X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Suzi Ekspertka
    Postów: 362 66

    Wysłany: 5 maja 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja w Krainie Czarów wrote:
    Ja dostalam na drugi dzień, ale to było tydzień przed histero, więc może zadzwoń.
    Zapisałam się przedwczoraj i myślałam, że od razu dostanę, albo chociaż właśnie na drugi dzień, a tu nic... jutro zadzwonię. Dzięki 😙

  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja się też żegnam. Miałam kolejny transfer w kwietniu. 2 x blastocysty 1x4.1.1 1x 4.2.2. U mnie jak zwykle do 13 dpt wszystko pięknie rośnie później zaczynają się przyrosty poniżej normy. Po raz kolejny - juz 8 czekam na poronienie, po raz kolejny bo już 4 puste jajo. Jeszcze w 21dpt bylo żółtko a dzisiaj na usg nie było juz nic, tylko mały pecherzyk raptem 1,12 mm.

    Podejście na accofilu i encortonie plus oczywiście clexane, prolutex, utrogestan i jakieś tam witaminy. Prawie 3 miesiące akupunktury. Nic nie pomaga. Tym razem wyjątkowo bezdusznie do tego podeszłam i nawet nie płakałam - jest mi już po prostu wszystko jedno.
    Czas na zmianę pracy która mnie wkurwia (najchętniej to bym w ogóle nie pracowała 😁) i remonty w mieszkaniu: nowe meble, nowa kuchnie (kasę do tej pory trzeba bylo zbierac na transfery)
    Na chwilę obecną nawet zbytnio się nie przejmuje. Nastawiałam się że może tak się zdarzyć i sie psychicznie na to przygotowałam.

    Aś, Amica, Jusia - tak bardzo was rozumiem. Waszą frustrację po kolejnych porażkach i niechęć do walki. W końcu życie to nie tylko skupianie się na jednym celu.

    Życzę wszystkim powodzenia bez względu jakie podejmiecie decyzje.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 6 maja 2021, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola 😭😭😭trzymaj się. Łatwo mi mówić pewnie za kilka tygodni to ja tutaj będę miała dość.. To takie niesprawiedliwe..

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola, bardzo mi przykro. Serce pęka.

    Ja również życzę Ci znalezienia w końcu spokoju i odpoczynku po tej nierównej walce. Jak to napisała mi kiedyś znajoma, życie to suka, jest niesprawiedliwa. Niestety nie można mieć wszystkiego.

    Ale ja patrzę na jasną stronę tej całej sytuacji. Teraz skupię się na sobie, swoich potrzebach, planach, rozwoju, podróżach. Zawsze wszystko było przeliczane na transfery, leki, procedury... Z tym koniec.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, wszystko pięknie, ładnie, milion transferów, ładne zarodki i przepadają jak kamień w wodzie. Bardzo to nie sprawiedliwe. Nikt nie zna przyczyny, dlaczego cały proces po transferze zawodzi.

  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny ale jest mi strasznie przykro 🙁 😢

    Wiem.... myślicie sobie co taka może wiedzieć jak ma już swojego szkraba.....
    Też kiedyś byłam po takiej stronie jak teraz Wy jesteście. Wiem co wtedy się czuje i jakie myśli chodzą po głowie. Każde liczenie kasy żeby starczyło na kolejny transfer, leki, wizyty...

    Jak ja tooo cholernie dobrze znam.... 🙁

    I teraz tak sobie myślę że miałam naprawdę dużo szczęścia że jednak w końcu się udało. Wasze historie (Marmis, Jusia82, Aś, Amica, Arcola....)pokazaly że życie jest kur... wsko niesprawiedliwe!! 😡

    Oby życie jeszcze Was miło zaskoczyło i zaswiecilo dla was piękne 🔆

    ❤️❤️

    event.png
  • Suzi Ekspertka
    Postów: 362 66

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czytam wasze wpisy to łzy napływają mi do oczu... Ja wszystko mam jeszcze przed sobą... i strasznie się boję, że coś pojdzie nie tak. Na razie 4 lata bezskutecznej walki, ciąży nigdy nie było. Teraz zdecydowałam sie na ivf. Moje pierwsze podejście. Mam ogromne nadzieje, ale z drugiej strony boję się jak zniosę porażkę. Juz teraz jest mi ciężko. W sumie to odizolowałam się od znajomych, nigdzie nie wychodzę, tylko lekarze, leki, przeszukiwanie internetu o podobnych przypadkach i szukanie w tych historiach nadzieji.
    Życzę Wam dziewczyny dużo siły i odnalezienia spełnienia w innych rolach i na innych płaszczyznach życia. A może wtedy życie samo zaskoczy. Trzymam kciuki💛💛💛

