X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1167 320

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Hej, czy korzystał ktos z noclegów a W-wie podczas zakazu korzystania z hotelow ? Wcześniej mimo zakazu mogłam skorzystać chociaz jako wyjazd służbowy a teraz ???
    Tak rezerwowałam na airbd :) nic się nikt nie pytał ale w razie co novum miało mi wystawić kwitek że się leczę. Jestem z okolic trójmiasta więc muszę spac w warszawie

    Durkapa, Koniczynka28 lubią tę wiadomość

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Hej, czy korzystał ktos z noclegów a W-wie podczas zakazu korzystania z hotelow ? Wcześniej mimo zakazu mogłam skorzystać chociaz jako wyjazd służbowy a teraz ???
    Warsaw Airport Aparthotel
    Prywatny apartament, parę minut spacerkiem od Novum. Z aneksem kuchennym. Takie małe mieszkanko. Spokojna okolica i cena bardzo atrakcyjna. Polecam.

    Durkapa lubi tę wiadomość

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy myślicie, że przy trzecim transferze dr L zgodzi się na podanie dwóch zarodków?

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes, obawiam się, że może być trudno. Mi się raz udało wziąć dwa ale tylko dlatego, że jeden po rozmrożeniu słabo kompaktowal i żeby nie tracić cyklu to rozmrozili ostatni który został i miałam podane dwa. Ale jak tylko poruszalam ten temat z Ł to słyszałam że jak będziemy robić 10ty transfer to pogadamy🤷‍♀️

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Agnes, obawiam się, że może być trudno. Mi się raz udało wziąć dwa ale tylko dlatego, że jeden po rozmrożeniu słabo kompaktowal i żeby nie tracić cyklu to rozmrozili ostatni który został i miałam podane dwa. Ale jak tylko poruszalam ten temat z Ł to słyszałam że jak będziemy robić 10ty transfer to pogadamy🤷‍♀️

    A może jakiś inny lekarz byłby bardziej przychylny..? Bo przygotowanie do krio mogłabym robić u kogos innego.. To może wybrałabym kogoś kto by się zgodził

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co kojarzę to będzie trudno znaleźć takiego co się zgodzi. Może dziewczyny będą w stanie coś podpowiedzieć, bo ja większość transferów miałam u Ł.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też nie pomogę- u mnie od razu na 1wszej wizycie było wiadomo, że ze względu na moją historię medyczną i budowę podanie 2 zarodków nie wchodzi w grę.

    P.S. Dziewczyny te badania infekcyjne to przed stymulacją są w końcu ważne 3 miesiące czy 6? Bo mam wrażenie że na stronach różnych klinik są różne informacje. A w ustawie o leczeniu niepłodności tego nie widzę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2021, 18:40

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Dziewczyny, czy myślicie, że przy trzecim transferze dr L zgodzi się na podanie dwóch zarodków?
    Nie wiem jak jest w Novum. Jednak wiem, ze jak są słabe zarodki to częściej zgadzają się na transfer 2.
    Mój tak miał w poprzednim związku za każdym razem. 4 procedury= i 4 raz transfer 2 swiezakow. Nigdy nic do mrożenia. To było w Bocianie w Waw. Nie wiem jakie Ci zostały zarodki. Myśle, ze zawsze to jest kwestia rozmowy z lekarzem. Przynajmniej tak powinno być. Ogólnie to kwestia indywidualna czy transfer 2 zarodkow ma sens.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    No ja też nie pomogę- u mnie od razu na 1wszej wizycie było wiadomo, że ze względu na moją historię medyczną i budowę podanie 2 zarodków nie wchodzi w grę.

    P.S. Dziewczyny te badania infekcyjne to przed stymulacją są w końcu ważne 3 miesiące czy 6? Bo mam wrażenie że na stronach różnych klinik są różne informacje. A w ustawie o leczeniu niepłodności tego nie widzę.


