X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • fiszka Ekspertka
    Postów: 146 109

    Wysłany: 29 maja 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Miele!!! No w końcu jesteś! Co za wiadomość!!! ❤️❤️ Myślałam o Tobie, zastanawiałam się co u Ciebie a tu czytam teraz taką wiadomość 🥰 Będę trzymać za Was kciuki calu czas. Ale się cieszę, nawet nie wiesz jak bardzo Twoja wiadomość zdobiła mi dzień.
    U kogoś miałaś transfer? Jak się czujesz?
    Transfer standardowo u Szefa , przed byłam na wizycie u dr . Wojewódzkiego . Teraz jest spoko , na początku miałam młdości , cały czas katar , zapychanie uszu i niechęć do jedzenia. Nie poddawaj się Sarenko ❤️

    Sarenka150 lubi tę wiadomość

  • Mata81 Przyjaciółka
    Postów: 71 260

    Wysłany: 29 maja 2023, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynę macie pomysł dlaczego Dr Lukasiewicz w 16 dpt, beta 38 bez zmian od kilku dni każe mi wciąż brać leki po transferze i w środę ma zdecydować co dalej?. Jednocześnie mówi że szans nie ma ale poczekajmy? Nie mam jakiś szczególnych chorób, poza wiekiem - 41lat.

    Ona 41 lat, On 44 lata
    Starania od 2020r,
    02.2021 ciaza naturalna- poronienie w 9 tc,
    04.2022 ciaza natauralna po leczeniu imunologicznym - poronienie w 10tc,
    od 2023 w klinice Novum,
    Udany drugi transfer, ostatniego zarodka w dniu 20.06 .
    event.png
  • Eve13 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 29 maja 2023, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny
    Piszę ponieważ Aniol w postaci Dr Lewandowskiego pomógł nam doczekać uprawnionego cudu i jestem w ciąży (5 transferów, nie poddawajcie się). Dla dziewczyn wierzących, które mają wątpliwośc związane z wiarą informuję, że jestem wierzącą i praktykujaca i nie mogłam uwierzyć ze Bóg jest przeciw najwyższemu darowi , czyli życiu. A więc oprocz dr Lewandowskiego nasz cud wsparła także święta Rita u której wymodliliśmy życie.

    Ps. Mam cale opakowanie "po" Gonalu do lipca br. Jeśli ktoś potrzebuje chetnie oddam jakiejś pacjentce kliniki.

    Madlennn30 lubi tę wiadomość

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 31 maja 2023, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mata81 wrote:
    Dziewczynę macie pomysł dlaczego Dr Lukasiewicz w 16 dpt, beta 38 bez zmian od kilku dni każe mi wciąż brać leki po transferze i w środę ma zdecydować co dalej?. Jednocześnie mówi że szans nie ma ale poczekajmy? Nie mam jakiś szczególnych chorób, poza wiekiem - 41lat.

    Mata81, jak po Twojej wizycie?
    Trzymam mocno kciuki!

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Antonina9429 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve13 wrote:
    Witajcie dziewczyny
    Piszę ponieważ Aniol w postaci Dr Lewandowskiego pomógł nam doczekać uprawnionego cudu i jestem w ciąży (5 transferów, nie poddawajcie się). Dla dziewczyn wierzących, które mają wątpliwośc związane z wiarą informuję, że jestem wierzącą i praktykujaca i nie mogłam uwierzyć ze Bóg jest przeciw najwyższemu darowi , czyli życiu. A więc oprocz dr Lewandowskiego nasz cud wsparła także święta Rita u której wymodliliśmy życie.

    Ps. Mam cale opakowanie "po" Gonalu do lipca br. Jeśli ktoś potrzebuje chetnie oddam jakiejś pacjentce kliniki.
    Z jakiego miasta jesteś może wezme gonal 😚

  • Mata81 Przyjaciółka
    Postów: 71 260

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    Mata81, jak po Twojej wizycie?
    Trzymam mocno kciuki!
    Cześć,
    dziękuję za wsparcie :)
    niestety beta spadła z 38 do 29 i Doktor stwierdziła, że teraz mam odstawić wszystkie leki, i w 11-12 dniu cyklu mam się zgłosić na wizytę przed kriotransferem. I tyle na razie.
    Nie mam żadnej dodatkowej diagnostyki, podchodzę do kolejnego transferu, bo mam jeszcze dwa zarodki. Chyba wolałabym coś więcej zrobić przed kolejnym transferem, bo tak obawiam się że scenariusz się powtórzy. Ale nie mam pomysłu, to był mój pierwszy transfer.

