X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 24 września 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Jestem po 2 z rzędu nie udanym transferze . Czy powinnam zrobić jakieś badania przed następnym ?
    Doktor Łukasiewicz zalecała transferować do ostatniego zarodka bez diagnostyki . Nie wiem juz sama co o tym myślec . Doradzicie coś ?

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 września 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti13 wrote:
    U mnie dał doksycyklinę. Zapytałam czy jest stan zapalny powiedział że jest, chociaż nie wiem na jakiej podstawie to stwierdził skoro nie zbadał komórek cd138. Tak czy inaczej ten antybiotyk wezmę, na pewno nie zaszkodzi.

    Tez uważam że polipy to efekt nierównowag hormonalnej. Zresztą na histero mam informację ze endometrium jest o wyglądzie przedłużającej się stymulacji estrogenami.
    Cykle mam 26-29 dni ale bardzo skąpy okres. Progesteron kiepski ledwo ponad 10. Wiec u mnie ta nierównowaga na pewno jest. Zastanawiam się co sama mogę zrobić aby jakoś te nierównowagę próbować wyeliminować.

    Zawsze na usg każdy lekarz zachwycał się moim endo, że pięknie grube itd.
    Sama doszłam do wniosku ze 12mm endo w 8dc to ciut za dużo i wymusiłam histero u lekarza, który cały czas twierdził ze nie ma takiej potrzeby. Diagnoza -endometrium polipowate. Zrezygnowałam z tego lekarza i obecnie nigdzie się nie leczę, a czas leci.

    Druga histero w sierpniu właśnie u Dońca ale dał tylko doksycykline.

    Walczę o wizytę u doktor Paligi, która leczy ta przypadłość.
    Jakbym o sobie czytalam. Tez zawsze piekne endo tylko pecherzykA brak...zastanawiam sie czy mozna leczyc to? Bo jakby byla dobra owulacja to i progesteron to byl i mikropolipy zniknely...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2020, 15:01

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • patti13 Koleżanka
    Postów: 66 8

    Wysłany: 24 września 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Jakbym o sobie czytalam. Tez zawsze piekne endo tylko pecherzykA brak...zastanawiam sie czy mozna leczyc to? Bo jakby byla dobra owulacja to i progesteron to byl i mikropolipy zniknely...

    U mnie zawsze na monitoringu owu była. Ale zawsze tez plamienia kilka dni przed miesiączką i w sumie teraz po tylu latach nie wiem czy to niedomoga lutealna czy te polipy.

    W grudniu miałam łyżeczkowanie macicy (bo było za grube endo) i po tym przez kilka mc zero plamień przed okresem a okres zaczynał się żywa krwią, myślę po prostu ze te polipy były wyłyżeczkowane i przez chwile było dobrze. Polipowate endo wyszło przypadkowo właśnie po zbadaniu materiału z łyżeczkowania.
    Lekarz który mi to robił powiedział ze tego endo się nie leczy i tyle. zrezygnowałam z niego

    potem histero u dońca w sierpniu i pełno mikropolipów.

    Tylko wiesz ja ma tez wiele innych problemów immunologiczne, prolaktyna itd.
    A kompletnie nikt mnie teraz nie prowadzi. od roku praktycznie zadnych lekow nie biorę i myślę ze to co miałam unormowane np. prolatyna tez jest już w złym stanie.

    u kogo się leczysz? polecisz kogoś?

  • patti13 Koleżanka
    Postów: 66 8

    Wysłany: 24 września 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Jakbym o sobie czytalam. Tez zawsze piekne endo tylko pecherzykA brak...zastanawiam sie czy mozna leczyc to? Bo jakby byla dobra owulacja to i progesteron to byl i mikropolipy zniknely...

    U mnie zawsze na monitoringu owu była. Ale zawsze tez plamienia kilka dni przed miesiączką i w sumie teraz po tylu latach nie wiem czy to niedomoga lutealna czy te polipy.

    W grudniu miałam łyżeczkowanie macicy (bo było za grube endo) i po tym przez kilka mc zero plamień przed okresem a okres zaczynał się żywa krwią, myślę po prostu ze te polipy były wyłyżeczkowane i przez chwile było dobrze. Polipowate endo wyszło przypadkowo właśnie po zbadaniu materiału z łyżeczkowania.
    Lekarz który mi to robił powiedział ze tego endo się nie leczy i tyle. zrezygnowałam z niego

    potem histero u dońca w sierpniu i pełno mikropolipów.

