X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 31 maja 2022, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    Cześć Dziewczyny!

    Chciałam Was podpytać o kilka rzeczy w związku z leczeniem w Novum :)
    My jeszcze działamy z iui, ale co raz mniej liczę na powodzenie tej metody i powoli już myślimy nad wyborem kliniki pod kątem ivf, chcielibyśmy jakoś wrzesień/październik ruszyć z procedurą. Mam straszny mętlik w głowie rozważamy trzy kliniki (bocian w Poznaniu gdzie obecnie się leczymy, na minus jest to, że oferują tylko metodę icsi a nie wiem czy lepiej nie sprawdziła by się u nas imsi; medart w Poznaniu albo właśnie warszawskie Novum).
    Ogólnie u nas niepłodność jest idiopatyczna (mam regularne owulacje, hormonalnie wszystko ok, tarczycowo też, homocysteinę ok, wyszła IO od lutego jestem na metformine plus dieta i ruch i wyszło mi pai i MTFHR hetero, biorę acard i metylowane witaminy). U męża obniżona morfologia (3%), konsultował z Wolskim, ale w kontekście reszty wyników to podobno nie problem (miał wszystko sprawdzane fragmentacje, stres oksy, hba, mar test, posiewy).
    Czy mogłybyście się podzielić swoimi odczuciami? Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
    1) widzę, że koszt ivf imsi w Novum to 15500 czy możecie powiedzieć ile mniej więcej do tego jeszcze doliczyć? Czy to prawda,że jeżeli nigdy nie miałam stymulacji gonadotropinami to jest ona refundowana?
    2) czy klinika chętnie przedłuża hodowlę zarodków do 5 dnia?
    3) czy jest możliwość testowania genetycznego zarodków?
    4) czy ma się jednego lekarza prowadzącego? Wstępnie myślałam o umówieniu wizyty do Zamory lub Wojewódzkiego
    5) jak wygląda kontakt z klinika/lekarzem w trakcie procedury?

    Z góry dziękuję za informacje, bo już mam totalny mętlik.
    1.Tak, leki są refundowane jeśli amh nie jest niższe niż 0,71. Trzy razy są refundowane.
    2. Przedłużają hodowle jeśli masz dużo zarodków i dobrze rokujących. U mnie w 2 dobie zamrozili 6 bo bał sie, ze nie zajdę i żeby było jakieś pole manewru bo więcej stymulacji miało nie być.
    3. Co do testowania to nie wiem, możesz zadzwonić i zapytać w laboratorium bądź na wizycie lekarskiej.
    4. Dr Zamora jest dobrym fachowcem i jest chyba codziennie. Lewandowskiego jak nie było to byłam przepisywana do innych.
    5. Jeśli masz jakieś wątpliwości to dzwonisz i łączą z położną. Wcześniej można było umówić się na pogadankę z lekarzem, teraz jest to płatne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2022, 16:09

    Letka
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 31 maja 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    1.Tak, leki są refundowane jeśli amh nie jest niższe niż 0,71. Trzy razy są refundowane.
    2. Przedłużają hodowle jeśli masz dużo zarodków i dobrze rokujących. U mnie w 2 dobie zamrozili 6 bo bał sie, ze nie zajdę i żeby było jakieś pole manewru bo więcej stymulacji miało nie być.
    3. Co do testowania to nie wiem, możesz zadzwonić i zapytać w laboratorium bądź na wizycie lekarskiej.
    4. Dr Zamora jest dobrym fachowcem i jest chyba codziennie. Lewandowskiego jak nie było to byłam przepisywana do innych.
    5. Jeśli masz jakieś wątpliwości to dzwonisz i łączą z położną. Wcześniej można było umówić się na pogadankę z lekarzem, teraz jest to płatne.
    Super, dzięki wielkie za informacje. Może przy refundowanych lekach udało by się zmieścić w 20 tys. za procedurę (oczywiście bez testowania zarodków), jeszcze wypytam przy umawianiu z jakim dodatkowym kosztem oprócz samej procedury się liczyć 🤔

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 31 maja 2022, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    Super, dzięki wielkie za informacje. Może przy refundowanych lekach udało by się zmieścić w 20 tys. za procedurę (oczywiście bez testowania zarodków), jeszcze wypytam przy umawianiu z jakim dodatkowym kosztem oprócz samej procedury się liczyć 🤔
    Jeśli jesteś z Warszawy to tez masz refundację na zabieg, jeśli tylko leki będziesz mieć refundowane, to tak, powinnaś niecałe 20 tys wydać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2022, 17:14

