X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Co tam slychac?
    Bylismy 20maja podpisać papiery. Chwila w gabinecie, koszt 200zl😤 nie mieliśmy z kim zostawić synka wiec byl z nami i nawet mogliśmy z nim wejść do gabinetu. Także poznali się z lekarzem 😊a ja ostatnio jakos nabrałam jeszcze nadzieje na to ze jeszcze moze się uda i planujemy podejsc w lipcu do kolejnego transferu. Musze powtórzyć wszystkie badania 😔

    A jak tam sytuacja u ciebie? Jak biopsja?napewno dobrze i tez pewnie niedługo będziecie startować.

    event.png
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1137 1002

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Anka a kiedy ruszasz?

    Mieliśmy ruszyć w maju, ale niestety okazało się, że nie wiadomo skąd mam toxoplazmozę. 23 czerwca mamy wizytę w Novum i mam nadzieję, że tym razem się uda rozpisać leki :) Także na poczatku lipca ruszyłabym ze stymulacją :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2022, 20:41

    Ziuta@ 35 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Dasz znać jak po histeroskopii? Prosze 🙏🙂
    tez mnie to czeka w najbliższym czasie… ale ten cykl odpuszczam. Dużo wcześniej się zapisywałaś?

    Jestem po histeroskopii. Niestety już podczas zabiegu lekarz stwierdził, że endometrium wygląda jakby był stan zapalny. Stwierdzono bardzo liczne mikropolipy w różnych częściach macicy i przerośnięte endometrium. Ostatecznie będę wiedziała, co się dzieje po wynikach histopatologii. Pobrano duże fragmenty do badań, w tym Cd138, które jest pobierane w Novum standardowo. Komórek NK nie badałam, bo doktor powiedział, że nie ta faza cyklu, żeby wyszło wiarygodnie. Już teraz dr Doniec stwierdził, że "coś" jest na rzeczy z moim endometrium. Wspomniał o leczeniu antybiotykami po otrzymaniu wyników. Prześledziłam wątek dot. endometrium polipowatego i stanu zapalnego endometrium i jestem podłamana. Z tego, co Dziewczyny pisały trudno doprowadzić do stanu bez zapalenia... 😔

    Nie wiem, co dalej robić. Mój lekarz prowadzący nie wie, że miałam histeroskopie. Nie widział potrzeby. Sama ją sobie "zleciłam". Więc raczej nie chcę mu teraz powierzyć leczenia stanu zapalnego. Muszę znaleźć kogoś innego, kto zna się na sprawach związanych z endometrium.

    Co do samego zabiegu, to wydaje mi się, że dość długo dochodził mój organizm do siebie. Po miałam krwawienie i bóle brzucha jak na miesiączkę przez 3-4 dni. Nie plamienia i dyskomfort, ale czułam się jak w trakcie miesiączki. Tylko ja mam tak zawsze. Jak wcześniej pisałam, ból brzucha i plamienia mam przez większość czasu po owu, a i przed bardzo często się pojawiają. A jak mam jakąś ingerencję (nawet teoretycznie niezwiązaną z endometrium, np. punkcja torbieli jajnika), to zawsze kończy się to planieniami silnymi i bólem brzucha.

    Teraz krwawienie i bóle były tak intensywne, że miałam podejrzenie, że cykl mi się "zepsuł" i zaczął się od nowa. Ale chyba nie, bo mam przeczucie, że zbliża mi się owulacja, czyli tylko trochę się przesunęła. Histero miałam w 10 dc. I zaobserwowałam już teraz bardzo dużą zmianę w śluzie. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek miałam taki ładny śluz przed owulacją. Ciekawe, czy to jest związane z zabiegiem, czy zbieg okoliczności...
    Także czekam teraz na wyniki i zobaczymy, co dalej... Czy się potwierdzi stan zapalny i polipowate endometrium. A potem spróbujemy z tym zawalczyć.

