Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Andziorek Ekspertka

Wysłany: 7 lipca, 18:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    A ta doktor Sowińska pracuje w klinice codziennie? :D jak już o niej gadacie... :P

Chyba codziennie. Jednak ja dotychczas nigdy nie starałam się do niej umawiać, bo ona nie pracowała w godzinach późno popołudniowych. Mi natomiast tak było najwygodniej, bo nie musiałam zwalniać się lub brać wolnego w pracy. Po ostatniej wizycie oceniam ją bardzo pozytywnie.

Z osób, które są codziennie w Novum i są miłe to jest też dr Starosławska. Mały minus - mogłaby wychodzić troszkę bardziej poza schemat.

Starania od 09.2014
    03.2017 - I IVF - brak transferu
    08.2017 - II IVF - ET- cb, FET 11.2017 cb, FET 06.2018 :(
    08.2018 - III IVF ET - :(
    11.2018 - IV IVF ET - :(, FET 07.2019 :(, FET 10.2019 cb
    03.2020 - V IVF - FET 06.2020 :( ❄️❄️
  • HINATA Ekspertka

Wysłany: 7 lipca, 18:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Ciaza pozamaciczna w jajniku 2cm operacyjna

Tomasia, bardzo mi przykro. Wiem co czujesz, też to przechodziłam 2 razy.
    Za pierwszym razem miałam w jajowodzie a za drugim w rogu macicy. To musi być pech.
    Ale nie poddawaj się, Ja pomimo tych zdarzeń walczę dalej.
    Trzymam mocno kciuki za Ciebie.

Hashimoto
    Kariotypy - OK
    03.2018 - HSG - Lewy jajowód drożny, prawy jajowód niedrożny
    08.2018 - ciąża pozamaciczna - usunięto lewy jajowód
    03.2018 - IVF - nieudane - ciąża pozamaciczna w lewym rogu macicy
    11.2019 - Histeroskopia
    01.2020 - Criotransfer 3 dniowego mrożaczka: pozytywny test, ciąża zatrzymana 7 tyg - poronienie zatrzymane.
    1.8.20 - Criotransfer 4 dniowego mrożaczka. Czekanie na test.

"Potykając się, można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się."
  • Jusia 82 Autorytet

Wysłany: 7 lipca, 18:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziorek wrote:
    Tak, chociaż wizyta trwała ok 30 min. to była bardzo dokładna. Omówienie schematu postępowania do crio było bardziej wnikliwe niż dotychczas (poruszenie tematu wyników wielu badań, poziomu hormonów, sposobu przygotowania dotychczasowych transferów). A pytaniami odnośnie badań immunologicznych totalnie mnie zaskoczyła. Pierwszy raz ktoś w Novum pytał mnie o takie wyniki. Jedyne co to nie miała pomysłu jak zapobiec moim bólom okresowym, bo stwierdziła, że chyba robię już wszystko co można.

No to super😊ja jestem pacjentka dr Sowinskiej i balam sie jej reakcji na moje leczenie immuno dlatego przed ostatnim teansferem nawet jej nie wspomnialam ze jesli sie nie uda to bede drazyc ten temat😊 a tu taka niespodzianka.
    Pani dr przyjmuje codziennie ale od 8 bodajze do 16.

Andziorek lubi tę wiadomość

azoospermia, zespół antyfosfolipidowy, Mutacja MTHFR C677T (układ homozygotyczny), dodatnie ANA1,ANA2, kariotyp OK

Starania od 2014
    ICSI maj 2018
    1 transfer 30 maja 2018 r., 2 transfer - 30 czerwca 2018r. (cb), 3 transfer - 22 listopada 2018 r. :(
    ICSI sierpień 2019
    4 transfer 12 sierpnia 2019 r. ( 7t*)
    5 transfer 23 stycznia 2020 r. :(
    histeroskopia- 12 marca 2020 r. (wszystko ok)
    6 transfer 4 czerwca 2020 :(
    ❄️❄️❄️
  • Naati Nowa

Wysłany: 8 lipca, 00:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny

mam pytanie: jak długo po transferze należy przyjmować magnez?
    Dr Sowińska kazała mi zacząć go brac już kilka dni przed transferem tylko nie dopytałam jej do kiedy mam go przyjmować...