  • majka_o Autorytet
    Postów: 339 512

    Wysłany: 6 maja 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola bardzo mi przykro . Kibicuję Wam bardzo i kazda taka historia to kolejna łza. My zrobilismy przerwę na pół roku i naprawdę duzo mi to dało. Zmienilam prace, zobowiazałam się do codziennego spaceru min. 20 minut zeby pomyslec, oderwac się. Teraz wrocilismy z nowymi siłami.

    Jestem dzis po kolejnym badaniu. Beta wzrosła z 24 na 79 . Ale nadal plamię, dzisiaj pojawil sie tez skrzep. Tak bardzo sie boję. Maleństwo walczy i dzieki Bogu beta rośnie ale jestem przerażona . Rozmowę z lekarzem mam dopiero na 19.20.

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 6 maja 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziś mam pierwszy zastrzyk decapeptyl po kilku dniach ma wystąpić okres i mam kontynuować zastrzyki i włączyć estofem a czytam że tych leków nie można łączyć o co chodzi? Dodam że przygotowuje się do kriotransferu na cyklu sztucznym

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 6 maja 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola- ściskam mocno.... I rozumiem zobojętnienie bo też przy ostatnich transferach już tak miałam....
    Teraz też zaczęłam odbijać sobie te ostanie lata nierównej walki. Też planuję kilka inwestycji na które zawsze mi było szkoda bo trzeba odłożyć.... ale DOŚĆ !!!
    Trzeba zacząć żyć i cieszyć się tym co mamy...

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Angelka883 Koleżanka
    Postów: 37 20

    Wysłany: 7 maja 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy komuś z Państwa udało się krio na cyklu naturalnym?

  • majka_o Autorytet
    Postów: 339 512

    Wysłany: 7 maja 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka883 wrote:
    Witam. Czy komuś z Państwa udało się krio na cyklu naturalnym?

    Hej, ja mialam teraz crio na cyklu naturalnym. Udało się i wierzę, ze będzie dobrze. Narazie leżę bo mam plamienia od dnia implantacji . Dzięki Bogu beta rośnie.

  • Kamila 90 Autorytet
    Postów: 352 669

    Wysłany: 7 maja 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majka_o wrote:
    Hej, ja mialam teraz crio na cyklu naturalnym. Udało się i wierzę, ze będzie dobrze. Narazie leżę bo mam plamienia od dnia implantacji . Dzięki Bogu beta rośnie.
    A nie mowilam że będzie dobrze. Super ze beta rosnie

    majka_o lubi tę wiadomość

    3jvztgf6kycusqbj.png
  • Kingi86 Ekspertka
    Postów: 122 94

    Wysłany: 7 maja 2021, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie czy któraś z was korzystała z możliwości „podpisania” dokumentów przez video w novum, ile płacilyscie za te wizytę.
    Ja jestem wściekła, bo jak byliśmy na pierwszej wizycie i omawialiśmy wszystko i zamrazalismy nasienie, bo było jasne, ze mojego męża nie będzie w czasie procedury to brzmiało to tak, jakby można było zadzwonić do niego w czasie mojej wizyty startowej i on powie, ze się zgadza. Teraz usłyszałam, ze extra wizytę mam umówić i powiedziałam, co o nich myśle, ze to słaby żart i nachalne wyciąganie pieniędzy. No ale nic, pewnie i tak noc nie zmienię. Ale na razie nie umawiałam się na wizytę video. Będę na startowej to jak co się umówię. Ostatnio czekałam 40 minut na połączenie z sekretariatem, a ze to rozmowy międzynarodowe, to dość drogo wychodzi umawianie się na wizyty.
    Pozdrawiam!

  • justys01 Ekspertka
    Postów: 127 511

    Wysłany: 7 maja 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny który dr oprócz dr Zygler uznaje zalecenia dr Paśnika?