    Sunday_92 lubi tę wiadomość

    Letka
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 31 maja 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ida wrote:
    @Sofia2019 poczytałam więcej o tych suplach i dziś kupuję, ale czy możesz proszę napisać jakie było ich dawkowanie (ile dziennie i czy przez cały cykl)? Dla ziół jest jedna wytyczna, więc tu ok, koenzym q10 w dawce 300, a ashwaganda, miovelia i biosteron?
    Mi przepisał 300 mg koenzym q10 ale wiem, ze niektóre dziewczyny i maja wieksze dawki.
    Ashwaganda 1 tabletkę nie pamietam zeby dawke podawali. Miovelia tez 1 raz dziennie.
    Biosteron zeby w ogole zacząć brac trzeba sobie oznaczyc dhea, jeśli ma się w górnej granicy to nie brac jesli w dolnej to ja miałam 2x 25 mg
    Dodatkowo bralam earthsource z Solgara 1x dziennie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2022, 19:22

    ida lubi tę wiadomość

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 31 maja 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po transferze. Transfer był trudny, ale wszystko się udało. Ja od dwóch godzin jestem totalnie senna, mam wzdęcia, i pęka mi głowa. Nie wiem czy to nie jakieś powikłania po transferze, bo doktor długo nie mogła się odnaleźć ;)
    Nie biore nic poza progesteronem od kilku dni, wiec trochę dziwna sprawa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Jesteśmy po transferze. Transfer był trudny, ale wszystko się udało. Ja od dwóch godzin jestem totalnie senna, mam wzdęcia, i pęka mi głowa. Nie wiem czy to nie jakieś powikłania po transferze, bo doktor długo nie mogła się odnaleźć ;)
    Nie biore nic poza progesteronem od kilku dni, wiec trochę dziwna sprawa.

    To Twoje pierwsze ivf? Kiedy oznaczenie bety? Trzymam kciuki!

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 31 maja 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ida wrote:
    To Twoje pierwsze ivf? Kiedy oznaczenie bety? Trzymam kciuki!
    Drugi transfer, z pierwszego mam synka, ale wtedy czułam się ok.
    Będę testować za tydzień, nie dziękuje!

    ida lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, brała któraś z Was Decapeptyl przed transferem? Ja biorę od wczoraj (21dc) i zastanawia mnie czy 🐒 przyjdzie wcześniej, później czy to nie na żadnego znaczenia?

  • AyonKate Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Dziewczyny, brała któraś z Was Decapeptyl przed transferem? Ja biorę od wczoraj (21dc) i zastanawia mnie czy 🐒 przyjdzie wcześniej, później czy to nie na żadnego znaczenia?
    Ja biorę diphereline, ale to jest ta sama substancja. U mnie zawsze 🐒 jest troszkę później. Ogólnie lek może wpłynąć na długość cyklu ale nie musi. Z jakiego powodu zalecili Ci Decapeptyl?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AyonKate wrote:
    Ja biorę diphereline, ale to jest ta sama substancja. U mnie zawsze 🐒 jest troszkę później. Ogólnie lek może wpłynąć na długość cyklu ale nie musi. Z jakiego powodu zalecili Ci Decapeptyl?
    Szczerze? nie zapytałam... Miałam natłok informacji i najzwyczajniej w świecie nie zapytałam.🤦
    Lekarz stwierdził u mnie endometrioze.

    A zmieniając temat, jak to jest z opłatą za kolejny rok mrożenia? Trzeba samemu pilnować czy jak to jest?

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Szczerze? nie zapytałam... Miałam natłok informacji i najzwyczajniej w świecie nie zapytałam.🤦
    Lekarz stwierdził u mnie endometrioze.

    A zmieniając temat, jak to jest z opłatą za kolejny rok mrożenia? Trzeba samemu pilnować czy jak to jest?
    Wysyłają fakturę.

    Letka
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Dziewczyny, brała któraś z Was Decapeptyl przed transferem? Ja biorę od wczoraj (21dc) i zastanawia mnie czy 🐒 przyjdzie wcześniej, później czy to nie na żadnego znaczenia?
    Ja bralam to przed kriotransferem i w sumie okres przyszedł tak jak zawsze dobry efekty wyszedl bo beta ladnie rosla wiec moze ta zmiana mi pomogla

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • PDG. Przyjaciółka
    Postów: 116 120

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś ma doświadczenie odnośnie kriotransferu na cyklu naturalnym? Od 7dc mam robić testy owulacyjne Clearblue. Jak wyjdzie pozytywny to mam dzwonić do Novum. A co jeśli pozytywny test wyjdzie w sobotę lub niedzielę?
    Ogólnie chciałabym wiedzieć jak to wszystko w praktyce wygląda. Ile jest mniej więcej podglądów itp. Zastanawiam się czy będzie mi się opłacało jeździć, czy lepiej zostać na kilka dni w Warszawie...

