Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Lidia123 Ekspertka
    Postów: 244 148

    Wysłany: 16 lutego 2023, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa92 byłaś u Sz? Miałaś mieć jakoś wizyte w lutym. Ja mam w poniedziałek.

  • Nowa92 Autorytet
    Postów: 441 618

    Wysłany: 16 lutego 2023, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia123 wrote:
    Nowa92 byłaś u Sz? Miałaś mieć jakoś wizyte w lutym. Ja mam w poniedziałek.
    Tak byłam w poniedziałek. Z małą wszystko dobrze, pomiary ok. W poniedziałek byl 31+2 to ważyła 2013g. Szyjka caly czas tak samo, wiec nie wiem co dr Ż panikował i kazal się oszczędzać 🙈 mowil, ze w 37tyg można jeszcze spr przepływy, ale czy jest sens jak teraz jest wszystko ok?

    👱‍♀️ 30.
    Niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc.
    Starania od 2020
    Kwiecień 2021 poronienie - puste jajo płodowe 9 tydzień
    30.05.22 pobrano 9 komórek- 5 zarodkow, 2 prawidłowe zapłodnienia z komórek, które dojrzały dzień później- mamy 3 zarodki- badamy genetycznie=1 prawidłowy
    28.07.2022 transfer 3.1.2
    04.08.2022 BETA 35,50/ 05.08.2022 BETA 57,30/ 08.08 2022 BETA 406/ beta 12.08.2022 4398
    WIZYTA 22.08 ❤ bije
    05.09.2022 CRL 2cm
    03.10.22 USG prenatalne 7cm
    24.10.22 131g
    04.11.22 202g
    21.11.22 312g
    05.12.22 USG połówkowe 483g
    28.12.22 819g
    18.01.23 1229g
    01.02.23 1651g
    13.02.23 USG III trymestru 2013g
    20.04.23 Iga 3970 58cm
    13.02.2024 punkcja 16🥚2 zarodki badamy genetycznie / 1 zdrowy
    13.04.2024 transfer 6.1.1
    6dpt II kreski
    Beta hcg 7dpt 25,20/ 9dpt 17😪
    👱 35.
    Niedoczynność tarczycy. Kryptozoospermia
    age.png
  • Lidia123 Ekspertka
    Postów: 244 148

    Wysłany: 16 lutego 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa92 wrote:
    Tak byłam w poniedziałek. Z małą wszystko dobrze, pomiary ok. W poniedziałek byl 31+2 to ważyła 2013g. Szyjka caly czas tak samo, wiec nie wiem co dr Ż panikował i kazal się oszczędzać 🙈 mowil, ze w 37tyg można jeszcze spr przepływy, ale czy jest sens jak teraz jest wszystko ok?
    A no to super. Pięknie wazy. Ja mam nadzieje ze ostatni raz, bo mala miała jakaś asymetrię komór mózgowych i mówił żeby to skontrolować jak chce ale ze niby dzieci tak maja i to nie ma na nic wplywu ale nie ukrywam ze sie przejęłam. . Pojadę i zobaczę. Mam nadzieje ze nic poważnego z tego się nie urodzi. U Ciebie jak jest wszystko ok to rzeczywiście nie wiem czy bym pojechała jeszcze….. a zreszta przepływy to chyba może sprawdzić lekarz prowadzący. Zmieniłaś już lekarza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2023, 11:27

  • Nowa92 Autorytet
    Postów: 441 618

    Wysłany: 16 lutego 2023, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia123 wrote:
    A no to super. Pięknie wazy. Ja mam nadzieje ze ostatni raz, bo mala miała jakaś asymetrię komór mózgowych i mówił żeby to skontrolować jak chce ale ze niby dzieci tak maja i to nie ma na nic wplywu ale nie ukrywam ze sie przejęłam. . Pojadę i zobaczę. Mam nadzieje ze nic poważnego z tego się nie urodzi. U Ciebie jak jest wszystko ok to rzeczywiście nie wiem czy bym pojechała jeszcze….. a zreszta przepływy to chyba może sprawdzić lekarz prowadzący. Zmieniłaś już lekarza?
    1 marca jade jeszcze do dr Z, a potem już mam wizytę u siebie.
    Napewno będzie dobrze. Ale rozumiem Cie doskonale, my juz chyba nie potrafimy się nie przejmować😉
    A jak się czujesz?