    VDRL - ważne pół roku
    HBsAg – ważne pół roku
    HIV - ważne pół roku
    AntyHCV - ważne pół roku
    antyHbc - ważne pół roku
    Cytologia – ważna rok
    Posiew z kanału szyjki macicy – ważny miesiąc
    Posiew z pochwy – ważny miesiąc
    Chlamydia PCR – ważne rok
    Toxoplazmoza IgG i IgM – ważne rok
    CMV IgG i IgM– ważne rok

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Nie wiem jak jest w Novum. Jednak wiem, ze jak są słabe zarodki to częściej zgadzają się na transfer 2.
    Mój tak miał w poprzednim związku za każdym razem. 4 procedury= i 4 raz transfer 2 swiezakow. Nigdy nic do mrożenia. To było w Bocianie w Waw. Nie wiem jakie Ci zostały zarodki. Myśle, ze zawsze to jest kwestia rozmowy z lekarzem. Przynajmniej tak powinno być. Ogólnie to kwestia indywidualna czy transfer 2 zarodkow ma sens.

    No nam zostały już takie slabiaczki właśnie, dlatego też chciałabym transferować 2. Obawiam się jednak, że w Novum większość nastawiona jest na pieniądze i nawet nie wgłębiają się w rozmowę tylko od razu mówią, że nie. Mam jednak nadzieję, że może choć jeden lekarz tam podszedłby rzeczowo.. Nie mówię, że jestem niezadowolona z dotychczasowego leczenia ale widzę ewidentnie lekkie naciąganie...

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes wydaje mi sie, ze zalezy to od kilku czynników po pierwsze klasy zarodkow, dwa wieku pacjentki, a trzy jej indywidulnej historii.
    Mysle tez ,ze nie bez znaczenia jest czy masz drobna budowę czy raczej normalna. Ciaza mnoga jest zawsze duzym obciążeniem dla kobiety i chyba od razu traktowana jest jako patologiczna. Rozumiem Twoje stanowisko, ze chcesz oszczędzić ilosc transferow i zwiekszyc szanse.
    Ja osobiscie balam sie transferu dwoch zarodkow z uwagi na moja historie ale jest mnostwo kobiet , ktore szczesliwie donosily ciaze bliźniacze i jesli Cie taka spotka to niech taka właśnie bedzie spokojna o bezproblemowa :)

    Ps. Na Twoim miejscu powalczylabum tez o pociągnięcie do 5 doby , jesli zarodki sa slabsze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2021, 19:44

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Agnes wydaje mi sie, ze zalezy to od kilku czynników po pierwsze klasy zarodkow, dwa wieku pacjentki, a trzy jej indywidulnej historii.
    Mysle tez ,ze nie bez znaczenia jest czy masz drobna budowę czy raczej normalna. Ciaza mnoga jest zawsze duzym obciążeniem dla kobiety i chyba od razu traktowana jest jako patologiczna. Rozumiem Twoje stanowisko, ze chcesz oszczędzić ilosc transferow i zwiekszyc szanse.
    Ja osobiscie balam sie transferu dwoch zarodkow z uwagi na moja historie ale jest mnostwo kobiet , ktore szczesliwie donosily ciaze bliźniacze i jesli Cie taka spotka to niech taka właśnie bedzie spokojna o bezproblemowa :)

    Ps. Na Twoim miejscu powalczylabum tez o pociągnięcie do 5 doby , jesli zarodki sa slabsze

    Właśnie ja się nie boje a nawet to poniekąd moje marzenie. Pod względem stanu zdrowia nie ma też żadnych przeciwskazań do tego, bo konsultowałam z internistą, wszystko wzorowo. My mamy "niepłodność idiopatyczną" więc jakby nie ma konkretnego powodu więc ciąża mnoga nie powinna być żadnym problemem.

    Nam zostały takie moim zdaniem słabiaczki:
    CL 7.3
    CL 4.3
    CL 6.3
    CL 6.3

    Przy drugim podejściu przygotowanie do krio miałam u dr Starosławskiej i mimo, ze bardzo ją cenie to po pytaniu czy możemy przeanalizować transfer dwóch zarodków nawet nie spojrzała w dokumenty tylko od razu powiedziała "Jest Pani młoda, waga dobra a to drugi transfer więc nie ma mowy". Do piątej doby też nie było zgody na hodowle... I tak trochę jestem w dupie.

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Właśnie ja się nie boje a nawet to poniekąd moje marzenie. Pod względem stanu zdrowia nie ma też żadnych przeciwskazań do tego, bo konsultowałam z internistą, wszystko wzorowo. My mamy "niepłodność idiopatyczną" więc jakby nie ma konkretnego powodu więc ciąża mnoga nie powinna być żadnym problemem.

