X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 18 października 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LELA wrote:
    Dziewczyny chciałam się Was dopytać o to czy wynik 4 blastki to dobra liczba? Trochę mnie przeraża ta dysproporcja bo na usg podczas stymulacji naliczone było 15 pęcherzyków, podczas punkcji udało się pobrać 11, zapłodnionych zostało 10 z czego 7 przetrwało pierwszą dobę. Pani dr prosiła żeby wszystkie chodować do blastocysty. Dziś dostałam info z laboratorium, że do mrożenia zostały 4, a pozostałe 3 będą jeszcze do obserwacji do 7 doby. Tak więc z liczby 15 mamy na razie 4 - wiem, że to tylko liczby ale powiedzcie jak było u Was?

    To bardzo dobry wynik.

    LELA lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Staraczka26 Przyjaciółka
    Postów: 71 21

    Wysłany: 19 października 2022, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Dziewczyny szukam kogoś kto mógłby odsprzedać REKOVELLE lub GONAL i MENOPUR.

    Przede mną czwarta procedura i w związku z tym nie mam już dofinansowania na leki… bardzo proszę o informacje jeśli którejś z Was zostało ze stymulacji…
    Dziekuje z góry!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2022, 10:23

    „Oboje sobie przeszkadzamy”
  • LELA Przyjaciółka
    Postów: 84 209

    Wysłany: 19 października 2022, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podniesienie na duchu 😇 mam nadzieję że przynajmniej jeden to będzie TEN!

    PCOS
    AMH - 9,99
    ŻPN i morfologia 0%
    03.2021 - embolizacja ŻPN
    06.2021 - morfologia nadal 0%
    06.2022 - znaczna poprawa parametrów nasienia
    06.2022 - zaczynamy z IVF
    02.10 - rozpoczęcie stymulacji
    12.10 - punkcja, pobrano 11 komórek z czego mamy 6 blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10.11 - kriotransfer blastki 4.1.1 💚🤞
    6dpt - domowy test z krwi negatywny
    8dpt - beta 98
    9dpt - beta 170
    11dpt - beta 371
    14dpt - beta 1360
    19dpt - beta 6700
    05.12 USG 🤞
    Ponad trzy lata starań
    Ona: 31 lat On: 38 lat
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 19 października 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzikazaba wrote:
    W przyszłym tygodniu mamy wizytę u dr Zygler. Dr Wolski "wyprowadził" nasienie męża-wyniki ma już super, moja owulacja potwierdzona na usg, drożność ok, ale drugiej ciąży nadal brak... oby za tydzień dr Z. miała na nas pomysł.
    Zastanów się czy warto do tej dr chodzić przyjmuje tylko 3 razy w tygodniu w klinice.ja trafiłam tak że była na 1 i ostatniej wizycie transfer. Podała na pałę bez kontroli usg zarodek,chociaż chciałam dopić wodę żeby poprawiła się widoczność... Masakra I tyle do prostych przypadków może i jest dobra u nas niepopisala się... do kolejnej procedury szukowal mnie dr L bez zarzutu wszystko. Opuscilam ta klinke po niepodejsciu do crio Bo niby zarodek jeden nieruszyl a w drugim jakaś otoczka pękła. uważam że słabo jak stymulacje kontroluje co chwila inny lekarz.

  • dzikazaba Przyjaciółka
    Postów: 76 57

    Wysłany: 20 października 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Zastanów się czy warto do tej dr chodzić przyjmuje tylko 3 razy w tygodniu w klinice.ja trafiłam tak że była na 1 i ostatniej wizycie transfer. Podała na pałę bez kontroli usg zarodek,chociaż chciałam dopić wodę żeby poprawiła się widoczność... Masakra I tyle do prostych przypadków może i jest dobra u nas niepopisala się... do kolejnej procedury szukowal mnie dr L bez zarzutu wszystko. Opuscilam ta klinke po niepodejsciu do crio Bo niby zarodek jeden nieruszyl a w drugim jakaś otoczka pękła. uważam że słabo jak stymulacje kontroluje co chwila inny lekarz.