    Ona 41 lat, On 44 lata
    Starania od 2020r,
    02.2021 ciaza naturalna- poronienie w 9 tc,
    04.2022 ciaza natauralna po leczeniu imunologicznym - poronienie w 10tc,
    od 2023 w klinice Novum,
    Udany drugi transfer, ostatniego zarodka w dniu 20.06 .
    event.png
  • fiszka Ekspertka
    Postów: 146 109

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mata81 wrote:
    Cześć,
    dziękuję za wsparcie :)
    niestety beta spadła z 38 do 29 i Doktor stwierdziła, że teraz mam odstawić wszystkie leki, i w 11-12 dniu cyklu mam się zgłosić na wizytę przed kriotransferem. I tyle na razie.
    Nie mam żadnej dodatkowej diagnostyki, podchodzę do kolejnego transferu, bo mam jeszcze dwa zarodki. Chyba wolałabym coś więcej zrobić przed kolejnym transferem, bo tak obawiam się że scenariusz się powtórzy. Ale nie mam pomysłu, to był mój pierwszy transfer.

    nie wiem jakie leki miałaś teraz od transferu ale może poproś o encorton , acesan , heparynę w zastrzykach, może wlew z accofilu kilka dni przed transferem. Co do transferu zarodków, może jakieś dodatkowe procedury embryoglue i nacięcie otoczki, to drugie zrobią albo i nie w zależności od rozprężenia zarodka (sami zadecydują). Miałam 4 transfery w innej klinice , w tym jeden zarodek był przebadany i za każdym razem się nie udawało, raz chyba miałam ciążę biochemiczną.
    Przeszliśmy do Novum, uzyskaliśmy 3 zarodki. Z pierwszego zarodka ciąża ale zakończona poronieniem w 8tc, drugi zarodek podany - ciąża biochem, trzeci zarodek- aktualnie ciąża 14+5 .
    u Ciebie może być statystka po prostu , często się tak zdarza .
    Powodzenia :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2023, 08:21

    Antonina9429, mo lubią tę wiadomość

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mata81 wrote:
    Nie mam żadnej dodatkowej diagnostyki, podchodzę do kolejnego transferu, bo mam jeszcze dwa zarodki. Chyba wolałabym coś więcej zrobić przed kolejnym transferem, bo tak obawiam się że scenariusz się powtórzy. Ale nie mam pomysłu, to był mój pierwszy transfer.

    Mam dokładnie takie same obawy :(
    mąż z azoospermią został przebadany od stop do głów a ja miałam podstawowe badania i boję się że może się nie udać bo coś trzeba zrobić więcej. To mój pierwszy raz, wiec dużo mam myśli i mało wiedzy w tym temacie ale z drugiej strony nie ma co na sile szukać problemu i wydawać pieniędzy. Może być tak jak napisała Fiszka - statystyka :)

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    Mam dokładnie takie same obawy :(
    mąż z azoospermią został przebadany od stop do głów a ja miałam podstawowe badania i boję się że może się nie udać bo coś trzeba zrobić więcej. To mój pierwszy raz, wiec dużo mam myśli i mało wiedzy w tym temacie ale z drugiej strony nie ma co na sile szukać problemu i wydawać pieniędzy. Może być tak jak napisała Fiszka - statystyka :)

    Mój mąż też ma azoospermie.. widzę, że każda z nas ma obawy i różne myśli.. i strach co będzie..

    Ilo32
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve13 wrote:
    Witajcie dziewczyny
    Piszę ponieważ Aniol w postaci Dr Lewandowskiego pomógł nam doczekać uprawnionego cudu i jestem w ciąży (5 transferów, nie poddawajcie się). Dla dziewczyn wierzących, które mają wątpliwośc związane z wiarą informuję, że jestem wierzącą i praktykujaca i nie mogłam uwierzyć ze Bóg jest przeciw najwyższemu darowi , czyli życiu. A więc oprocz dr Lewandowskiego nasz cud wsparła także święta Rita u której wymodliliśmy życie.

    Ps. Mam cale opakowanie "po" Gonalu do lipca br. Jeśli ktoś potrzebuje chetnie oddam jakiejś pacjentce kliniki.
    Skąd wiesz co bóg myśli o ivf???

    Emily0723 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilo32 wrote:
    Mój mąż też ma azoospermie.. widzę, że każda z nas ma obawy i różne myśli.. i strach co będzie..

    Również leczycie się w Novum?

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    Również leczycie się w Novum?

    Tak

    Ilo32
  • Eve13 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonina9429 wrote:
    Z jakiego miasta jesteś może wezme gonal 😚
    Z Warszawy

  • problemik Autorytet
    Postów: 2866 2513

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    11 zarodek z azoo właśnie kica po moim łóżku 🥰

    Jeśli macie dużo siły, czasu bo jesteście młode i gruby portfel to walczcie o biologiczne dziecko. Ale tutaj gwarancji nie ma.

    Jeśli chcecie szybko mieć dzidziutka warto przemyśleć temat dawstwa - nasienia (opcja tańsza) lub zarodka (opcja dużo droższa).

