X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Suzi Ekspertka
    Postów: 362 66

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Bol brzucha jak na miesiaczke to bardzo dobry znak. Ja zawsze przy udanych transferach mialam taki bol.
    Myślę że accofil nie ma z tym nic wspólnego.
    Trzymam ✊✊
    Dzieki kochana za pozytywne słowa😊 jakoś tak ostrożnie podchodzę do sukcesu. Boję się strasznie, że się nie udało. Ale mam jeszcze 2 śnieżynki... ❄❄ może zatestuję po weekendzie. Dzisiaj dopiero 4 dpt...
    Jeśli chodzi o accofil to dzisiaj miałam morfologię i podobno wszystko zgodnie z planem.
    Hormony buzują... do płaczu można mnie doprowadzić byle głupota.

  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzi wrote:
    Dzieki kochana za pozytywne słowa😊 jakoś tak ostrożnie podchodzę do sukcesu. Boję się strasznie, że się nie udało. Ale mam jeszcze 2 śnieżynki... ❄❄ może zatestuję po weekendzie. Dzisiaj dopiero 4 dpt...
    Jeśli chodzi o accofil to dzisiaj miałam morfologię i podobno wszystko zgodnie z planem.
    Hormony buzują... do płaczu można mnie doprowadzić byle głupota.
    A jakie leukocyty masz po accofilu?

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzi wrote:
    Dzieki kochana za pozytywne słowa😊 jakoś tak ostrożnie podchodzę do sukcesu. Boję się strasznie, że się nie udało. Ale mam jeszcze 2 śnieżynki... ❄❄ może zatestuję po weekendzie. Dzisiaj dopiero 4 dpt...
    Jeśli chodzi o accofil to dzisiaj miałam morfologię i podobno wszystko zgodnie z planem.
    Hormony buzują... do płaczu można mnie doprowadzić byle głupota.

    Kochana, a miałaś 3 dniowy podawany? Jaki masz zestaw leków? :) Mogę podrzucić Ci Relanium jeśli jesteś z Warszawy :)

  • Kasia 1987 Autorytet
    Postów: 361 135

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Kochana, a miałaś 3 dniowy podawany? Jaki masz zestaw leków? :) Mogę podrzucić Ci Relanium jeśli jesteś z Warszawy :)

    Agnes w Novum lekarze przypisują Relanium do transferu i na kilka dni po?

    Starania od 01.2020
    Ona: 1987, On: 1985
    03.2021 ivf 6 komórek, 2 zarodki
    15.03. Transfer 3 dniowca 9A- beta <0,2 😭
    26.06 crio 4BC (4.2.3) 8dpt -beta <0,2 😭
    brak zarodków

    2022 naturalny cud <3
    08.2023 poronienie, zabieg lyzeczkowania
    11.2023 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1987 wrote:
    Agnes w Novum lekarze przypisują Relanium do transferu i na kilka dni po?

    Jeżeli jest taka potrzeba to tak. U mnie jest więc ja biorę Relanium od dnia przed transferem do bety, czyli tak do 9-10 dpt. Zasadniczo Relanium można swobodnie stosować do pojawienia się łożyska, ponieważ tylko w tej sposób przechodzi do dziecka

    Kasia 1987 lubi tę wiadomość

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Asiula a co u ciebie? Działasz coś jeszcze czy juz zakonczylas przygodę z klinika?

    Czekam na wyniki bety, dziś 8 dpt blastki. Nie łudzę się nadzieją na powodzenie, więc szukam planu B. Mamy jeszcze 2 zarodki.