    Byliśmy wczoraj, wizyta trwała około godziny, oceniam ją dobrze ale może i jesteśmy prostym przypadkiem-oby tak było :) Póki co mamy próbować naturalnie, tylko że na cyklu stymulowanym. Dr długo przyglądała się moim badaniom i stwierdziła, że moje LH może blokować owulacje i niestety podczas usg usłyszałam, że w tym miesiącu nie miałam owu :( Dostałam dupka żeby nie czekać długo na okres. Potem clo i monitoring. Jestem zła na poprzedniego lekarza, który powiedział, że moje wyniki nie są idealne ale tez nie są złe, jeden monitoring wystarczył mu, żeby stwierdzić, że ze mną wszystko ok i mamy skupić nie na mężu, ...tymczasem w naszym przypadku problemem było nasienie a teraz brak owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2022, 15:14

  • kaska2000 Przyjaciółka
    Postów: 108 23

    Wysłany: 21 października 2022, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny
    Dawno temu udzielalam sie tu na watku ponieważ podchodziłam w Novum.Niestety nie udalo mi sie i zdecydowałam się na inną procedure w innej klinice. Jestem teraz juz mamusia piekneo zdrowego 5 miesiecznego bobaska :)
    Życze aby i Wam sie udało:)


    POWODZENIA !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2022, 20:18

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1131 995

    Wysłany: 21 października 2022, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaska2000 wrote:
    czesc dziewczyny
    Dawno temu udzielalam sie tu na watku ponieważ podchodziłam w Novum.Niestety nie udalo mi sie i zdecydowałam się na inną procedure w innej klinice. Jestem teraz juz mamusia piekneo zdrowego 5 miesiecznego bobaska :)
    Życze aby i Wam sie udało:)
    Z ostatniej procedury zostały mi końcówki leków
    jesli komus sie przydadza prosze o priv

    Lutinus dopochwowa 100 mg , 21 tabletek termin ważności 12.2022 -2 paczki nieotwierane
    Lutinus dopochwowa 100 mg , 14 tabletek termin ważności 12.2022 -brak aplikatora
    Prolutex 25 mg 7 fiolek , termin ważności 04.2023- 2 paczki nieotwierane
    Primolut- Nor - 5mg, termin ważności 03.2024, 30 tabletek, nieotwierane
    Ultrogestan 200 mg-termin waznosci 09.2023- 7 tabletek


    POWODZENIA !!!!

    A gdzie Kochana uderzyłaś? I jaki problem mieliście?

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 21 października 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzikazaba wrote:
    Byliśmy wczoraj, wizyta trwała około godziny, oceniam ją dobrze ale może i jesteśmy prostym przypadkiem-oby tak było :) Póki co mamy próbować naturalnie, tylko że na cyklu stymulowanym. Dr długo przyglądała się moim badaniom i stwierdziła, że moje LH może blokować owulacje i niestety podczas usg usłyszałam, że w tym miesiącu nie miałam owu :( Dostałam dupka żeby nie czekać długo na okres. Potem clo i monitoring. Jestem zła na poprzedniego lekarza, który powiedział, że moje wyniki nie są idealne ale tez nie są złe, jeden monitoring wystarczył mu, żeby stwierdzić, że ze mną wszystko ok i mamy skupić nie na mężu, ...tymczasem w naszym przypadku problemem było nasienie a teraz brak owulacji.
    Do owulacji itp wycyrklowania dnia kiedy prubować jak najbardziej tu niemam żadnych zarzutów..Robiła bardzo pozytywnie wrażenie na nas dlatego też z prywatnego gabinetu poszliśmy do novuum do niej. Transfer który był robiony to był już 3 transfer.I szczerze aż tak zielona niebyłam w invimed zciagneli mnie z fotela kazali dopijać wodę i oba transfery robili pod kontrolą usg.mialam tam sukces była ciąża ale lekarz przegapił trombofilie i niestety padła niemiałam podanych leków na rozrzedzenie krwi..I dlatego zmieniliśmy klinikę i trafiliśmy z deszczu pod rynnę. Generalnie novuum mnie rozczarowało.. zmieniliśmy teraz na inna klinikę dostałam dodatkowe suplementy, mąż też i nikt tu nad nieczaruje że będzie sukces tylko powiedzieli wprost co trzeba zrobić aby nienaciagac nas na kolejne nieudane transfery lub poronienia...może niejest tanio ale chociaż nikt nas nie oszukuje tylko mówią prawdę prosto z mostu...