    👱‍♀️ 30.
    Niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc.
    Starania od 2020
    Kwiecień 2021 poronienie - puste jajo płodowe 9 tydzień
    30.05.22 pobrano 9 komórek- 5 zarodkow, 2 prawidłowe zapłodnienia z komórek, które dojrzały dzień później- mamy 3 zarodki- badamy genetycznie=1 prawidłowy
    28.07.2022 transfer 3.1.2
    04.08.2022 BETA 35,50/ 05.08.2022 BETA 57,30/ 08.08 2022 BETA 406/ beta 12.08.2022 4398
    WIZYTA 22.08 ❤ bije
    05.09.2022 CRL 2cm
    03.10.22 USG prenatalne 7cm
    24.10.22 131g
    04.11.22 202g
    21.11.22 312g
    05.12.22 USG połówkowe 483g
    28.12.22 819g
    18.01.23 1229g
    01.02.23 1651g
    13.02.23 USG III trymestru 2013g
    20.04.23 Iga 3970 58cm
    13.02.2024 punkcja 16🥚2 zarodki badamy genetycznie / 1 zdrowy
    13.04.2024 transfer 6.1.1
    6dpt II kreski
    Beta hcg 7dpt 25,20/ 9dpt 17😪
    👱 35.
    Niedoczynność tarczycy. Kryptozoospermia
    age.png
  • Lidia123 Ekspertka
    Postów: 244 148

    Wysłany: 16 lutego 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa92 wrote:
    1 marca jade jeszcze do dr Z, a potem już mam wizytę u siebie.
    Napewno będzie dobrze. Ale rozumiem Cie doskonale, my juz chyba nie potrafimy się nie przejmować😉
    A jak się czujesz?
    Ja mam teraz u siebie wizyty co dwa tygodnie 😁 Dobrze się czuje tylko męczą mnie straszne zgagi 😳 i brzuch już przeszkadza w poruszaniu 😀 a jak twoje samopoczucie?

  • Nowa92 Autorytet
    Postów: 441 618

    Wysłany: 16 lutego 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia123 wrote:
    Ja mam teraz u siebie wizyty co dwa tygodnie 😁 Dobrze się czuje tylko męczą mnie straszne zgagi 😳 i brzuch już przeszkadza w poruszaniu 😀 a jak twoje samopoczucie?
    Ogolnie ok, ale szybciej się mecze, chwilami sapie🤣 chyba zależy jak mala się ulozy. Imię wybrane? U nas bedzie Iga😁

    👱‍♀️ 30.
    Niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc.
    Starania od 2020
    Kwiecień 2021 poronienie - puste jajo płodowe 9 tydzień
    30.05.22 pobrano 9 komórek- 5 zarodkow, 2 prawidłowe zapłodnienia z komórek, które dojrzały dzień później- mamy 3 zarodki- badamy genetycznie=1 prawidłowy
    28.07.2022 transfer 3.1.2
    04.08.2022 BETA 35,50/ 05.08.2022 BETA 57,30/ 08.08 2022 BETA 406/ beta 12.08.2022 4398
    WIZYTA 22.08 ❤ bije
    05.09.2022 CRL 2cm
    03.10.22 USG prenatalne 7cm
    24.10.22 131g
    04.11.22 202g
    21.11.22 312g
    05.12.22 USG połówkowe 483g
    28.12.22 819g
    18.01.23 1229g
    01.02.23 1651g
    13.02.23 USG III trymestru 2013g
    20.04.23 Iga 3970 58cm
    13.02.2024 punkcja 16🥚2 zarodki badamy genetycznie / 1 zdrowy
    13.04.2024 transfer 6.1.1
    6dpt II kreski
    Beta hcg 7dpt 25,20/ 9dpt 17😪
    👱 35.
    Niedoczynność tarczycy. Kryptozoospermia
    age.png
  • Lidia123 Ekspertka
    Postów: 244 148

    Wysłany: 16 lutego 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa92 wrote:
    Ogolnie ok, ale szybciej się mecze, chwilami sapie🤣 chyba zależy jak mala się ulozy. Imię wybrane? U nas bedzie Iga😁
    Już bym chciała być po wszystkim… żeby była już z nami. Mam nadzieje ze będzie w miarę grzeczna, bo już w wieku 36 lat mam mało cierpliwości 🤣🤣🤣🤣 Moja bedzie Olga 😊

