X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 19 października 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze odnośnie tego, co napisała Marmis. Podpisuję się obiema rekami. Warto poczekać nawet dłuzej, ale dostać się do lekarza, który pochyli się nad Twoim przypadkiem, będzie kombinować, będzie mu zależalo...Psychika ma tu też ogromne znaczenie. No i nasze zdrowie!

    Ja tez dostawałam viagrę w globulkach na endo, w Novum estrofem, w Bocianie też.

    Wydaje mi się dodatkowo, że nie tylko ustawienie stymulacji jest ważne, ale też ustawienie leków okołotransferowych. Żeby do końca kontrolować sytuację, a nie tylko skupić się na wystymulowaniu pacjentki, a potem niech się dzieje co się ma dziać. Najwyżej się powie, że słaby zarodek...

    Sofia2019 lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 19 października 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Juz przyjęłam :)

    Dziewczyny bylam dzis ba wizycie decyzyjnej u dr Lew. I jestem mega zawiedziona... znowu mowil ,ze mam sie wyciszyć orgametrilem i histeroskopie robic a mialam juz ostatnio w lutym i wyszly mi mikropolipy. Ogolnie to powiedział zebym nastawiala sie na dawstwo komorek bo mialam duze dawki hormonow przy protokole dlugim i malo zarodkow i to zle swiadczy :( potem niby powiedzial, ze mozna powalczyć ale ze musze podsuplementowac sie dheas bo mam niskie.
    Stracilam juz wiare w ta klinike i cigle mi kaza badania robic z ktorych nic nie wynika. Bylam u niego 1,5 roku temu i powiedzial to samo. Wyciszac sie orgametrilem. I co nic to nie dalo.
    Mowil cos o leku recivelle czy ktoras byla nim stymulowana?

    Sofia, ja 4 i 5 procedurę miałam na Rekovelle + mała dawka Menopuru. Efekt: 8 komórek, 6-7 dojrzałych, 3 zarodki w 3 dobie.
    Jeżeli dotychczas miałaś wyłącznie stymulację na Menopurze i nie jesteś zadowolona, to spróbowałabym zmienić. Samo zwiększanie dawek nie działa. Moja 3 procedura była kopią 2 (priming estrogenowy, Gonal + Menopur), ale na większych dawkach leków, efekt końcowy: 1 słaby zarodek.
    Myślę, że jeżeli przedstawisz swoje argumenty lekarzowi, zaproponuje Ci inne opcje. W końcu to my za to wszystko płacimy:)

    Sofia2019 lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 19 października 2020, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Ostatnio np. się dowiedziałam, ze przy crio nie za dobrze estrofem za długo stosować max 10 - 12 dni - bo przy dłuższym jest mniejszy odsetek ciąz.

    Ciekawe to co piszesz.
    Ja mam mieć teraz cykl sztuczny (estrofem 3 x 1 od 1 dc). Czy jeżeli endometrium byłoby ładne np. w 10 dc to na takiej wizycie zapada już decyzja o krio i włączany jest progesteron, czy bierze się pod uwagę też długość cyklu. Sorry jeżeli pytanie jest głupie, ale ostatnio miałam same krio na naturalnych cyklach.

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziorek wrote:
    Ciekawe to co piszesz.
    Ja mam mieć teraz cykl sztuczny (estrofem 3 x 1 od 1 dc). Czy jeżeli endometrium byłoby ładne np. w 10 dc to na takiej wizycie zapada już decyzja o krio i włączany jest progesteron, czy bierze się pod uwagę też długość cyklu. Sorry jeżeli pytanie jest głupie, ale ostatnio miałam same krio na naturalnych cyklach.

    Ja mam dzisiaj 13 dc, od 3dc estrofem 3x1 od 9 dc 4x1. Dzisiaj endometrium całkiem spoko więc jestem umówiona na czwartek na transfer (cieszę się, bo dr Zamora będzie robił) - więc brane jest pod uwagę po prostu endometrium 😊

    Od dzisiaj też mam brać 3x1 Lutinus i 3x2 luteinę i cały czas estrofem 4x1 do odwołania.

