X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 14 lutego 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    varsovie wrote:
    Przykro mi, wiem, co czujesz ;(
    Tak, miałam dwie histeroskopie - jedną u dr Dońca, drugą na Karowej.
    dr Lewandowski bardzo ufa dr. Dońcowi - może prywatnie do niego uderz...

    Dr Doniec wie co mowi, jeżeli jest ok to nie ma różnicy czy prywatnie czy na nfz, ja wszytkie histerokopier mialam u niego na Saszerow. Chyba, że wymysli cos innego. A dr Zamora próbował cos drążyć? Myslalam zeby się do niego przenieść ale w końcu zrezygnowałam bo wydaje się że oni wszyscy ten sam schemat. Pewnie w większości przypadków ten schemat się sprawdza, ale nie w naszym...

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • varsovie Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 14 lutego 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika wrote:
    Dr Doniec wie co mowi, jeżeli jest ok to nie ma różnicy czy prywatnie czy na nfz, ja wszytkie histerokopier mialam u niego na Saszerow. Chyba, że wymysli cos innego. A dr Zamora próbował cos drążyć? Myslalam zeby się do niego przenieść ale w końcu zrezygnowałam bo wydaje się że oni wszyscy ten sam schemat. Pewnie w większości przypadków ten schemat się sprawdza, ale nie w naszym...

    Ok, jasne, nie zrozumiałam, że histeroskopie wykonywał dr Doniec...
    A co do dr Zamory to chyba ma za dużo pracy, żeby drążyć...

    Ja 36 lat, niedoczynność tarczycy, KIR BX (bez dwóch ważnych), PAI hetero, ANA ujemne; Mąż 36 lat, - nasienie OK
    Dwie histeroskopie OK
    Novum
    1. Pierwsza procedura: 4 zarodki, beta 0, częste plamienia w środku cyklu, po transferach też.
    Leczenie + suplementacja od Prof. Jerzak
    2. Podejście do drugiej procedury (dr Zamora), 4 zarodki lepszej klasy niż w czasie pierwszej procedury, raz ciąża biochemiczna, pozostałe transfery beta 0.
    Leczenie u dr Paśnika, szczepienia.
    3. Podejście do 3 procedury (dr Lewandowski), 4 zarodki:
    * 1 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, beta 0, skurcze po transferze
    * 2 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, arosibanem - beta 2,9, skurcze mimo atosibanu i scopolanu
    pozostały dwa **
  • varsovie Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 14 lutego 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was będąc w Novum robiła poza kliniką test ERA?

    Ja 36 lat, niedoczynność tarczycy, KIR BX (bez dwóch ważnych), PAI hetero, ANA ujemne; Mąż 36 lat, - nasienie OK
    Dwie histeroskopie OK
    Novum
    1. Pierwsza procedura: 4 zarodki, beta 0, częste plamienia w środku cyklu, po transferach też.
    Leczenie + suplementacja od Prof. Jerzak
    2. Podejście do drugiej procedury (dr Zamora), 4 zarodki lepszej klasy niż w czasie pierwszej procedury, raz ciąża biochemiczna, pozostałe transfery beta 0.
    Leczenie u dr Paśnika, szczepienia.
    3. Podejście do 3 procedury (dr Lewandowski), 4 zarodki:
    * 1 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, beta 0, skurcze po transferze
    * 2 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, arosibanem - beta 2,9, skurcze mimo atosibanu i scopolanu
    pozostały dwa **
  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 14 lutego 2022, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    varsovie wrote:
    hej Dziewczyny, szukam pomocy i inspiracji, czytałam wpisy z 2018 roku i było tam wiele podobnych historii do mojej, ale nie wiem, jak się zakończyły. Może jeszcze któraś z Was po wielu nieudanych transferach tu jest.