  • Nowa92 Autorytet
    Postów: 441 618

    Wysłany: 16 lutego 2023, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia123 wrote:
    Już bym chciała być po wszystkim… żeby była już z nami. Mam nadzieje ze będzie w miarę grzeczna, bo już w wieku 36 lat mam mało cierpliwości 🤣🤣🤣🤣 Moja bedzie Olga 😊

    Tez bym chciała, żeby Iga byla grzeczna i spala dużo po mnie 🤣🤣 bo w tygodniu będę z Nią sama, maz wraca na weekendy. Wiec bedzie ciekawie 🙉

    👱‍♀️ 30.
    Niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc.
    Starania od 2020
    Kwiecień 2021 poronienie - puste jajo płodowe 9 tydzień
    30.05.22 pobrano 9 komórek- 5 zarodkow, 2 prawidłowe zapłodnienia z komórek, które dojrzały dzień później- mamy 3 zarodki- badamy genetycznie=1 prawidłowy
    28.07.2022 transfer 3.1.2
    04.08.2022 BETA 35,50/ 05.08.2022 BETA 57,30/ 08.08 2022 BETA 406/ beta 12.08.2022 4398
    WIZYTA 22.08 ❤ bije
    05.09.2022 CRL 2cm
    03.10.22 USG prenatalne 7cm
    24.10.22 131g
    04.11.22 202g
    21.11.22 312g
    05.12.22 USG połówkowe 483g
    28.12.22 819g
    18.01.23 1229g
    01.02.23 1651g
    13.02.23 USG III trymestru 2013g
    20.04.23 Iga 3970 58cm
    13.02.2024 punkcja 16🥚2 zarodki badamy genetycznie / 1 zdrowy
    13.04.2024 transfer 6.1.1
    6dpt II kreski
    Beta hcg 7dpt 25,20/ 9dpt 17😪
    👱 35.
    Niedoczynność tarczycy. Kryptozoospermia
    age.png
  • Lidia123 Ekspertka
    Postów: 244 148

    Wysłany: 16 lutego 2023, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa92 wrote:
    Tez bym chciała, żeby Iga byla grzeczna i spala dużo po mnie 🤣🤣 bo w tygodniu będę z Nią sama, maz wraca na weekendy. Wiec bedzie ciekawie 🙉
    U mnie niestety tez się zapowiada ze będę sama. Nie wiem jak to ogarnę. 24 na dobę sama z noworodkiem. Będę musiała trochę rodzine poprosić o pomoc bo to ani do sklepu ani nic. Kupiłam kołyskę chicco 4w1 żebym mogła do łazienki wjeżdżać z nią to chociaż będę mogła się umyć 🤣

  • Nowa92 Autorytet
    Postów: 441 618

    Wysłany: 16 lutego 2023, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia123 wrote:
    U mnie niestety tez się zapowiada ze będę sama. Nie wiem jak to ogarnę. 24 na dobę sama z noworodkiem. Będę musiała trochę rodzine poprosić o pomoc bo to ani do sklepu ani nic. Kupiłam kołyskę chicco 4w1 żebym mogła do łazienki wjeżdżać z nią to chociaż będę mogła się umyć 🤣

    To widzę, że obie będziemy mieć wesoło 🤣 ja akurat mam blisko rodziców, to będę prosić mame, jak będę chciała podjechać do sklepu itd. A z porodem jak? Mąż bedzie z Tobą?

    👱‍♀️ 30.
    Niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc.
    Starania od 2020
    Kwiecień 2021 poronienie - puste jajo płodowe 9 tydzień
    30.05.22 pobrano 9 komórek- 5 zarodkow, 2 prawidłowe zapłodnienia z komórek, które dojrzały dzień później- mamy 3 zarodki- badamy genetycznie=1 prawidłowy
    28.07.2022 transfer 3.1.2
    04.08.2022 BETA 35,50/ 05.08.2022 BETA 57,30/ 08.08 2022 BETA 406/ beta 12.08.2022 4398
    WIZYTA 22.08 ❤ bije
    05.09.2022 CRL 2cm
    03.10.22 USG prenatalne 7cm
    24.10.22 131g
    04.11.22 202g
    21.11.22 312g
    05.12.22 USG połówkowe 483g
    28.12.22 819g
    18.01.23 1229g
    01.02.23 1651g
    13.02.23 USG III trymestru 2013g
    20.04.23 Iga 3970 58cm
    13.02.2024 punkcja 16🥚2 zarodki badamy genetycznie / 1 zdrowy
    13.04.2024 transfer 6.1.1
    6dpt II kreski
    Beta hcg 7dpt 25,20/ 9dpt 17😪
    👱 35.
    Niedoczynność tarczycy. Kryptozoospermia
    age.png
  • Lidia123 Ekspertka
    Postów: 244 148

