Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Mutacja PAI-1 4G układ homozygotyczny
Odpowiedz

Mutacja PAI-1 4G układ homozygotyczny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 376 379

    Wysłany: 28 maja, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Przy samym pai nie ma wskazania, chyba że były jakieś poronienia ? Trzeba by było dorobić badania dodatkowe minimum białko wolne S i C, antytrombina, toczeń, czynnik krzepnięcia VIII.
    Mam za sobą jedno poronienie w 8 tyg.
    Pozostałe badania o których piszesz wynik był negatywny

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4561 5037

    Wysłany: 28 maja, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Mam za sobą jedno poronienie w 8 tyg.
    Pozostałe badania o których piszesz wynik był negatywny

    No to u mnie hematolog na samo pai nie widział potrzeby włączenia heparyny mimo również jednego poronienia, dopiero jak w pozostałych wyszła trombofilia to dostałam. Ale skonsultuj się z lekarzem prowadzącym moze dla świętego spokoju da heparynę chociaż na początek ciąży.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 🍀🌈
    5 dpt II • 9 dpt 281 • 13 dpt 1799 🥹
    18 dpt krwawienie

    Proszę zostań z nami 🙏🏻
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 986 1228

    Wysłany: 29 maja, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    No to u mnie hematolog na samo pai nie widział potrzeby włączenia heparyny mimo również jednego poronienia, dopiero jak w pozostałych wyszła trombofilia to dostałam. Ale skonsultuj się z lekarzem prowadzącym moze dla świętego spokoju da heparynę chociaż na początek ciąży.

    U mnie podobnie jak u Asi- mam pai homo i jestem pod opieką immunologiczną dr Sydora i pai nie jest wskazaniem jeśli zespół antyfosfolipidowy wychodzi czysto. Stąd potrzeba zbadania tego. Ja mam mimo wszystko ale dlatego, że jestem po przebytej zakrzepicy. Natomiast na pai bym nie dostała ☺️ a wiadomo, czasem lepiej mieć niż nie mieć.

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp ok; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo, Kir genotyp Bx
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp ok

    2021 - rozpoczęcie starań
    11/23 - histeroskopia (stan zapalny endometrium)
    2/24 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 ❄️ -> embrace dla połowy); hiperstymulacja

    ❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
    29.07.2024 - transfer ❄️ 4AB (acard, neoparin, encorton, embryo glue) 6 dpt cień cienia; 7 dpt beta 6,64; 9 dpt beta 1,40 - cb 💔
    28.08.2024 - transfer ❄️ 5AB (acard, neoparin, encorton, intralipid, accofil, relanium, UTM):
    6 dpt beta 42,2; progesteron 56,1
    8 dpt beta 99,1 (+124%)
    10 dpt beta 269 (+171%) 🙏
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 29 maja, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na PAI 1, MTHFR oraz dwa wcześniejsze poronienia również nie dostałam heparyny. Jednak wielu lekarzy przepisuje ją "profilaktycznie".

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 376 379

    Wysłany: 29 maja, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Ja na PAI 1, MTHFR oraz dwa wcześniejsze poronienia również nie dostałam heparyny. Jednak wielu lekarzy przepisuje ją "profilaktycznie".
    I udało się bez heparyny tak?

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 29 maja, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    I udało się bez heparyny tak?
    Jestem aktualnie w 37 tyg. ciąży po procedurze in vitro. Tak, nie biorę heparyny. Jeden lekarz, co prawda mi ją przepisał, ale docelowy ginekolog polecił kategorycznie odstawić heparynę w 1 trymestrze.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1639 1104

    Wysłany: 29 maja, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można zgłupieć. Ja mam pai homo natomiast zespół antyfosfolipidowy negatywny. Co lekarz to inaczej.
    Taki najnowszy co się cały czas szkoli powiedział, że nie mam wskazań ani do acardu ani do heparyny. Jednocześnie się boję być bez heparyny.


    @IssGreen A masz wersję PAI homo czy hetero?

    PAI homo
    ANA typ homogenny 1:640
    Stan zapalny
    Przewaga estrogenowa
    Ogólnie dramat...

    04.2024 cb (7cs)
    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4561 5037

    Wysłany: 29 maja, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pocieszenie dodam że przy PAI homo i trombofili udało mi się urodzić córkę bez heparyny, co prawda dawno temu ale w ciąży nie miałam żadnych problemów. Więc taki wynik niczego nie przekreśla. A skoro ja mam opcję pai homo czyli po obojgu rodziców to moja mama ma przynajmniej opcję hetero i urodziła piątkę dzieci, wiec głową do góry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja, 10:36

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 🍀🌈
    5 dpt II • 9 dpt 281 • 13 dpt 1799 🥹
    18 dpt krwawienie

    Proszę zostań z nami 🙏🏻
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 29 maja, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koktajlowa wrote:
    Można zgłupieć. Ja mam pai homo natomiast zespół antyfosfolipidowy negatywny. Co lekarz to inaczej.
    Taki najnowszy co się cały czas szkoli powiedział, że nie mam wskazań ani do acardu ani do heparyny. Jednocześnie się boję być bez heparyny.


    @IssGreen A masz wersję PAI homo czy hetero?


    Ja też się bałam być być bez heparyny. Bardzo. W 1 trymestrze byłam w sumie u 6 różnych ginekologów, co lekarz, to opinia, ale musiałam komuś zaufać.
    Aktualnie coraz częściej spotykam się opinią, że mutacje nie są pobudką do zastrzyków z heparyny. Mój ginekolog dodatkowo uważa, że heparyna może prowadzić do wad nie tyle płodu, co dziecka po urodzeniu.
    Mam mutację PAI hetero.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