  • kaska2000 Przyjaciółka
    Postów: 108 23

    Wysłany: 21 października 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    A gdzie Kochana uderzyłaś? I jaki problem mieliście?
    moje komórki bardzo slabe....ze względu pewnie na wiek i na endometrioze...
    Skierowalismy sie do 2 klinik macierzyństwo i Artwimed w Krakowei , ale juz nie do tradycyjnego in vitro tylko do adopcji zarodka. I udalo sie za 2 razem w Artwimed, na zarodek tez nie czekalismy dlugo. Klinika dr Chrostowski...polecam

    Anka84 lubi tę wiadomość

  • dzikazaba Przyjaciółka
    Postów: 76 57

    Wysłany: 21 października 2022, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Do owulacji itp wycyrklowania dnia kiedy prubować jak najbardziej tu niemam żadnych zarzutów..Robiła bardzo pozytywnie wrażenie na nas dlatego też z prywatnego gabinetu poszliśmy do novuum do niej. Transfer który był robiony to był już 3 transfer.I szczerze aż tak zielona niebyłam w invimed zciagneli mnie z fotela kazali dopijać wodę i oba transfery robili pod kontrolą usg.mialam tam sukces była ciąża ale lekarz przegapił trombofilie i niestety padła niemiałam podanych leków na rozrzedzenie krwi..I dlatego zmieniliśmy klinikę i trafiliśmy z deszczu pod rynnę. Generalnie novuum mnie rozczarowało.. zmieniliśmy teraz na inna klinikę dostałam dodatkowe suplementy, mąż też i nikt tu nad nieczaruje że będzie sukces tylko powiedzieli wprost co trzeba zrobić aby nienaciagac nas na kolejne nieudane transfery lub poronienia...może niejest tanio ale chociaż nikt nas nie oszukuje tylko mówią prawdę prosto z mostu...

    My mamy już jedno dziecko, bez problemów z poczęciem. Na przestrzeni lat nasza płodność lekko podupadła, ale jesteśmy na dobrej drodze. Dr wprost powiedziała, że nawet iui nie powinno być potrzebne, mam nadzieję że tak będzie. Gdybym trafiła na dobrego lekarza i rozpoznałby również moje problemy, może wizyta w novum nie byłaby potrzebna. Niestety ma 5 ginekologów tylko jeden zasugerował, że mogę mieć pcos, pozostali 4 twierdzili, że wszystko ok...jednak ok nie jest :(
    Mocno trzymam kciuki za Wasze szczęście. Bardzo przezywam każdy miesiąc niepowodzeń :( ja jednak mam dziecko i tylko mogę wyobrazić co czują bezdzietne pary

  • Staraczkaod2lat Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 22 października 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam do Was pytanie, czy przy AMH 0,1 to w ogóle ktoś będzie chciał ze mną rozmawiać w klinice? Jestem po operacji endo w kwietniu, AMH spadło mi z 1 do 0.1, dziś odebrałam wyniki i jestem załamana... Jestem w tym tyg umówiona do dr. Langner, ale nie wiem czy z takim wynikiem podejmą się stymulacji

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 23 października 2022, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczkaod2lat wrote:
    Dziewczyny, mam do Was pytanie, czy przy AMH 0,1 to w ogóle ktoś będzie chciał ze mną rozmawiać w klinice? Jestem po operacji endo w kwietniu, AMH spadło mi z 1 do 0.1, dziś odebrałam wyniki i jestem załamana... Jestem w tym tyg umówiona do dr. Langner, ale nie wiem czy z takim wynikiem podejmą się stymulacji
    Miałaś pewnie operowane z endometriozy torbiele jajników? No to są inwazyjne operacje więc mogło spaść. Wiem, że 200zl za badanie krwi to dużo ale dla pewności powtorzylabym w innym Łabie. Nie koniecznie w klinice niepłodność ale w jakiejś dużej siecowce np: diagnostyka. Może się okazać że to błąd i jest powyżej 0,7 i będziesz miała może refundację leków a tak to z 0,1 nie masz. Mnie wyszło w klinice niepłodności 1,92 a potem w diagnostyce 3,3 a po operacji Endo 3,92 więc rozjechane po całości...

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Staraczkaod2lat Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 23 października 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, miałam usuwane torbiele z jajnikow, teraz żałuję, że nie zabezpieczyłam jajeczek przed operacja :(
    Faktycznie AMH robiłam teraz w oviklinice, ale może faktycznie powtórzę w innym laboratorium...

