X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mialam normalnie objawow bakterii, tylko grzybice sie pojawialy przed @. A w trakcie cyklu nic. Bakterie rzadko daja objawy w przeciwienstwie do grzybicy. Jesli dostalas jakies leki to ja bym je brala, bezpieczenstwo plodu jest wazniejsze. Nawet jesli to antybiotyk (wiele antybiotykow jest calkowicie bezpiecznych w ciazy). A w ciazy infekcje to ponoc czesto bardzo sie zdarzaja.
    Sama ureo, myco i chlamydia to sie tego nie robi w standardzie w ciazy, ale napewno przed rozwiazaniem sie robi posiew bo jak sa bakterie, to nalezy albo matce przed porodem albo jak jest za pozno na leczenie to podac zastrzyk juz podczas akcji porodowej z antybiotyku wlasnie.
    Generalnie tak - bakterie ma sie zawsze, zawsze sa jakies e coli najczesniej bo kazdy rodzaj bakterii naturalnie zasiedla flore bakteryjna. Tylko ze dopoki jest przewaga tych mlekowych nad tymi "zlymi" to jest to ok. Tak samo w moczu zawsze sa bakterie, one sie gromadza na cewce moczowej zawsze, tylko jak sie normalnie wyproznia czesto i duzo sie pije to sie je wyplukuje. I tak na okraglo, stad czesto lekarze podkreslaja ze jak chce sie sikac, to trzeba isc sie wysikac a nie trzymac. Wiec napewno tak do konca sie ich nie pozbedziemy, mozna tylko minimalizowac ryzyko. Ja mysle, ze u Ciebie nie ma zagrozenia dla plodu jesli to Cie martwi, plod jest chroniony dosc dobrze przez pecherzyk ciazowy, jeszcze nie ma lozyska wyksztalconego wiec nie ma paniki, pod warunkiem ze nie ma goraczki, bo to juz powazniejszy stan.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorączki nie mam,czuję się ok. Dziś mam więcej śluzu takiego rzadkiego,czasem wydaje mi się być lekko pomarańczowy wymieszany z przezroczystym.hm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2016, 14:00

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam wiecej sluzu :). I tez jest rzadki :). Tak mam od soboty wieczor chyba. Momentami wyglada tak, jakbym rozpuscila tabletke w lyzeczke wody. Wystraszylam sie ze cos nie tak, ale wg USG zaczelabym wlasnie dzisiaj 8 tc a w 8 tc wg opisow wszedzie nasila sie sluz bo sie czopuje szyjka. Oprocz tego od wczoraj tez czesciej mnie brzuchol pobolewa i czuje takie ciagniecie az do spojenia lonowego. Wizyta w piatek. U Ciebie w srode? Zobaczysz serduszko i ze maluch rosnie to sie uspokoisz :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogole w 8 tc moze sie plamienie pojawic wlasnie ze wzgledu na ten czop sluzowy. Wiec powinno byc ok.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to pierwsze słyszę o tym czopowaniu szyjki. Ja mam dziś 7t4d,a wizytę przelozyli mi na jutro. Tak więc zobaczymy co się dzieje. Ja czuję takie klucia w kroku hihi chyba jakieś więzadła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2016, 15:43

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cos Ty Kasiu. O czopie jest wszedzie napisane. Chyba tylko nie na belly w kalendarzu.

    Ja tez mam takie klucia. Ciagniecia etc, ale teraz spokoj jakos.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki. Wyszły mi bardzo liczne bakterie e.coli. dostalam globulki robione na 10dni i probiotyk.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Mam wyniki. Wyszły mi bardzo liczne bakterie e.coli. dostalam globulki robione na 10dni i probiotyk.

    Czyli to sprawa dość prosta do wyleczenia skoro globulki wystarczą. Trzymam kciuki za szybką i skuteczną terapię.

    Ja jeszcze nie miałam żadnych badań, tylko usg.
    Mam nadzieję że na czwartkowej wizycie dostanę skierowania na badania i może jakiś wymaz mi zrobią- kompletnie się na tym nie znam wiec muszę doczytać co powinno być zrobione w I trymestrze.
    Planuje też spisać pytania i zagadnienia do omówienia bo obawiam się że pominę coś istotnego.

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na mecie! Jakie bierzecie dawki mety od momentu potwierdzenia ciąży? I w jakiej dawce bedziecie brac dalej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2016, 20:45

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi, ja dostalam skierowanie na badania jak tylko lekarz zarodek z serduszkiem zobaczyl. Wiec na tej wizycie juz musi Ci lekarka dac, wzasadzie powinna dac wczesniej, zebys z tymi wynikami mogla przyjsc na kolejna wizyte juz. Bo teraz to kiedy masz przyjsc z wynikami,za kolejne dwa tygodnie? To bez sensu,za duzo wizyt, za duzo kasy. Chyba ze Cie za wizyte nie skasuje. Bo przychodzenie za miesiac to juz koniec trymestru, a w badaniach chodzi o to ze to badania pierwszgo trymestru wlasnie i wtedy jak cos trzeba decyzje podjac na podstawie wyńikow badan czy wdrozyc jakies leki etc. Musisz koniecznie lekarke zapytac co z tymi badaniami.

    Kasiu, e coli, tak jak mowilam, nie jstem zdziwiona. E coli latwo zlapac. A dostalas tez doustny antybiotyk? De facto powinien byc przepisany chyba ze lekarze wola nie obciazac antybiotykiem doustnym w ciazy.