    Tylko wiesz ja ma tez wiele innych problemów immunologiczne, prolaktyna itd.
    A kompletnie nikt mnie teraz nie prowadzi. od roku praktycznie zadnych lekow nie biorę i myślę ze to co miałam unormowane np. prolatyna tez jest już w złym stanie.

    u kogo się leczysz? polecisz kogoś?

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 września 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti13 wrote:
    U mnie zawsze na monitoringu owu była. Ale zawsze tez plamienia kilka dni przed miesiączką i w sumie teraz po tylu latach nie wiem czy to niedomoga lutealna czy te polipy.

    W grudniu miałam łyżeczkowanie macicy (bo było za grube endo) i po tym przez kilka mc zero plamień przed okresem a okres zaczynał się żywa krwią, myślę po prostu ze te polipy były wyłyżeczkowane i przez chwile było dobrze. Polipowate endo wyszło przypadkowo właśnie po zbadaniu materiału z łyżeczkowania.
    Lekarz który mi to robił powiedział ze tego endo się nie leczy i tyle. zrezygnowałam z niego

    potem histero u dońca w sierpniu i pełno mikropolipów.

    Tylko wiesz ja ma tez wiele innych problemów immunologiczne, prolaktyna itd.
    A kompletnie nikt mnie teraz nie prowadzi. od roku praktycznie zadnych lekow nie biorę i myślę ze to co miałam unormowane np. prolatyna tez jest już w złym stanie.

    u kogo się leczysz? polecisz kogoś?
    Ja z immuno lecze sie u Pasnika. Teraz od 3 lat bylam w Novum ale bez efektu dziecka nie ma.
    Teraz chce sie przeniesc do Bociana. Tyle ,ze ja nie mialam z zadnej procedury duzej ilosc zarodkow wiec moze tu jest problem? Ty cb po in vitro czy natulalnie? Moze musisz nad jakoscia komorek popracować?
    Ja bym na Twoim miejscu sprobowala zluszczyc je orgametrilem lub primolut nor 2-3 mce i wtedy się starać

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 września 2020, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Tak, właśnie się o tym przekonalam. W alabie tylko np. Poznańska, Kasprzaka, Kopernika i tylko poniedziałek - środa. To póki co odpuszczam.
    Amica , daj znac jak bedziesz po rozmowie z dr.
    Kurde bylo tak blisko, zarodek piekny, beta szla dobrze ..moze ten krwiak namieszal... a pytałaś czy zrezygnowac z acardu? Tylko heparyna?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2020, 16:01

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 24 września 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica, Sofia2019 tak mi przykro :( brak mi słów... nie wiem jakie słowa miałyby Wam dodać otuchy :( myślami jestem z Wami wszystkimi dziewczyny...

    Niestety życie nie jest sprawiedliwe... i ja nigdy tego nie zaakceptuje. Każdy z Nas zasługuje na to żeby zostać rodzicem...

  • patti13 Koleżanka
    Postów: 66 8

    Wysłany: 24 września 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Ja z immuno lecze sie u Pasnika. Teraz od 3 lat bylam w Novum ale bez efektu dziecka nie ma.
    Teraz chce sie przeniesc do Bociana. Tyle ,ze ja nie mialam z zadnej procedury duzej ilosc zarodkow wiec moze tu jest problem? Ty cb po in vitro czy natulalnie? Moze musisz nad jakoscia komorek popracować?
    Ja bym na Twoim miejscu sprobowala zluszczyc je orgametrilem lub primolut nor 2-3 mce i wtedy się starać

    Wszystkie cb były naturalne.
    Na razie nie mam lekarza, który zajmie się moim endo i mną całą :) jestem z warszawy ale chcę pojechać do paligi w Katowicach.

    Co brać na jakość komórek?

