X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kiniejka Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 25 października 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 16:43

  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 25 października 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że na monitoring chodzi się w okolicach ovu aby zobaczyć czy pęcherzyk rośnie i czy pęka (np. 12 dc, 14 dc, 16 dc)

    relganli06k8eu81.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2013, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od długości cyklów kiedy się chodzi na monitoring!!
    Ja mam cykle 28 dni i mi lekarz kazał przychodzić od 10-11 dc pierwszy raz :*)
    Powodzenia :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane
    A ja się wybieram na 1 wizytę żeby pogadać z lekarzem 5dc- podejrzewam u siebie, mimo 29-30 dniowych cykli dość wczesną owulację, więc wolę być za wcześnie niż za późno;)
    Mam nadzieję że monitoring jakoś mi pomoże i że ten 6 cykl starań będzie szczęśliwy. Ciekawa jestem też jak będzie mi pokazywam ovu moje dni płodne- robię taki mały teścić w tym miesiącu;)

    Ja będę szła na monitoring do Gdańska, więc już po mogę zdać relację i polecić lekarza jeśli ktoś będzie chciał.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a ile wizyt u lekarza podczas monitoringu? Czy ktorejs pomogl zajsc w ciaze?

  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 10 listopada 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc ja zawsze mialam tylko jedno wizyte bo mniejwiecej wiedziec kiedy moge byc przed owulacje i tak sie umawilam a lekarz tylko potwierdzuc mi sie udalo odrazu zajsc w ciaze niestety poronilam obecnie staram sie jeszcze raz i ide tez odrazu na monitoring

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 12 listopada 2013, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255, ja jestem na czwartym monitoringu obecnie i poprzednie cykle były na zasadzie 4 spotkań co drugi dzień, rozpoczynając od 9 dc.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje dziewczyny za odp, ale w sumie jak czesciej wizyty to chyba lepiej, bo dzieki temu mamy wieksza pewnosc co tak naprawde dzieje sie w srodku...

  • martyna1989 Ekspertka
    Postów: 207 84

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem umówioną na monitoring od 9dc, potem ze względu na święta w 13 dniu i po dwóch kolejnych dniach... 4cykl starań, monitoring pierwszy.... Oby okazał się świątecznym prezentem

    relgh371oy0mp19n.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 14 lutego 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny
    Jestem tu nowa :) ale moje starania niestety trochę juz trwają.O poprzednią ciąże zakonczoną poronieniem staralismy sie 8 msc. Teraz odkąd lekarz pozwolił minął 3 cykl i nic:(

    Dzis jest mój 9 dc.Byłam na monitorinug pierwszy raz.
    W prawym jajniku drobne pęcherzyki ,w lewym jeden o wymiarach 16*13 mm,endometrium 10 mm

    Nastepnym razem mam sie stawić w środę w moim 14 d.c
    Cykle mam 28 dniowe.
    Lekarka była małomówna,niewiele się dowiedziałam,jedynie ze mamy próbować

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zacznij starac sie kolo wtorku 12 dc mozesz i wczesniej ale taki by bylo optymalnie...przecietnie pecherzyki rosna 2mm na dobe wiec skoro w 9 dc jest tyle a masz cykle 28 dniowe to w 14 powinna wystapic owulka ...wg mnie jest ok w 14 dc sprawdzi czy uroslo i peklo czy podac na pekniecie i czy wogole rosnie ten pecherzyk...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 21:38

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 15 lutego 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziara, dziekuje bardzo!
    Wasnie moja obawa jest taka czy moj pecherzyk prawidliwo peka.Zdarzylo mi sie byc na wizycie 16 dnia cylku i pecherzyk nadal byl :/ oczywiscie staralismy sie prawie do konca cyklu wtedy ale niestety nic z tego.

    Dlatego mam teraz nadzieje ze uda sie zaobserwowac co sie dzieje, i moze jakos wspomoc pekniecie jesli to mozliwe?

