X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Dr L nie prowadzi wizyt startowych , ale jeśli on jest Twoim lekarzem prowadzącym to lekarz, który będzie miał z TobA wizyte startowa będzie się konsultował w Twojej sprawie z L . Ja mialam u dr Obuchowskiej i tak bylo. Na wizycie wstepnej u Lewandowskiego dostałam 3 nazwiska od dr L i w 2-3dc mialam się umówić na startową u jednego z dostępnych lekarzy (mowil ze to sa jego asystenci )

    Obawiam się że w niedzielę sie nie dodzwonisz. Mają zamkniętą klinike

    Nie wiem czemu tak jest ale mi powiedział że będzie mnie prowadził od wizyty startowej osobiście, dodam, że i przygotowywał mnie do crio. Widocznie wydaje mu się interesującym przypadkiem bo nie mam na to innego wytłumaczenie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Nie wiem czemu tak jest ale mi powiedział że będzie mnie prowadził od wizyty startowej osobiście, dodam, że i przygotowywał mnie do crio. Widocznie wydaje mu się interesującym przypadkiem bo nie mam na to innego wytłumaczenie.
    A skoro Ci tak powiedzial to dzwon jutro z samego rana , nawet jak go nie ma to myślę że ktoś z novum się z nim skontaktuje, żeby o to zapytać

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochana a czy któraś z was miała pobierany wymaz na posiewy na wizycie startowej? Ilde na histeroskopie po której będzie antybiotyk a mam cykl po histero już podchodzić do procedury wiec wątpię że zdążę zrobić wymaz przed startowa pod koniec cyklu

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Hej kochana a czy któraś z was miała pobierany wymaz na posiewy na wizycie startowej? Ilde na histeroskopie po której będzie antybiotyk a mam cykl po histero już podchodzić do procedury wiec wątpię że zdążę zrobić wymaz przed startowa pod koniec cyklu
    Mysle ze jak powiesz lekarzowi o tym to nie będzie problemu i zrobi posiewy. Dr L zawsze mnie pytal czy mam aktualne, jak nie to przy okazji wizyty pobierał wymazy. O dziwo w novum robią to taniej niż u mnie w diagnostyce 😳😳😳

  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Mysle ze jak powiesz lekarzowi o tym to nie będzie problemu i zrobi posiewy. Dr L zawsze mnie pytal czy mam aktualne, jak nie to przy okazji wizyty pobierał wymazy. O dziwo w novum robią to taniej niż u mnie w diagnostyce 😳😳😳

    Dokladnie tak. Ja tez zawsze robilam w novum bo bardzo szybko i taniej🤷‍♀️😀

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Hej kochana a czy któraś z was miała pobierany wymaz na posiewy na wizycie startowej? Ilde na histeroskopie po której będzie antybiotyk a mam cykl po histero już podchodzić do procedury wiec wątpię że zdążę zrobić wymaz przed startowa pod koniec cyklu

    Na spokojnie Ci zrobią na wizycie 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    No i czy macie wiedzę na temat w jakie dni dr L nie pracuje?
    Otóż może powiem o co chodzi.
    Miałam się zgłosić w 2-3 dc na startową ale @ przyszła szybciej niż było planowane i 2 dc wypada jutro tj poniedziałek, a że jestem z Mazur to ciężko będzie zadzwonić rano i dowiedzieć się że mam przyjechać np na 14 :(

    Wiesz co, teoretycznie nie pracuje w soboty i poniedziałki. Ale to teoretycznie, bo w moim przypadku w sobotę mi robił transfer a w dwa poniedziałki miałam u niego wizyty.

    Raczej w tym samym dniu i tak Cię nie zapiszą, dzwoń od 8 i pewnie zapiszą Cię na wtorek. Ja byłam na startowek 3dc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Hej kochana a czy któraś z was miała pobierany wymaz na posiewy na wizycie startowej? Ilde na histeroskopie po której będzie antybiotyk a mam cykl po histero już podchodzić do procedury wiec wątpię że zdążę zrobić wymaz przed startowa pod koniec cyklu

    Ja mam jutro z nim konsultacje telefoniczna o 19.00 wiec mysle, ze pojawi się w klinice, bo musi obejrzeć moje zdjęcia z USG, chyba ze mu przesyłają e mailem 🤔🤔🤔


    Wiadomość do tomasi dopiero dzis zauważyłam, że odpowiedziałam nie tam gdzie trzeba 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 07:35

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    As 2018 czytasz nas czasem? Mialas miec histeroskopie, juz jestes po? Kiedy po mrozaki wracasz? Pozdrawiam cieplo w ten mrozny dzien 😊☃️

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia i co ??? Jutro wizyta u dr L ????