    Z azoo macie zaledwie 5% szans na powodzenie. Przy pewnych wartościach hormonów męskich z zarodka nie rozwinie się ciążą, nawet gdybyście stawały na rzęsach.

    Dosyć brutalna prawda o której niby wiemy, ale nie chcemy jej do siebie dopuścić 😬

    dr9Ip2.png[/url]
    07.2016 Crio :(
    II ICSI - ⛄⛄⛄⛄⛄⛄
    11.2016 et 4tc :(
    02;07;09.2017 crio :(
    11.2017 leczenie immuno
    12.2017 crio ☃☃4tc :(
    III ICSI ⛄⛄
    4.2018 crio :(
    07.2018 pożegnanie z Novum
    10.2018 telefon do OA (tylko tel...)
    07.2021 IV ICSI nowa nadzieja <3
    07.2021 💔🥺
    08.2021 💔🥺
    10.2021💔💔🥺
    12.2021 V ICSI ⛄⛄⛄
    01.2022 ET... czekamy
    7dpt - 27,5
    10dpt - 151
    16dpt - 1478
    27dpt <3
    04.2022 - poznaliśmy płeć - synek <3
    05.2022 - 21tc usg połówkowe 340g <3
    09.2022 💙🤱3500g 55cm zdrowy synek 🥰❤️🍼
  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemik wrote:
    11 zarodek z azoo właśnie kica po moim łóżku 🥰

    Jeśli macie dużo siły, czasu bo jesteście młode i gruby portfel to walczcie o biologiczne dziecko. Ale tutaj gwarancji nie ma.

    Jeśli chcecie szybko mieć dzidziutka warto przemyśleć temat dawstwa - nasienia (opcja tańsza) lub zarodka (opcja dużo droższa).

    Z azoo macie zaledwie 5% szans na powodzenie. Przy pewnych wartościach hormonów męskich z zarodka nie rozwinie się ciążą, nawet gdybyście stawały na rzęsach.

    Dosyć brutalna prawda o której niby wiemy, ale nie chcemy jej do siebie dopuścić 😬

    Super, że Ci się udało ♥️ trzeba walczyć 😀

    Temat dawstwa nasienia czy też zarodka to chyba dla każdej pary trudna decyzja, są osoby które nie mają z tym problemu i osoby które psychicznie nie są w stanie tego dźwignąć.. temat rzeka

    Ilo32
  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w Novum podają immonuglobuliny? Jeśli nie, to czy wiecie, gdzie w Warszawie jest wykonywana taka usługa. Wiem, że Litmanowicz wypisuje i podaje immunoglobuliny ale ja będę miała skierowanie i potrzebuje jedynie kogoś, kto mi je poda.

  • Leucyna Koleżanka
    Postów: 102 12

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemik wrote:
    11 zarodek z azoo właśnie kica po moim łóżku 🥰

    Jeśli macie dużo siły, czasu bo jesteście młode i gruby portfel to walczcie o biologiczne dziecko. Ale tutaj gwarancji nie ma.

    Jeśli chcecie szybko mieć dzidziutka warto przemyśleć temat dawstwa - nasienia (opcja tańsza) lub zarodka (opcja dużo droższa).

    Z azoo macie zaledwie 5% szans na powodzenie. Przy pewnych wartościach hormonów męskich z zarodka nie rozwinie się ciążą, nawet gdybyście stawały na rzęsach.

    Dosyć brutalna prawda o której niby wiemy, ale nie chcemy jej do siebie dopuścić 😬
    A z jakiej opcji Ci się udało?

  • Leucyna Koleżanka
    Postów: 102 12

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemik wrote:
    11 zarodek z azoo właśnie kica po moim łóżku 🥰

    Jeśli macie dużo siły, czasu bo jesteście młode i gruby portfel to walczcie o biologiczne dziecko. Ale tutaj gwarancji nie ma.

    Jeśli chcecie szybko mieć dzidziutka warto przemyśleć temat dawstwa - nasienia (opcja tańsza) lub zarodka (opcja dużo droższa).

    Z azoo macie zaledwie 5% szans na powodzenie. Przy pewnych wartościach hormonów męskich z zarodka nie rozwinie się ciążą, nawet gdybyście stawały na rzęsach.

    Dosyć brutalna prawda o której niby wiemy, ale nie chcemy jej do siebie dopuścić 😬
    Na jakiej zasadzie to u Ciebie wyglądało?

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 20 czerwca 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mata81, Ilo32 jak Wasze przygotowywania? 💪✊🏻

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 20 czerwca 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    Mata81, Ilo32 jak Wasze przygotowywania? 💪✊🏻

    Hej, u mnie bez zmian czekam na okres, a później wizyta w 11dc😀 myślałam o Tobie🙂 jak u Ciebie?

    Ilo32
‹‹ 1657 1658 1659 1660 1661 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