    Na stronie Novum znalazłam takie info :

    "W ciąży rośnie poziom naturalnego estradiolu, gdyż jest on produkowany przez ciałko żółte, a następnie łożysko i wraz z progesteronem (również produkowanym przez ciałko żółte i łożysko) i warunkuje utrzymanie ciąży. W przypadkach wykonywania transferów rozmrożonych zarodków w tzw. cyklach bezowulacyjnych estrogen i progesteron podaje się obowiązkowo do min. 10 tygodnia ciąży, aby zapobiec poronieniu."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 21:19

    Sofia2019, Andziorek lubią tę wiadomość

  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 19 października 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Ja mam dzisiaj 13 dc, od 3dc estrofem 3x1 od 9 dc 4x1. Dzisiaj endometrium całkiem spoko więc jestem umówiona na czwartek na transfer (cieszę się, bo dr Zamora będzie robił) - więc brane jest pod uwagę po prostu endometrium 😊

    Od dzisiaj też mam brać 3x1 Lutinus i 3x2 luteinę i cały czas estrofem 4x1 do odwołania.

    Na stronie Novum znalazłam takie info :

    "W ciąży rośnie poziom naturalnego estradiolu, gdyż jest on produkowany przez ciałko żółte, a następnie łożysko i wraz z progesteronem (również produkowanym przez ciałko żółte i łożysko) i warunkuje utrzymanie ciąży. W przypadkach wykonywania transferów rozmrożonych zarodków w tzw. cyklach bezowulacyjnych estrogen i progesteron podaje się obowiązkowo do min. 10 tygodnia ciąży, aby zapobiec poronieniu."

    Zastanawia mnie to w kontekście tego co napisała Marmis. U Ciebie Estrofem 3-12 dc do czasu włączenia progesteronu, a więc 10 dni. U mnie Estrofem od 1 dc., w 10 dc. będę miała wizytę, czyli jeżeli endometrium byłoby ładne mogę się spodziewać, że włączą mi już progesteron. Dobrze rozumiem?

    Kciuki za transfer ✊ z tego co słyszałam dr Zamora ma "dobrą rękę" do transferów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 21:55

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziorek wrote:
    Zastanawia mnie to w kontekście tego co napisała Marmis. U Ciebie Estrofem 3-13 dc do czasu włączenia progesteronu, a więc 10 dni. U mnie Estrofem od 1 dc., w 10 dc. będę miała wizytę, czyli jeżeli endometrium byłoby ładne mogę się spodziewać, że włączą mi już progesteron. Dobrze rozumiem?

    Kciuki za transfer ✊ z tego co słyszałam dr Zamora ma "dobrą rękę" do transferów.

    Mi Pani doktor mówiła, że na cyklu sztucznym nie patrzymy na dni cyklu a tylko na endometrium 😊 i, że w dniu ładnego endo włączają progesteron i umawiają transfer 😊 Więc mam nadzieję, że będzie u Ciebie już super endo! Ja dzisiaj miałam endo 9 😊

    Za kciuki nie dziękuję! 😊 Właśnie ciekawa byłam opinii o Zamorze, choć koleżanka mi mówiła, że jest dość dobry więc może trafiam w dobre ręce 😊

    Andziorek, paula 1982 lubią tę wiadomość

  • Bee Autorytet
    Postów: 669 353

    Wysłany: 20 października 2020, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Mi Pani doktor mówiła, że na cyklu sztucznym nie patrzymy na dni cyklu a tylko na endometrium 😊 i, że w dniu ładnego endo włączają progesteron i umawiają transfer 😊 Więc mam nadzieję, że będzie u Ciebie już super endo! Ja dzisiaj miałam endo 9 😊

    Za kciuki nie dziękuję! 😊 Właśnie ciekawa byłam opinii o Zamorze, choć koleżanka mi mówiła, że jest dość dobry więc może trafiam w dobre ręce 😊

