X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 26 lutego 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Z tego co kojarze na jakieś 2-3 dni ale warto dopytać.

    Daj znac jak po histeroskopii wynik

    A powiedzą mi cokolwiek od razu po zabiegu czy będę musiała czekać na wynik pare dni?

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 26 lutego 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Dziewczyny czy w Novum dostaje się zwolnienie po histeroskopii? Jestem umówiona na piątek, zapomniałam zapytać o to w trakcie rozmowy telefonicznej i nie wiem czy mam nastawiać przełożoną, że nie będzie mnie w pracy. Jak to wgląda?
    Ja też miałam w piątek histero i ogólnie to nie potrzebowalam zwolnienia. W zasadzie to poza lekkim plamieniem nawet nic nie czułam że coś było robione.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 26 lutego 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    A powiedzą mi cokolwiek od razu po zabiegu czy będę musiała czekać na wynik pare dni?

    Cokolwiek powiedza. Po zabiegu idziesz do kawiarni na kanapkę i herbatę a potem się wraca i lekarz wola i krótko omawia. Ok 14dni roboczych czeka się na wynik badania histopatologicznego i histochemicznego. Jakie jest robione zależy od tego co dr w trakcie zabiegu zobaczy.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 26 lutego 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Marmis endo super! Przypomnij Ty idziesz na sztucznym czy naturalnym?
    Masz wlaczone teraz leki immunologiczne wlaczone? Cos nowego?
    Kciuki za zarodeczek zeby pozostał z Toba :)✊✊✊
    Tak Idę sztucznym. Poprzednio był na naturalnym, ale pecherzyk nie pękł. Teraz Pasnik dał mi zamiast encortonu lek prograf 2×1 i mialam go brac przez 14 dni id 10 dnia cyklu, a potem zaczac encorton. Ten prograf to dla ludzi po przeszczepach Dzis mialam wlew z accifilu A po transferze accofil podskornie codziennie 1/3 anpulki. Ehh. To juz moj 9 transfer i ostani Kropek.

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 26 lutego 2020, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    O super! Czyli Estrofem dowcipnie dał radę! No to teraz kciuki za kruszynkę :)
    Dziekuje Kochana To moj 9 transfer. I ostatni Kropek . eh...

    Marmis
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 26 lutego 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziekuje Kochana To moj 9 transfer. I ostatni Kropek . eh...
    Z całego serca życzę żeby się udało :*

    Po transferze heparyne i acard masz? No już chyba wszystkim jesteś obstawiona więc kurcze no niech się w końcu uda!

    Marmis lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 26 lutego 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Tak Idę sztucznym. Poprzednio był na naturalnym, ale pecherzyk nie pękł. Teraz Pasnik dał mi zamiast encortonu lek prograf 2×1 i mialam go brac przez 14 dni id 10 dnia cyklu, a potem zaczac encorton. Ten prograf to dla ludzi po przeszczepach Dzis mialam wlew z accifilu A po transferze accofil podskornie codziennie 1/3 anpulki. Ehh. To juz moj 9 transfer i ostani Kropek.
    Marmis to jestes obstawiona lekami. Kurcze musi się udac! A histeroskopie mialas juz robiona? Jesli wszystko ok to teraz nadzieja w malym silaczu. Pamietaj po transferze jedz zupy na ogrzanie organizmu, pamietaj zeby stopy byly cieple bo jak to mowia na aku cieple stopy to dogrzana macica! Jedz ananasa z twardym środkiem. I mysl pozytywnie. Kieruj pozytywne myśli do niego!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2020, 17:26

    Jusia 82, Marmis lubią tę wiadomość

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 26 lutego 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Z całego serca życzę żeby się udało :*

    Po transferze heparyne i acard masz? No już chyba wszystkim jesteś obstawiona więc kurcze no niech się w końcu uda!
    Tak heoaryne i akard i i te leki od Pasnika . I duuzo progesteronu. Nic więcej już nie mogę...

