X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 24 marca 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia sto lat :-)

    U nas też gonitwa, codziennie sklepy, kupujemy farby, szukamy fajnych plytek i paneli, rozgladamy się za kanapa, lodowka, kabiną, lampami itd. Jest co robić :-) od 16kwietnia zaczynamy remont, już nie mogę się doczekać.
    Kasia, Filipek i tak mało choruje...kolezanka poslala swojego dwulatka do żłobka, pd wrzesnia - zapalenie oskrzeli, grypa, zapalenie gardła i krtani i odwieczny katar :-(
    My już zdrowi, na jeden dzień polamalo mnie zupelnie :-( karmisz jeszcze piersią? My ciągle, choć Robert bardzo lubi też wodę. Waży 14kg !!! Hahaha szczepienie oczywiste odkladamy, myślę o sierpniu,może wrzesień...zobaczymy...
    Robert też jest coraz fajniejszy, ale ma charakter...często bije siostrę, rzuca czym popadnie, zlosci się...mówi kilka slowek "gdzie", padlo,mama, tata, baba, koko, huhu ( to sowa ), jest, co ...i inne, śmiesznie gada :-P ale latwo się domyslic o co mu chodzi. Jak u Was z nocnikiem? Uczycie?
    Zębów mamy 12, kolejne w drodze...
    Wiecie że i mnie okresu dalej nie ma :-/
    Agnella ale leci już III trymestr, super. Dobrze że teść pomaga i bierze Mała, masz czas dla siebie przynajmniej :-)
    Ja wziąłam się ostatnio za pieczenie...dziś rurki ze śmietaną -) ostatnio muffinki, gofry, babeczki...chcialam schudnac a tu +2kg :-(
    Ale wiosna idzie tyle dobrze :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 31 marca 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:20

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 31 marca 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piekę od wczoraj, salatka jarzynowa, wszystko w biegu, dziś jedziemy do mojego taty na urodziny jeszcze, jutro do teściów, byliśmy juz z koszyczkiem.

    Zdrowych i wesołych Świąt :-)

    Agnella Ty co innego bo w ciąży to sobie folguj :-) ja muszę przystopowac hihi

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mogę się przyłączyć?
    Biorę formetic 500 2x1, nie czuje się na tym dobrze, powtarzałam niedawno krzywe i z 2,3 homair podniósł mi się do 4,78 :/ To mój 7 cykl starań, z monitoringiem w tym cyklu i mam wiele obaw :(

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7081 7114

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam pytanie. Czy brała któraś z Was metformine i jednocześnie piła zioła ojca Sroki nr 3? Można, nie mozna? Jakieś skutki uboczne? Bądź skutek w postaci dwóch kresek na teście? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Niunka87 Przyjaciółka
    Postów: 99 77

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc
    Biore metformine od poltora miesiaca
    po okolo dwoch tygodniach dostalam normalny pierwszy okres
    od porodu.
    Teraz boli mnie brzuch i piersi i mam wielka nadzieje, ze sie udalo. Jutro lub pojutrze zrobie test.
    z pierwszym staralismy sie ponad piec lat (mam pcos) i po 3 miesiacach metforminy zaszlam w ciaze.
    Mam nadzieje ze z drugim uda Nam sie juz teraz jak najszybciej bo staramy sie ponad dwa lata juz.
    Pozdrawiam :)

    Szczesliwa mama 2015 :)
    staramy sie o drugie
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2018, 13:20

    Danq lubi tę wiadomość

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 maja 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane co u was? Agnella Ty zaraz rodzisz :). Jezu kiedy to zleciało. Stoję z autem na przegląd i zajmie jeszcze to z pol godziny to wpadam :).

    Oj nie jest nudno, w pracy duzo sie dzieje, nie mam kompletnie czasu. Miałam tez ostatnio wypadek, facet wjechał
    Mi w tył, nowe auto, naprawa w serwisie 20 000 całe szczęście z jego OC. Młody juz nie choruje, wiosna przyszła wychodzą na dwór i sie skończyło odpukać. Gada jak najęty, No nie przegadam go :). Po swojemu oczywiście ale co niektóre słowa można zrozumieć. Bierzemy lekko steryd w kroplach do nosa na jego niekończący sie katar i jest mega poprawa - po deoch dniach kataru nie ma. Odpukać. Wyszły nam tez juz wszystkie zeby.

    Jak wasze dzieci?? Agnella jak sie czujesz? Jak julka? Jak Robercik? Kas wy juz przeprowadzeni?

    Całujemy z Filipkiem

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 13 maja 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:20

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 29 maja 2018, 21:08

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 18 maja 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2018, 12:00

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 27 maja 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)
    My.juz po przeprowadzce, odpoczywamy, bo ostatni ms mocno dal nam w kość jeśli chodzi o remont :-/ ale jest super, wszyscy zadowoleni :-)
    Dzieciaki rosną, rozwijaja się to najważniejsze że wszystko dobrze.
    Agnella u Ciebie juz koncoweczka, ale zlecialo :-)
    Kasia współczuję stluczki, eh, zawsze coś.
    Ciepło się zrobiło,idealna pogoda,opalamy się na balkonie. Robert tak lubi siedziec na nim że wszystkie posiłki tam jadamy.

    Pozdrawiamy :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Dziewczyny tez biore metformax narazie 2x1 jestem na poczatku brania, a jutro ide na wesele no ivhcialabym cos sie napic a w ulotce kest definitywny zakaz, co zribic? Juz dzis nie brac? Chyba nic sie nie stanie ? Prosze o porade

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella Ty juz zaraz rodzisz :), ale zleciało :). Jak sie czujesz??