    Dużo lepiej znosiłam transfery u dr Z. niż dr L., ale to osobista opinia. Mniej pośpiechu, delikatniejszy w badaniu, zawsze bezpośrednio odpowiadał na pytania i choć to specyficzny człowiek to darzę go wielką sympatią, bo kiedy mnie opuszczała energia to on wierzył w powodzenie. I pamiętał nasz przypadek co wizytę, więc nie czuliśmy się przyjmowani taśmowo.
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2020, 12:26

    o148hdge5msg47fv.png
    10 lat starań
    26.08.2018r. decyzja o ivf
    28.01.2019 I ICSI punkcja - 7 komórek - 4 zarodki 3-dniowe 26 kwietnia FET =( 22 czerwca FET =( 28 sierpnia - 2 zarodki nie rozmroziły się =( =(
    17.01.2020 II pICSI punkcja - 6 komorek - 1 wczesna blastocysta 22.01 ET =(
    13.08. 2020 III pICSI punkcja - 9 komórek - 5 blastocyst - 4.1.1, 3.3.3, 2bl, 2bl, 2bl

    12.10 FET
    7dpt beta 134,31mIU/ml
    9dpt beta 318,49mIU/ml
    11dpt beta 745,15mIU/ml
    Usg 30.10.2020r. -> pęcherzyk żółtkowy
    Usg 31.10.2020r. -> krwawienie, pęcherzyk na swoim miejscu
    (21dpt hcg total 27973,8mIU
    23dpt hcg total 34761,5mIU)
    23dpt beta 34558,50mIU/ml
    16.11 usg, jest śliczne serduszko ❤
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 20 października 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee wrote:
    Dużo lepiej znosiłam transfery u dr Zamory niż dr Lewandowskiego, ale to osobista opinia. Mniej pośpiechu, delikatniejszy w badaniu, zawsze bezpośrednio odpowiadał na pytania i choć to specyficzny człowiek to darzę go wielką sympatią, bo kiedy mnie opuszczała energia to on wierzył w powodzenie. I pamiętał nasz przypadek co wizytę, więc nie czuliśmy się przyjmowani taśmowo.
    Powodzenia!
    Bee, gratulacje!
    Czy cos zmienialiscie w tej 3 procedurze? Widze,ze też wcześniej mieliscie 3dniowce, a teraz pozwolili Wam trzymac do blastki. Szkoda ,ze to nie jest powszechna praktyka Novum..

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Bee Autorytet
    Postów: 669 353

    Wysłany: 20 października 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy isc w 3 procedurze na ilosc moich komórek, by matematycznie zwiększyc szanse, niestety z usg wynikalo 19 pęcherzyków, a pobrali tylko 11, w tym 9 komórek. U mnie pomimo zmiany dawek leków pęcherzyki rosły nierówno.

    W 2 i 3 pICSI doplacalismy do hodowli do blastek, bo u nas wchodził czynnik męski (ostatnio trochę nasienie się polepszyło, lecz za każdym razem zarodki były ladne do 3dnia, a jak widac pozniej zwalniały bądź odpadały). Przy każdym transferze czułam skurcze akurat wypadające na czas zagnieżdżania, więc teraz oprocz nospy doszedł scopolan, i to tyle zmian. Oprocz tego cykl sztuczny, wiec estrofem, luteiny, acesan (acard) i clexane, choc ten zestaw juz bralam. Ale wydaje mi się, że tak naprawdę pomogly frytki z Maka w drodze powrotnej =D no i ten własciwy zarodek, bo nigdy nie mialam nawet biochemicznej.

    Na wizycie w lipcu chcieliśmy adoptować zarodek, ale lekarz nas przekonał, żeby spróbować na swoim materiale. Ta procedura miala być ostatnią przed AZ, bo przez 10lat nie udalo się uzyskac ciązy z naszych genow, dlatego tez podchodziliśmy na luzie, żeby nie żałować, że nie spróbowaliśmy.