Pozdrawiam 😊

• Jusia 82 Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 10:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja magnez przyjmuję cały czas. Na pewno nie zaszkodzi - szczególnie po transferze chroniąc od skurczy.

azoospermia, zespół antyfosfolipidowy, Mutacja MTHFR C677T (układ homozygotyczny), dodatnie ANA1,ANA2, kariotyp OK

Starania od 2014
    ICSI maj 2018
    1 transfer 30 maja 2018 r., 2 transfer - 30 czerwca 2018r. (cb), 3 transfer - 22 listopada 2018 r. :(
    ICSI sierpień 2019
    ❄️❄️❄️
  • [email protected] 35 Przyjaciółka

Wysłany: 8 lipca, 12:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naati wrote:
    Cześć Dziewczyny

mam pytanie: jak długo po transferze należy przyjmować magnez?
    Dr Sowińska kazała mi zacząć go brac już kilka dni przed transferem tylko nie dopytałam jej do kiedy mam go przyjmować...

Pozdrawiam 😊
    Ja magnez bralam przed transferem i po transferze też. Potem odstawilam, ale od trzech tyg dalej biorę. Magnez nie zaszkodzi.

Nikodem 💕
    nzjd3e3k7nzy4ecl.png
  • amica Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 14:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, tak jak się spodziewałam, cykl stracony. Dzisiaj 17dc a pecherzyk jeden urósł do 17.5 a drugi do 15mm więc mając Wasze doświadczenia nie podejmuje się transferu tak późno. Trudno, warto było zaryzykować i spróbować ale widać że u mnie tylko cykl sztuczny wchodzi w grę. Od soboty duphaston żeby się obkurczyły i nie było torbieli bo wtedy kolejny cykl nam przepadnie. Pewnie gdzieś w u siebie na mieście skocze na usg żeby zobaczyć czy nie ma torbieli i możemy ruszać z estrofenem.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 14:29

Nic nie tworzy przyszłości, tak jak marzenia.

Starania od 09 2016

2 procedury ICSI, 6 transferów, 4cb, 1 poronienie (12tc [*])

AMH 0.76, PAI-1 homo, czynnik V R2 homo, MTHFR hetero, IO, Hashimoto

Walczymy dalej!

Na zimowisku ❄️ ❄️
  • Nasza historia Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 14:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wczoraj miałam punkcję. Pobrano 15, 10 dojrzałych. Rozmrazali materiał z mtese, znaleźli 10 plemnikow, ale zużyli cały materiał. Dzisiaj dzwonili z laboratorium, ze jak narazie żadna się nie zapłodniła, trzymają je jeszcze do jutra i zadzwonią jutro rano. Zapytałam czy są szanse, to powiedzieli, ze bywa, ze ruszają.
    Czy u którejś z was był taki przypadek? Jesteśmy załamani 😥😥 czy mozliwe, ze jeszcze coś się zapłodni?

• amica Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 14:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia, no zdarza się, że później ruszają, teraz już nic nie zrobicie, poczekajcie na telefon jutro. Mam nadzieję, że ruszą! Trzymam kciuki!

Nasza historia lubi tę wiadomość

Starania od 09 2016

Walczymy dalej!

Na zimowisku ❄️ ❄️

Wysłany: 8 lipca, 14:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Nasza historia, no zdarza się, że później ruszają, teraz już nic nie zrobicie, poczekajcie na telefon jutro. Mam nadzieję, że ruszą! Trzymam kciuki![/QUOT
    Oby, bo już nie mamy plemnikow męża 😥😥😥 dzięki za kciuki.

• amica Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 14:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu teraz nie próbowaliście zrobić biopsji na świeżo razem z Twoja punkcja?

Starania od 09 2016

Walczymy dalej!

Na zimowisku ❄️ ❄️
  • Jusia 82 Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 14:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica- no przykro mi :( Mam nadzieję że się ładnie obkurczy i ruszysz z kopyta w kolejnym cyklu.

Nasz historia- ktoś ostatnio pisał (chyba na innym wątku) że ruszyły później ale niestety nie pamiętam kto to był. W każdym razie-mocne kciuki....