    Wysłany: 16 lutego 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa92 wrote:
    To widzę, że obie będziemy mieć wesoło 🤣 ja akurat mam blisko rodziców, to będę prosić mame, jak będę chciała podjechać do sklepu itd. A z porodem jak? Mąż bedzie z Tobą?
    Ogólnie chciałabym żeby był ale zobaczymy. Boje się bardzo porodu. Jestem przerażona. 😱😱😱 Ciężko mi się cieszyć ciąża bo aktualnie myśle tylko o bólu porodowym i o tym żeby wszystko było ok z mała. Ciekawe jak Edi. Nic nie pisze a pewnie już tuli swojego maluszka. Jstem ciekawa bo miała rodzic w tym szpitalu co ja bym chciała…

  • Nowa92 Autorytet
    Postów: 441 618

    Wysłany: 16 lutego 2023, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia123 wrote:
    Ogólnie chciałabym żeby był ale zobaczymy. Boje się bardzo porodu. Jestem przerażona. 😱😱😱 Ciężko mi się cieszyć ciąża bo aktualnie myśle tylko o bólu porodowym i o tym żeby wszystko było ok z mała. Ciekawe jak Edi. Nic nie pisze a pewnie już tuli swojego maluszka. Jstem ciekawa bo miała rodzic w tym szpitalu co ja bym chciała…

    Pewnie się odezwie jak troche dojdzie do siebie. Kurcze a ja wogole jeszcze nie mysle o porodzie. Twierdze, ze każda dala rade to my tez. Mój tez by chciał być, ale czy będzie akurat w domu to ciężko zaplanować 🤣 juz wole, żeby trochę ze mną byl w domu po porodzie.

    Lidia123 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30.
    Niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc.
    Starania od 2020
    Kwiecień 2021 poronienie - puste jajo płodowe 9 tydzień
    30.05.22 pobrano 9 komórek- 5 zarodkow, 2 prawidłowe zapłodnienia z komórek, które dojrzały dzień później- mamy 3 zarodki- badamy genetycznie=1 prawidłowy
    28.07.2022 transfer 3.1.2
    04.08.2022 BETA 35,50/ 05.08.2022 BETA 57,30/ 08.08 2022 BETA 406/ beta 12.08.2022 4398
    WIZYTA 22.08 ❤ bije
    05.09.2022 CRL 2cm
    03.10.22 USG prenatalne 7cm
    24.10.22 131g
    04.11.22 202g
    21.11.22 312g
    05.12.22 USG połówkowe 483g
    28.12.22 819g
    18.01.23 1229g
    01.02.23 1651g
    13.02.23 USG III trymestru 2013g
    20.04.23 Iga 3970 58cm
    13.02.2024 punkcja 16🥚2 zarodki badamy genetycznie / 1 zdrowy
    13.04.2024 transfer 6.1.1
    6dpt II kreski
    Beta hcg 7dpt 25,20/ 9dpt 17😪
    👱 35.
    Niedoczynność tarczycy. Kryptozoospermia
    age.png
  • Dziunia Autorytet
    Postów: 615 593

    Wysłany: 16 lutego 2023, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa88 jak się czujesz?

  • Nowa88 Ekspertka
    Postów: 204 130

    Wysłany: 16 lutego 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziunia wrote:
    Nowa88 jak się czujesz?

    Dobrze się czuje😊 boję się robić cokolwiek, wiec leżę, czekam do wizyty mam nadzieję że jak lekarz powie ze wszystko ok, to wrócę do normalnego funkcjonowania 😊
    A Ty jak tam ?

  • Dziunia Autorytet
    Postów: 615 593

    Wysłany: 16 lutego 2023, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa88 wrote:
    Dobrze się czuje😊 boję się robić cokolwiek, wiec leżę, czekam do wizyty mam nadzieję że jak lekarz powie ze wszystko ok, to wrócę do normalnego funkcjonowania 😊
    A Ty jak tam ?