    - starania od 1.2018
    - 3.2020 trafiliśmy do Novum
    - 12.2020 nieudane AID - decyzja o IVF
    - 2.2021 punkcja (zamrożone 5 zarodków z 3ciej doby i 10 komórek jajowych)
    - 6.2021 I kriotransfer udany (krwiak)
    - 8.2021 poronienie zatrzymane; krwotoki
    - 10.2021 histeroskopia; wszystko wraca do normy
    - 03.2022 II kriotransfer nieudany
    - MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny
    - 06.2022 III kriotransfer udany
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 9 dniu cyklu miałam usg i później poszłam 12 dc, pękł przed wizyta, nie było na monitorze to kazali zrobić progesteron. Wtedy wyszło podwyższone, wiec byli pewni. Była w szoku, ze tak szybko pękł. Ja żadnych testow nie robiłam. Jeśli w sobotę pęcherzyk jeszcze by był, to w poniedziałek jeszcze raz usg. Może być tak, ze 2-3 dni będziesz musiała spędzić w Warszawie. Wszystko zależy jak będzie rósł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2022, 17:31

    PDG. lubi tę wiadomość

    Letka
  • Lulu Marcysia Przyjaciółka
    Postów: 152 43

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny zapisałam się do Pana Dr Lewandowskiego? polecacie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Lulu Marcysia, podobno jest najlepszy, ja idę do niego we wtorek na pierwszą wizytę. Kiedy jest Twój termin? Na jakim etapie leczenia niepłodności jesteś?

  • Lulu Marcysia Przyjaciółka
    Postów: 152 43

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ida pierwszą wizytę mam 1 września. akurat wtedy będę na urlopie i na spokojnie będę mogła przyjechać do Warszawy. Ja się zmagam z endometriozą głęboko naciekającą. Czytałam że Pan doktor jest od beznadziejnych przypadków. Jestem po jednej nie udanej próbie IVf w Krakowie. a Ty?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się naturalnie niecały rok, ale ja mam jeden jajnik i AMH 0,5, więc właściwie ivf to jedyna opcja. Szczerze mówiąc nie wiem co robić. Wstępnie planujemy podejsc do pierwszego ivf za dwa tygodnie w innej klinice, ale przez tak niskie AMH nie kwalifikujemy się do refundacji, a z drugiej strony chciałabym usłyszeć jaki plan na nas ma dr Lewandowski. Zdecydowanie cierpliwość nie jest moją najmocniejszą stroną. Zastanawiam się czy nie powinnam trochę wyluzować, pojechać na urlop, posuplementować się przez min miesiąc i działać w lipcu czy jednak posłuchać rady lekarzy z obecnej kliniki i nie czekać.

    Dziewczyny, może macie doświadczenia z różnymi laboratoriami i jakieś wskazówki, w którym dniu cyklu lub laboratorium amh wychodzi najwyższe? Próbowałam w alabie i diagnostyce, ale na razie z 0,54 w pierwszym spadło do 0,50 w drugim i nie wiem czy jest sens płacić kolejne 200 zł.

    Wszystkie rady mile widziane, bo już boli mnie głowa od natłoku myśli.

    Lulu Marcysia lubi tę wiadomość

  • Leucyna Koleżanka
    Postów: 104 12

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu Marcysia wrote:
    Hej Ida pierwszą wizytę mam 1 września. akurat wtedy będę na urlopie i na spokojnie będę mogła przyjechać do Warszawy. Ja się zmagam z endometriozą głęboko naciekającą. Czytałam że Pan doktor jest od beznadziejnych przypadków. Jestem po jednej nie udanej próbie IVf w Krakowie. a Ty?
    Ja też się zapisałam na pierwszą wizytę do doktora Lewandowskiego. Zobacze co powie.

    ida, Lulu Marcysia lubią tę wiadomość

  • Lulu Marcysia Przyjaciółka
    Postów: 152 43

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida nie myślałaś żeby podejść do in vitro w novum?
    ja też mam niskie AMH 0,57

‹‹ 1571 1572 1573 1574 1575 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