    Mam 36 lat, Jestem po 3 procedurach PICSi w Novum, po 10-tym nieudanym transferze, zarodki zawsze bardzo dobre i dobre. Do drugiej procedury przygotowywała mnie prof. Jerzak, czyli standardowe jej leki i witaminy, przed 3 procedurą u Lewandowskiego miałam leczenie immuno u dr Paśnika, czyli szczepienia, accofill, wszystkie ostatnie transfery na żelaznym zestawie clexane, encorton, acard, accofil wlew + zastrzyki, do ostatniego transferu atosiban. Tylko raz ciąża biochemiczna (beta max88).
    Czuję, że mój organizm pozbywa się zarodka max następnego dnia i mimo atosibanu i scopolanu znowu się nie udało, nie wiem też, czy nie mam za krótkiej fazy lutealnej, bo od razu po transferze blastocyst czyli 5dpo czuję spadek progesteronu mimo dużych dawek progesteronu.. wiem, że w Novum nie badają zarodków, Lewandowski mówi, że te badania nie mają żadnego uzasadnienia...czy któraś z Was jest również ciężkim przypadkiem i może coś innego można zastosować jeszcze o czym nie wiem? #HELP

    Słuchaj a może masz przesunięte okno implementacyjne? Podobno jest takie badanie jak test era, które określą kiedy okienko. Ja go nie wykonywałam. Oczywiście moja dr twierdzi ze to g... daje 🙂 jak prawie wszytko, łącznie z immunologia

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 14 lutego 2022, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    varsovie wrote:
    Ok, jasne, nie zrozumiałam, że histeroskopie wykonywał dr Doniec...
    A co do dr Zamory to chyba ma za dużo pracy, żeby drążyć...

    Aaa, ja Ciebie nie zrozumiałam, myslalam ze Ty chciałaś do Donca 🙂 ja to u niego mialam 5 histero, w końcu trafilam do Krakowa do innego lekarza, po leczeniu u niego 2 biochemy i tyle z tego...

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • varsovie Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 14 lutego 2022, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmKa wrote:
    A immunosupresję stosowalaś, czy nie było podstaw?

    Nie było podstaw, dr Paśnik mówił, że w moim przypadku mogłaby zaszkodzić, zgodził się tylko na max. 10mg encortonu i go brałam do dwóch transferów, ale pamiętam jak prof. Jerzak mi kiedyś powiedziała, że jak ktoś mi będzie kiedyś chciał dać encorton, to mam go nie brać... ona mi kiedyś zaleciła Prograf, ale finalnie nie wzięłam, bo zaczęłam szczepienia, których prof. jest przeciwniczką.. i tak wyszło... tylu lekarzy, nie wiadomo komu wierzyć... na pewno prof. pomogła mi z plamieniami, miałam za wysoką prolaktynę i od razu wiedziała skąd u mnie te plamienia, dostałam 0,5 tabletki/tydzień Dostinexu i pomogło od razu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2022, 15:05

    Ja 36 lat, niedoczynność tarczycy, KIR BX (bez dwóch ważnych), PAI hetero, ANA ujemne; Mąż 36 lat, - nasienie OK
    Dwie histeroskopie OK
    Novum
    1. Pierwsza procedura: 4 zarodki, beta 0, częste plamienia w środku cyklu, po transferach też.
    Leczenie + suplementacja od Prof. Jerzak
    2. Podejście do drugiej procedury (dr Zamora), 4 zarodki lepszej klasy niż w czasie pierwszej procedury, raz ciąża biochemiczna, pozostałe transfery beta 0.
    Leczenie u dr Paśnika, szczepienia.
    3. Podejście do 3 procedury (dr Lewandowski), 4 zarodki:
    * 1 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, beta 0, skurcze po transferze
    * 2 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, arosibanem - beta 2,9, skurcze mimo atosibanu i scopolanu
    pozostały dwa **
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 14 lutego 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    varsovie wrote:
    hej Dziewczyny, szukam pomocy i inspiracji, czytałam wpisy z 2018 roku i było tam wiele podobnych historii do mojej, ale nie wiem, jak się zakończyły. Może jeszcze któraś z Was po wielu nieudanych transferach tu jest.