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring potrzebny jest do wiedzy - czy owulacja wystepuje i czy pekaja pecherzyki i czy tworzy sie cialko zolte. Do samej obserwacji cyklu wystarcza trzy wizyty usg. Natomiast przy stymualcji owulacji tych wizyt powinno byc wiecej i z rozmow z lekarzami zajmujacymi sie leczeniem nieplodnosci i wlasnego doswiadczenia obserwacja zaczynala sie 3 dnia cyklu ( wraz z badaniami hormonalnymi) , potem 8 dnia - by sprawdzic jak nasze jajka sie maja i jak odpowiadaja na stymulacje, czy w ogole urosly czy tez nie doszlo do przestymulowania jajnikow . Potem tuz przed owulka potem kolejna wizyta tuz po. W sumie 4 wizyty by mialo to rece i nogi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2014, 06:40

    KUNIAK, iwcia77 lubią tę wiadomość

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 24 lutego 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chcialam sie zapytac czy mozliwe jest "zmiejszenie" sie dominujacego jajeczka???. W piatek 21.02 bylam na pierwszym monitorowaniu jajeczkowania. Usg wykazalo , ze jajeczko dominujace znajduje sie w prawym jajniku i ma 15mm, endomertium grubosc 5.1mm. Dzis (24.02) bylam na drugim monitorowaniu u innej ginekolog ( moja prowadzaca byla nieobecna) i ta powiedziala mi ze najwieksze jajeczko ma 13mm a nie wydaje jej sie , ze to co mialo 15mm w piatek juz pekla ( jestem w 12 dniu cyklu). Czy ktorejs z was zdazyla sie taka sytuacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 15:39

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 lutego 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwcia niestety zdarza sie ze coshamuje rozwoj jajeczka i ono sie zmniejsza i wchlania..u mniebylo tak ze rosl do pewnego momentu a pozniej przestawal...wiec moglo tak sie zdarzyc ze twoje jajeczko przestalo rosnac i zaczelo sie zapadac,

    iwcia77 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojojoj:( ale JAJA!!! :) to bedzie dupa z jajeczkowania? jutro mam 3 usg...zobacze co powie moja giex ...tymczasem dziekuje za odpowiedz :)

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 26 lutego 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Iwcia niestety zdarza sie ze coshamuje rozwoj jajeczka i ono sie zmniejsza i wchlania..u mniebylo tak ze rosl do pewnego momentu a pozniej przestawal...wiec moglo tak sie zdarzyc ze twoje jajeczko przestalo rosnac i zaczelo sie zapadac,

    3 usg wykazalo ladne jajko 16.5mm endo 7.6mm w 14 dniu cyklu ( mam srednio 25-28 dni).Ginex wyjasnila mi ze to prawdopodobnie to 13mm uroslo a tamto 15mm -nie. zmartwilam sie troche endo...bo zmalalo ( ale ginex nic nie wspomniala na ten temat a ja nie pytalam)...przewidziala czas jajkowania na piatek 28.02. i wtedy tez mam usg, wiec sie okaze...hm..umre z ciekawosci :) ale jestem dobrej mysli :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwcia77 wrote:
    3 usg wykazalo ladne jajko 16.5mm endo 7.6mm w 14 dniu cyklu ( mam srednio 25-28 dni).Ginex wyjasnila mi ze to prawdopodobnie to 13mm uroslo a tamto 15mm -nie. zmartwilam sie troche endo...bo zmalalo ( ale ginex nic nie wspomniala na ten temat a ja nie pytalam)...przewidziala czas jajkowania na piatek 28.02. i wtedy tez mam usg, wiec sie okaze...hm..umre z ciekawosci :) ale jestem dobrej mysli :)
    pij winko czerwone wytrawne i jedz orzechy zeby endo przyroslo ..bo niestety troche jest male,,,minimum powinno miec te 8mm zeby zarodek mial sie jako tako zagniezdzic...Zycze powodzonka---nie dziekuj.....

    iwcia77 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 26 lutego 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nie ma problemu, prawie co wieczor wypijam lampke wina :) gorzej z orzechami :( wloskie moga byc?

  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wlasnie ja juz po lampce winka i garsc migdałow wciagnęlam :-)

    63b363a823.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