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Czekam na wyniki bety, dziś 8 dpt blastki. Nie łudzę się nadzieją na powodzenie, więc szukam planu B. Mamy jeszcze 2 zarodki.
    ✊✊✊✊

    event.png
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Czekam na wyniki bety, dziś 8 dpt blastki. Nie łudzę się nadzieją na powodzenie, więc szukam planu B. Mamy jeszcze 2 zarodki.
    My to juz juz chyba wszystko mamy zbadane wiec chyba pozostało nam transferować i czekać na kolejny cuud❤

    Oby dzisiejsza beta milo cie zaskoczyła✊

    Suzi lubi tę wiadomość

    event.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    My to juz juz chyba wszystko mamy zbadane wiec chyba pozostało nam transferować i czekać na kolejny cuud❤

    Oby dzisiejsza beta milo cie zaskoczyła✊

    Też już miałam 3 histeroskopię i 1 laparoskopię.
    Szukam przyczyny kolejnych niepowodzeń... Może przez cc się nie udaje, bo są zrosty? Chyba trzeba powtórzyć i histero i laparo.

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Suzi Ekspertka
    Postów: 362 66

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    A jakie leukocyty masz po accofilu?
    Leukocyty 16,6... na forum widziałam, że dziewczyny miały dużo wieksze, ale skoro napisał że wszystko zgodnie z planem🤷‍♀️
    Agnes92 mam Relanium, bo kazali wziąć przed transferem. Myślisz, że brać jeszcze? Mi się po nim stradznie w głowie kręciło...
    A z tym zarodkiem to już się pogubiłam. Bo był mrożony w 3 dobie, a w sumie podawany jako blastocysta i nie wiem kiedy go rozmrażali. I czy mogą go jeszcze po rozmrożeniu hodować czy muszą od razu podać... Bo transfer miałam w poniedziałek. Ja tak za bardzo jeszcze nie ogarniam bo to mój pierwszy transfer.🙈
    Asiula86 trzymam kciuki✊✊ bardzo bardzo mocno!!!

  • Suzi Ekspertka
    Postów: 362 66

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Kochana, a miałaś 3 dniowy podawany? Jaki masz zestaw leków? :) Mogę podrzucić Ci Relanium jeśli jesteś z Warszawy :)
    A z leków to teraz biorę proga dopochwowo(3×1) i pod język(3×2), neoparin, glucophage xr, scopolan i kwas foliowy i d3, to od gina, a od P. mam jeszcze accofil, acard i encorton.
    Się dziewię że jeszcze nie świecimy w nocy od tej ilosci medykamentów😅

  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny orientujecie się może czy novum wpuszcza juz dzieci na teren kliniki?za tydzień wizyta i okazuje się że tym razem nie mamy z kim małego zostawić, a musimy być razem bo podpisujemy papiery.

    Nie wiem jak to ogarnąć...

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzi wrote:
    A z leków to teraz biorę proga dopochwowo(3×1) i pod język(3×2), neoparin, glucophage xr, scopolan i kwas foliowy i d3, to od gina, a od P. mam jeszcze accofil, acard i encorton.
    Się dziewię że jeszcze nie świecimy w nocy od tej ilosci medykamentów😅

    Ja do tego zestawu mam jeszcze proga w zastrzykach 😅

    Ja generalnie jestem zwolenniczką Relanium. Na mnie co prawda jeśli chodzi o "głowę" to działa baaardzo słabo i to dopiero przy dawce 5mg. Mimo to, czuje się bezpieczniejsza, ze to biorę bo na pewno działa rozkurczowo no i w jakimś stopniu rozluźnia. Ja za każdym razem biorę Relanium od dnia przed transferem do dnia bety czyli przeważnie do 9 lub 10 dpt. W ciąży po pozytywnej becie też jeszcze chwilkę brałam, bo miałam krwawienie i to był dla mnie duży stres. Także ja myślę, że spokojnie możesz brać - ale to jest moja opinia, ja bym tak zrobiła. Ja mam też duży problem ze skurczami po transferze, więc ja zasadniczo robię wszystko żeby po transferach na maxa wyluzować siebie i macicę i ja biorę wtedy Relanium 3 razy dziennie plus oczywiście scopolan itd.. ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Dziewczyny orientujecie się może czy novum wpuszcza juz dzieci na teren kliniki?za tydzień wizyta i okazuje się że tym razem nie mamy z kim małego zostawić, a musimy być razem bo podpisujemy papiery.