    Mam 36 lat, Jestem po 3 procedurach PICSi w Novum, po 10-tym nieudanym transferze, zarodki zawsze bardzo dobre i dobre. Do drugiej procedury przygotowywała mnie prof. Jerzak, czyli standardowe jej leki i witaminy, przed 3 procedurą u Lewandowskiego miałam leczenie immuno u dr Paśnika, czyli szczepienia, accofill, wszystkie ostatnie transfery na żelaznym zestawie clexane, encorton, acard, accofil wlew + zastrzyki, do ostatniego transferu atosiban. Tylko raz ciąża biochemiczna (beta max88).
    Czuję, że mój organizm pozbywa się zarodka max następnego dnia i mimo atosibanu i scopolanu znowu się nie udało, nie wiem też, czy nie mam za krótkiej fazy lutealnej, bo od razu po transferze blastocyst czyli 5dpo czuję spadek progesteronu mimo dużych dawek progesteronu.. wiem, że w Novum nie badają zarodków, Lewandowski mówi, że te badania nie mają żadnego uzasadnienia...czy któraś z Was jest również ciężkim przypadkiem i może coś innego można zastosować jeszcze o czym nie wiem? #HELP
    Ja jestem podobnym przypadkiem, tylko u mnie praktycznie zawsze rusza. Robiłaś biopsję endometrium na komórki zapalne? Czy transfer był blastocyst czy wczeniejsze?

  • varsovie Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 14 lutego 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmKa wrote:
    To może warto spróbować, chociażby z tym prografem.., kurczę okropne to jest, co lekarz to opinia i człowiek już sam nie wiem w co ma wierzyć, jak się leczyć!! A nie pamiętasz co takiego złego jest w tym encortonie, bo ja mam zalecenie 20 mg, myślę że pewnie ze względu na to że podnosi cukier, a on też nie pomaga w tym wszystkim ☹️

    Prof Jerzak miała na pewno na myśli cukier, ale czy coś jeszcze to nie wiem.

    Ja 36 lat, niedoczynność tarczycy, KIR BX (bez dwóch ważnych), PAI hetero, ANA ujemne; Mąż 36 lat, - nasienie OK
    Dwie histeroskopie OK
    Novum
    1. Pierwsza procedura: 4 zarodki, beta 0, częste plamienia w środku cyklu, po transferach też.
    Leczenie + suplementacja od Prof. Jerzak
    2. Podejście do drugiej procedury (dr Zamora), 4 zarodki lepszej klasy niż w czasie pierwszej procedury, raz ciąża biochemiczna, pozostałe transfery beta 0.
    Leczenie u dr Paśnika, szczepienia.
    3. Podejście do 3 procedury (dr Lewandowski), 4 zarodki:
    * 1 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, beta 0, skurcze po transferze
    * 2 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, arosibanem - beta 2,9, skurcze mimo atosibanu i scopolanu
    pozostały dwa **
  • varsovie Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 14 lutego 2022, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Ja jestem podobnym przypadkiem, tylko u mnie praktycznie zawsze rusza. Robiłaś biopsję endometrium na komórki zapalne? Czy transfer był blastocyst czy wczeniejsze?

    Tak, pierwsza histeroskopia w Novum była z biopsją, dostałam doksycyklinę, ale później już nie sprawdzałam czy pomogło...
    Zarodki w dwóch ostatnich procedurach to same blastocysty 5.1.1 lub 4.1.1 - już nie chciało mi się nawet słuchać - jakie ma Pani piękne zarodki, rzadko się zdarza, że wszystkie takie... ale 9 transferów miałam na cyklu naturalnym... a zaczynam czytać o skróconej fazie lutealnej, że to nie dobrze.

    Ja 36 lat, niedoczynność tarczycy, KIR BX (bez dwóch ważnych), PAI hetero, ANA ujemne; Mąż 36 lat, - nasienie OK
    Dwie histeroskopie OK
    Novum
    1. Pierwsza procedura: 4 zarodki, beta 0, częste plamienia w środku cyklu, po transferach też.
    Leczenie + suplementacja od Prof. Jerzak
    2. Podejście do drugiej procedury (dr Zamora), 4 zarodki lepszej klasy niż w czasie pierwszej procedury, raz ciąża biochemiczna, pozostałe transfery beta 0.
    Leczenie u dr Paśnika, szczepienia.
    3. Podejście do 3 procedury (dr Lewandowski), 4 zarodki:
    * 1 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, beta 0, skurcze po transferze
    * 2 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, arosibanem - beta 2,9, skurcze mimo atosibanu i scopolanu
    pozostały dwa **
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 14 lutego 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    varsovie wrote:
    Tak, pierwsza histeroskopia w Novum była z biopsją, dostałam doksycyklinę, ale później już nie sprawdzałam czy pomogło...
    Zarodki w dwóch ostatnich procedurach to same blastocysty 5.1.1 lub 4.1.1 - już nie chciało mi się nawet słuchać - jakie ma Pani piękne zarodki, rzadko się zdarza, że wszystkie takie... ale 9 transferów miałam na cyklu naturalnym... a zaczynam czytać o skróconej fazie lutealnej, że to nie dobrze.
    Trudna sprawa, ja już nie mam siły.
    To chyba powtórzyłabym biopsję, bo stany zapalne lubią wracać. Na cyklu sztucznym można by było spróbować ale wówczas lepiej sprawdzić test na recptywność endometrium