    Gdybyś miała jakieś pytania dot. samego przebiegu histero w Novum, to chętnie odpowiem jak to było w moim przypadku.
    Czy Ty już się zapisywałas? Jakie masz wskazania do zabiegu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2022, 22:48

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Jesteśmy po transferze. Transfer był trudny, ale wszystko się udało. Ja od dwóch godzin jestem totalnie senna, mam wzdęcia, i pęka mi głowa. Nie wiem czy to nie jakieś powikłania po transferze, bo doktor długo nie mogła się odnaleźć ;)
    Nie biore nic poza progesteronem od kilku dni, wiec trochę dziwna sprawa.
    Jak u Ciebie?

    Letka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Ja bralam to przed kriotransferem i w sumie okres przyszedł tak jak zawsze dobry efekty wyszedl bo beta ladnie rosla wiec moze ta zmiana mi pomogla
    Jak długo przyjmowałaś Decapeptyl?

  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Jestem po histeroskopii. Niestety już podczas zabiegu lekarz stwierdził, że endometrium wygląda jakby był stan zapalny. Stwierdzono bardzo liczne mikropolipy w różnych częściach macicy i przerośnięte endometrium. Ostatecznie będę wiedziała, co się dzieje po wynikach histopatologii. Pobrano duże fragmenty do badań, w tym Cd138, które jest pobierane w Novum standardowo. Komórek NK nie badałam, bo doktor powiedział, że nie ta faza cyklu, żeby wyszło wiarygodnie. Już teraz dr Doniec stwierdził, że "coś" jest na rzeczy z moim endometrium. Wspomniał o leczeniu antybiotykami po otrzymaniu wyników. Prześledziłam wątek dot. endometrium polipowatego i stanu zapalnego endometrium i jestem podłamana. Z tego, co Dziewczyny pisały trudno doprowadzić do stanu bez zapalenia... 😔

    Nie wiem, co dalej robić. Mój lekarz prowadzący nie wie, że miałam histeroskopie. Nie widział potrzeby. Sama ją sobie "zleciłam". Więc raczej nie chcę mu teraz powierzyć leczenia stanu zapalnego. Muszę znaleźć kogoś innego, kto zna się na sprawach związanych z endometrium.

    Co do samego zabiegu, to wydaje mi się, że dość długo dochodził mój organizm do siebie. Po miałam krwawienie i bóle brzucha jak na miesiączkę przez 3-4 dni. Nie plamienia i dyskomfort, ale czułam się jak w trakcie miesiączki. Tylko ja mam tak zawsze. Jak wcześniej pisałam, ból brzucha i plamienia mam przez większość czasu po owu, a i przed bardzo często się pojawiają. A jak mam jakąś ingerencję (nawet teoretycznie niezwiązaną z endometrium, np. punkcja torbieli jajnika), to zawsze kończy się to planieniami silnymi i bólem brzucha.

    Teraz krwawienie i bóle były tak intensywne, że miałam podejrzenie, że cykl mi się "zepsuł" i zaczął się od nowa. Ale chyba nie, bo mam przeczucie, że zbliża mi się owulacja, czyli tylko trochę się przesunęła. Histero miałam w 10 dc. I zaobserwowałam już teraz bardzo dużą zmianę w śluzie. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek miałam taki ładny śluz przed owulacją. Ciekawe, czy to jest związane z zabiegiem, czy zbieg okoliczności...
    Także czekam teraz na wyniki i zobaczymy, co dalej... Czy się potwierdzi stan zapalny i polipowate endometrium. A potem spróbujemy z tym zawalczyć.

    Gdybyś miała jakieś pytania dot. samego przebiegu histero w Novum, to chętnie odpowiem jak to było w moim przypadku.
    Czy Ty już się zapisywałas? Jakie masz wskazania do zabiegu?