    Super
    A kiedy masz wizytę?
    Ja to czekam do niedzieli bo mam wtedy wizytę.
    Ale nie oczekuje wiele, będę się cieszyć jak wszystko będzie ok
    Dzisiaj zrobiłam posiew bo czasem się coś przyplacze.
    Ale dzisiaj to chyba od leków jestem nerwowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2023, 20:40

  • Nowa88 Ekspertka
    Postów: 204 130

    Wysłany: 16 lutego 2023, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziunia wrote:
    Super
    A kiedy masz wizytę?
    Ja to czekam do niedzieli bo mam wtedy wizytę.
    Ale nie oczekuje wiele, będę się cieszyć jak wszystko będzie ok
    Dzisiaj zrobiłam posiew bo czasem się coś przyplacze.
    Ale dzisiaj to chyba od leków jestem nerwowa.

    Musze zadzwonić i się umówić ale miało być za 2tygodnie wiec na koniec lutego😉
    I co jak w niedziele będzie wszystko ok to już będziesz wiedzieć kiedy transfer ?

  • Dziunia Autorytet
    Postów: 615 593

    Wysłany: 16 lutego 2023, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa88 wrote:
    Musze zadzwonić i się umówić ale miało być za 2tygodnie wiec na koniec lutego😉
    I co jak w niedziele będzie wszystko ok to już będziesz wiedzieć kiedy transfer ?

    Bardzo możliwe , ale nie nastawiam się bo ostatnio też już miałam wyznaczony termin 1 lutego
    A wyniki progesteronu wykluczyły transfer
    Wolę się miło zaskoczyc niż niemiło rozczarować☺️

  • Nowa88 Ekspertka
    Postów: 204 130

    Wysłany: 17 lutego 2023, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziunia wrote:
    Bardzo możliwe , ale nie nastawiam się bo ostatnio też już miałam wyznaczony termin 1 lutego
    A wyniki progesteronu wykluczyły transfer
    Wolę się miło zaskoczyc niż niemiło rozczarować☺️

    Będzie dobrze🤗 musi być ,bo fajnie by było jakbyś była ze mną na podobnym etapie🤗

    Dziunia, Jo88 lubią tę wiadomość

  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1426 1396

    Wysłany: 17 lutego 2023, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimiiiś wrote:
    Dziękuję, to dużo wyjaśnia czemu jeszcze nie ma. W takim układzie czekam do piątku.

    Hej, i jak tam, masz już wyniki? :)
    U mnie dzisiaj znowu wyszedł stan zapalny 🙁 Czekam na informacje od dr co dalej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2023, 17:18

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
    5 IMSI - 06.2025- 3 ❄️
    Transfer 04/26 - 🙁
  • Edi06 Autorytet
    Postów: 272 380

    Wysłany: 18 lutego 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia123 wrote:
    Edi daj nam koniecznie znać!!!! 😊😊😊😊 a jesteś w Szpitalu Miejskim ???? 😊 trzymamy mocno kciuki, za chwile zobaczysz swojego skarbusiu, przywitacie się być może w Walentynki 😊 miłość na zawsze! 😍😍😍
    Tak w miejskim. Polecam! Personel cudowny! 💙
    Skończyło się cięciem, 12 dni po terminie, bo próby wywoływania nie dawały efektu.
    Aleksander, 16 luty, 3640 g, 58 cm. Cud! 💙💙💙

    AisoG, aka, ZuzaMaruda, Nowa92, Dziunia, Ciri86, Lidia123, Anulas, Madżka89, Nowa88 lubią tę wiadomość

    33 l. Niedoczynność tarczycy, hashimoto, endometrioza II st., MTHFR_1298 A-C homozygota, PAI- 1 4G heterozygota, insulinooporność
    2 inseminacje nieudane
    2 x in vitro, nie udane 2 transfery
    ➡️ MEDART
    IVF 3: 1 zarodek 5.1.1 po NGS- ciąża biochemiczna
    Zespół antyfosfolipidowy
    Obniżona aktywność białka S
    Dieta bezglutenowa
    IVF 4: punkcja 25.03 - 3 zarodki
    1 zarodek 6.2.1 po NGS- ok ❄️
    2 zarodek - nieprawidłowy
    3 zarodek ❄️ nieprawidłowy
    22.04 biopsja endometrium + CD138 - 👍
    19.05.22 transfer 🙏✊️
    8dpt: beta: 77, 11dpt: beta: 291, 13dpt: beta: 897, 15dpt: beta: 2080, 21dpt: beta: 12934
    33dpt USG: jest ❤️ Aleksander 💙
‹‹ 2866 2867 2868 2869 2870 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