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 26 lutego 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Marmis to jestes obstawiona lekami. Kurcze musi się udac! A histeroskopie mialas juz robiona? Jesli wszystko ok to teraz nadzieja w malym silaczu. Pamietaj po transferze jedz zupy na ogrzanie organizmu, pamietaj zeby stopy byly cieple bo jak to mowia na aku cieple stopy to dogrzana macica! Jedz ananasa z twardym środkiem. I mysl pozytywnie. Kieruj pozytywne myśli do niego!
    Oo - A tymi zupami i skarpetkami to nie wiedziałam. 😀😀 Co do histeroskopii to mialam już kilka razy. Ostatnio we wrzesniu i wyszło zapalenie endometrium. Brałam doxycyklinē na to. Teraz siedze juz na L4. Bo mam mega stresująca prace, mobbing total. I wyrwać się do lekarza nie można. Urlopow tez najlepiej nie brać . A już na pewno nie w piątek i w poniedziałek. I zawsze był stres czy wizyty się uda po południu i w ogóle. Teraz mam chili Jak wrócę to na pewno mnie wywala- Ale mam to już gdzieś. No i mam nadzieje- że dluuugo nie będę musiała wracać. 😀😀

    Marmis
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 26 lutego 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Oo - A tymi zupami i skarpetkami to nie wiedziałam. 😀😀 Co do histeroskopii to mialam już kilka razy. Ostatnio we wrzesniu i wyszło zapalenie endometrium. Brałam doxycyklinē na to. Teraz siedze juz na L4. Bo mam mega stresująca prace, mobbing total. I wyrwać się do lekarza nie można. Urlopow tez najlepiej nie brać . A już na pewno nie w piątek i w poniedziałek. I zawsze był stres czy wizyty się uda po południu i w ogóle. Teraz mam chili Jak wrócę to na pewno mnie wywala- Ale mam to już gdzieś. No i mam nadzieje- że dluuugo nie będę musiała wracać. 😀😀
    Marmis &&&

    Marmis lubi tę wiadomość

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • Kamila 90 Autorytet
    Postów: 352 669

    Wysłany: 26 lutego 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Tak heoaryne i akard i i te leki od Pasnika . I duuzo progesteronu. Nic więcej już nie mogę...
    To prawda na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. To co mogłaś zrobilas. Trzymam mocno kciuki aby sie udalo. Musi się udać!!!

    Marmis lubi tę wiadomość

    3jvztgf6kycusqbj.png
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis,ogromne kciuki!

    Marmis lubi tę wiadomość

    carola12
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 27 lutego 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ktore byly u dr Pasnika czy na wizycie w salve od razu można zapisac sie na druga wizyte? Czy znowu trzeba polowac na wolne terminy?

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 27 lutego 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Dziewczyny, ktore byly u dr Pasnika czy na wizycie w salve od razu można zapisac sie na druga wizyte? Czy znowu trzeba polowac na wolne terminy?
    Tego nie wiem. Ale ja na pierwszej wizycie byłam w Łodzi - i od razu po wizycie zrobiłam te badanie w APC , które zlecił. Potem wbiłam się na wizytę do Warszawy (bo wczesniej jeszcze przed Łodzią sie wpisałam na liste rezerwowa) i z wynikami poszłam już do warszawy. A potem to juz tylko e-mailowo sie kontaktowalismy. A i teraz byłam w Warszawie - ale nei miałam nowych wyników. Kazał mi zrobić jeszcze jakies badania i potem tez już emailowo z wynikami i zaleceniami. . Może on tak teraz działa. Bo jednak większości z nas zalezy na czasie. I czekanie pól roku od wizyty do wizyty to jednak długo. A masz juz badania jakies porobione?

