X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Menopauza przed 30
Odpowiedz

Menopauza przed 30

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Karinczak1992 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 maja 2022, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam utworzyć grupę wsparcia dla dziewczyn które mają zdiagnozowane przedwczesne wygasanie czynności jajników inaczej mówiąc menopauzę.Jakie są wasze objawy i wyniki badań.Mnie dopadło to teraz mam 28 lat lekarz stwierdził przedwczese wygasanie czynności jajników,moje FSH 86 AMH 0,002,lekarz powiedział że mam za 12 tygodni powtórzyć badanie FSH jeśli będzie taki sam wynik lub wyższy wdroży mi HTZ,ale ja wiem po sobie źle się czuje uderzenia gorąca mam prawie co godzinę wykańcza mnie to fizycznie i psychicznie w nocy nie mogę spać bo nawet wtedy mam uderzenia gorąca.Czy jest ktoś kto przez to przechodził?Jak się czułyscie biorąc HTZ.Moze komuś się udało zajść w ciążę?

  • NatiN Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to jest htz?

  • Anna78 Koleżanka
    Postów: 156 16

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormonalna terapia zastępcza.

  • Gabka86 Ekspertka
    Postów: 267 92

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karinczak1992 wrote:
    Chciałam utworzyć grupę wsparcia dla dziewczyn które mają zdiagnozowane przedwczesne wygasanie czynności jajników inaczej mówiąc menopauzę.Jakie są wasze objawy i wyniki badań.Mnie dopadło to teraz mam 28 lat lekarz stwierdził przedwczese wygasanie czynności jajników,moje FSH 86 AMH 0,002,lekarz powiedział że mam za 12 tygodni powtórzyć badanie FSH jeśli będzie taki sam wynik lub wyższy wdroży mi HTZ,ale ja wiem po sobie źle się czuje uderzenia gorąca mam prawie co godzinę wykańcza mnie to fizycznie i psychicznie w nocy nie mogę spać bo nawet wtedy mam uderzenia gorąca.Czy jest ktoś kto przez to przechodził?Jak się czułyscie biorąc HTZ.Moze komuś się udało zajść w ciążę?

    Czesc, ja pare lat temu mialam zdiagnozowane przedwczesne wygasanie czynnosci jajników. Bardzo dlugo zle sie czulam i nikt nie wiedzial co mi jest, do momentu az mialam miesiac czasu miesiaczke, a pozniej nie mialam przez jakis czas. Trafilam na fajnego lekarza i zbadalam fsh, ktore bylo na poziomie 65 ,estriadol bardzo niski a amh 0,12. Na cale szczescie zaczelam brac HTZ i objawy ustapily, a naprawde bardzo zle sie czulam. Nie mialam mega duzych uderzen goraca, ale bardzo schudlam, ciagle bylam zmęczona, brak sił, wlosy wypadaly mi garsciami, mialam lęki i objawy depresji, bardzo podupadlam psychicznie. Jak zaczelam brac htz od razu lepiej sie poczulam, wiec nie obawiaj sie htz, bo predzej czy pozniej i tak bedziesz musiala brac. Co do ciazy, to zaden lekarz nie daje mi szans na zajście w ciaze z moimi wynikami. Wszyscy mowia tylko o adopcji komorki i po dlugich rozmowach z mezem zdecydowalismy sie na AK. Jestesmy po 4 transferach in vitro z komorka dawczyni i na razie nie udało sie...zostal nam jeden ostatni zarodek.

  • I_ga Autorytet
    Postów: 619 436

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, i ja mam zdiagnozowany POF.
    Tak nas mało?