  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 24 października 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymianek wrote:
    Kochana, u nas to by był szał z takim wynikiem 🙉... A było tak, że prognozowanych bylo jakieś 11 czy 14 komórek z tego co pamiętam, a finalnie pobrano tylko 4. Dla mnie to była tragedia. Z tych czterech zaplodniono wszystkie (nadzieja wróciła). Podano 3-dniowy, dwa zostały do hodowli z czego przetrwał do blastocysty jeden i został on zamrozony. ALE. Liczby to tylko liczby a życie weryfikuje. Naszym marzeniem było dziecko. Niekoniecznie gromada, jedno dzieciątko. I ten 3dniowy Kropek za jakieś 2 tygodnie zmieni nasz świat na zawsze ❤ a mamy jeszcze szansę na rodzeństwo ☺ Wierz w swoje Kropeczki, trzymam kciuki ✊✊✊💪💪💪
    Cześć Tymianek ❤️🌺

    Czytając Twoje wcześniejsze posty i widząc stopkę, nasi Mężowie mają podobne problemy z nasieniem. Właśnie z mężem podchodzimy do porcedury i za chwilę zaczynam stymulację . Mogłabym Cię dodać do przyjaciółek i zadac kilka pytań ??? ☺️😘💐

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Mnika Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 24 października 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Ja z takim pytaniem mam mieć teraz ciotransfer Pni dr zasugerowała hodować z 3 do 5 doby po rozmrizeniu i jak pojdzie wszystko jak idzie di twj pory do wypadnie 11 listopad ! Jak to wtedy jest robione maiala któraś z tym doświadczenie?

  • Migiii Przyjaciółka
    Postów: 64 37

    Wysłany: 25 października 2022, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaska2000 wrote:
    czesc dziewczyny

    Lutinus dopochwowa 100 mg , 21 tabletek termin ważności 12.2022 -2 paczki nieotwierane
    Lutinus dopochwowa 100 mg , 14 tabletek termin ważności 12.2022 -brak aplikatora
    Prolutex 25 mg 7 fiolek , termin ważności 04.2023- 2 paczki nieotwierane
    Primolut- Nor - 5mg, termin ważności 03.2024, 30 tabletek, nieotwierane
    Ultrogestan 200 mg-termin waznosci 09.2023- 7 tabletek


    POWODZENIA !!!!

    Aktualne?

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 25 października 2022, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnika wrote:
    Hej Dziewczyny. Ja z takim pytaniem mam mieć teraz ciotransfer Pni dr zasugerowała hodować z 3 do 5 doby po rozmrizeniu i jak pojdzie wszystko jak idzie di twj pory do wypadnie 11 listopad ! Jak to wtedy jest robione maiala któraś z tym doświadczenie?
    Podają dzień wcześniej albo dzień później, zależy jak zarodek będzie rokował, ale pewnie przedłużą.

    Letka
  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 25 października 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczkaod2lat wrote:
    Dziewczyny, mam do Was pytanie, czy przy AMH 0,1 to w ogóle ktoś będzie chciał ze mną rozmawiać w klinice? Jestem po operacji endo w kwietniu, AMH spadło mi z 1 do 0.1, dziś odebrałam wyniki i jestem załamana... Jestem w tym tyg umówiona do dr. Langner, ale nie wiem czy z takim wynikiem podejmą się stymulacji

    Moje AMH tez bylo 0.1, tylko u ciebie to bylo nastepstwem operacji. Ja z takim AMH zglosilam sue w 2 klinikach m.in w Novum lekarz od razu zaproponowala adopcje komorek. Ale sa lekarze specjalisci, ktorzy pracuja z kobietami o niskim AMH. Ja teraz lecze sie w Krakovi i tam udalo mi sie yzyskac 6 komorek gdzie inne kliniki zapewnialy mnie ze nawet nie odpowiem na stymulacje. Wiec glowa do gory, nie mozna sie poddawac.

  • Staraczkaod2lat Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 25 października 2022, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARLO wysłałam zaproszenie do przyjaciółek, chciałabym podpytać o klinikę, zapewne leczysz się u dr. Wyroby tak?

  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 25 października 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczkaod2lat wrote:
    MARLO wysłałam zaproszenie do przyjaciółek, chciałabym podpytać o klinikę, zapewne leczysz się u dr. Wyroby tak?
    Tak u doktora wyroby, nie wiem jak za bardzo korzystac z tej aplikacji

‹‹ 1610 1611 1612 1613 1614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