Starania od 2014
    ICSI maj 2018
    ICSI sierpień 2019
    ❄️❄️❄️

Wysłany: 8 lipca, 15:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    A czemu teraz nie próbowaliście zrobić biopsji na świeżo razem z Twoja punkcja?
    Robiliśmy igłowa w tamtym roku, nie znaleziono plemnikow. Zdecydowaliśmy się na Novum ze względu na mtese, po 3 tyg dowiedzieliśmy się, ze plemniki są w histopacie i zamrozili metarial. Mąż był wczoraj przyszykowany na biopsje w razie gdyby się nic nie rozmrozilo, ale udało im się znaleźć wczoraj 10 plemnikow ruchomych do moich 10 komórek, a dzisiaj taki telefon, strzał w potylice 😥😥

• Jusia 82 Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 15:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Robiliśmy igłowa w tamtym roku, nie znaleziono plemnikow. Zdecydowaliśmy się na Novum ze względu na mtese, po 3 tyg dowiedzieliśmy się, ze plemniki są w histopacie i zamrozili metarial. Mąż był wczoraj przyszykowany na biopsje w razie gdyby się nic nie rozmrozilo, ale udało im się znaleźć wczoraj 10 plemnikow ruchomych do moich 10 komórek, a dzisiaj taki telefon, strzał w potylice 😥😥

A czy wiesz może czy mtese też robią na świeżo? My pewnie nie będziemy szukać już plemników u męża i bardziej z ciekawości się pytam. Ona jest jednak bardziej zaawansowana....

Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 15:08

Starania od 2014
    ICSI maj 2018
    ICSI sierpień 2019
    ❄️❄️❄️
  • amica Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 15:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia, no rozumiem. Teraz to już i tak nic to nie zmieni. Oby ruszyły!

Starania od 09 2016

Walczymy dalej!

Na zimowisku ❄️ ❄️
  • amica Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 15:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Jusia! Już chyba przez to że tyle mieliśmy porażek to w zasadzie niczego innego się nie spodziewałam. Jest mi po prostu przykro że tak ciągle wiatr w oczy...

Starania od 09 2016

Walczymy dalej!

Na zimowisku ❄️ ❄️
  • Sofia2019 Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 15:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica, skad to znam z tymi pecherzykami... ja tez szykuje się ba sztuczny.
    Sprobowalas , masz czyste sumienie :)
    A moze starajcie sie o naturalsa , 2 pecherzyki szkoda zmarnować 😊

Nasza historia czasem ruszaja , Asiula86 pisala ,ze jej synek w pierwszej dobie nie przejawial objawow zapłodnienia.
    Tobie zycze tez podobnej historii z happy endem poki co kciuki

Starania 4 lata
    PAI homozygota
    07.2019 bhcg 750 cb
    01.2020 bhcg 550 cb
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok

Wysłany: 8 lipca, 15:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    A czy wiesz może czy mtese też robią na świeżo? My pewnie nie będziemy szukać już plemników u męża i bardziej z ciekawości się pytam. Ona jest jednak bardziej zaawansowana....
    Mtese robią tylko w niedziele. Na świeżo udałoby się może to zgrać ale musiałabyś mieć pewność, ze w doraźnym polu widzenia pod mikroskopem dr znajdzie plemniki, niestety i stety plemniki jednak odnajdują się w badaniu histipatologicznym w wyciętych kanalikach, czeka się na nie 3 tyg. Myśle, ze ciężko byłoby to zgrać z punkcja jednoczesnie.

Dzięki dziewczyny za kciuki, jeszcze jakaś nadzieja się tli..

Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 15:31

• Alicja w Krainie Czarów Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 15:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Cześć dziewczyny, wczoraj miałam punkcję. Pobrano 15, 10 dojrzałych. Rozmrazali materiał z mtese, znaleźli 10 plemnikow, ale zużyli cały materiał. Dzisiaj dzwonili z laboratorium, ze jak narazie żadna się nie zapłodniła, trzymają je jeszcze do jutra i zadzwonią jutro rano. Zapytałam czy są szanse, to powiedzieli, ze bywa, ze ruszają.
    Czy u którejś z was był taki przypadek? Jesteśmy załamani 😥😥 czy mozliwe, ze jeszcze coś się zapłodni?
    Myśl pozytywnie, u mnie jeden ruszyl i przy transferze dowiedziałam się o jeszcze jednym cudzie ❤

33 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    ❄❄❄❄❄❄ cdn
    There is always hope
  • amica Autorytet

Wysłany: 8 lipca, 15:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Amica, skad to znam z tymi pecherzykami... ja tez szykuje się ba sztuczny.
    Sprobowalas , masz czyste sumienie :)
    A moze starajcie sie o naturalsa , 2 pecherzyki szkoda zmarnować 😊

Spróbujemy ale wiesz, jak one moze pękną a może nie to z drugiej strony szkoda ryzykować ze zrobią się z nich torbiele. A jak zacznę brać duphaston to na naturalsa nie ma szans.

Starania od 09 2016

Walczymy dalej!

Na zimowisku ❄️ ❄️
‹‹ 1124 1125 1126 1127 1128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.