    Jak robiłaś histeroskopie w Novum, to chyba będzie jakaś informacja w tej „teczce” i lekarz prowadzący tak sie dowie? 😜
    Mam nadzieje, że jak dostaniesz całościowe wyniki, to nie będzie tam jednak nic strasznego i szybko uda sie wyleczyć🙏
    Ciekawe jak ja przejdę ten zabieg🤔 myślałam, ze to jakieś mało inwazyjne i odbędzie się bez plamien itp😱 muszę zadzwonić w przyszłym cyklu i sie umówić, bo teraz jedziemy na wakacje🙂 u mnie wskazaniem są 2 nieudane transfery. Ogólnie czuje, że coś ze mną nie tak. Transfer miałam mieć w listopadzie, a udało sie podejść dopiero w lutym, bo po drodze wyszły różne rzeczy. 3 grupa cytologii, co chwile jakieś bakterie w posiewach, nierosnące endometrium, kolposkopia szyjki macicy😩 przed ciąża nie miałam takich dolegliwości🙁 pani doktor podejrzewa, że mogę mieć jakieś zrosty po cc i dlatego wysłała mnie na histeroskopie… odpoczęłam trochę od tematu in vitro i aż boje sie od nowa przez to przechodzić😞 ostatni nieudany totalnie mnie zdołował🥺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2022, 10:34

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Mieliśmy ruszyć w maju, ale niestety okazało się, że nie wiadomo skąd mam toxoplazmozę. 23 czerwca mamy wizytę w Novum i mam nadzieję, że tym razem się uda rozpisać leki :) Także na poczatku lipca ruszyłabym ze stymulacją :)
    To trzymam ✊ zeby w lipcu wszystko ruszyło. Jestes u Łukasiewicz a ona tutaj na forum ma dobre opinie.

    Anka84 lubi tę wiadomość

    event.png
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Jak robiłaś histeroskopie w Novum, to chyba będzie jakaś informacja w tej „teczce” i lekarz prowadzący tak sie dowie? 😜
    Mam nadzieje, że jak dostaniesz całościowe wyniki, to nie będzie tam jednak nic strasznego i szybko uda sie wyleczyć🙏
    Ciekawe jak ja przejdę ten zabieg🤔 myślałam, ze to jakieś mało inwazyjne i odbędzie się bez plamien itp😱 muszę zadzwonić w przyszłym cyklu i sie umówić, bo teraz jedziemy na wakacje🙂 u mnie wskazaniem są 2 nieudane transfery. Ogólnie czuje, że coś ze mną nie tak. Transfer miałam mieć w listopadzie, a udało sie podejść dopiero w lutym, bo po drodze wyszły różne rzeczy. 3 grupa cytologii, co chwile jakieś bakterie w posiewach, nierosnące endometrium, kolposkopia szyjki macicy😩 przed ciąża nie miałam takich dolegliwości🙁 pani doktor podejrzewa, że mogę mieć jakieś zrosty po cc i dlatego wysłała mnie na histeroskopie… odpoczęłam trochę od tematu in vitro i aż boje sie od nowa przez to przechodzić😞 ostatni nieudany totalnie mnie zdołował🥺
    Misia w walce o rodzeństwo przeżycia i dół po porażce sa tak samo mocne jak w walce o pierwsze. Tez myslalm ze starajac sie o drugie będzie łatwiej....Ale nie jest. Tez juz dwa transfery za mną po których ciezko było się podnieść 😔😔

    Histeroskopia nie taka straszna. Minimalne plamienie tuż po,ale może dlatego ze mialam usuwane dwa polipy w szyjce.


    event.png
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1137 1002

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znowu się załamałam. Zrobiłam posiewy i wyszło mi: Streptococcus agalactiae (Strep. Group B )
    Szczep MLSB :( czy dopuszczą mnie do stymulacji? Ostatnio wykryto u mnie toxoplazmozę i o kolejne 2 m-ce stymulacja się przesunęła :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2022, 14:26

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Dziewczyny znowu się załamałam. Zrobiłam posiewy i wyszło mi: Streptococcus agalactiae (Strep. Group B )
    Szczep MLSB :( czy dopuszczą mnie do stymulacji? Ostatnio wykryto u mnie toxoplazmozę i o kolejne 2 m-ce stymulacja się przesunęła :/
    Wydaje mi się, że tak tylko pewnie dostaniesz odpowiedni antybiotyk przy punkcji.
    To jest CHYBA tak zwany GBS. U mnie ta bakteria wyszła przed transferem i wszystko odbyło się bez problemu.