  • Michalina Ekspertka
    Postów: 236 642

    Wysłany: 24 września 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica tak mi przykro... Dużo siły, ściskam Cie mocno ;*

    iv09df9hh0x9rii9.png

    ❤👱🏻‍♀️32l&🧔34l❤
    09.2020 ostateczna decyzja o ivf
    11.2020 punkcja
    11.2020 transfer odroczony, ryzyko hiperstymulacji
    12.2020 cykl sztuczny, zła reakcja na estrogeny, transfer odwołany
    💚15.01.2021 I Kriotransfer
    💚6dpt II kreski na teście😍
    💚8dpt beta 130,49
    💚10dpt beta 336,05
    💚13dpt beta 1157,19
    💚19dpt beta 11803,09
    11.02.2021 Usg💚Jest serduszko❤😍
    03.2021 test prenatalny SANCO- zdrowa dziewczynka💖🥰
    28.09.2021 Witaj na świecie Kruszynko😍❤
    Zostały ❄❄❄
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 września 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Hej dziewczyny,

    Jestem po 2 z rzędu nie udanym transferze . Czy powinnam zrobić jakieś badania przed następnym ?
    Doktor Łukasiewicz zalecała transferować do ostatniego zarodka bez diagnostyki . Nie wiem juz sama co o tym myślec . Doradzicie coś ?
    Zalezy ile masz zarodkow jeszcze... i jakie do tej pory były transferowane. Jesli blastki to zrobilabym diagnostykę. Jesli 2-3 dniowe to spróbowałam jeszcze 1 raz i potem diagnostyka..

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 września 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti13 wrote:
    Wszystkie cb były naturalne.
    Na razie nie mam lekarza, który zajmie się moim endo i mną całą :) jestem z warszawy ale chcę pojechać do paligi w Katowicach.

    Co brać na jakość komórek?
    Koenzym q10, inozytol np. Miovelia, wit D, wit C, E, foliany. Plus zdrowa dieta i ruch jakies cwiczenia 2-3 razy w tyg.

    patti13 lubi tę wiadomość

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 24 września 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Zalezy ile masz zarodkow jeszcze... i jakie do tej pory były transferowane. Jesli blastki to zrobilabym diagnostykę. Jesli 2-3 dniowe to spróbowałam jeszcze 1 raz i potem diagnostyka..

    Dziękuje Ci za odpowiedz .
    Do tej pory były transferowane wszystkie podobno pierwszej klasy. Jeden świeży w drugiej dobie. Drugi mrożony w 3 dobie.
    Mam jeszcze jeden pierwszej klasy dwudniowy i dwa zamrożone razem gorszej klasy .
    W takim razie moze spróbuje raz jeszcze bez dalszej diagnozy .

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 24 września 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Amica , daj znac jak bedziesz po rozmowie z dr.
    Kurde bylo tak blisko, zarodek piekny, beta szla dobrze ..moze ten krwiak namieszal... a pytałaś czy zrezygnowac z acardu? Tylko heparyna?

    Tak myślę, że tym razem to krwiak zawinił. Ja mam te mutacje najgorsze, więc heparyna i acard to must have niby a do tego jeszcze skłonnosc do poronień, także taki nie za dobry układ. Doktor powiedziała że gdyby się pojawiło krwawienie to mam od razu odstawic acard. No zobaczę co jeszcze wymyśli ale jestem już zrezygnowana.

    Bee lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 września 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Tak myślę, że tym razem to krwiak zawinił. Ja mam te mutacje najgorsze, więc heparyna i acard to must have niby a do tego jeszcze skłonnosc do poronień, także taki nie za dobry układ. Doktor powiedziała że gdyby się pojawiło krwawienie to mam od razu odstawic acard. No zobaczę co jeszcze wymyśli ale jestem już zrezygnowana.
    Amica, pamiętam z innego watku dziewczyne o nicku IGA i ona co prawda miala transferowane Az i b.dobrej jakosci i tez pojawił się krwiak i niestety beta zaczęła spadac. Potem chyba po 2 mcach podeszla po kolejny zarodek i sie udalo :) Ty jakbyś pewnie jeszcze raz podeszla to musiałoby sie udac!
    Wiem , ze jesteś zrezygnowana , uwierz rozumiem to i szczerze wspolczuje...
    Odpocznij, pomysl i zdecydujcie co dalej.

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti13 wrote:
    Wszystkie cb były naturalne.
    Na razie nie mam lekarza, który zajmie się moim endo i mną całą :) jestem z warszawy ale chcę pojechać do paligi w Katowicach.

    Co brać na jakość komórek?

