Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Korikala Koleżanka

Wysłany: 11 lipca, 13:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy flexiparine mogę wziąć o 14 w dzien? Położna mówiła, że póki kupię ipt to pewnie wezmę tak o 18, ale dostałam receptę już wcześniej i już mam lek

• Yana28 Koleżanka

Wysłany: 11 lipca, 14:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korikala wrote:
    Dziewczyny, czy flexiparine mogę wziąć o 14 w dzien? Położna mówiła, że póki kupię ipt to pewnie wezmę tak o 18, ale dostałam receptę już wcześniej i już mam lek

Teorii na temat jak podawać tego typu leki jest wiele. Niektórzy twierdzą że rano lepiej a inni że wieczorem a jeszcze inni że nieważne kiedy, aby brać stale o tej samej porze. Ja brałam o 16 :)

Korikala lubi tę wiadomość

• Nasza historia Autorytet

Wysłany: 11 lipca, 14:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeszcze mam pytanko, bo z tego szoku dzisiejszego z tym transferem nie zajarzylam ze leki mi się kończą, na poniedziałek już nie mam luteiny. Jak zadzwonię w poniedziałek do Novum to wypiszą mi na już, czy muszę umawiać się na telewizyte i dopiero po opłacie mi wypiszą?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 14:40

• Fresa Ekspertka

Wysłany: 11 lipca, 14:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Dziewczyny jeszcze mam pytanko, bo z tego szoku dzisiejszego z tym transferem nie zajarzylam ze leki mi się kończą, na poniedziałek już nie mam luteiny. Jak zadzwonię w poniedziałek do Novum to wypiszą mi na już, czy muszę umawiać się na telewizyte i dopiero po opłacie mi wypiszą?

A nie masz może ginekologa w swoim mieście? Mnie wczoraj skończyła się Luteina i Lutinus, napisałam smsa do mojego lekarza i wypisał mi e-receptę 😊💁‍♀️

Nasza historia lubi tę wiadomość

azoospermia 26l.+niskie amh - 23l.
    15.06- II wizyta stymulacyjna, dr Z
    18.06- punkcja, dr W
    23.06- transfer, blastocysta 4AA ❤️
    🔹6dpt - druga kreska🙏
    🔹9dpt - 126,58mlU/ml
    🔹20dpt- pęcherzyk/🔹26dpt- jest serduszko!❤️
  • Korikala Koleżanka

Wysłany: 11 lipca, 14:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Po moich doświadczeniach jest to różnie, bo z jakimkolwiek problemem przełączano mnie do położnych i one najczęściej decydowały. Mi akurat dwie recepty wypisano bezpłatnie, ale myślę, że to zależy na jaką położną się trafi i jak ona będzie chciała pomóc 🙂

Wysłany: 11 lipca, 15:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze, ze dzisiaj sobota. Alw spróbuje załatwić u ginekologa w mieście a jak nie to będę skazana na tel do Novum, może pomogą.

Fresa lubi tę wiadomość

• Sofia2019 Autorytet

Wysłany: 11 lipca, 15:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Cześć dziewczyny. Nie odwołali mi dzisiejszego transferu, jestem po. Z tych dwóch wczorajszych komórek przejawiających jakieś zmiany, dzisiaj został jeden zarodeczek, 10komorkowy, taki powinien być wczoraj..
    Transfer przeprowadzała dr Taszycka, bardzo ciepła osoba, opanowana i spokojna. Jeśli, któraś z was wybieralaby ginekologa to polecam. Nie goniła jak wszyscy poprzedni.
    Znowu jakaś nadzieja została w nas, ale już nie wiem jak się nastawiać i myslec po tych ostatnich kilku dniach.. 🙏🙏🙏🙏
    Nasza historia, super! Niech to malenstwo walczy i 10 kom to dobry zarodek! Wielkie kciuki za Was!:)

Starania 4 lata
    PAI homozygota
    07.2019 bhcg 750 cb
    01.2020 bhcg 550 cb
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Yana28 Koleżanka

Wysłany: 11 lipca, 15:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Najgorsze, ze dzisiaj sobota. Alw spróbuje załatwić u ginekologa w mieście a jak nie to będę skazana na tel do Novum, może pomogą.
    Spróbuj podejść do swojej apteki. Powiedz jaka sytuacja. Ze bedziesz miala recepte później i ja doniesiesz. Zaproponuj ze zastawisz wiecej kasy. Ja tak robilam. Potem jak donosilam recepte to mi liczono na znizke i kase oddawano 😊