    Jutro i w piątek powtórka bety, ale wiem, że jestem w stanie przyjąć zarodek, więc daje to energię na przyszłość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 10:37

    Ziuta@ 35, Sofia2019, Aś2018 lubią tę wiadomość

    o148hdge5msg47fv.png
    10 lat starań
    26.08.2018r. decyzja o ivf
    28.01.2019 I ICSI punkcja - 7 komórek - 4 zarodki 3-dniowe 26 kwietnia FET =( 22 czerwca FET =( 28 sierpnia - 2 zarodki nie rozmroziły się =( =(
    17.01.2020 II pICSI punkcja - 6 komorek - 1 wczesna blastocysta 22.01 ET =(
    13.08. 2020 III pICSI punkcja - 9 komórek - 5 blastocyst - 4.1.1, 3.3.3, 2bl, 2bl, 2bl

    12.10 FET
    7dpt beta 134,31mIU/ml
    9dpt beta 318,49mIU/ml
    11dpt beta 745,15mIU/ml
    Usg 30.10.2020r. -> pęcherzyk żółtkowy
    Usg 31.10.2020r. -> krwawienie, pęcherzyk na swoim miejscu
    (21dpt hcg total 27973,8mIU
    23dpt hcg total 34761,5mIU)
    23dpt beta 34558,50mIU/ml
    16.11 usg, jest śliczne serduszko ❤
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 20 października 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee wrote:
    Mieliśmy isc w 3 procedurze na ilosc moich komórek, by matematycznie zwiększyc szanse, niestety z usg wynikalo 19 pęcherzyków, a pobrali tylko 11, w tym 9 komórek. U mnie pomimo zmiany dawek leków pęcherzyki rosły nierówno.

    W 2 i 3 pICSI doplacalismy do hodowli do blastek, bo u nas wchodził czynnik męski (ostatnio trochę nasienie się polepszyło, lecz za każdym razem zarodki były ladne do 3dnia, a jak widac pozniej zwalniały bądź odpadały). Przy każdym transferze czułam skurcze akurat wypadające na czas zagnieżdżania, więc teraz oprocz nospy doszedł scopolan, i to tyle zmian. Oprocz tego cykl sztuczny, wiec estrofem, luteiny, acesan (acard) i clexane, choc ten zestaw juz bralam. Ale wydaje mi się, że tak naprawdę pomogly frytki z Maka w drodze powrotnej =D no i ten własciwy zarodek, bo nigdy nie mialam nawet biochemicznej.

    Na wizycie w lipcu chcieliśmy adoptować zarodek, ale lekarz nas przekonał, żeby spróbować na swoim materiale. Ta procedura miala być ostatnią przed AZ, bo przez 10lat nie udalo się uzyskac ciązy z naszych genow, dlatego tez podchodziliśmy na luzie, żeby nie żałować, że nie spróbowaliśmy.

    Jutro i w piątek powtórka bety, ale wiem, że jestem w stanie przyjąć zarodek, więc daje to energię na przyszłość.

    Gratulacje 🎊
    Widzę że też dużo przeszlas. Trzymam kciuki za ładne przyrosty bety i piękne serduszko za kilka dni ❤️❤️❤️

    event.png
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 20 października 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee wrote:
    Mieliśmy isc w 3 procedurze na ilosc moich komórek, by matematycznie zwiększyc szanse, niestety z usg wynikalo 19 pęcherzyków, a pobrali tylko 11, w tym 9 komórek. U mnie pomimo zmiany dawek leków pęcherzyki rosły nierówno.

    W 2 i 3 pICSI doplacalismy do hodowli do blastek, bo u nas wchodził czynnik męski (ostatnio trochę nasienie się polepszyło, lecz za każdym razem zarodki były ladne do 3dnia, a jak widac pozniej zwalniały bądź odpadały). Przy każdym transferze czułam skurcze akurat wypadające na czas zagnieżdżania, więc teraz oprocz nospy doszedł scopolan, i to tyle zmian. Oprocz tego cykl sztuczny, wiec estrofem, luteiny, acesan (acard) i clexane, choc ten zestaw juz bralam. Ale wydaje mi się, że tak naprawdę pomogly frytki z Maka w drodze powrotnej =D no i ten własciwy zarodek, bo nigdy nie mialam nawet biochemicznej.

