Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 7 września 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    Chciałam dwa ale okazało się, że mamy jeden bardzo dobry (4A), dwa w miarę dobre ale minimalnie słabsze i jeden najsłabszy. MŁ nie chciała podawać zarodków różnych klas, żeby nie zmniejszać szans więc teraz poszedł najlepszy i na ewentualny kolejny raz pójdą te dwa takie same.

    To rzeczywiście, też bym tak wybrała. A twój zarodek 4A to 3 dniowy był?

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 7 września 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Japonka, trzymam kciuki :)

    U mnie niestety MŁ nie będzie robić transferu bo jest w sobotę a ona w soboty nie pracuje :( Zapisali mnie do H. S-Z i nie wiem jaka ona jest.

    Mój transfer przeprowadzała dr H. S-Z. Transfer bezbolesny, pani dr bardzo sympatyczna. Zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie, jedna z bardziej empatycznych osób, które poznałam na swojej drodze w nOvum.
    I co najważniejsze transfer udadny <3

    amica lubi tę wiadomość

  • Kala 1980 Autorytet
    Postów: 1999 1818

    Wysłany: 7 września 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Japonka, trzymam kciuki :)

    U mnie niestety MŁ nie będzie robić transferu bo jest w sobotę a ona w soboty nie pracuje :( Zapisali mnie do H. S-Z i nie wiem jaka ona jest.
    Fajna. Mi niestety nie robiła transferu bo już nie miała miejsc ale fajna babka.

    transfer 10.11.2014 jednego malucha - 10 dpt beta 35 (*)
    transfer 16.03.2015 dwóch maluchów - :( beta ujemna
    transfer 02.10.2015 dwóch maluchów - 8dpt -92,7; 10dpt - 296,70; 12dpt - 506,80 [*][*]
    Transfer 24.03.2017, 17.07.2017, 11.09.2017, 06.09.2018, 06.10.2018, 23.02.2019, 12.09.2019 jednego malucha - beta ujemna :(
    Transfer 12.09.2019 - 10 dpt - 3,9; 12dpt - 0,8 :(
    Transfer 10.12.2019 - 10 dpt - 63,5; 12 dpt - 143,3; 17 dpt - 1077,0; 25 dpt - 8308,0 i jest ❤️ - 10tc [*]
    Transfer 22.02.2021 - 10 dpt - 13,4; 12dpt - 4,2 :(
    Transfer 20.05.2021 -9 dpt - 91,4; 11 dpt- 219,0; 15dpt - 879,0; 19dpt-3787,0; 26dpt - 29510,0 i są ❤️❤️
    202112105581.png[/url]
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 7 września 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu to mam nadzieję że i dla nas będzie miała szczęśliwa i rękę :)

    Kala a Ty jak się czujesz?

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 7 września 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KejtiK wrote:
    To rzeczywiście, też bym tak wybrała. A twój zarodek 4A to 3 dniowy był?
    Był dwudniowy, od rozmrożenia jeszcze nadgonił i jak podawali to tak 5/6 komórek już było :) oby się tam dzielił dalej, jutro powinien być już blastką :)

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Kala 1980 Autorytet
    Postów: 1999 1818

    Wysłany: 7 września 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka jak samopoczucie?

    transfer 10.11.2014 jednego malucha - 10 dpt beta 35 (*)
    transfer 16.03.2015 dwóch maluchów - :( beta ujemna
    transfer 02.10.2015 dwóch maluchów - 8dpt -92,7; 10dpt - 296,70; 12dpt - 506,80 [*][*]
    Transfer 24.03.2017, 17.07.2017, 11.09.2017, 06.09.2018, 06.10.2018, 23.02.2019, 12.09.2019 jednego malucha - beta ujemna :(
    Transfer 12.09.2019 - 10 dpt - 3,9; 12dpt - 0,8 :(
    Transfer 10.12.2019 - 10 dpt - 63,5; 12 dpt - 143,3; 17 dpt - 1077,0; 25 dpt - 8308,0 i jest ❤️ - 10tc [*]
    Transfer 22.02.2021 - 10 dpt - 13,4; 12dpt - 4,2 :(
    Transfer 20.05.2021 -9 dpt - 91,4; 11 dpt- 219,0; 15dpt - 879,0; 19dpt-3787,0; 26dpt - 29510,0 i są ❤️❤️
    202112105581.png[/url]
  • Blastka Autorytet
    Postów: 635 383