    12 lat starań
    Ona 35 lat on 37
    1 ICSI z czego 6 zarodków 😁
    20.08.2019 kriotransfer 3 dniowca
    8dpt beta 72 ☺️
    05.05.2020 urodziła się córeczka Aleksandra
    03.2021 zaczynamy przygotowania do kolejnego kriotransferu 😁
    07.04.2021 krio
    15.04.2021 beta <2,4 😔
    Walczymy dalej☺️
    26.06.2021 krio
    5dpt ⏸🥰🙏
    6dpt beta 14,3 🙏🙏🙏
    9dpt beta 111,2 ☺️🥰😍
    11dpt beta 246,2 🥰🙏
    14 dpt beta 668 😍
    16 dpt widoczny pęcherzyk ciążowy 🥰😍😍
    02.03.2022 przez cc przyszedł na świat nasz synek Franuś 😍
  • Angelka883 Koleżanka
    Postów: 37 20

    Wysłany: 7 maja 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majka_o wrote:
    Hej, ja mialam teraz crio na cyklu naturalnym. Udało się i wierzę, ze będzie dobrze. Narazie leżę bo mam plamienia od dnia implantacji . Dzięki Bogu beta rośnie.
    O to wspaniała wiadomość:) bardzo mocno trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze! Ja miałam dwa nieudane na cyklu sztucznym i teraz jeżdżę na podgląd pęcherzyka i może w przyszłym tygodniu krio. Może ma Pani jakieś dobre rady lub spostrzeżenia przy cyklu naturalnym, żeby się udało? Coś suplementowała Pani:)

  • majka_o Autorytet
    Postów: 339 512

    Wysłany: 7 maja 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka883 wrote:
    O to wspaniała wiadomość:) bardzo mocno trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze! Ja miałam dwa nieudane na cyklu sztucznym i teraz jeżdżę na podgląd pęcherzyka i może w przyszłym tygodniu krio. Może ma Pani jakieś dobre rady lub spostrzeżenia przy cyklu naturalnym, żeby się udało? Coś suplementowała Pani:)

    Z suplementów tylko femibion brałam a pozniej to juz leki z zalecenia lekarza. Fakt, ze teraz miałam "lżejszą" głowę. Mielismy pol roku przerwy, zmieniłam prace, dobrze się nastawilam,więcej spacerowałam. Tym razem roznicą było tez to, ze zarodki hodowane były do 5 doby . I tak się układa, ze za kazdym razem transfer mam u innego lekarza. Tym razem transfer mialam u Dr Starosławskiej.

  • Magdalena 😀 Autorytet
    Postów: 382 910

    Wysłany: 8 maja 2021, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny czy miałyście może przy criotransferze atosiban? Pomogło to którejś z was??

  • Angelka883 Koleżanka
    Postów: 37 20

    Wysłany: 8 maja 2021, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majka_o wrote:
    Z suplementów tylko femibion brałam a pozniej to juz leki z zalecenia lekarza. Fakt, ze teraz miałam "lżejszą" głowę. Mielismy pol roku przerwy, zmieniłam prace, dobrze się nastawilam,więcej spacerowałam. Tym razem roznicą było tez to, ze zarodki hodowane były do 5 doby . I tak się układa, ze za kazdym razem transfer mam u innego lekarza. Tym razem transfer mialam u Dr Starosławskiej.
    Dziękuję za odpowiedź. Mam endometrioze i zastanawiam się czy coś można zrobić przed krio, żeby uspokoić tą śluzówkę. Raz musieliśmy odstąpić przed transferem bo był przerost endometrium. Za drugim razem się nieudało bo L stwierdził że widział przy krio skurcze.

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 8 maja 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena 😀 wrote:
    Hey dziewczyny czy miałyście może przy criotransferze atosiban? Pomogło to którejś z was??

    Hej, ja miałam przy osttanim transferze, niestety nie udanym, ale wiem że wielu osobom pomógł. Z tego co mogę powiedzieć to takie leżenie przed transferem i po nim bardzo wycisza głowę i ja faktycznie odczuwałam mniejsze skurcze 2-3 dni po transferze.

    Mam też zalecenie na neigo do nastepnego transferu, w Novum jest niestety dosyć drogi.

    Majka Ty wiesz że z całego serca Ci gratuluje <33

    Arcola, Amica :(( podziwiam was mocno i to ile potrafiłyście znieść.

    Magdalena 😀 lubi tę wiadomość

‹‹ 1392 1393 1394 1395 1396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