    Daktylek, ja biore i bede brala do konca 12 tc 2x500, ale nie ma to chyba znaczenia i nie sugeruj sie tutajniczym, w twoim przypadku lekarz moze postanowic inaczej.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę tak jak przed ciąża- Glucophage 750.
    Endo zaleca tak brać do 12 tc, a potem przez 4-6 tygodni pół tabletki, następnie całkiem odstawić.
    Nie wiem jeszcze jak gin się na to zapatruje- gin narazie mówiła o braniu do 12 tc a potem odstawić, ale nie wspominała jak odstawiać, czy stopniowo tak jak endo zaleca.
    W czwartek mam wizytę u gin wiec może podpytać już teraz jak działać.

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu dostalam tylko globulki dopochwowe ręcznie robione m.in.z amoksycylina i nystatyna,doustnie probiotyk,tylko muszę wybrać w aptece jakiś może Lacibios Femina. Globulki mam na 10dni. Wcześniej bralam furagine i bakterie w moczu nie wyszły. Do kontroli 20kwietnia,a dziś idę do innego gina na nfz,który też jest endokrynologiem. Wizytę mam na 13.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, odpusc lacibios femine. Polecam Ci provag. Naprawde to chyba najlepszy probiotyk na rynku. Mi zaden inny tak skutecznie nie pomagal jak provag.

    Daj znac jak wizyta.

    Ellasi u mnie to samo - mam brac do 12 tc a potem odstawic, ale tez nie wiem jak, czy od razu czy jak. Musze dopytac.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brałam Provag wcześniej, jakoś znacząco nie pomógł, a tak porównując to on ma tylko 1miliard bakterii a LF 5miliardów. I Lacibios można stosować w czasie ciąży i antybiotykoterapii, skuszę się na jedno opakowanie, potem ewentualnie kupię ten Provag. Provag mam żel do mycia i żel intymny.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu nie chodzi o to ile ma bakterii, tylko jaki rodzaj bakterii, skad zostaly wyizolowane, z jakiego szczepu, z jakiego mikroklimatu etc. Provag to jedyny chyba lek ktory ma szczep wyizolowany z naszej tutejszej flory, a nie z flory np. Azjatek. Ale kazdemu co innego pasuje oczywiscie.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś czytalam,kupilam LF i Provag hihi czekam u gina ehhhh

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po wizycie. Jest płód 7t6d z bijacym serduszkiem :-) ufffff

    Asia_88, kaasik, Rudaaa, Ladybird:), Ellasi lubią tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje :). Jak duzy jest maluch? Co bylo widac, zalazek glowki, raczek etc? Czy jeszcze nic?
    Ja bede miala w piatek podczas wizyty 7t5d :), z tego co wyliczam sama oczywiscie na podstawie poprzedniego usg

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crl 11mm, na usg taki mały czlowieczek z dużą główką :-) wg usg ciąża starsza o 1dzień. Mam zrobić badania i w piątek do kontroli,założy mi kartę ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2016, 16:12

    Ellasi lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    Ellasi, ja dostalam skierowanie na badania jak tylko lekarz zarodek z serduszkiem zobaczyl. Wiec na tej wizycie juz musi Ci lekarka dac, wzasadzie powinna dac wczesniej, zebys z tymi wynikami mogla przyjsc na kolejna wizyte juz. Bo teraz to kiedy masz przyjsc z wynikami,za kolejne dwa tygodnie? To bez sensu,za duzo wizyt, za duzo kasy. Chyba ze Cie za wizyte nie skasuje. Bo przychodzenie za miesiac to juz koniec trymestru, a w badaniach chodzi o to ze to badania pierwszgo trymestru wlasnie i wtedy jak cos trzeba decyzje podjac na podstawie wyńikow badan czy wdrozyc jakies leki etc. Musisz koniecznie lekarke zapytac co z tymi badaniami.

    Kasiu, e coli, tak jak mowilam, nie jstem zdziwiona. E coli latwo zlapac. A dostalas tez doustny antybiotyk? De facto powinien byc przepisany chyba ze lekarze wola nie obciazac antybiotykiem doustnym w ciazy.

    Daktylek, ja biore i bede brala do konca 12 tc 2x500, ale nie ma to chyba znaczenia i nie sugeruj sie tutajniczym, w twoim przypadku lekarz moze postanowic inaczej.

    Byłam u gin prywatnie, a badania ze skierowań z prywatnego gabinetu są płatne... wiec ustaliliśmy że następna wizyta będzie u mojej gin ale na NFZ i badania bezpłatne dzięki temu bedą. Moja gin jest ordynatorem wiec specjalnie dla mnie zejdzie do przychodni żeby mnie przyjąć- załatwić takie coś łatwo nie jest ale się udało. Spokojnie czekam na skierowania i zrobię badania. Ufam tej dr wiec skoro tak mi zaproponowała wierze że ten czas jest ok na badania. Z wynikami pójdę prywatnie wiec nie będzie takiego problemu z terminem. Myśle że dam radę.
    Aby z ciążą było ok i maleństwo zdrowe a reszta jest do ogarnięcia :)

    Ale super wiesci po wizycie! Kas, widziałaś swojego małego człowieka :) Swietnie!

    Ja liczę na to źe w czwartek tez zobaczę malucha całego i zdrowego :) Ale się cieszena tą wizytę i boje się jej jednocześnie!

‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