X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Prolutexu już nie biorę (od dnia bety). Ale mam Lutinus, Duphaston, Estrofem i Clexane. Ten Clexane mnie denerwuje. Mam nadzieję, że mi to pozwoli odstawić. Pytałam o to, ale mi nie odpisała, więc poczekam do wizyty.

    elcia_aa lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • iwonn Ekspertka
    Postów: 222 92

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Iwonn tobie dr odwołał transfer z powodu przeziębienia czy wysokiej temperatury ?
    U mnie przeziebienie wyszlo po transferze.

    ponad 3 lata starań
    3 IUI
    11/2016 I IVF 4.12 transfer 4aa i 3ba cb
    01/2017 II IVF 25.01 transfer 4AB :(
    dwie blastki zamrożone
    18.03.2017 crio 2 blastki cb
  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaaa ale fajnie :) Jak Ty tak piszesz o jednym to nie wyobrażam sobie co mnie czeka z dwoma ;) chyba ciągłe karmienie :P ale nieważne najważniejsze żeby wszystko było dobrze a wszystko przetrwam!!! Już się ich doczekać nie mogę, mam wrażenie, że od wczoraj prawie wcale ich nie czuje i umieram ze strachu... w niedziele wizyta

    ajda
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina początki są trudne, ale po 2 miesiącach jest już lepiej albo inaczej - przyzyczajasz się do skrajnego niewyspania :) z doświadczenia wiem, że tych najtrudniejszych momentów nie pamięta się zbyt długo i zaczynasz myśleć o drugim bobo ;) ja sobie nawet kupiłam balsam przeciwko rozstępom z serii Ziaja, gdyż pachnie identycznie jak masło stosowane przeze mnie zaraz po porodzie jeszcze w szpitalu z tej samej firmy. Kojarzy mi się z noworodkiem i tymi wybuchami szczęścia, że nareszcie masz przy sobie tą maleńską istotkę. Życzę dużo siły i samozaparcia w kp :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 13:38

    Ainaa lubi tę wiadomość

  • AnaC Przyjaciółka
    Postów: 91 49

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari wszystkiego dobrego z okazji 3-go miesiąca samych radosnych chwil z malenstwem oraz dużo przespanych nocy a takze zdrowka dla was☺
    I jak się synek sprawuje?☺
    Moja corcia we wtorek kończy 2 miesiące i też nie wiem kiedy to przelecialo☺

    Campari lubi tę wiadomość

  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 2 marca 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaC-dziękuję :-) . Synuś słodziak jak nic Mu nie dolega, ale jest wymagający. Mało śpi, w nocy jeszcze często się budzi i potrafi zaczynać dzień o 5 rano albo o 1 nabierać chęci na zabawę. Póki czaruje uśmiechami jest ok, ale dziś marudny niemożliwie i chodzę na rzęsach.
    Kicia wcale się z Tobą nie zgodzę, ze jest lepiej. U nas drugi, trzeci miesiąc to tragedia. Tak więc są tacy co nie wiedzą że mają dziecko-czego Ainiee życzę i tacy co momentalnie przestają myśleć o drugim.

    r9bzabd.png
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 2 marca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda-po prostu przejdziesz wszystko bardzo intensywnie, ale raz a dobrze ;-) a poza tym obserwuję u znajomych mam bliźniaków, że chowają się lepiej niż niektóre jedynaki-chyba dlatego, że mają siebie nawzajem :-) i mamy bardziej jakoś zorganizowane.

    r9bzabd.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari ja sama lekko nigdy nie miałam z moją przylepą. Nigdy nie zaakceptowała butelki nawet z moim mlekiem więc co chwilę przez ponad rok musiałam być do dyspozycji. Ja się jednak po 2 miesiącach przyzwyczaiłam do wstawania co godzinę i nie było to już dla mnie takie ciężkie jak na początku. Jak moja córka miała rok to jeszcze było 5 pobudek w nocy, bo chciała sobie possać co chwilę. Tak to jest i nigdy nie wiadomo jakk egzemplarz się trafi. Trzeba się po prostu przyzwyczaić i zaakceptować nową rzeczywistość wiele bardziej wymagająca fizycznie niż w czasach sprzed ciąży :)