  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Tomasia i co ??? Jutro wizyta u dr L ????
    Tak, jutro :) na dziś do L nie było już jak wcisnąć

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Słuchajcie czy miałyście taką może sytuację, że badania nasienia różniły się pomiędzy labolatoriami?
    Mój mąż właśnie wrócił z badań nasienia z Bociana i słuchajcie mamy 0% prawidłowych plemników. Jestem w szoku, bo od 3 miesięcy łyka fertilman, zdrowo się odzywia, na pewno lepiej niż wcześniej i w ogóle a tu 0% prawidłowych plemników! Kurde wcześniej było nawet 4% a teraz 0%. No nie mogę się z tym pogodzić i zastanawiam się czy to ma znaczenie w jakim labie robił badanie :(

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Hej! Słuchajcie czy miałyście taką może sytuację, że badania nasienia różniły się pomiędzy labolatoriami?
    Mój mąż właśnie wrócił z badań nasienia z Bociana i słuchajcie mamy 0% prawidłowych plemników. Jestem w szoku, bo od 3 miesięcy łyka fertilman, zdrowo się odzywia, na pewno lepiej niż wcześniej i w ogóle a tu 0% prawidłowych plemników! Kurde wcześniej było nawet 4% a teraz 0%. No nie mogę się z tym pogodzić i zastanawiam się czy to ma znaczenie w jakim labie robił badanie :(

    Amica, ja kiedyś juz opisywałam sytuację u mojego męża. Badanie robione w Bocianie wskazywało najpierw na 0% dobrych plemników, potem na 2%. Po kilku miesiącach mąż miał analizę nie automatyczną nasienia i wyszło też 2%.

    Potem trafiliśmy do Novum. Lewandowski zażyczył sobie badanie nasienia u nich i nagle parametry skoczyły pięknie! Wszystko w normie! W Novum mieliśmy robione to badanie 3x i zawsze było super (morfologia 6-8%).

    Z Novum trafilismy do Invimedu (na potrzeby KD). I znowu morfologia wynosiła 1% 😔. Mimo supli.

    Wg mnie labo w Novum wylicza parametry na korzyść pacjenta niestety...zróbcie ręczną analizę nasienia, to badanie jest najbardziej wiarygodne.

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kla_Mum a kojarzysz w której klinice robią te ręczna analizę nasienia?

    Druga sprawa, że akurat badania nasienia my robiliśmy zazwyczaj poza klinika, w Bocianie i w Salve Medica no ale łudzę się po prostu że to może błąd labolatorium. Tyle kasy wydane na tego fertilmana i wszystko psu w d****

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 21:24

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Kla_Mum a kojarzysz w której klinice robią te ręczna analizę nasienia?

    Druga sprawa, że akurat badania nasienia my robiliśmy zazwyczaj poza klinika, w Bocianie i w Salve Medica no ale łudzę się po prostu że to może błąd labolatorium. Tyle kasy wydane na tego fertilmana i wszystko psu w d****

    Ja mialam tak samo. W Bociania komputerowe badadanie i 0% dobrych plemników. W novum po 3 miesiaca suplementacji 8%. Tylko wydawało mi się że w novum robią ręcznie a nie komputerowiec to badanie. W Bociania na 100% komputer bada tylko próbę w ilości 100 plemników.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    As 2018 czytasz nas czasem? Mialas miec histeroskopie, juz jestes po? Kiedy po mrozaki wracasz? Pozdrawiam cieplo w ten mrozny dzien 😊☃️
    Sofia dziekuje za pytasz. Podczytuje, ale rzadziej. Staram sie nie żyć tymi procedurami na co dzień ponieważ obserwuje u siebie ataki paniki jak wchodzę do kliniki, a historie z forum tylko to potęgują. Jestem już po histeroskopii. (Masz świetna pamięć 😍). Nie mam żadnych zmian, wszystko w porządku, ale na stole zabiegowym poryczałam się jak wół. Pielęgniarki wpadły w lekka panikę bo nie widziały co mi się dzieje.... a mi w sumie nic mi się nie działo, ale jak sobie pomyślałam ze w ciągu ostatnich 3 lat byłam tam 8 razy usypiana to mi się słabo robiło i naprawdę już nie chciałam tam być (wracać). Pewnie to wynika z obawy przed porażka albo tez kompletnej negacji ze ja i tak już nie mam szans.... Podsumowując w przyszłym tygodniu idę do lekarza i startujemy, ale żebym jakoś mocno wierzyła w to ze się uda to niestety nie, chociaż powiem Ci ze zamierzam zaryzykować z encortonem. Nie mam już nic do stracenia. Trzymaj za mnie kciuki Kochana ❤️