    Anka84 lubi tę wiadomość

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1137 1002

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Wydaje mi się, że tak tylko pewnie dostaniesz odpowiedni antybiotyk przy punkcji.
    To jest CHYBA tak zwany GBS. U mnie ta bakteria wyszła przed transferem i wszystko odbyło się bez problemu.
    Dzięki za pocieszenie :)

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1137 1002

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ma któraś może maila do dr Łukasiewicz, albo nr tel? Zgubiłam gdzieś wizytówkę od niej :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2022, 18:56

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Bylismy 20maja podpisać papiery. Chwila w gabinecie, koszt 200zl😤 nie mieliśmy z kim zostawić synka wiec byl z nami i nawet mogliśmy z nim wejść do gabinetu. Także poznali się z lekarzem 😊a ja ostatnio jakos nabrałam jeszcze nadzieje na to ze jeszcze moze się uda i planujemy podejsc w lipcu do kolejnego transferu. Musze powtórzyć wszystkie badania 😔

    A jak tam sytuacja u ciebie? Jak biopsja?napewno dobrze i tez pewnie niedługo będziecie startować.
    No biopsja ok jedziemy 22.06 właśnie podpisac papiery i zobaczyc co mamy za badania powtórzyć ja mam w planie podejsc w wrześniu

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy rozmrożenie zarodka i hodowla z 2 do 5 doby coś kosztuje?

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Dziewczyny, czy rozmrożenie zarodka i hodowla z 2 do 5 doby coś kosztuje?

    To ja się tu dołączę 🙂
    Ostatnio pytałam o cenę rozmrożenia to 1450 zł. Ale na planie płatności mam 1400 zł jeszcze.

    Hodowla zarodków na życzenie pacjenta to 1500 zł. Ale nam na pierwszej wizycie powiedziała że jeśli czynnik męski jak u nas to sie nic nie płaci. Ale zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tuonela, jak długo brałaś Decapeptyl?
    Codziennie jeden zastrzyk?
    Rozumiem, że to jest to samo co gonapeptyl?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2022, 14:02

  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Misia w walce o rodzeństwo przeżycia i dół po porażce sa tak samo mocne jak w walce o pierwsze. Tez myslalm ze starajac sie o drugie będzie łatwiej....Ale nie jest. Tez juz dwa transfery za mną po których ciezko było się podnieść 😔😔

    Histeroskopia nie taka straszna. Minimalne plamienie tuż po,ale może dlatego ze mialam usuwane dwa polipy w szyjce.

    Rozumiem to☹️ Tez myślałam, że przy walce o rodzeństwo będzie łatwiej, ale niestety nie jest😞 mi został ostatni słaby zarodek jeśli teraz się nie uda, to nie wiem, czy będę w stanie się z tym pogodzić. Rozważam powoli kolejna procedurę, ale chyba już nie w Novum…😒

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Dziewczyny znowu się załamałam. Zrobiłam posiewy i wyszło mi: Streptococcus agalactiae (Strep. Group B )
    Szczep MLSB :( czy dopuszczą mnie do stymulacji? Ostatnio wykryto u mnie toxoplazmozę i o kolejne 2 m-ce stymulacja się przesunęła :/
    Mi co chwile wychodzi cos dziwnego w posiewach i jakoś za każdym razem udaje mi się podejść do transferu🙈 ostatnio na własna rękę brałam probiotyk Sanprobi IBS i pierwszy raz wyszły mi dobre posiewy😮 nie wiem czy to przypadek, czy jednak probiotyk cos pomógł🙂

    Anka84 lubi tę wiadomość

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    To ja się tu dołączę 🙂
    Ostatnio pytałam o cenę rozmrożenia to 1450 zł. Ale na planie płatności mam 1400 zł jeszcze.