  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Ja Prolutexu już nie biorę (od dnia bety). Ale mam Lutinus, Duphaston, Estrofem i Clexane. Ten Clexane mnie denerwuje. Mam nadzieję, że mi to pozwoli odstawić. Pytałam o to, ale mi nie odpisała, więc poczekam do wizyty.
    Poproś w aptece o zamiennik clexane neoparin ma ostrzejsze igły i bez refundacji kosztuje około 80 zł ja go teraz kupuje

    antonna lubi tę wiadomość

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew sie we mnie zagotowała, jak przeczytałam post o "kosztach" porodu! Po prostu nie moge uwierzyć w to, ze lekarze maja az taki tupet. Opieka porodowa powinna należeć sie kazdej z nas na tym samym poziomie, bez zbędnej łaski lekarza czy położnej. Mam wrażenie, ze dając tym darmozjadom łapówki same przyczyniamy sie do tego, ze służba zdrowia w naszym kraju wyglada wlasnie w ten sposób!! Trzeba gnać takich lekarzy do diabła, bez znaczenia jak wielkimi specjalistami sa albo za jakich sie uważają! 10 tysięcy za poród prywatny to lekka kpina, za 3500 zł można było swego czasu rodzic prywatnie w salvemedica w Łodzi....nie dajmy sie zwariować.

    AnaC lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna, moje gratulacje! :)
    Trzymam kciuki i życzę spokoju ;) ;)

    antonna lubi tę wiadomość

  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha88 wrote:
    Krew sie we mnie zagotowała, jak przeczytałam post o "kosztach" porodu! Po prostu nie moge uwierzyć w to, ze lekarze maja az taki tupet. Opieka porodowa powinna należeć sie kazdej z nas na tym samym poziomie, bez zbędnej łaski lekarza czy położnej. Mam wrażenie, ze dając tym darmozjadom łapówki same przyczyniamy sie do tego, ze służba zdrowia w naszym kraju wyglada wlasnie w ten sposób!! Trzeba gnać takich lekarzy do diabła, bez znaczenia jak wielkimi specjalistami sa albo za jakich sie uważają! 10 tysięcy za poród prywatny to lekka kpina, za 3500 zł można było swego czasu rodzic prywatnie w salvemedica w Łodzi....nie dajmy sie zwariować.
    Ja rodziłam zupełnie państwowo i miałam dobrą opiekę, bez żadnych łapówek. Zarówno podczas porodu jak i pobytu na oddziale.

    agniecha88, AnaC lubią tę wiadomość

    r9bzabd.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny- bardzo Wam dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i kciuki- to baaardzo pomaga , zwłaszcza, jeśli wśród bliskich nie każdy wie- nie każdy rozumie.

    Wrócłam 3 w 1 :) 4AA i EB - pozostałe 4 się chłodzą.

    od dziś za Waszą radą aplikuję lutinusa tylko palcem i prowadzę oszczędny tryb życia.
    trochę mnie przeraża prolutex z tymi strzykawkami ale dam radę- jak ze wszytkim (choć po clexane mam cąły brzuchol w siniakach i wyglądam jak ofiara przemocy domowej ;p)

    PS dziś w klinice faktycznie mieli masakrę- transfer przesunął się o 30 min

    a88- ładny hów masz, dbaj o jajka :)
    Antonnka- mam nadzieję, że wypoczywasz :)
    Koleżanki mamusie- spokojnych nocy, żebyście mogły chociaż chwilę odpocząć

    a88, anakonda, AnaC, Ainaa lubią tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonn ja uzywam aplikatora do Lutinusa. Boje sie tam wlozyc palec, bo jeszcze cos zepsuje :D Ale dzis zaryzykuje, jesli moze to zniwelowac plamienia :)

    Anakonda wlasnie na Polnej kupilam :) juz w klinice leków nie kupuje, bo nie chce przeplacac.