    AP od 8/2019
    POF - procedura z KD
    1/2020 - ❄ - bez reakcji 😑
    2/2020 - ❄ - cb 😢
    4/2020 - ❄ - 😢😢😢
    8/2020 ♥️🤰BOY
    04/2021 Witamy na świecie 👨‍👩‍👦
    ❄ Oddany do adopcji
  • calistas1 Koleżanka
    Postów: 264 5

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny,
    pracuję nad pracą badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję Ci bardzo serdecznie.

    https://forms.gle/9Z2f2GCsugid9aCp6

  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 18 września 2023, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w klubie.ja też pof.czy ktoś. Was próbowała komórek macierzystych z krwi pępowinowej wstrzykiwanych do jajników? Robi to dr Rzepka z Warszawy

  • Gaja94 Przyjaciółka
    Postów: 74 23

    Wysłany: 18 września 2023, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja mam htz od 6 dni bo już się mega złe czułam, co do ciązy to będę próbować wszystkiego na co mi pozwolą lekarze aby udało się z własnych komórek, póki co AK odpada ale nie mówię ze nigdy. Obecnie nie jestem ani trochę gotowa. Mi uczucia gorąca minęły po lekach z czego bardzo się cieszę bo było już słabo.

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3152 4431

    Wysłany: 18 września 2023, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też wygasająca czynność jajników. Nie badałam ostatnio AMH... skorzystałam z kd, bo moje nie wykazywały potencjału ;) jak widać ;)

    Pewnie z roku na rok będzie mi to bardziej spadać...

    FSH też nieprawidłowe, ale wartości to ja już nie pamiętam, sklerotyk.

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • Gaja94 Przyjaciółka
    Postów: 74 23

    Wysłany: 19 września 2023, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a śluz płodny przy htz to jest szansa na owulacje czy po prostu przez dawki hormonów się taki pojawia i mam się nie cieszyć ?

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 19 września 2023, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja94 wrote:
    Dziewczyny, a śluz płodny przy htz to jest szansa na owulacje czy po prostu przez dawki hormonów się taki pojawia i mam się nie cieszyć ?
    Ja mam wśród znajomych jedno dziecko poczęte na htz. Ale nie wiem jakie miała stężenie amh bo nie badała, źle się czuła , okresy były częste bardzo, dostała htz i w wieku 38 lat zaszła w ciążę na htz ;) dodam że już miała dziecko 10 letnie, więc jakby też inaczej.

    Emily0723 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Gaja94 Przyjaciółka
    Postów: 74 23

    Wysłany: 19 września 2023, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie mam taki idealnie książkowy śluz obecnie… wiadomo, wykorzystam na wszelki wypadek 😈. Ale się zwyczajnie zastanawiam czy to owulacja czy te htz ją udają

  • Wa123 Autorytet
    Postów: 477 218

    Wysłany: 15 stycznia, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odświeżam wątek. Ja o swoim Pof dowiedziałam się w wieku 23 lat 😐 od tej pory szukam przyczyny i próbuje uregulować cykl, ale chyba już jest po sprawie. Przez te lata chodziłam do kilku lekarzy, chwilę brałam htz, ale już nie ma sensu w moim przypadku. Miałam kilka stymulacji, ale nie udało się nawet uzyskać ładnego pęcherzyka. Mam miesiączki ale bardzo nieregularne. Staramy się od ponad 2 lat i nic. Lekarz w Klinice radzi już tylko in vitro a i tak nie ma gwarancji że uda się ode mnie uzyskać materiał. Jeśli są tu jakieś dziewczyny, którym się udało pomimo takiej diagnozy, proszę dajcie znać co u Was zadziałało, jaka była Wasza historia.

    Starania od 10/2021 👶

    👩 28 lat+🧑34 lata

    Przedwczesne wygaszanie czynności jajników
    PCOS
    nieregularne cykle
    mutacja MTHFR-hetero w A1298C i C677T
    PRL po MTC 291,65
    Białko S-61%
    KIR Bx z delekcją 2DL5,2DS3 i 4
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy



    Od czerwca 2023 leczenie w Klinice

    09/2023- pierwszy stymulowany cykl Ovitrelle-nieudany😩
    10/2023- stymulacja Lametta 2x2-brak reakcji jajników-nieudany😢
    11/2023- w planie stymulacja 2x2 Lametta+ 2x2 CLO- 11dc pęcherzyk dominujący 11mm, 17 dc brak pęcherzyka, prawdopodobnie się wchłonął- nieudany 😩
    12/2023- przerwa w stymulacji, oczekiwanie na dofinansowanie in vitro
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wa123 wrote:
    Hej dziewczyny, odświeżam wątek. Ja o swoim Pof dowiedziałam się w wieku 23 lat 😐 od tej pory szukam przyczyny i próbuje uregulować cykl, ale chyba już jest po sprawie. Przez te lata chodziłam do kilku lekarzy, chwilę brałam htz, ale już nie ma sensu w moim przypadku. Miałam kilka stymulacji, ale nie udało się nawet uzyskać ładnego pęcherzyka. Mam miesiączki ale bardzo nieregularne. Staramy się od ponad 2 lat i nic. Lekarz w Klinice radzi już tylko in vitro a i tak nie ma gwarancji że uda się ode mnie uzyskać materiał. Jeśli są tu jakieś dziewczyny, którym się udało pomimo takiej diagnozy, proszę dajcie znać co u Was zadziałało, jaka była Wasza historia.

    Hej, ważne jest jakie masz Amh, FSH. Nie ma co się zastanawiać nad in vitro i zwlekać- w naszym przypadku naprawdę liczy się czas. Przy niskim AMH sama stymulacja nie jest aż tak uciążliwa jak przy standardowej procedurze, natomiast może być problem z uzyskaniem dofinansowania ze względu na wymagane minimum AMH i FSH.

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 15 stycznia, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wa123 wrote:
    Hej dziewczyny, odświeżam wątek. Ja o swoim Pof dowiedziałam się w wieku 23 lat 😐 od tej pory szukam przyczyny i próbuje uregulować cykl, ale chyba już jest po sprawie. Przez te lata chodziłam do kilku lekarzy, chwilę brałam htz, ale już nie ma sensu w moim przypadku. Miałam kilka stymulacji, ale nie udało się nawet uzyskać ładnego pęcherzyka. Mam miesiączki ale bardzo nieregularne. Staramy się od ponad 2 lat i nic. Lekarz w Klinice radzi już tylko in vitro a i tak nie ma gwarancji że uda się ode mnie uzyskać materiał. Jeśli są tu jakieś dziewczyny, którym się udało pomimo takiej diagnozy, proszę dajcie znać co u Was zadziałało, jaka była Wasza historia.
    Co do diagnostyki to polecają lekarze zbadać zespół łamliwego chromosomu x w przypadku pof. Tak podpowiadam, bo nie wiem czy lekarz wspomniał.

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Co do diagnostyki to polecają lekarze zbadać zespół łamliwego chromosomu x w przypadku pof. Tak podpowiadam, bo nie wiem czy lekarz wspomniał.
    Hej, zaciekawiło mnie to co piszesz- konkretnie zespół łamliwego chromosomu. zastanawiam sie, czy samo posiadanie mutacji genetycznej już decyduje o posiadaniu choroby? Czy można być zdrowym nosicielem? Średnio to rozumiem, a z googla wynika ze samo
    Posiadanie genu powoduje, ze jest się chorym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia, 00:40

  • Wa123 Autorytet
    Postów: 477 218

    Wysłany: 16 stycznia, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Hej, ważne jest jakie masz Amh, FSH. Nie ma co się zastanawiać nad in vitro i zwlekać- w naszym przypadku naprawdę liczy się czas. Przy niskim AMH sama stymulacja nie jest aż tak uciążliwa jak przy standardowej procedurze, natomiast może być problem z uzyskaniem dofinansowania ze względu na wymagane minimum AMH i FSH.
    U mnie jest tak, że mam wysokie AMH bo 6.9 że względu na PCOS, FSH 55. Miałam już stymulację cykli ale jajniki nie reagowały. Nawet na duże dawki leków.