• Michalina Debiutantka

Wysłany: 11 lipca, 15:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Jusia a Ty kiedy znów zaczynasz w sierpniu? Ja chyba na koniec lipca sie umowię ale powiem szczerze że na samą myśl o tych wszystkich zastrzykach, żelach dowcipnych i witaminach co łykam mi się slabo robi. Zawsze w takim momencie się zastanawiam czy ja na prawdę chce dziecko skoro to wszystko mnie tak męczy. Sama juz czasami nie wiem. Mam wrażenie że taki silny instynkt macierzyński mialam jak byłam dużo młodsza i na około mnie wszyscy mieli dzieci/byli w ciąży. Teraz jakos to wszystko opadło.
    Rozumiem Cię. Zaczyna drażnić nawet te ciągłe łykanie witminek skoro i tak to nie przynosi efektów. Po serii badań, po tych wszystkich kłuciach jakoś i mi entuzjazm spadł, a przecież jesteśmy z mężem dopiero na początku tej drogi. Przełomem było bardzo bolesne hsg, odechciało mi się wszystkiego, ale wydaje mi się, że to jest chwilowe zniechęcenie. Życzę Ci żeby Wam się w końcu udało. Czytam to wszystko i podziwiam dziewczyny, że są tak wytrwałe. Powoli, cierpliwe i do celu. Dajecie nadzieję 💚

Wysłany: 11 lipca, 15:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yana28 wrote:
    Spróbuj podejść do swojej apteki. Powiedz jaka sytuacja. Ze bedziesz miala recepte później i ja doniesiesz. Zaproponuj ze zastawisz wiecej kasy. Ja tak robilam. Potem jak donosilam recepte to mi liczono na znizke i kase oddawano 😊
    Dzięki za radę 😘 co ja bym bez Was zrobiła!

• AgZa Przyjaciółka

Wysłany: 11 lipca, 17:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia teraz farmaceuci mogą wypisywać recepty jeśli masz dowód że tych leków potrzebujesz i używasz. Pełnopłatne wiadomo łatwiej. Może tak spróbuj?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 17:32

• Jusia 82 Autorytet

Wysłany: 11 lipca, 20:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Jusia a Ty kiedy znów zaczynasz w sierpniu? Ja chyba na koniec lipca sie umowię ale powiem szczerze że na samą myśl o tych wszystkich zastrzykach, żelach dowcipnych i witaminach co łykam mi się slabo robi. Zawsze w takim momencie się zastanawiam czy ja na prawdę chce dziecko skoro to wszystko mnie tak męczy. Sama juz czasami nie wiem. Mam wrażenie że taki silny instynkt macierzyński mialam jak byłam dużo młodsza i na około mnie wszyscy mieli dzieci/byli w ciąży. Teraz jakos to wszystko opadło.

Ja Kochana czekam teraz na wyniki badan immunologicznych. 27 lipca wizyta u prof Malinowskiego i pewnie dalszy plan dzialania.
    Moze Cie to pocieszy ale ja nigdy instynktu macierzynskiego nie mialam😁 zaczelam myslec o dziecku ze wzgledu na wiek a potem jak okazalo sie ze nie takie to proste to byl niezly szok. Chce bardzo dziecko ale ja nie mam np tak ze jak widze dzieci to mnie doluje itd. Widzac male dzieci nie mam potrzeby ich wziac na rece, bawic sie- to juz bardziej moj maz to robi.
    Ale mi zawsze przyjaciolka, ktora miala podobnie jak ja, mowila że ze swoimi dziecmi jest zupelnie inaczej i milosc rodzicielska wlacza sie od pierwszego wejrzenia😊

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 20:05

azoospermia, zespół antyfosfolipidowy, Mutacja MTHFR C677T (układ homozygotyczny), dodatnie ANA1,ANA2, kariotyp OK

Starania od 2014
    ICSI maj 2018
    1 transfer 30 maja 2018 r., 2 transfer - 30 czerwca 2018r. (cb), 3 transfer - 22 listopada 2018 r. :(
    ICSI sierpień 2019
    4 transfer 12 sierpnia 2019 r. ( 7t*)
    5 transfer 23 stycznia 2020 r. :(
    histeroskopia- 12 marca 2020 r. (wszystko ok)
    6 transfer 4 czerwca 2020 :(
    ❄️❄️❄️
  • Jusia 82 Autorytet

Wysłany: 11 lipca, 20:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia- kciuki za wojownika❤️ Widzisz jak Cie zaskoczyl❤️

azoospermia, zespół antyfosfolipidowy, Mutacja MTHFR C677T (układ homozygotyczny), dodatnie ANA1,ANA2, kariotyp OK

