X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 30 maja 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz podobno ciężko się dostać a wizyta jest bardzo droga. On chyba już mniej się w tej klinice udziela takie mam wrażenie. Byłam jego pacjentka od początku mimo, ze nie miałam wtedy jeszcze żadnej próby In Vitro, ale przekonałam go, żeby mnie prowadził. Chyba jest coś takiego jak szybka wizyta i koszt coś koło 800 zł, tak słyszałam ale nie wiem czy to prawda. Weź z sobą badanie amh, i wszystkie badania jakie macie zrobione. Konkretny facet, wydaje sie niemiły ale tak naprawdę jest Ok i bardzo dobry fachowiec w swojej dziedzinie. Mówię tak, bo mi pomógł ale ktoś może mieć inne zdanie. Jak zadzwonisz do Novum, to powiedz ze chcesz się umówić do niego bo jesteś już po kilku próbach. Przełączą Cię do osoby, która zajmuje się jego kalendarzem. Wcześniej była to jego asystentka, Pani Anna Wiśniewska, teraz nie wiem kto się tym zajmuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2022, 18:55

    Czterdziecha lubi tę wiadomość

    Letka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2022, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja umówiłam się do dra Lewandowskiej na 7/06, czas oczekiwania około 3 tygodnie. Dzień po moim telefonie do recepcji oddzwoniła do mnie asystentka ze szczegółami zapisu. Szczerze mówiąc jestem bardzo ciekawa tej wizyty, bo nie miałam jeszcze żadnego ivf, staramy się dopiero rok, ale mam mega niskie AMH (0,50), wiec w naszym przypadku nie ma na co czekać.

    Wstępnie planujemy podejsc do ivf w kolejnym cyklu w FertiMedica, ale zastanawiam się czy nie lepszą opcją będzie Novum. Czy możecie coś doradzić, dziewczyny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a! jeśli chodzi o koszty wizyty to wyglada to następująco: najpierw pół godziny na recepcji, później wizyta u asystenta doktora, który szczegółowo zapoznaje się z naszymi badaniami, później wizyta u dra L, któremu asystent referuje nasz przypadek, badanie na fotelu, diagnoza i plan leczenia, po czym znowu gabinet asystenta, który rozpisuje plan bardziej przystępnym językiem. Koszt pierwszej wizyty to jeśli dobrze pamietam 1200-1300 zł - chyba 900 zł dr L i 300 zł asystent. Wymagane badania i formularze, które należy wypełnić wysyłają na maila. dla kobiety FSH i LH w 2-3 dc; usg piersi i prolaktyna w 12 lub 22 dc (przy nieregularnych cyklach). Dla mężczyzny badanie ogólne nasienia + test fragmentacji dna.

    Czterdziecha lubi tę wiadomość

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 30 maja 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz podobne amh jak pewnie ja teraz, wiec ja polecam Lewandowskiego. Przy tak niskim amh raczej nie zajdziesz naturalnie wiec dobrze, ze się zdecydowałaś. Ja już nie chodzę do niego, tylko teraz do Taszyckiej bo ja już tylko do kriotransferów, a On jednak musi się zając pacjentami, którzy jeszcze nie maja dzieci. Na spotkanie z nim nie używajcie perfum, przeczulony jest na większą ilość. Nie głaszcze po głowie, tylko mówi konkretnie jak sprawa wyglada. Ja na 1 wizycie miałam kartkę i długopis a i tak było mi ciężko nadążyć z zapisaniem wszystkiego. Ostatnio pytałam się o terminy to powiedziały, ze się czeka, tez gdzieś tu przeczytałam, ze jedna dziewczyna dluzszy czas czekała do niego, wiec super, ze Ci się tak szybko udało. Tak jak pisałam wcześniej, ja go polecam ale dziewczynie ode mnie z rodziny nie pomógł a już miała min z 12 razy, maja dobre wyniki i nic. Przestała już chodzić. O matko, a ceny teraz z kosmosu u niego, ja placilam z 300-400 zł za pierwsza wizytę i nie było żadnych opłat za asystenta. Teraz tyle zapłacisz ale wizytę startowa masz jedna, wiec raczej już później tyle nie zapłacisz. Wizyta tak jak opisywalas przebieg, nic się nie zmieniło w tej kwestii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2022, 22:00

    Letka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wyjaśnienie! A czy masz doświadczenie z innymi klinikami? Nie wiem czy zostawać w Ferti, czy jednak lepiej od razu do dr L w Novum?

  • Czterdziecha Przyjaciółka
    Postów: 79 40

    Wysłany: 30 maja 2022, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ciekawa jestem ile wyszło by za całość. Wątpię że 3 dychy starcza. A robią badanie zarodków?