    Starania od 10/2021 👶

    👩 28 lat+🧑34 lata

    Przedwczesne wygaszanie czynności jajników
    PCOS
    nieregularne cykle
    mutacja MTHFR-hetero w A1298C i C677T
    PRL po MTC 291,65
    Białko S-61%
    KIR Bx z delekcją 2DL5,2DS3 i 4
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy



    Od czerwca 2023 leczenie w Klinice

    09/2023- pierwszy stymulowany cykl Ovitrelle-nieudany😩
    10/2023- stymulacja Lametta 2x2-brak reakcji jajników-nieudany😢
    11/2023- w planie stymulacja 2x2 Lametta+ 2x2 CLO- 11dc pęcherzyk dominujący 11mm, 17 dc brak pęcherzyka, prawdopodobnie się wchłonął- nieudany 😩
    12/2023- przerwa w stymulacji, oczekiwanie na dofinansowanie in vitro
  • Wa123 Autorytet
    Postów: 477 218

    Wysłany: 16 stycznia, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Hej, zaciekawiło mnie to co piszesz- konkretnie zespół łamliwego chromosomu. zastanawiam sie, czy samo posiadanie mutacji genetycznej już decyduje o posiadaniu choroby? Czy można być zdrowym nosicielem? Średnio to rozumiem, a z googla wynika ze samo
    Posiadanie genu powoduje, ze jest się chorym.
    Miałam to badanie. Wyszło, że nie mam.

    Starania od 10/2021 👶

    👩 28 lat+🧑34 lata

    Przedwczesne wygaszanie czynności jajników
    PCOS
    nieregularne cykle
    mutacja MTHFR-hetero w A1298C i C677T
    PRL po MTC 291,65
    Białko S-61%
    KIR Bx z delekcją 2DL5,2DS3 i 4
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy



    Od czerwca 2023 leczenie w Klinice

    09/2023- pierwszy stymulowany cykl Ovitrelle-nieudany😩
    10/2023- stymulacja Lametta 2x2-brak reakcji jajników-nieudany😢
    11/2023- w planie stymulacja 2x2 Lametta+ 2x2 CLO- 11dc pęcherzyk dominujący 11mm, 17 dc brak pęcherzyka, prawdopodobnie się wchłonął- nieudany 😩
    12/2023- przerwa w stymulacji, oczekiwanie na dofinansowanie in vitro
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wa123 wrote:
    U mnie jest tak, że mam wysokie AMH bo 6.9 że względu na PCOS, FSH 55. Miałam już stymulację cykli ale jajniki nie reagowały. Nawet na duże dawki leków.

    Ok, to niestety nie pomogę, bo ja jestem na drugim biegunie. Mam nadzieje, ze ktoś znajdzie na Ciebie sposób. Tak z ciekawości, to wysokie FSH ma określoną przyczynę? Z reguły przy takim FSH to AMh jest strasznie marne.
    Trzymam kciuki :)

  • Wa123 Autorytet
    Postów: 477 218

    Wysłany: 16 stycznia, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Ok, to niestety nie pomogę, bo ja jestem na drugim biegunie. Mam nadzieje, ze ktoś znajdzie na Ciebie sposób. Tak z ciekawości, to wysokie FSH ma określoną przyczynę? Z reguły przy takim FSH to AMh jest strasznie marne.
    Trzymam kciuki :)

    Też zauważyłam tą zależność, jak wysokie FSH to niskie AMH. U mnie od początku to AMH jest ok, w początkowej fazie POF miałam coś około 3, teraz 6,9- myślę, że ze względu na PCOS. Przyczyny nadal nie znam, lekarze ciągle rozkładają ręce. Juz nie wiem co mam zrobić, to jest jak walka z wiatrakami. Nic nie działa na te jajniki.

    Starania od 10/2021 👶

    👩 28 lat+🧑34 lata

    Przedwczesne wygaszanie czynności jajników
    PCOS
    nieregularne cykle
    mutacja MTHFR-hetero w A1298C i C677T
    PRL po MTC 291,65
    Białko S-61%
    KIR Bx z delekcją 2DL5,2DS3 i 4
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy



    Od czerwca 2023 leczenie w Klinice

    09/2023- pierwszy stymulowany cykl Ovitrelle-nieudany😩
    10/2023- stymulacja Lametta 2x2-brak reakcji jajników-nieudany😢
    11/2023- w planie stymulacja 2x2 Lametta+ 2x2 CLO- 11dc pęcherzyk dominujący 11mm, 17 dc brak pęcherzyka, prawdopodobnie się wchłonął- nieudany 😩
    12/2023- przerwa w stymulacji, oczekiwanie na dofinansowanie in vitro
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