    Wysłany: 7 września 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wyniki histeroskopii i ogólnie wszystko ok. Zapalenia endo nie ma. Nie wiem tylko co oznacza "opis makroskopowy- jama macicy H1" Jeśli się orientujecie proszę o pomoc ;-)

    Kala, Japonka jak się czujecie po transferach?

    Kala 1980 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 września 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka no to teraz trzymamy kciuki :)

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kala 1980 Autorytet
    Postów: 1999 1818

    Wysłany: 7 września 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blastka wrote:
    Dziewczyny mam wyniki histeroskopii i ogólnie wszystko ok. Zapalenia endo nie ma. Nie wiem tylko co oznacza "opis makroskopowy- jama macicy H1" Jeśli się orientujecie proszę o pomoc ;-)

    Kala, Japonka jak się czujecie po transferach?
    Ja bez żadnych objawów, ale to za wcześnie.

    Blastka lubi tę wiadomość

    transfer 10.11.2014 jednego malucha - 10 dpt beta 35 (*)
    transfer 16.03.2015 dwóch maluchów - :( beta ujemna
    transfer 02.10.2015 dwóch maluchów - 8dpt -92,7; 10dpt - 296,70; 12dpt - 506,80 [*][*]
    Transfer 24.03.2017, 17.07.2017, 11.09.2017, 06.09.2018, 06.10.2018, 23.02.2019, 12.09.2019 jednego malucha - beta ujemna :(
    Transfer 12.09.2019 - 10 dpt - 3,9; 12dpt - 0,8 :(
    Transfer 10.12.2019 - 10 dpt - 63,5; 12 dpt - 143,3; 17 dpt - 1077,0; 25 dpt - 8308,0 i jest ❤️ - 10tc [*]
    Transfer 22.02.2021 - 10 dpt - 13,4; 12dpt - 4,2 :(
    Transfer 20.05.2021 -9 dpt - 91,4; 11 dpt- 219,0; 15dpt - 879,0; 19dpt-3787,0; 26dpt - 29510,0 i są ❤️❤️
    202112105581.png[/url]
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 7 września 2018, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tym bardziej nic :) kłuję się po brzuchu dzielnie heparyną i progesteronem i łykam leki. I na szczęście zamiast głupiego Lutinusa 3 razy dziennie dostałam żel Crinone na noc więc jest dość komfortowo wreszcie :)
    Ps dobra umówmy się że do przyszłego poniedziałku nie wytrzymam z betą - myślicie że sobota za tydzień wystarczy? To będzie 9dpt.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2018, 23:09

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 7 września 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, napiszcie proszę,który lekarz z Novum jest warty polecenia. Komu się udało z ivf. My jesteśmy kolejny raz na zakręcie, jest duży czynnik męski i poszukujemy dobrego lekarza,który poradzi sobie z problemem. Wiemy o Wolskim i najprawdopodobniej udamy się do niego,ale chcemy podejść kolejny raz do ivf i zbieram opinie na temat lekarzy z Novum. Czy w Novum wykonuja Famsi? Pozdrawiam :)

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • Kala 1980 Autorytet
    Postów: 1999 1818

    Wysłany: 8 września 2018, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    Ja tym bardziej nic :) kłuję się po brzuchu dzielnie heparyną i progesteronem i łykam leki. I na szczęście zamiast głupiego Lutinusa 3 razy dziennie dostałam żel Crinone na noc więc jest dość komfortowo wreszcie :)
    Ps dobra umówmy się że do przyszłego poniedziałku nie wytrzymam z betą - myślicie że sobota za tydzień wystarczy? To będzie 9dpt.
    Na pewno już coś wyjdzie.
    Ja czuję, że nici z tego.