    Ja miałam 18 komórek z czego 13 dojrzałych. Nie wiem czy po prostu dobrze zareagowałam na stymulację czy suple pomogły ale codziennie brałam :

    Wit C 1000
    WIT D3 (najpierw 1000,pizniej 2000)
    Omega 3 - 2 tabletki
    Koenzym Q10 - 2 tabletki
    Cynk - 1 tabletka
    Selen - 1 tabletka
    Kwas foliowy - 1 tabletka
    Magne B6 - 1 tabletka

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 24 września 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Amica, pamiętam z innego watku dziewczyne o nicku IGA i ona co prawda miala transferowane Az i b.dobrej jakosci i tez pojawił się krwiak i niestety beta zaczęła spadac. Potem chyba po 2 mcach podeszla po kolejny zarodek i sie udalo :) Ty jakbyś pewnie jeszcze raz podeszla to musiałoby sie udac!
    Wiem , ze jesteś zrezygnowana , uwierz rozumiem to i szczerze wspolczuje...
    Odpocznij, pomysl i zdecydujcie co dalej.
    No tylko nie mamy już zarodków, więc znowu stymulacja. Nie mam w ogóle urlopu już na ten rok, więc nawet jakbyśmy chcieli to i tak najwcześniej po nowym roku bo byśmy tego nie ogarnęli. Rozum mówi odpuść, serce walcz. Chyba muszę odpocząć i pomyślę o tym jak mi trochę będzie lepiej.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • patti13 Koleżanka
    Postów: 66 8

    Wysłany: 24 września 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Ja miałam 18 komórek z czego 13 dojrzałych. Nie wiem czy po prostu dobrze zareagowałam na stymulację czy suple pomogły ale codziennie brałam :

    Wit C 1000
    WIT D3 (najpierw 1000,pizniej 2000)
    Omega 3 - 2 tabletki
    Koenzym Q10 - 2 tabletki
    Cynk - 1 tabletka
    Selen - 1 tabletka
    Kwas foliowy - 1 tabletka
    Magne B6 - 1 tabletka

    Dziękuję 😊a czy byłabyś w stanie w wolnej chwili podać konkretne nazwy tych suplementów, w sensie jakiej firmy selen, cynk itd. Wszystkiego jest bardzo dużo na rynku i nie wiem co wybrać

    Serdecznie pozdrawiam.

  • patti13 Koleżanka
    Postów: 66 8

    Wysłany: 24 września 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Histero w Novum zrobiona przez donca. Wziety wycinek ale nie wykazalo zapalenia. Doniec powiedzial, ze jesli nie wyjdzie zapalenie to wtedy leczy sie hormonami plus encorton bo to na tle immuno moze byc.
    Sprawdz nick elfia ksiezniczka ona miala histero i wyszly jej mikropolipy a w następnym mcu miala transferze i udany. Nie leczyla tego. Wg mnie te mikropolipy to jakis efekt nierownowagi hormonalnej. Masz normalne cykle? Owulacje? Jak Twoj progesteron w fazie owu? Jesli jest przewaga estrogenow nad progesteronem to endo moze robic sie polipowate ale tez nie 2 kazdym cyklu. Orgametril to silny gestagen z grupy progesteronu, ktory ma za zadanie zluszczyc endo. Po nim sa bardzo obfite miesiączki, czesto ze skrzepami. ..

    Hej zupełnie nie wiem jak znaleźć tę osobę i jej posty. Mogłabyś mi podpowiedzieć jak to zrobić?

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 września 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    No tylko nie mamy już zarodków, więc znowu stymulacja. Nie mam w ogóle urlopu już na ten rok, więc nawet jakbyśmy chcieli to i tak najwcześniej po nowym roku bo byśmy tego nie ogarnęli. Rozum mówi odpuść, serce walcz. Chyba muszę odpocząć i pomyślę o tym jak mi trochę będzie lepiej.
    Amica, zanim się obejrzysz bedzie nowy rok.
    Zanim dojrzejesz do nowej procedury, zaczniesz sie przygotowywac to to nowa pula urlopowa przyjdzie :)
    Musicie samo zdecydować...
    Myślami jestem z Tobą ❤

    amica lubi tę wiadomość

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 września 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti13 wrote:
    Hej zupełnie nie wiem jak znaleźć tę osobę i jej posty. Mogłabyś mi podpowiedzieć jak to zrobić?
    Spr na google wpisuja elfia ksiezniczka ovufriend :)

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
‹‹ 1217 1218 1219 1220 1221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