    Nie wiem jak to ogarnąć...

    Byłam w zeszłym tygodniu i była para z dzieckiem :) Teoretycznie nie wpuszczają, tak jak i osób towarzyszących ale wiadomo.. wszystko jest dla ludzi i każda sytuacja jest inna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 15:52

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Dziewczyny orientujecie się może czy novum wpuszcza juz dzieci na teren kliniki?za tydzień wizyta i okazuje się że tym razem nie mamy z kim małego zostawić, a musimy być razem bo podpisujemy papiery.

    Nie wiem jak to ogarnąć...

    Nie można. My zrobiliśmy tak, że najpierw ja weszłam do lekarki, a później przy wejściu zamieniliśmy się w opiece nad młodym i mąż poszedł podpisać dokumenty.

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Nie można. My zrobiliśmy tak, że najpierw ja weszłam do lekarki, a później przy wejściu zamieniliśmy się w opiece nad młodym i mąż poszedł podpisać dokumenty.

    To wszystko zależy jak się rozegra. Tamta para weszła, byli z walizkami prosto z drogi ale z tego co zrozumiałam na wizytę startową.

    Tak samo jak nie można było wchodzić np. na usg ciążowe wspólnie a my zawsze byliśmy razem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 16:13

  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Byłam w zeszłym tygodniu i była para z dzieckiem :) Teoretycznie nie wpuszczają, tak jak i osób towarzyszących ale wiadomo.. wszystko jest dla ludzi i każda sytuacja jest inna
    Dzięki za info🙂

    No albo nas wpuszcza albo będziemy kombinować tak jak pisze Asiula86.

    Wolałabym uniknąć brania go do kliniki. Wiem jak człowiek reaguje na dziecko w klinice jeśli siedzi pod gabinetem lekarza i waza się losy jego rodzicielstwa.

    event.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    To wszystko zależy jak się rozegra. Tamta para weszła, byli z walizkami prosto z drogi ale z tego co zrozumiałam na wizytę startową.

    Tak samo jak nie można było wchodzić np. na usg ciążowe wspólnie a my zawsze byliśmy razem ;)

    Nawet rozmawiałam o tym z dr Starosławską, że kiedyś można było. Podobno nawet "Szef" obrażał się, jak ktoś dziecka nie pokazał...
    Pewnie też od lekarza wszystko zależy.

    A i grunt, że Majdowanowie mogli przyjść z Heniem ;)

    O ciążowych wizytach słyszałam, że podobno można razem przychodzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 16:17

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Nawet rozmawiałam o tym z dr Starosławską, że kiedyś można było. Podobno nawet "Szef" obrażał się, jak ktoś dziecka nie pokazał...
    Pewnie też od lekarza wszystko zależy.

    O ciążowych wizytach słyszałam, że podobno można razem przychodzić.

    Teraz na ciążowe już można, ale w grudniu nie można było a mimo wszystko my wchodziliśmy... Więc to wszystko zależy od lekarza i od osoby która stoi na wejściu ;)
    Ja dzieci nie mam więc nie miałam takich sytuacji, mówię tylko że jak byłam w ubiegłym tygodniu to była para przede mną z dzieckiem ;)

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Teraz na ciążowe już można, ale w grudniu nie można było a mimo wszystko my wchodziliśmy... Więc to wszystko zależy od lekarza i od osoby która stoi na wejściu ;)
    Ja dzieci nie mam więc nie miałam takich sytuacji, mówię tylko że jak byłam w ubiegłym tygodniu to była para przede mną z dzieckiem ;)

    Spoko, spoko :)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
‹‹ 1438 1439 1440 1441 1442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