X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 28 maja 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwon tam, gdzie teraz podchodzisz, udzielą Ci informacji. Ja ostatnio się pytałam to mówili, ze pół roku. Posiewy co miesiąc.

    Letka
  • PDG. Przyjaciółka
    Postów: 116 120

    Wysłany: 28 maja 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Chlamydie robiłam PCR z moczu w pobliskim laboratorium. Co prawda czeka się na wynik znacznie dłużej niż w Novum, ale jest o wiele taniej.
    We wrześniu zeszłego roku pytałam jakie badania są potrzebne, aby podejść do kriotransferu i jaka jest ich ważność.

    Otrzymałam taką odpowiedź:

    - HIV Combo, ważne 6 miesięcy od dnia wykonania badania
    - VDRL, ważne 6 miesięcy od dnia wykonania badania
    - antyHCV, ważne 6 miesięcy od dnia wykonania badania
    - antyHBc total, ważne 6 miesięcy od dnia wykonania badania
    - cytologia, ważna 1 rok od dnia wykonania badania
    - posiew z kanału szyjki macicy, ważny 1 miesiąc od dnia wykonania badania
    - posiew z pochwy, ważny 1 miesiąc od dnia wykonania badania
    - USG piersi, ważne 1 rok od dnia wykonania badania
    - TSH, ważne 6 miesięcy od dnia wykonania badania
    - RUB IgG, ważne 10 lat od dnia wykonania badania
    - TOXO IgG oraz TOXO IgM, ważne 1 rok od dnia wykonania badania
    - chlamydia, ważna 1 rok od dnia wykonania badania
    - CMV IgG oraz CMV IgM, ważne 1 rok od dnia wykonania badania

    Ziuta@ 35, Zielone.Slonce lubią tę wiadomość

    - starania od 1.2018
    - 3.2020 trafiliśmy do Novum
    - 12.2020 nieudane AID - decyzja o IVF
    - 2.2021 punkcja (zamrożone 5 zarodków z 3ciej doby i 10 komórek jajowych)
    - 6.2021 I kriotransfer udany (krwiak)
    - 8.2021 poronienie zatrzymane; krwotoki
    - 10.2021 histeroskopia; wszystko wraca do normy
    - 03.2022 II kriotransfer nieudany
    - MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny
    - 06.2022 III kriotransfer udany
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 28 maja 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    Hej dziewczyny, ze względów zdrowotnych musiałam odwołać wizytę startową...Niestety następny termin wizyty mam umówiony, ale termin badań których termin jest na 3miesiące kończy się 10dni przed wizytą...
    Czy będę musiała jeszcze raz robić te badania czy będą zaakceptowane?

    Gdzie robiłyście badania na chlamydie? (wymaz) w szybkim terminie
    Kiedyś robiłam w Alab za 100 zł ale teraz nie widzę tego badania. Jest w Novum, wynik od ręki, za 266 zł.

  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 28 maja 2022, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    Hej dziewczyny, ze względów zdrowotnych musiałam odwołać wizytę startową...Niestety następny termin wizyty mam umówiony, ale termin badań których termin jest na 3miesiące kończy się 10dni przed wizytą...
    Czy będę musiała jeszcze raz robić te badania czy będą zaakceptowane?

    Gdzie robiłyście badania na chlamydie? (wymaz) w szybkim terminie
    Chyba nie ma takich badan w novum ktore sa ważne trzy miesiące, wirusowki ważne sa 6miesiecy, chlamydia, cytologia i usg piersi rok.
    Chlamydia chyba najszybciej w novum bo po dwóch godzinach juz jest wynik, ale u nich dużo drożej.

    event.png
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 28 maja 2022, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiewy maja najkrótszy termin bo tylko miesiąc wazne.

    Letks lubi tę wiadomość

    event.png
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 28 maja 2022, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PDG ładnie wypisała 👏

    PDG. lubi tę wiadomość

    event.png
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 28 maja 2022, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio jak robiłam w Novum posiewy i chlamydie to dostałam 80 zł rabatu. Chciałam zrobić niedaleko domu, ale tam chlamydia, która robili przez Alab musi być zrobiona razem z cytologia, innej oferty nie mieli. Chyba, ze komuś potrzebna cytologia bo jeszcze nie ma, to wtedy cena Ok bo wychodziło kolo 280-290 zł.

    Letka
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 28 maja 2022, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Ja ostatnio jak robiłam w Novum posiewy i chlamydie to dostałam 80 zł rabatu. Chciałam zrobić niedaleko domu, ale tam chlamydia, która robili przez Alab musi być zrobiona razem z cytologia, innej oferty nie mieli. Chyba, ze komuś potrzebna cytologia bo jeszcze nie ma, to wtedy cena Ok bo wychodziło kolo 280-290 zł.
    Rabat w Novum?😂 Aż ciężko uwierzyc, ze oni znają takie słowo. Ja robiłam ten zestaw dwa dni temu i płaciłam normalnie.