    Na wizycie w lipcu chcieliśmy adoptować zarodek, ale lekarz nas przekonał, żeby spróbować na swoim materiale. Ta procedura miala być ostatnią przed AZ, bo przez 10lat nie udalo się uzyskac ciązy z naszych genow, dlatego tez podchodziliśmy na luzie, żeby nie żałować, że nie spróbowaliśmy.

    Jutro i w piątek powtórka bety, ale wiem, że jestem w stanie przyjąć zarodek, więc daje to energię na przyszłość.
    Bee, no te frytki z maka to maja swoja historię :D
    A stymulowali Ci jakimis nowymi lekami? Czy stadard gonal/ menopur? No i czy bralas jakies suple?

    Mi wczoraj dr L zalecil 3x25 dhea, ziola ojca sroki, koenzym 3x100, vit d 2000j
    Zastanawiam się czy ten suplement dhea nie zaburza cyklu nawet o to nie zapytalam...
    Bo wizyta 30 min opoznienia, trwala niecale 15 min, koszt 530 zl. Wyszlismy zniesmaczeni. Dr nie zapoznał się nawet z moja dokumentacja...troche więcej sie po nim spodziewalam . Ehh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 17:20

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Bee, no te frytki z maka to maja swoja historię :D
    A stymulowali Ci jakimis nowymi lekami? Czy stadard gonal/ menopur? No i czy bralas jakies suple?

    Mi wczoraj dr L zalecil 3x25 dhea, ziola ojca sroki, koenzym 3x100, vit d 2000j
    Zastanawiam się czy ten suplement dhea nie zaburza cyklu nawet o to nie zapytalam...
    Bo wizyta 30 min opoznienia, trwala niecale 15 min, koszt 530 zl. Wyszlismy zniesmaczeni. Dr nie zapoznał się nawet z moja dokumentacja...troche więcej sie po nim spodziewalam . Ehh

    Biore od września dhea mi cyklu nie zaburzył ja biore 2x25. Robil Ci badanie na jakim poziomie masz dhea ?

  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 20 października 2020, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Bee, no te frytki z maka to maja swoja historię :D
    A stymulowali Ci jakimis nowymi lekami? Czy stadard gonal/ menopur? No i czy bralas jakies suple?

    Mi wczoraj dr L zalecil 3x25 dhea, ziola ojca sroki, koenzym 3x100, vit d 2000j
    Zastanawiam się czy ten suplement dhea nie zaburza cyklu nawet o to nie zapytalam...
    Bo wizyta 30 min opoznienia, trwala niecale 15 min, koszt 530 zl. Wyszlismy zniesmaczeni. Dr nie zapoznał się nawet z moja dokumentacja...troche więcej sie po nim spodziewalam . Ehh
    Mi Sofia DHEA zaburzył cykle i to bardzo. Moje cykle skracały sie z każdym miesiącem, aż doszłam chyba do 21 dni i wtedy po zbadaniu DHEA (w górnych granicach normy) go odstawiłam. Cykle stopniowo się wydłużały do normalnych w moim przypadku 26 dni. Dodatkowo cera się bardzo pogorszyła.

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 20 października 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Biore od września dhea mi cyklu nie zaburzył ja biore 2x25. Robil Ci badanie na jakim poziomie masz dhea ?
    Tak badalam , mam w dolnej granicy..

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 20 października 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 wrote:
    Mi Sofia DHEA zaburzył cykle i to bardzo. Moje cykle skracały sie z każdym miesiącem, aż doszłam chyba do 21 dni i wtedy po zbadaniu DHEA (w górnych granicach normy) go odstawiłam. Cykle stopniowo się wydłużały do normalnych w moim przypadku 26 dni. Dodatkowo cera się bardzo pogorszyła.
    No to u mnie sa teraz długie opk 35 dni. Moze wlasnie chcial mi skrócić... cholera wie nic nie mówił

