tego mam brać jakieś leki na poprawę komórek ale chyba Panie z rejestracji o mnie zapomniały bo miały przesłać recepty ale cisza jutro zadzwonie


    Ja coraz bardziej SIE gubię wtym co mówi dr A B kiedyś jak się Go pytałam czy można poprawić jakoś komórek to odpowiedział krótko, NIE NIE MOŻNA 🤷‍♀️

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 7 marca 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to jest MACsa ?

  • Nowa9090 Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 7 marca 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Co to jest MACsa ?

    MACS to taka dodatkowa segregacja plemników. Plemniki mogą być ruchliwe, może być ich dużo i na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w miarę ok ale mogą mieć uszkodzony materiał genetyczny.

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 7 marca 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa9090 wrote:
    U nas też na 6 zapłodnień, 4 dotrwały do 3 doby. Po 4 dobie zaczęły spowalniać i finalnie do 6 doby dotrwał 1, który jak się później okazało jest chory genetycznie. Przy kolejnej procedurze dodatkowo zastosowano MACs i wyglądało to lepiej, gdyż przetrwały 3 zarodki i finalnie 2 były zdrowe. Z mojej strony oczywiście non stop- dieta bezglutenowa, zdrowe odżywianie, zero słodyczy, suplementy na poprawę jakości komorek. Mąż też suplementy. Fragmentacja DNA plemników przed 1 procedurą była w miarę ok, chyba około 17%. Mimo to zarodki nie przetrwały. Nic nie zmieniliśmy, a po zastosowaniu MACsa zarodki były dużo lepsze.

    Dziękuję Ci za ten wpis trochę podnioslas mnie na duchu😘teraz też będziemy stosować tego MAKsa.Mam nadzieję,że będą efekty

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 7 marca 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zawsze komórki wszystkie się zapładniaja , ale genetycznie zawsze tylko jeden zarodek ok. Myślicie , że MACS coś pomoże? Nigdy nikt nie badał szczegółowo plemników. Ja myślałam , że to przez moje uszkodzenia genów są takie zarodki.

  • Nowa9090 Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 7 marca 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    U nas zawsze komórki wszystkie się zapładniaja , ale genetycznie zawsze tylko jeden zarodek ok. Myślicie , że MACS coś pomoże? Nigdy nikt nie badał szczegółowo plemników. Ja myślałam , że to przez moje uszkodzenia genów są takie zarodki.

    Ciężko odpowiedzieć wprost czy pomoże, ale może warto pogadać o tym z dr? Co o tym myśli w waszym kontekście? U nas leczenie było takie samo (elonva + puregon), procedury miesiąc po miesiącu. Różnica to tylko MACS przy którym były lepsze efekty. Ale wiadomo każdy przypadek inny. Piszę o tym bo może taka informacja będzie pomocna :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa9090 wrote:
    Ciężko odpowiedzieć wprost czy pomoże, ale może warto pogadać o tym z dr? Co o tym myśli w waszym kontekście? U nas leczenie było takie samo (elonva + puregon), procedury miesiąc po miesiącu. Różnica to tylko MACS przy którym były lepsze efekty. Ale wiadomo każdy przypadek inny. Piszę o tym bo może taka informacja będzie pomocna :)

    Ile kosztuje MACS?

  • Nowa9090 Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 8 marca 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panizajączkowa wrote:
    Ile kosztuje MACS?
    Z tego co pamiętam 1300 zł.

  • Paolita Przyjaciółka
    Postów: 118 161

    Wysłany: 8 marca 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny która jest bardziej doinformowana dostałam takiego smsa od dr K:

    "Zamrozilismy dwie blastocysty po uprzednim pobraniu materiału do badania genetycznego.
    Blastocysty klas 5.1.1 (5AA) i 5.2.1 (5BA).
    Jeszcze dwa zarodki mamy w obserwacji"

    Docztałam że dobrej klasy są zarodki ale czy na pewno? Czekam jeszcze na wyniki NGSa

    Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi 😊

    Zielona_, Lili❤️, Lena 87, Kasian lubią tę wiadomość

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 8 marca 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolita, super!!! Może będą 4 maluszki :) trzymam kciuki.

    Ja znalazłam taki opis klasyfikacji zarodków, najbardziej dla mnie zrozumiały:

    Ocena stadium rozwoju blastocysty:
    1 = EB – early blastocyst, wczesna blastocysta – jest to etap pierwszy formowania blastocysty, kiedy widoczne są komórki o kształcie półksiężyców, które później rozwiną się w warstwę komórek zewnętrznych. Wczesna blastocysta oceniana jest w skali jakości 1-4 (zob. poniżej Ocena dla wczesnych blastocyst).
    2 – blastocysta, której jama (blastocel) zajmuje poniżej połowy objętości blastocysty
    3 – blastocysta, której jama zajmuje powyżej połowy objętości blastocysty
    4 – pełna blastocysta, w której jama zajmuje powyżej połowy objętości blastocysty oraz osłonka zaczyna robić się cieńsza
    5 – blastocysta wylęgająca się (hatchingująca), która przebiła osłonkę i część komórek wydostaje się poza osłonkę przejrzystą
    6 – blastocysta w pełni wylęgnięta z osłonki

    Ocena jakości węzła zarodkowego, czyli embrioblastu:
    A – duża ilość ciasno upakowanych komórek
    B – duża ilość komórek lużno ze sobą połączonych
    C – Kilka komórek połączonych razem

    Ocena jakości trofektodermy:
    A – dużo komórek tworzących spójną warstwę
    B – komórki tworzące luźną warstwę
    C – kilka dużych luźnych komórek połączonych razem

    Paolita, Kasian lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Paolita Przyjaciółka
    Postów: 118 161

    Wysłany: 8 marca 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Paolita, super!!! Może będą 4 maluszki :) trzymam kciuki.

    Ja znalazłam taki opis klasyfikacji zarodków, najbardziej dla mnie zrozumiały:

    Ocena stadium rozwoju blastocysty:
    1 = EB – early blastocyst, wczesna blastocysta – jest to etap pierwszy formowania blastocysty, kiedy widoczne są komórki o kształcie półksiężyców, które później rozwiną się w warstwę komórek zewnętrznych. Wczesna blastocysta oceniana jest w skali jakości 1-4 (zob. poniżej Ocena dla wczesnych blastocyst).
    2 – blastocysta, której jama (blastocel) zajmuje poniżej połowy objętości blastocysty
    3 – blastocysta, której jama zajmuje powyżej połowy objętości blastocysty
    4 – pełna blastocysta, w której jama zajmuje powyżej połowy objętości blastocysty oraz osłonka zaczyna robić się cieńsza
    5 – blastocysta wylęgająca się (hatchingująca), która przebiła osłonkę i część komórek wydostaje się poza osłonkę przejrzystą
    6 – blastocysta w pełni wylęgnięta z osłonki

    Ocena jakości węzła zarodkowego, czyli embrioblastu:
    A – duża ilość ciasno upakowanych komórek
    B – duża ilość komórek lużno ze sobą połączonych
    C – Kilka komórek połączonych razem

    Ocena jakości trofektodermy:
    A – dużo komórek tworzących spójną warstwę
    B – komórki tworzące luźną warstwę
    C – kilka dużych luźnych komórek połączonych razem


    Dzięki 😉 też właśnie tak czytałam ale może coś więcej mi powiecie jeszcze 😝😉

‹‹ 2587 2588 2589 2590 2591 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