  • Czterdziecha Przyjaciółka
    Postów: 79 40

    Wysłany: 30 maja 2022, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ida wrote:
    Dzięki za wyjaśnienie! A czy masz doświadczenie z innymi klinikami? Nie wiem czy zostawać w Ferti, czy jednak lepiej od razu do dr L w Novum?
    Ja mogę tylko powiedzieć że jedna dziewczyna leczyła się w wielu klinikach a u Lewandowskiego zaszła w tydzień w ciążę.

  • Czterdziecha Przyjaciółka
    Postów: 79 40

    Wysłany: 30 maja 2022, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na pierwszą wizytę jedzie się z mężem ?

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 31 maja 2022, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ida wrote:
    Dzięki za wyjaśnienie! A czy masz doświadczenie z innymi klinikami? Nie wiem czy zostawać w Ferti, czy jednak lepiej od razu do dr L w Novum?
    Ja byłam tylko w Novum bo ktoś mi polecił a o Ferti nie słyszałam. Ostatnio w Novum rozmawialiśmy z parą co po 3 nieudanych próbach z kliniki Gyncentrum przeszli tu, będą podchodzić do 1 próby w Novum. Lewandowski nie jest lekiem na całe zło, nie wszystkim pomoże i cudu nie zdziała ale jest dobrym fachowcem. Sam mi mówił, ze miał pacjentkę, która zaszła u niego dopiero za 13 razem. Jak ktoś inny z lekarzy widział, ze zaszłam za 3 i 4 razem to był tekst, ze miałam mało prób, ze w porównaniu do innych pacjentek to szybko zaszłam. Z następna pacjentka jaką rozmawiałam to 8 razy i nic. Moja rada, spróbuj u L, jak się kilka razy nie uda, wtedy zmień klinikę ale zacznij od najlepszego i nie trać czasu. Bo z Twoim niskim amh jest bardzo cenny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2022, 07:22

    ida lubi tę wiadomość

    Letka
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 31 maja 2022, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czterdziecha wrote:
    Ja mogę tylko powiedzieć że jedna dziewczyna leczyła się w wielu klinikach a u Lewandowskiego zaszła w tydzień w ciążę.
    Hej, sprawdz tu na forum byla rozowa pomarancza, tez niskie amh, u Lewego nie udalo się jej, stylumulacje przerwali bo brak odpowiedzi. Poszla za namową kolezanek z forum do doc Szymusik z Gamety Warszawa, pierwsza procedura I teraz chyba już jest w polowie ciazy. To jest loteria troche. Przewaga innych klink jest hodowla do blastocysty i cena. Musisz sama zdecydować , mi osobiście nie pomogl dr L i nie polecam go ale wielu dziewczynom tak. Trzeba przyznać, ze nie jest cudotworca jednym pomoga innym nie.
    Warto zebys juz zaczęła coś suplementowac na poprawe jakości komorek. Nie niskie amh jest problemem w okolicy 40stki tylko właśnie jakość komórek.
    Dr L prawie wszystkim poleca ten sam zestaw .
    Koenzym q10 w dawce 300 ( mozna kupić droższy ubuchinol ponoc lepszy), zioła rewutalizujace ( zioła ojca sroki) do kupienia w aptece Novum, ashwaganda, miovelia , biosteron ( wczesniej zbadac poziom dhea) i zdrowa dieta plus sport. Trzeba tak ok 3 mcy zeby byly efekty :)

    ida, Misia90, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 31 maja 2022, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czterdziecha wrote:
    Czy na pierwszą wizytę jedzie się z mężem ?
    Tak

    Letka
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 31 maja 2022, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Dziękuje. Rozmrażają dzisiaj trzydniowy zarodek, jutro będzie podany, wiec powinien osiągnąć pewnie stadium moruli tak?
    Daj znać co i jak 🙂

    Letka
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 31 maja 2022, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czterdziecha wrote:
    To ciekawa jestem ile wyszło by za całość. Wątpię że 3 dychy starcza. A robią badanie zarodków?
    Wszystko zależy jak długo stymulacja, u mnie przedłużana bardzo drogimi zastrzykami to dużo wyszło. W 30 tys powinnaś się zmieścić.