  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 15 lutego 2022, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Ciężko przeszłaś COVID? Ja właśnie skończyłam izolacje. Aż nie wierze, ze to miałam, bo objawów 0 i chce podejść do kriotransferu.

    Jak przeziębienie, nic strasznego ale mialam gorączkę, kaszel i katar.

    Misia90 lubi tę wiadomość

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • PDG. Przyjaciółka
    Postów: 116 120

    Wysłany: 16 lutego 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! 🤗
    Wczoraj otrzymaliśmy zgodę na następny transfer. Zabierzemy ze sobą 3dniowy zarodek o takiej samej klasie jak poprzednio, z którego była ciąża. W końcu po ponad pół roku od poronienia czuję, że mój organizm jest w dobrej formie. Cieszę się ale tym razem podchodzę do tego jakoś bardziej emocjonalnie. Dla przypomnienia - przegrałam walkę z krwiakiem.
    W zastępstwie za dr Wojewódzkiego przyjął nas dr Mikulski. I w sumie jestem zadowolona. Poświęcił nam tyle czasu ile potrzebowaliśmy.

    Misia90 lubi tę wiadomość

    - starania od 1.2018
    - 3.2020 trafiliśmy do Novum
    - 12.2020 nieudane AID - decyzja o IVF
    - 2.2021 punkcja (zamrożone 5 zarodków z 3ciej doby i 10 komórek jajowych)
    - 6.2021 I kriotransfer udany (krwiak)
    - 8.2021 poronienie zatrzymane; krwotoki
    - 10.2021 histeroskopia; wszystko wraca do normy
    - 03.2022 II kriotransfer nieudany
    - MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny
    - 06.2022 III kriotransfer udany
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 16 lutego 2022, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PDG. wrote:
    Witajcie! 🤗
    Wczoraj otrzymaliśmy zgodę na następny transfer. Zabierzemy ze sobą 3dniowy zarodek o takiej samej klasie jak poprzednio, z którego była ciąża. W końcu po ponad pół roku od poronienia czuję, że mój organizm jest w dobrej formie. Cieszę się ale tym razem podchodzę do tego jakoś bardziej emocjonalnie. Dla przypomnienia - przegrałam walkę z krwiakiem.
    W zastępstwie za dr Wojewódzkiego przyjął nas dr Mikulski. I w sumie jestem zadowolona. Poświęcił nam tyle czasu ile potrzebowaliśmy.

    Bardzo mi przykro z powodu pierwszej straty😞 tez przerabiałam krwiaka w ciąży, ale na szczęście dobrze się skończyło🙂 kiedy transfer?

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • PDG. Przyjaciółka
    Postów: 116 120

    Wysłany: 16 lutego 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na miesiączkę i zaczynam brać Estrofem. Tak jak poprzednio jestem na cyklu sztucznym. Szacuję, że transfer będzie w pierwszej połowie marca 😊

    Misia90 lubi tę wiadomość

    - starania od 1.2018
    - 3.2020 trafiliśmy do Novum
    - 12.2020 nieudane AID - decyzja o IVF
    - 2.2021 punkcja (zamrożone 5 zarodków z 3ciej doby i 10 komórek jajowych)
    - 6.2021 I kriotransfer udany (krwiak)
    - 8.2021 poronienie zatrzymane; krwotoki
    - 10.2021 histeroskopia; wszystko wraca do normy
    - 03.2022 II kriotransfer nieudany
    - MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny
    - 06.2022 III kriotransfer udany
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes, co u Ciebie? 😊

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 18 lutego 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Witam się po chwilowej przerwie od forum. Uciekłam na chwile bo listopadowy transfer zakonczyl się z takim samym scenariuszem Jak majowy😪strasznie się załamałam. TAk bardzo przeżyłam kolejna porażkę ze powiedziałam do męża ze juz nie będę wracać po nasze trzy mrozaczki, ze juz odpuszczam....Ze to się już nie uda😔nie wywalczymy tej drugiej ciąży.