    A88 dobre wiesci :) niech ladnie tam te komorki rosna :)

    Agniecha kiedys sprawdzalam ile kosztuje porod w Medicoverze w Wawie i bylo okolo 12 tys jesli dobrze pamietam. No ale to stolica :D

    Mysza to teraz odpoczywaj. Ja tez sie oszczedzam :) I jakie te zarodki wyprodukowalas?? :> Trzymam kciuki za Twoje maluchy!

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpisuję się obiema rękoma pod tym, co pisze Mysza. U nas w najbliższym otoczeniu nie wie właściwie nikt. Jak się uda, to oczywiście wśród rodziców, rodzeństwa, przyjaciół, nie będziemy ukrywać tego, że dziecko jest z IVF. Póki co - im mniej wiedzą, tym lepiej śpią, a po co mają zamartwiać się z nami.

    Dlatego to forum, to idealne miejsce, na wylanie z siebie wszystkiego, co w głowie siedzi. Cała procedura to karuzela emocji: od euforii, że w końcu na pewno się uda, po strach co dalej, jeśli i to rozwiązanie się nie sprawdzi. Możliwość wyżalenia się, choćby wirtualnie, działa chyba lepiej, niż niejeden psycholog.
    I chociaż wiem, że sama największe problemy i dylematy mam dopiero przed sobą, to i tak miło mi się dzisiaj zrobiło, kiedy widziałam Wasze ciepłe słowa na temat tego, że całkiem niezła ze mnie Kura-Nioska :P bo wiem, że to są szczere, miłe słowa i pomimo tego, że obcych osób, to rozumiejących wewnętrzne rozterki lepiej niż wielu bliskich "znajomych".

    A teraz koniec, bo się znowu poryczałam :P

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Dziewczyny- bardzo Wam dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i kciuki- to baaardzo pomaga , zwłaszcza, jeśli wśród bliskich nie każdy wie- nie każdy rozumie.

    Wrócłam 3 w 1 :) 4AA i EB - pozostałe 4 się chłodzą.

    od dziś za Waszą radą aplikuję lutinusa tylko palcem i prowadzę oszczędny tryb życia.
    trochę mnie przeraża prolutex z tymi strzykawkami ale dam radę- jak ze wszytkim (choć po clexane mam cąły brzuchol w siniakach i wyglądam jak ofiara przemocy domowej ;p)

    PS dziś w klinice faktycznie mieli masakrę- transfer przesunął się o 30 min

    a88- ładny hów masz, dbaj o jajka :)
    Antonnka- mam nadzieję, że wypoczywasz :)
    Koleżanki mamusie- spokojnych nocy, żebyście mogły chociaż chwilę odpocząć
    Ja dzisiaj weszłam z godzinnym opóźnieniem i w dodatku Pani z rejestracji podeszłą do dziewczyn i pytała czy moze ich przyjąć dr Żak bo dr Kubiaczyk ma mega opóźnienie . Słyszałam też że do dr zapisy są na maja :/ Klinika pełna nawet nie było gdzie dobrze się rozsiąść.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda no wlasnie cos ciezko z terminami. Mnie nie chcieli zapisac na 20.03. Czekam az do mnie zadzwonia i powiedza kiedy moge miec wizyte.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • AnaC Przyjaciółka
    Postów: 91 49

    Wysłany: 2 marca 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari wrote:
    Ja rodziłam zupełnie państwowo i miałam dobrą opiekę, bez żadnych łapówek. Zarówno podczas porodu jak i pobytu na oddziale.
    Ja też rodzilam panstwowo bez łapówek w mojej małej miejscowości a opieka super położna pomocna podczas porodu, na lekarza też nie mogę narzekać, na sali byłam sama i mogłam spokojnie dochodzić do siebie☺

  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dzisiaj byłam w klinice i czekałam godzinę. Nie mogą narzekać na brak pacjentów ;)
    Dziewczyny czy bralyscie/bierzecie relanium pod koniec ciąży?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 22:51

  • AnaC Przyjaciółka
    Postów: 91 49

    Wysłany: 2 marca 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady ja nigdy nie brałam relanium ani w czasie ciazy ani poza nia☺

    anakonda lubi tę wiadomość

‹‹ 378 379 380 381 382 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