    Sofia2019 lubi tę wiadomość

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Ja mialam tak samo. W Bociania komputerowe badadanie i 0% dobrych plemników. W novum po 3 miesiaca suplementacji 8%. Tylko wydawało mi się że w novum robią ręcznie a nie komputerowiec to badanie. W Bociania na 100% komputer bada tylko próbę w ilości 100 plemników.
    Hmm to chyba wygonie męża na jeszcze jedno badanie żeby to potwierdzić. Ciekawe czy w Salve mają ręczna analizę czy też komputerowe, bo wolałabym go tam wysłać a nie do Novum.

    A z drugiej strony jest to możliwe żeby komputer trafił tak że w tej próbie faktycznie 100% miało wadę główki? Bo ogólnie w ml jest aż 73 miliony, w całym ejakulacie 278mln tyle że 64% jest nieruchomych.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Kla_Mum a kojarzysz w której klinice robią te ręczna analizę nasienia?

    Druga sprawa, że akurat badania nasienia my robiliśmy zazwyczaj poza klinika, w Bocianie i w Salve Medica no ale łudzę się po prostu że to może błąd labolatorium. Tyle kasy wydane na tego fertilmana i wszystko psu w d****

    My poszliśmy do dra Piotra Dzigowskiego (przyjmuje w Invimedzie, ale też ma prywatną praktykę na Bemowie). I tam była robiona ręczna analiza nasienia.

    No jeżeli poza kliniką, to akurat w Waszym przypadku może faktycznie jest to błąd labo 🙏. Bo ja niestety w wyniki nasienia w Novum przestałam wierzyć.

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kla_Mum wrote:
    My poszliśmy do dra Piotra Dzigowskiego (przyjmuje w Invimedzie, ale też ma prywatną praktykę na Bemowie). I tam była robiona ręczna analiza nasienia.

    No jeżeli poza kliniką, to akurat w Waszym przypadku może faktycznie jest to błąd labo 🙏. Bo ja niestety w wyniki nasienia w Novum przestałam wierzyć.

    Ja nie pamiętam teraz ile podskoczyło, no nie mam przed sobą wyników ale my będąc w invimed mieliśmy 0% i właśnie dr Dzigowski zalecił Profertil - chyba 160 zł za opakowanie. Mąż bral w miesiące i po tym czasie przeszlismy do Novum i tam zrobił badanie i lekarz mówi, że to przecież ponad przeciętny wynik... Więc nie wiem czy to zależne od labo. Tak czy siak my polecamy ten Profertil

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Hej! Słuchajcie czy miałyście taką może sytuację, że badania nasienia różniły się pomiędzy labolatoriami?
    Mój mąż właśnie wrócił z badań nasienia z Bociana i słuchajcie mamy 0% prawidłowych plemników. Jestem w szoku, bo od 3 miesięcy łyka fertilman, zdrowo się odzywia, na pewno lepiej niż wcześniej i w ogóle a tu 0% prawidłowych plemników! Kurde wcześniej było nawet 4% a teraz 0%. No nie mogę się z tym pogodzić i zastanawiam się czy to ma znaczenie w jakim labie robił badanie :(

    W lipcu mój mąż mial wyniki nasienia ponad przeciętna ( robione w 2 różnych miejscach )a w novum podczas punkcji w listopadzie doktor powoedzial ze ruchliwość tylko 5 % , fakt do in vitro wystarczająca ale zdziwiło nas to, ze wszystko było ekstra a nagle taki spadek

‹‹ 1319 1320 1321 1322 1323 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