    Beta sobie fajnie rośnie a po raz kolejny przychodzi 15dtp a ja zaczynam krwawic i koooniec ciąży 😥
    Piaty transfer z rzędu z pozytywna beta a potem coś się dzieje i wszystko leci. Nawet zestaw leków taki sam jak przy ciąży z synkiem i nie dają rady. Juz nie ma na mnie pomysłu, lekarz załamuje rece a ja nie wiem czy dam rade dźwignąć kolejna porażkę. Te dwa ostatnie transfery dały mi taka nadzieje...bety wysokie,wartości nawet wyższe niż przy synku a skończyły się tak samo, krwawieniem. Ehhh

    Agnes strasznie mi przykro😔
    Ziuta, tak mi przykro, ze nie przyjął się transfer...teraz sobie przypominam, że miałam dokladnie taka sama sytuację przy moich biochemach . Dwie pierwsze bety piekne, przyrost ponad 100% A potem byl 14dpt i zaczęłam delikatnie plamic, niestety przyrost bety tez zwolnił niby jeszcze w granicach ale kolejna weryfikacja i juz poniżej normy. Podejrzewano nawet ciaze pozamaciczna ale ostatecznie beta spadla do zera. Też bylam przekonana, że mój organizm odrzuca zarodek. Czy tak bylo nigdy sie nie dowiem... potem zaskoczylo samo, nie wiem czy trafił się tak silny zarodek, ze przetrwal i nie dał się organizmowi czy też wczesniejsze zarodki byly słabsze i temu tak to się kończyło. Dodam, ze biochemy byly u mnie z zarodkow 8.1 czyli najlepszej klasy. Z zarodków trzeciej klasy zawsze beta zero.
    Jaki macie plan?
    Musi w koncu zaskoczyc ❤ juz raz się udało więc musi sie udac

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 18 lutego 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Dziękuję Marmisku! Ogólnie dzisiaj miałam też konsultacje z dietetykiem od nich i mam poczucie że trafiłam w końcu na normalnego dietetyka który patrzy na całość a nie leci schematem : 5 posiłków dziennie, niski indeks glikemiczny. Koles kazał mi zrobić sporo badań i wiele wskazuje na to, że faktycznie mam pobudzony układ odpornościowy moje Hashimoto szaleje i trzeba go uspokoić a wiele wskazuje na to, że to ma związek z układem trawiennym. Wyszło mi np TSH 2.79 ale FT4 przy górnej granicy normy co oznacza że dawka teoretycznie jest za wysoka. Ale jakbym zmniejszyła to TSH skoczyloby jeszcze bardziej. A to oznacza, że mam problem z wchłanianiem się lekow. I tak samo jest z żelazem, Wit B12. Jest podejrzenie też SIBO.

    Czekam z niecierpliwością na badania krwi, no jak nie daj Boże wyjdzie że mam helicobakter znowu albo giardia lamblia to trzeba będzie to przeleczyc.

    No i dzisiaj bo długiej przerwie w końcu byłam na basenie, jak mi tego brakowało!

    Amica czy ten dietetyk w Warszawie? Chyba też muszę się wybrac

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 22 lutego 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na kartce po transferze mam napisane żeby dzwonić do konsultanta około 14 dpt. Czyli przepraszam do kogo? 🤔🙈 gdzie powinnam dzwonic? Numeru tam nie podali 🤷

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymianek wrote:
    Dziewczyny, na kartce po transferze mam napisane żeby dzwonić do konsultanta około 14 dpt. Czyli przepraszam do kogo? 🤔🙈 gdzie powinnam dzwonic? Numeru tam nie podali 🤷
    Dzwoń na recepcję, na pewno przekierują Cię gdzie trzeba. 😊

  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 22 lutego 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Dzwoń na recepcję, na pewno przekierują Cię gdzie trzeba. 😊

    Tak uczynię 😉

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
‹‹ 1549 1550 1551 1552 1553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