    Letks, Kala 1980 lubią tę wiadomość

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 28 maja 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😂 Ja jestem tam od 2017 roku, z tego co wiem to są tam jakieś pakiety. Zapytaj następnym razem. Bo ja nie omieszkałam powiedzieć, ze ludzie niebotyczne pieniądze tu zostawiają i powinni dostawać jakieś rabaty. Teraz, az poszłam zobaczyć ile zapłaciłam za same posiewy 😂 bo musiałam ostatnio powtórzyć, 40 zł rabatu dostałam. Mi się udało i nie patrzę na to ile wydałam, bo jestem szczęśliwa, ze mamy 2 dzieci, ale wiem, ze jest to jedna z droższych klinik. Mam kogoś w rodzinie, co min 12 razy mieli już w Novum transfery i nic. Są zniesmaczeni tym, ze im nie pomogli bo wyniki maja dobre i cenami, bo z roku na rok albo co kilka miesięcy jest coraz drożej. Apteka obok Novum tez nie należy do najtańszych. Jak przedłużali Mi stymulację, to za same zastrzyki zapłaciliśmy 8-10 tys, bo zastrzyki jakieś nowej generacji. Pomogły, ale jak już wchodziłam tam, to Paniom, aż było mnie szkoda. Nie wiem, czy bierzecie prolutex, ale zapytajcie o cenę w innej aptece i niech Wam ściągną. Cena różni się min 30 zł za paczkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2022, 19:56

    Letka
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 28 maja 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez mamy już synka, wiec patrzę na to z wdzięcznością, ale nie ukrywam, ze koszty są duże. Wiecie ile kosztuje sam transfer? Coś tam się dolicza jeszcze, jakieś rozmrożenie?

  • Ostatnia nadzieja Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 28 maja 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kriotransfer to koszt 3850 (w tym rozmrożenie). W 2020 kosztował 2400 czy 2700, więc różnica jest zasadnicza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2022, 21:08

    Ememm lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PGD, akurat miałam pytać o ważność badań. Dziękuję za rozpisanie.

    Ememm, to prawda. Ja też wiele razy dostawałam rabat, bo często te badania wchodzyły w skład pakietu. ☺️

    PDG. lubi tę wiadomość

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 29 maja 2022, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy 6 zarodków, lekarz Nam powiedział, żeby lepiej rozmrozić 3 i hodować, zapłaciliśmy wtedy jedna cenę te 3850. Teraz nie wiem jak będzie, mamy dwie porcje, w jednej 1 zarodek, a w drugiej 2 zarodki. My w 2020 płaciliśmy coś koło 11 tys za transfer i stymulację a teraz ponad 14 tys z tego co wiem, chodzi o ICSI.

    Letka
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 29 maja 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje. Rozmrażają dzisiaj trzydniowy zarodek, jutro będzie podany, wiec powinien osiągnąć pewnie stadium moruli tak?

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 29 maja 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jak będzie się szybko dzielił, ale w 4 dobie zazwyczaj jest morula. Ja słyszałam, ze najczęściej podają w 3 bądź 5 dobie. Tak czy tak, wiedza co robią. Jeśli nie będę pewni co do zarodka to przedłużą do 5 doby. Nawet nie wiedziałam, ze w niedziele rozmnażają.

    Letka
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 29 maja 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zaplanowaną histeroskopię w Novum w tym tygodniu. Przy okazji chciałabym pobrać materiał do badań, np. CD 138. Co warto jeszcze zbadać? O co poprosić?

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 29 maja 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomogę, histeroskopie miałam raz, po dwóch nieudanych próbach. Wszystko było Ok i kazali jak najszybciej podchodzić do kolejnej próby i wtedy się udało.

    wojaniela lubi tę wiadomość

    Letka
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 30 maja 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Mam zaplanowaną histeroskopię w Novum w tym tygodniu. Przy okazji chciałabym pobrać materiał do badań, np. CD 138. Co warto jeszcze zbadać? O co poprosić?
    Dasz znać jak po histeroskopii? Prosze 🙏🙂
    tez mnie to czeka w najbliższym czasie… ale ten cykl odpuszczam. Dużo wcześniej się zapisywałaś?

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 30 maja 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne! Dam znać. Ja zapisywałam się w kwietniu i pierwszy termin miałam w kwietniu, ale termin z cyklem mi się nie zgrał i musiałam przesunąć na kolejny cykl. Co do zasady w Novum warto dzwonić po owulacji w cyklu poprzedzającym cykl, w którym chciałabys mieć histeroskopie, czyli ok. 3 tygodnie przed terminem zabiegu. Nie czeka się długo na termin.

    Misia90 lubi tę wiadomość

  • Czterdziecha Przyjaciółka
    Postów: 79 40

    Wysłany: 30 maja 2022, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po kilku nieudanych próbach w innej klinice. Chciałam "uderzyć" jeszcze do Lewandowskiego, czy możecie mi zdradzić jakie są koszta? Od czego zacząć, jakie zrobić badania na pierwszą wizytę ? Czy w ogóle do Lewandowskiego idzie się dostać bez problemu?

‹‹ 1569 1570 1571 1572 1573 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