Starania od 2014
    ICSI maj 2018
    1 transfer 30 maja 2018 r., 2 transfer - 30 czerwca 2018r. (cb), 3 transfer - 22 listopada 2018 r. :(
    ICSI sierpień 2019
    4 transfer 12 sierpnia 2019 r. ( 7t*)
    5 transfer 23 stycznia 2020 r. :(
    histeroskopia- 12 marca 2020 r. (wszystko ok)
    6 transfer 4 czerwca 2020 :(
    ❄️❄️❄️
  • Asiula86 Autorytet

Wysłany: 11 lipca, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Cześć dziewczyny. Nie odwołali mi dzisiejszego transferu, jestem po. Z tych dwóch wczorajszych komórek przejawiających jakieś zmiany, dzisiaj został jeden zarodeczek, 10komorkowy, taki powinien być wczoraj..
    Transfer przeprowadzała dr Taszycka, bardzo ciepła osoba, opanowana i spokojna. Jeśli, któraś z was wybieralaby ginekologa to polecam. Nie goniła jak wszyscy poprzedni.
    Znowu jakaś nadzieja została w nas, ale już nie wiem jak się nastawiać i myslec po tych ostatnich kilku dniach.. 🙏🙏🙏🙏

Trzymam kciuki, aby był tak waleczny jak mój Michałek :*

6x69m84.png
    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 10 transferów, 12 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
  • Fresa Ekspertka

Wysłany: 12 lipca, 07:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, licząc od dnia ostatniej miesiączki, zaczynam jutro 5tc. Dzis rano znalazłam na papierze bardzo delikatne ślady bladoróżowego plamienia, prawie niewidocznie, na wkładce takie beżowe. Czy na tym etapie może to być plamienie implantacyjne? 🤔Beta dobrze przyrasta. 😔

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 07:45

Najna lubi tę wiadomość

18.06- punkcja, dr W
    🔹6dpt - druga kreska🙏
    🔹9dpt - 126,58mlU/ml

Wysłany: 12 lipca, 09:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Trzymam kciuki, aby był tak waleczny jak mój Michałek :*
    😘😘🙏🙏✊✊

Asiula86 lubi tę wiadomość

• Marmis Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 15:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fresa wrote:
    Dziewczyny, licząc od dnia ostatniej miesiączki, zaczynam jutro 5tc. Dzis rano znalazłam na papierze bardzo delikatne ślady bladoróżowego plamienia, prawie niewidocznie, na wkładce takie beżowe. Czy na tym etapie może to być plamienie implantacyjne? 🤔Beta dobrze przyrasta. 😔
    A jak z progesteronem? To moze nic nie znaczyc. Moze leko sobie podraznilas aplikujac dopochwowo. Nzma kmplatacyjne to juz za pozno. Jak 5 tydzien to juz jest zagniezdzony Ale progesteron jest wazny. Najlepiej jak.jest powyzej 20. Sprawdź koniecznie.

Fresa lubi tę wiadomość

Marmis
  • Fresa Ekspertka

Wysłany: 12 lipca, 16:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    A jak z progesteronem? To moze nic nie znaczyc. Moze leko sobie podraznilas aplikujac dopochwowo. Nzma kmplatacyjne to juz za pozno. Jak 5 tydzien to juz jest zagniezdzony Ale progesteron jest wazny. Najlepiej jak.jest powyzej 20. Sprawdź koniecznie.

Właśnie zaczęłam się zastanawiać, czy sama przypadniem się nie uszkodziłam aplikując Lutinus. Będę kontrolować sytuację, w razie potrzeby mogę sie umówić na jutro do mojego ginekologa. Dzięki za odp.😊

18.06- punkcja, dr W
    🔹6dpt - druga kreska🙏
    🔹9dpt - 126,58mlU/ml
  • czekamynadzidzie Autorytet

Wysłany: 13 lipca, 07:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    Ja Kochana czekam teraz na wyniki badan immunologicznych. 27 lipca wizyta u prof Malinowskiego i pewnie dalszy plan dzialania.
    Ja tez do niego ide tylko w sierpniu 😊

Jusia 82 lubi tę wiadomość

to juz 3 lata starań...
    31 lat, endometrioza II st.
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) ---> 8b (ET) ---> cb, brak ❄️
    nk 20%, allo mlr 13%
    2) ICSI (długi protokół) ---> powtórka z rozrywki...

"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II
  • Fresa Ekspertka

Wysłany: 13 lipca, 10:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja trzymam dziś kciuki za betę ❤️🌷

Alicja w Krainie Czarów, Nasza historia lubią tę wiadomość

18.06- punkcja, dr W
    🔹6dpt - druga kreska🙏
    🔹9dpt - 126,58mlU/ml
‹‹ 1130 1131 1132 1133 1134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.