    Nam zostały takie moim zdaniem słabiaczki:
    CL 7.3
    CL 4.3
    CL 6.3
    CL 6.3

    Przy drugim podejściu przygotowanie do krio miałam u dr Starosławskiej i mimo, ze bardzo ją cenie to po pytaniu czy możemy przeanalizować transfer dwóch zarodków nawet nie spojrzała w dokumenty tylko od razu powiedziała "Jest Pani młoda, waga dobra a to drugi transfer więc nie ma mowy". Do piątej doby też nie było zgody na hodowle... I tak trochę jestem w dupie.
    Jesli chodzi o klase czyli ta 3 to sie nie sugeruj. Zarodki nie sa opoznione bo optimum dla drugiej doby to 4 blastomery Ty masz i 7 i 6 to znaczy dobry potencjał rozwojowy. Moj 3 dniowy 7.3 stal siw morula M1 w 5 dobie co prawda ciazy nie bylo z tego ale te klasy się zmieniaja.
    No niestety oni maja takie podejście, ze dopiero ida na ustępstwa jak jestes weteranka w walce o dziecko wcześniej jest schemat 2 doba i transfer za transferem. Przykre to ale prawdziwe.
    Jesli macie niepłodność idiopatyczna to wg mnie dobrze pojsc cyklem naturalnym i starac sie równocześnie naturalnie kto wie czy nie zaskoczysz z naturalsa i z transferu :) tez zwieksza to Twoje szanse

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Jesli chodzi o klase czyli ta 3 to sie nie sugeruj. Zarodki nie sa opoznione bo optimum dla drugiej doby to 4 blastomery Ty masz i 7 i 6 to znaczy dobry potencjał rozwojowy. Moj 3 dniowy 7.3 stal siw morula M1 w 5 dobie co prawda ciazy nie bylo z tego ale te klasy się zmieniaja.
    No niestety oni maja takie podejście, ze dopiero ida na ustępstwa jak jestes weteranka w walce o dziecko wcześniej jest schemat 2 doba i transfer za transferem. Przykre to ale prawdziwe.
    Jesli macie niepłodność idiopatyczna to wg mnie dobrze pojsc cyklem naturalnym i starac sie równocześnie naturalnie kto wie czy nie zaskoczysz z naturalsa i z transferu :) tez zwieksza to Twoje szanse

    Dziękuję, bo trochę mnie pocieszyłaś. Teraz po poronieniu dr L mówił, że pierwszy transfer na sztucznym, bo ja nie mam owulacji i musiałabym mieć i clo i estrofem więc uznał ze zrobimy sztuczny choć ciąże uzyskałam właśnie na naturalnym stymulowanym i na pewno taki bym wolała ale to wszystko jest nasze chcenie a 8 tak musimy zrobić jak nam karzą

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Właśnie ja się nie boje a nawet to poniekąd moje marzenie. Pod względem stanu zdrowia nie ma też żadnych przeciwskazań do tego, bo konsultowałam z internistą, wszystko wzorowo. My mamy "niepłodność idiopatyczną" więc jakby nie ma konkretnego powodu więc ciąża mnoga nie powinna być żadnym problemem.

    Nam zostały takie moim zdaniem słabiaczki:
    CL 7.3
    CL 4.3
    CL 6.3
    CL 6.3