    Marmis
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 27 lutego 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Tego nie wiem. Ale ja na pierwszej wizycie byłam w Łodzi - i od razu po wizycie zrobiłam te badanie w APC , które zlecił. Potem wbiłam się na wizytę do Warszawy (bo wczesniej jeszcze przed Łodzią sie wpisałam na liste rezerwowa) i z wynikami poszłam już do warszawy. A potem to juz tylko e-mailowo sie kontaktowalismy. A i teraz byłam w Warszawie - ale nei miałam nowych wyników. Kazał mi zrobić jeszcze jakies badania i potem tez już emailowo z wynikami i zaleceniami. . Może on tak teraz działa. Bo jednak większości z nas zalezy na czasie. I czekanie pól roku od wizyty do wizyty to jednak długo. A masz juz badania jakies porobione?
    O dzieki za wyjaśnienie. 14 marca mam pierwsza wizyte. Sama z siebie juz zrobilam test IMK w drugiej fazie cyklu z oznaczeniem komorek nk, Kiry, przeciwciała p.plemnikowe, lozyskowe.
    Nie wiem czy zrobic cios jeszcze? Zastanawiam sie nad test CBA. A Ty mialas cos jeszcze zrobione?

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Kamila 90 Autorytet
    Postów: 352 669

    Wysłany: 27 lutego 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny maz mi zaproponował wyjazd na kilka dni 300km w jedną stronę. Szczerze to trochę sie boje we wtorek bylam na usg i wszystko bylo ok. CO O TYM MYSLICIE? NAPISALAM DO LEKARZA CIEKAWE CO ODP.

    3jvztgf6kycusqbj.png
  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 27 lutego 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Dziewczyny, ktore byly u dr Pasnika czy na wizycie w salve od razu można zapisac sie na druga wizyte? Czy znowu trzeba polowac na wolne terminy?

    Jeżeli nic się nie zmieniło w Salve Medica od tamtego roku to zapisy robione są z miesięcznym wyprzedzeniem. Na początku miesiąca (np. marca) P. podaje im, w które soboty kwietnia będzie. Po wyczerpaniu limitu nie są robione automatycznie zapisy na kolejne miesiące.

    Jak zadzwoniłam w połowie lipca, to poproszono mnie o tel. na początku sierpnia. Umawiali wizyty wrześniowe dopiero po otrzymaniu w sierpniu grafiku od P.
    Ale dowiedz się w które soboty przyjmuje. Dzień wcześniej Salve potwierdza wizyty i czasami ktoś rezygnuje. Ja tak dostałam się na wizytę z dnia na dzień po ostatniej cb. Zadzwoniłam w pt. a sob. wizyta.

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 27 lutego 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam dziewczyny pytanie, czy któraś miała tak, że ANA uległy zmianie?
    Robiłam to badanie w 2017 i 2018 i było ujemne. Teraz na prośbę P. wykonałam ponownie i myślałam, że wynik będzie oczywisty. Mocno się wczoraj zdziwiłam, jak okazało się że tym razem są dodatnie.
    Dziś wykonałam ANA2 i ANA3. Zastanawia mnie co mogło wpłynąć na zmianę?

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 27 lutego 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziorek wrote:
    Jeżeli nic się nie zmieniło w Salve Medica od tamtego roku to zapisy robione są z miesięcznym wyprzedzeniem. Na początku miesiąca (np. marca) P. podaje im, w które soboty kwietnia będzie. Po wyczerpaniu limitu nie są robione automatycznie zapisy na kolejne miesiące.

    Jak zadzwoniłam w połowie lipca, to poproszono mnie o tel. na początku sierpnia. Umawiali wizyty wrześniowe dopiero po otrzymaniu w sierpniu grafiku od P.
    Ale dowiedz się w które soboty przyjmuje. Dzień wcześniej Salve potwierdza wizyty i czasami ktoś rezygnuje. Ja tak dostałam się na wizytę z dnia na dzień po ostatniej cb. Zadzwoniłam w pt. a sob. wizyta.
    Dzieki, ja juz mam 14 marca i zastanawiałam sie czy na kolejna wizytę bede musiala czekac 2 mce bo moze nie byc wolnych terminow.
    Ja nie mialam wykonywanych ANA a to skrot od jakich badan na jakie przeciwciała?
    Sorki jesli pytanie oczywiste ale ja jestem w immunologii poki co zielona

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2020, 21:28

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 27 lutego 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Ja nie mialam wykonywanych ANA a to skrot od jakich badan na jakie przeciwciała?
    Sorki jesli pytanie oczywiste ale ja jestem w immunologii poki co zielona

    Przeciwciała przeciwjądrowe

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
‹‹ 1003 1004 1005 1006 1007 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