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podratujcie mnie proszę. Pani doktor tak od dwóch wizyt jest jakby zupełnie nie zainteresowana, nic mi nie mówi co można co nie
    . Nawet ja musiałam dopytywać czy nadal brać estrofem i jaka dawkę bo już powiedziała że koniec wizyty 😂

    Na innym forum dziewczyny mnie nastraszyly, że niektóre Witaminy i suplementy mogą powodować poronienie... Ja biorę wit C 1000, wit D, magnez, kwas foliowy, Omega 3 i koenzym Q10. Popijam imbir, herbatę z cytryna i malinami, ale teraz już nie wiem czy dobrze robię. W czwartek transfer i nie chce czegoś spieprzyć... A czuję się trochę bezradna bo to pierwszy raz a Pani doktor zostawiła mnie samą

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 wrote:
    Mi Sofia DHEA zaburzył cykle i to bardzo. Moje cykle skracały sie z każdym miesiącem, aż doszłam chyba do 21 dni i wtedy po zbadaniu DHEA (w górnych granicach normy) go odstawiłam. Cykle stopniowo się wydłużały do normalnych w moim przypadku 26 dni. Dodatkowo cera się bardzo pogorszyła.

    O kurcze nie wiedzialam ze dhea ma taki wplyw na cykl, dobrze wiedzieć, pewnie dlatego zalecają brac max 2 mies

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 20 października 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Dziewczyny, podratujcie mnie proszę. Pani doktor tak od dwóch wizyt jest jakby zupełnie nie zainteresowana, nic mi nie mówi co można co nie
    . Nawet ja musiałam dopytywać czy nadal brać estrofem i jaka dawkę bo już powiedziała że koniec wizyty 😂

    Na innym forum dziewczyny mnie nastraszyly, że niektóre Witaminy i suplementy mogą powodować poronienie... Ja biorę wit C 1000, wit D, magnez, kwas foliowy, Omega 3 i koenzym Q10. Popijam imbir, herbatę z cytryna i malinami, ale teraz już nie wiem czy dobrze robię. W czwartek transfer i nie chce czegoś spieprzyć... A czuję się trochę bezradna bo to pierwszy raz a Pani doktor zostawiła mnie samą
    Agnes, nie stresuj sie to tylko moze zaszkodzić :)
    Z ważnych rzeczy koenzym to juz odstaw bo pobudza komorki nk wiec nie ma sensu go brac. Reszte bym brala. Imbir tez dobry po rozgrzewa organizm. Zaoparz się w ananasa koniecznie ze srodkiem, jedz po transferze cieple zupy i nos skarpeki, zeby nie zmarzly stopy. Estrofem i luteine caly czas bierz. No i po transferze zapytaj o relanium i scoplan zeby skurczy nie bylo. Reszta to juz zalezy od zarodeczka. Kcuki!

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Agnes, nie stresuj sie to tylko moze zaszkodzić :)
    Z ważnych rzeczy koenzym to juz odstaw bo pobudza komorki nk wiec nie ma sensu go brac. Reszte bym brala. Imbir tez dobry po rozgrzewa organizm. Zaoparz się w ananasa koniecznie ze srodkiem, jedz po transferze cieple zupy i nos skarpeki, zeby nie zmarzly stopy. Estrofem i luteine caly czas bierz. No i po transferze zapytaj o relanium i scoplan zeby skurczy nie bylo. Reszta to juz zalezy od zarodeczka. Kcuki!

    Dziękuję! A jak to wygląda w praktyce wszystko? Mam na 15 transfer. Będę wcześniej albo po w gabinecie u lekarza żeby porozmawiać i poprosić o recepty czy tylko transfer i cześć?

  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 20 października 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Dziękuję! A jak to wygląda w praktyce wszystko? Mam na 15 transfer. Będę wcześniej albo po w gabinecie u lekarza żeby porozmawiać i poprosić o recepty czy tylko transfer i cześć?
    U mnie najpierw była wizyta w gabinecie, ale może to dlatego, że zgłaszalam słabe samopoczucie. Dr Z sprawdzil papiery i wypisał recepty np. na heparynę.

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
‹‹ 1240 1241 1242 1243 1244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