    Kurcze ze Twój gin miał zawał, to młody chłop co? Ale numer. Niestety pewnie nieprędko wróci... ale rodzisz w klinice tam gdzie wtedy? Julcia dotyka brzuszka, kuma ze bedzie siostrzyczka?

    Ja sama z Fifim, facet wyjechał z pracy na kilka dni. Rutyna żłobek praca dom, tak w kółko. Za tydzień wyjeżdżamy nad morze. Musze pilnować Filipa bo wpadł nam ostatnio do oczka wodnego na ogrodzie u rodziców, moj skakał po niego, z portfelem, telefonem, wyciągnął go i strachu sie najedliśmy. Rodzice postawili płot wokół oczka. Ale boje sie bo morze to co innego.

    Ja zaczynam tez rehabilitacje po wypadku, niestety boli szyja a ortopeda mówi ze to juz zostanie n całe życie i bedzie nawracać.

    Filipek chodzi do żłobka, nie choruje odpukać, dzisiaj mamy festyn. Jest niesamowicie zwinny, rozglądamy, mówi juz pierwsze wyraźne słowa, typu auto, mamusia, chce, babcia i to tak wyraźnie. A cała reszta to jak mu wyjdzie ale gafa jak najęty :). Myśle ze na dwa lata bedzie składał pierwsze zdania. Zobaczymy.

    Kas super ze zadowoleni jestescie z mieszkania, pamietam sama te euforię. A duzy macie balkon?

    Agnella my nic nie kupowaliśmy z zabawek bo Filip ma cała mase. Dostał od dziadków na ogród dmuchany zamek do skakania i spodenki krótkie od moich rodziców bo wiecznie nam brakuje to kupili kilka par. Acha i od siostry tablice manipulacyjna taka super. Ale teraz ma fazę na autka, kłódki, klucze, klamki. A wasze na co maja?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:20

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia kurcze to się strachu najedliscie,z wodą nie ma żartów,dobrze że szybko.zareagowaliscie. gdzie jedziecie nad morze?
    My za miesiąc do Gdyni :-) weź mały basenik na plażę ;-)
    U nas Robert tez rozgadany,w sklepie jak cos dorwie to drze się "chcę to" i trzeba kupić ;-) ma swoją ulubioną przytulanke pieska i ostatnio bardzo lubi bawic się autkami Duplo ;-)
    Balkon mamy 1,5x7m więc jak na blok całkiem spory,dzieci mają z jednej strony basenik , z drugiej namiot, słońce pada tylko do połowy,więc akurat.
    Kurczę u nas w pracy głoszą stopniowe zwolnienia,więc też nie wiem co będzie,chcialam wrócić za rok na 3/4etatu...zobaczymy,,,jeszcze czasu sporo więc korzystam z wolnego ile się da ;-)
    Agnella ja rodzilam w 38tc, u Ciebie to juze,nie znasz dnia ani godziny, super, trzymam kciuki :-)
    U nas wysyp kleszczy,masakra jakas :-/
    Wczoraj dodatkowo uzadlila mnie osa...eh...
    Dziś deszczowa pogoda,robię dzemy truskawkowe :-)
    Robert uwielbia truskawki,moglby je jesc przez cały dzień,ostatnio w ogóle ma gorszy apetyt,mało co je,głównie warzywa i owoce...idą mu dolne trójki,więc 3dni znowu wisial na cycku...Kasia karmisz jeszcze Filipka?
    Jak u Was ze szczepieniem? Czekacie dalej? Ja chcę iść koncem sierpnia na odra,swinka,rozyczka...

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Chciałabym do Was dołączyć, widzę że macie fajnie zgrana paczkę :) Może napiszę kilka słów o sobie :)
    Staramy się z mężem dopiero 5 cykl, ale wiedziona złym przeczuciem co do mojego zdrowia, w zasadzie jak tylko zaczęliśmy się starać, poszłam do endokrynologa (miałam wcześniej wahania TSH) okazało się że mam niedoczynność i Hashimoto, endo podejrzewała IO więc zleciła badania- nie myliła się, HOMA IR 2,5. Metforminę biorę od 2 miesięcy - Glucophage xr1000. Gin nie podejrzewa PCO, ale powiedziała, że widać postępy w moim endometrium, które nie chciało rosnąć mimo tego że niby owu było (za każdym razem na usg widać było ciałko żółte).

    Będę sobie powoli nadrabiać Wasz wątek, ale chciałabym zapytać, czy którejś z Was meta skróciła cykle? Aktualny cykl zapowiada się na 23 dni (owu w 9dc) o.O! W poniedziałek idę do gin na podgląd, czy rzeczywiście owu była. Wcześniejsze cykle były od 25 do 28 dni, więc powiedzmy w normie, a ta wcześniejsza owulacja trochę mnie martwi, czy komórka będzie wystarczająco dojrzała, a endometrium wystarczająco grube?

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • Niunka87 Przyjaciółka
    Postów: 99 77

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc
    chcialabym do Was tez dolaczyc :) biore metformine od lutego cykle zaczely sie skracac ostatnio byl 30 dniowy jak nigdy nie mialam takiego krotkiego teraz w tym cyklu owulacje chyba mialam tak jak Ty MOEYU w 8dc. Bylam zaskoczona ze tak wczesnie ale to pewnie przez metformine.
    Mam pcos i cykle zwykle 50-60 dniowe a teraz zaczunancos dzialas u mnie.
    Mam 3 letnie szczescie o ktore staralismy sie 6’lat
    teraz o deugie staramy sie juz prawie trzy lata
    Pozdrawiam

    Szczesliwa mama 2015 :)
    staramy sie o drugie
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:21

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:21

‹‹ 229 230 231 232 233 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