    Letka
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 31 maja 2022, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Hej, sprawdz tu na forum byla rozowa pomarancza, tez niskie amh, u Lewego nie udalo się jej, stylumulacje przerwali bo brak odpowiedzi. Poszla za namową kolezanek z forum do doc Szymusik z Gamety Warszawa, pierwsza procedura I teraz chyba już jest w polowie ciazy. To jest loteria troche. Przewaga innych klink jest hodowla do blastocysty i cena. Musisz sama zdecydować , mi osobiście nie pomogl dr L i nie polecam go ale wielu dziewczynom tak. Trzeba przyznać, ze nie jest cudotworca jednym pomoga innym nie.
    Warto zebys juz zaczęła coś suplementowac na poprawe jakości komorek. Nie niskie amh jest problemem w okolicy 40stki tylko właśnie jakość komórek.
    Dr L prawie wszystkim poleca ten sam zestaw .
    Koenzym q10 w dawce 300 ( mozna kupić droższy ubuchinol ponoc lepszy), zioła rewutalizujace ( zioła ojca sroki) do kupienia w aptece Novum, ashwaganda, miovelia , biosteron ( wczesniej zbadac poziom dhea) i zdrowa dieta plus sport. Trzeba tak ok 3 mcy zeby byly efekty :)
    Racja, brałam ten zestaw przy ostatniej stymulacji. I faktem jest, ze nie wszystkim pomoże, u mnie szło mega ciężko i powiedział, ze nie wie czy się uda stymulacja a co do ciąży to miał duże wątpliwości. Odpowiedziałam, ze zajdę w tą ciążę, powiedział tylko ze brawo za nastawienie. Kilka dni dłużej stymulacji zdziałało cuda. 8 jajeczek i 7 dojrzałych i zapłodnionych. Jak przeszedł na transfer to powiedział, ze zdarzają się cuda i takie niespodzianki jak to, ze przy tak niskim amh miałam tyle komórek. To jest loteria jak wyżej koleżanka napisała. Będzie ciężko ale mi się udało to Tobie tez musi 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2022, 08:02

    ida lubi tę wiadomość

    Letka
  • Czterdziecha Przyjaciółka
    Postów: 79 40

    Wysłany: 31 maja 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat u osoby która opisywałam stymulacja nie szła w ogóle. Tak się złożyło że pojechała w okolicach owulacji. Był pęcherzyk. Pobrali go w poniedziałek. Zapłodnili. W piątek była już w ciąży.
    Aczkolwiek zdaje sobie sprawę że to było po prostu niesamowite szczęście.
    Ja się już chyba jednak nie podejmę.
    Nie mam siły na to wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2022, 08:03

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 31 maja 2022, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czterdziecha wrote:
    Akurat u osoby która opisywałam stymulacja nie szła w ogóle. Tak się złożyło że pojechała w okolicach owulacji. Był pęcherzyk. Pobrali go w poniedziałek. Zapłodnili. W piątek była już w ciąży.
    Aczkolwiek zdaje sobie sprawę że to było po prostu niesamowite szczęście.
    Ja się już chyba jednak nie podejmę.
    Nie mam siły na to wszystko.
    Ile miałaś prób?

    Letka
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 31 maja 2022, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czterdziecha wrote:
    Akurat u osoby która opisywałam stymulacja nie szła w ogóle. Tak się złożyło że pojechała w okolicach owulacji. Był pęcherzyk. Pobrali go w poniedziałek. Zapłodnili. W piątek była już w ciąży.
    Aczkolwiek zdaje sobie sprawę że to było po prostu niesamowite szczęście.
    Ja się już chyba jednak nie podejmę.
    Nie mam siły na to wszystko.
    Ja bym sprobowala za 3 lata moze byc juz za późno, a teraz jeszcze jest czas. Przypadek, który opisujesz to in vitro na cyklu naturalnym, rzeczywiście przy niskim amh daje on lepsze efekty bo organizm sam wybiera najlepszą komórkę ( selekcja naturalna) A nie jak przy stymulacji rosnie duzo komorek. Nie wiem tylko czy warto do Lewgo jesli masz fundusze to tak, jesli z tym gorzej to bym uderzyla do innego miejsca.

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Hej, sprawdz tu na forum byla rozowa pomarancza, tez niskie amh, u Lewego nie udalo się jej, stylumulacje przerwali bo brak odpowiedzi. Poszla za namową kolezanek z forum do doc Szymusik z Gamety Warszawa, pierwsza procedura I teraz chyba już jest w polowie ciazy. To jest loteria troche. Przewaga innych klink jest hodowla do blastocysty i cena. Musisz sama zdecydować , mi osobiście nie pomogl dr L i nie polecam go ale wielu dziewczynom tak. Trzeba przyznać, ze nie jest cudotworca jednym pomoga innym nie.
    Warto zebys juz zaczęła coś suplementowac na poprawe jakości komorek. Nie niskie amh jest problemem w okolicy 40stki tylko właśnie jakość komórek.
    Dr L prawie wszystkim poleca ten sam zestaw .
    Koenzym q10 w dawce 300 ( mozna kupić droższy ubuchinol ponoc lepszy), zioła rewutalizujace ( zioła ojca sroki) do kupienia w aptece Novum, ashwaganda, miovelia , biosteron ( wczesniej zbadac poziom dhea) i zdrowa dieta plus sport. Trzeba tak ok 3 mcy zeby byly efekty :)