    Hodowla zarodków na życzenie pacjenta to 1500 zł. Ale nam na pierwszej wizycie powiedziała że jeśli czynnik męski jak u nas to sie nic nie płaci. Ale zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie

    Bardzo żałuje ze moich 2 dniowych zarodkow nie trzymali do 5 doby właśnie ze względu na czynnik męski😒 teraz byłabym mądrzejsza i nie dałabym naciągać się na bezsensowne transfery. Pod tym względem jestem mega zniesmaczona podejściem kliniki😞

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Bardzo żałuje ze moich 2 dniowych zarodkow nie trzymali do 5 doby właśnie ze względu na czynnik męski😒 teraz byłabym mądrzejsza i nie dałabym naciągać się na bezsensowne transfery. Pod tym względem jestem mega zniesmaczona podejściem kliniki😞
    Dziewczyny masę czasu mnie niebyło ale pozwolę sobie opisać i porównać klinikę novuum do invimed. Generalnie novuum wypada bardzo słabo idąc do tej klinki z poprawionymi badaniami męża myślałam że odrazu będzie piękny sukces nic mylnego...przeszłam nirmiłe rozczarowanie przygotowania do stymulacji i całą stymulacja.nikt nas nie poinformował że ktoś inny może być tak że będzie nas doglądał podczas systumulacji..teksty typu pani niejest moja pacjentką jął wylądowałam od 2 różnych lekarzy dr.Z i dr. S. Też były...zarodek podano na pusty prawie pęcherz o bez kontroli usg.niepozwolono dopić wody.dodatkowo 3 dni przed punkcja wyszło że jakieś nasze badania niedoszły chociaż to powinno na starcie być sprawdzone...niestety transfer się nieudał. .potem szef kliniki szykował mnie do crio transferu tu niemoge się przyczepić do niczego wszystko było dokładnie omówione podpowiedzjqne ci zrobić aby śluzówka bardziej rosła itp.ale niestety po 1 w 3 dobie zamrozono zarodki które przy rozmrażaniu jednemu otoczka pękła a drugi nierokował nieruszył...przy słabym czynniku męskim powinni te zarodki minium do 5 doby rozwijać jakby padły to trudno niemielibysmy nadziei że się uda a tak naciągnięto nad na mrożenie, przechowywanie i rozmrożenie.czyli razem Ok 4tys. Nielicze już wizyt u doktora przygotowawczych .już niewspomne że o zgode na romrożenie 2 zarodka nawet niezadzwonili i niezapytali. Odpis dokumentacji piprositalam 10 mają do dnia dzisiejszego brak .
    Invimed 2 podejścia u dr K. nazwisko tak jak nasz premier.1 podeście nieudane ale mąż niebral żadnych suplementów zero przygowania pozadnego 2 podejście 3 miesiące później brał suplementy sukces.cieza jest niestety przegapił trombofilie która miałam i przez za gęsta krew dzidzia padła.w invimed wszystkie wizyty prowadził doktor k. I on też robił transfer do momentu transferu niebylam zestresowana wylaitowana,w novuum niestety byłam kłębkiem nerwów przez ciągle zmiany lekarzy...gdyby nie to że przegapił trombofilie to pewnie byśmy do jego wrócili ale byłam się że znowu coś przegapi..
    Cóż teraz pójdę do invicta z poleciała przez koleżankę i mam nadzieje ze się uda...u niech np robili dzień przed badanie na kurczliwości macicy po badaniu dostała wlewy po transferze co 3 dni była kontola zupełnie inaczej niż tu człowiek pozostawiony na pastwę losu ...
    Życzę Wam powodzenia ale ja niema serca do Novuum na którym mocno się zawiodłam..po tak spieprzonym 1 transferze oczekiwałam od kliniki czegoś więcej niż słowa ja bym niepidał zarodka..

‹‹ 1573 1574 1575 1576 1577 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