    Przy drugim podejściu przygotowanie do krio miałam u dr Starosławskiej i mimo, ze bardzo ją cenie to po pytaniu czy możemy przeanalizować transfer dwóch zarodków nawet nie spojrzała w dokumenty tylko od razu powiedziała "Jest Pani młoda, waga dobra a to drugi transfer więc nie ma mowy". Do piątej doby też nie było zgody na hodowle... I tak trochę jestem w dupie.
    A ja z racji słabych zarodkow po prostu dostałam pytanie w Novum przy 1. Transferze od embriologa czy hodować do 5. Doby czy mrozimy. Czyli jednak podeszli indywidualnie. Z zastrzeżeniem, ze do 5. Doby w labie mogą nie dotrwać a z takich czasem tez są ciąże jak się odmrożą po transferze. Trochę zgłupiałam, ale teraz jak o tym mysle to dobra decyzja. Mam w sobie (mam nadzieje 6.3). Czekają na mnie 2*6.3. Wierze, ze mogło się udać. Jeśli nie to jednak transfeujemy 2. I tak jak rozmawialiśmy o naszym przypadkow to powinna być na to zgoda. Ale tu znów spora historia leczenia, głównie po stronie mojego, bardzo złe nasienie, plemniki z biopsji. Moje pierwsze ivf, a mojego. 5. No i ja miałam 5 IUI z dawca... Z drugiej strony Pani młoda, drobna. Ale patrząc na całokształt widzę delikatne szanse do dialogu.
    Jednak znów powiem: indywidualny przypadek. Trzeba naciskać, żeby chociaż uzasadnili dlaczego tak a nie inaczej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    A ja z racji słabych zarodkow po prostu dostałam pytanie w Novum przy 1. Transferze od embriologa czy hodować do 5. Doby czy mrozimy. Czyli jednak podeszli indywidualnie. Z zastrzeżeniem, ze do 5. Doby w labie mogą nie dotrwać a z takich czasem tez są ciąże jak się odmrożą po transferze. Trochę zgłupiałam, ale teraz jak o tym mysle to dobra decyzja. Mam w sobie (mam nadzieje 6.3). Czekają na mnie 2*6.3. Wierze, ze mogło się udać. Jeśli nie to jednak transfeujemy 2. I tak jak rozmawialiśmy o naszym przypadkow to powinna być na to zgoda. Ale tu znów spora historia leczenia, głównie po stronie mojego, bardzo złe nasienie, plemniki z biopsji. Moje pierwsze ivf, a mojego. 5. No i ja miałam 5 IUI z dawca... Z drugiej strony Pani młoda, drobna. Ale patrząc na całokształt widzę delikatne szanse do dialogu.
    Jednak znów powiem: indywidualny przypadek. Trzeba naciskać, żeby chociaż uzasadnili dlaczego tak a nie inaczej.

    Dzięki! Za Ciebie trzymam wielkie kciuki 🤞🤞 betujesz w moje imieniny to może będę miała prezent ovufriendowy 💚

    Koniczynka28, Jusia 82 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    No ja też nie pomogę- u mnie od razu na 1wszej wizycie było wiadomo, że ze względu na moją historię medyczną i budowę podanie 2 zarodków nie wchodzi w grę.

    P.S. Dziewczyny te badania infekcyjne to przed stymulacją są w końcu ważne 3 miesiące czy 6? Bo mam wrażenie że na stronach różnych klinik są różne informacje. A w ustawie o leczeniu niepłodności tego nie widzę.

    Ważne są 6 miesięcy, ale jeśli ktoś je robi np.pierwszy raz to zalecają aby zrobić do 3 mies przed zabiegiem nie wcześniej.

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 04:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jest szansa dziś tj w niedzielę dodzwonić się do novum żeby umówic wizytę na poniedziałek bądź wtorek?

    I czy dobrze kojarz, że dr Lewandowskiego w poniedziałki nie ma a we wtorki jest?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2021, 04:37

  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i czy macie wiedzę na temat w jakie dni dr L nie pracuje?
    Otóż może powiem o co chodzi.
    Miałam się zgłosić w 2-3 dc na startową ale @ przyszła szybciej niż było planowane i 2 dc wypada jutro tj poniedziałek, a że jestem z Mazur to ciężko będzie zadzwonić rano i dowiedzieć się że mam przyjechać np na 14 :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    No i czy macie wiedzę na temat w jakie dni dr L nie pracuje?
    Otóż może powiem o co chodzi.
    Miałam się zgłosić w 2-3 dc na startową ale @ przyszła szybciej niż było planowane i 2 dc wypada jutro tj poniedziałek, a że jestem z Mazur to ciężko będzie zadzwonić rano i dowiedzieć się że mam przyjechać np na 14 :(
    Dr L nie prowadzi wizyt startowych , ale jeśli on jest Twoim lekarzem prowadzącym to lekarz, który będzie miał z TobA wizyte startowa będzie się konsultował w Twojej sprawie z L . Ja mialam u dr Obuchowskiej i tak bylo. Na wizycie wstepnej u Lewandowskiego dostałam 3 nazwiska od dr L i w 2-3dc mialam się umówić na startową u jednego z dostępnych lekarzy (mowil ze to sa jego asystenci )

    Obawiam się że w niedzielę sie nie dodzwonisz. Mają zamkniętą klinike

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2021, 07:29

‹‹ 1318 1319 1320 1321 1322 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