    Dzięki! Zioła ojca sroki już zamówiłam, w moim przypadku bardzo liczę na to, że jakość komórek nie będzie dramatyczna. Mam 29 lat i niskie AMH wynika głównie z tego, ze 15 lat temu miałam operacje usunięcia jajnika. Chociaż oczywiście równie dobrze takie AMH może świadczyć o przedwczesnym wygasaniu funkcji tego, który pozostał.

  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 31 maja 2022, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Chciałam Was podpytać o kilka rzeczy w związku z leczeniem w Novum :)
    My jeszcze działamy z iui, ale co raz mniej liczę na powodzenie tej metody i powoli już myślimy nad wyborem kliniki pod kątem ivf, chcielibyśmy jakoś wrzesień/październik ruszyć z procedurą. Mam straszny mętlik w głowie rozważamy trzy kliniki (bocian w Poznaniu gdzie obecnie się leczymy, na minus jest to, że oferują tylko metodę icsi a nie wiem czy lepiej nie sprawdziła by się u nas imsi; medart w Poznaniu albo właśnie warszawskie Novum).
    Ogólnie u nas niepłodność jest idiopatyczna (mam regularne owulacje, hormonalnie wszystko ok, tarczycowo też, homocysteinę ok, wyszła IO od lutego jestem na metformine plus dieta i ruch i wyszło mi pai i MTFHR hetero, biorę acard i metylowane witaminy). U męża obniżona morfologia (3%), konsultował z Wolskim, ale w kontekście reszty wyników to podobno nie problem (miał wszystko sprawdzane fragmentacje, stres oksy, hba, mar test, posiewy).
    Czy mogłybyście się podzielić swoimi odczuciami? Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
    1) widzę, że koszt ivf imsi w Novum to 15500 czy możecie powiedzieć ile mniej więcej do tego jeszcze doliczyć? Czy to prawda,że jeżeli nigdy nie miałam stymulacji gonadotropinami to jest ona refundowana?
    2) czy klinika chętnie przedłuża hodowlę zarodków do 5 dnia?
    3) czy jest możliwość testowania genetycznego zarodków?
    4) czy ma się jednego lekarza prowadzącego? Wstępnie myślałam o umówieniu wizyty do Zamory lub Wojewódzkiego
    5) jak wygląda kontakt z klinika/lekarzem w trakcie procedury?

    Z góry dziękuję za informacje, bo już mam totalny mętlik.

    ida lubi tę wiadomość

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Hej, sprawdz tu na forum byla rozowa pomarancza, tez niskie amh, u Lewego nie udalo się jej, stylumulacje przerwali bo brak odpowiedzi. Poszla za namową kolezanek z forum do doc Szymusik z Gamety Warszawa, pierwsza procedura I teraz chyba już jest w polowie ciazy. To jest loteria troche. Przewaga innych klink jest hodowla do blastocysty i cena. Musisz sama zdecydować , mi osobiście nie pomogl dr L i nie polecam go ale wielu dziewczynom tak. Trzeba przyznać, ze nie jest cudotworca jednym pomoga innym nie.
    Warto zebys juz zaczęła coś suplementowac na poprawe jakości komorek. Nie niskie amh jest problemem w okolicy 40stki tylko właśnie jakość komórek.
    Dr L prawie wszystkim poleca ten sam zestaw .
    Koenzym q10 w dawce 300 ( mozna kupić droższy ubuchinol ponoc lepszy), zioła rewutalizujace ( zioła ojca sroki) do kupienia w aptece Novum, ashwaganda, miovelia , biosteron ( wczesniej zbadac poziom dhea) i zdrowa dieta plus sport. Trzeba tak ok 3 mcy zeby byly efekty :)

    @Sofia2019 poczytałam więcej o tych suplach i dziś kupuję, ale czy możesz proszę napisać jakie było ich dawkowanie (ile dziennie i czy przez cały cykl)? Dla ziół jest jedna wytyczna, więc tu ok, koenzym q10 w dawce 300, a ashwaganda, miovelia i biosteron?

‹‹ 1570 1571 1572 1573 1574 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