    transfer 10.11.2014 jednego malucha - 10 dpt beta 35 (*)
    transfer 16.03.2015 dwóch maluchów - :( beta ujemna
    transfer 02.10.2015 dwóch maluchów - 8dpt -92,7; 10dpt - 296,70; 12dpt - 506,80 [*][*]
    Transfer 24.03.2017, 17.07.2017, 11.09.2017, 06.09.2018, 06.10.2018, 23.02.2019, 12.09.2019 jednego malucha - beta ujemna :(
    Transfer 12.09.2019 - 10 dpt - 3,9; 12dpt - 0,8 :(
    Transfer 10.12.2019 - 10 dpt - 63,5; 12 dpt - 143,3; 17 dpt - 1077,0; 25 dpt - 8308,0 i jest ❤️ - 10tc [*]
    Transfer 22.02.2021 - 10 dpt - 13,4; 12dpt - 4,2 :(
    Transfer 20.05.2021 -9 dpt - 91,4; 11 dpt- 219,0; 15dpt - 879,0; 19dpt-3787,0; 26dpt - 29510,0 i są ❤️❤️
    202112105581.png[/url]
  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 8 września 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    Ja tym bardziej nic :) kłuję się po brzuchu dzielnie heparyną i progesteronem i łykam leki. I na szczęście zamiast głupiego Lutinusa 3 razy dziennie dostałam żel Crinone na noc więc jest dość komfortowo wreszcie :)
    Ps dobra umówmy się że do przyszłego poniedziałku nie wytrzymam z betą - myślicie że sobota za tydzień wystarczy? To będzie 9dpt.

    Takkk już coś powinno być :)

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 8 września 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze tydzień ;)

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Kala 1980 Autorytet
    Postów: 1999 1818

    Wysłany: 8 września 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobię wcześniej ale wynik czuje nosem

    transfer 10.11.2014 jednego malucha - 10 dpt beta 35 (*)
    transfer 16.03.2015 dwóch maluchów - :( beta ujemna
    transfer 02.10.2015 dwóch maluchów - 8dpt -92,7; 10dpt - 296,70; 12dpt - 506,80 [*][*]
    Transfer 24.03.2017, 17.07.2017, 11.09.2017, 06.09.2018, 06.10.2018, 23.02.2019, 12.09.2019 jednego malucha - beta ujemna :(
    Transfer 12.09.2019 - 10 dpt - 3,9; 12dpt - 0,8 :(
    Transfer 10.12.2019 - 10 dpt - 63,5; 12 dpt - 143,3; 17 dpt - 1077,0; 25 dpt - 8308,0 i jest ❤️ - 10tc [*]
    Transfer 22.02.2021 - 10 dpt - 13,4; 12dpt - 4,2 :(
    Transfer 20.05.2021 -9 dpt - 91,4; 11 dpt- 219,0; 15dpt - 879,0; 19dpt-3787,0; 26dpt - 29510,0 i są ❤️❤️
    202112105581.png[/url]
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 708

    Wysłany: 8 września 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala 1980 wrote:
    Ja zrobię wcześniej ale wynik czuje nosem

    To lepiej nie czuj.

    japonka lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Kala 1980 Autorytet
    Postów: 1999 1818

    Wysłany: 8 września 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    To lepiej nie czuj.
    Po tylu przejściach, wiesz jak jest ;)

    transfer 10.11.2014 jednego malucha - 10 dpt beta 35 (*)
    transfer 16.03.2015 dwóch maluchów - :( beta ujemna
    transfer 02.10.2015 dwóch maluchów - 8dpt -92,7; 10dpt - 296,70; 12dpt - 506,80 [*][*]
    Transfer 24.03.2017, 17.07.2017, 11.09.2017, 06.09.2018, 06.10.2018, 23.02.2019, 12.09.2019 jednego malucha - beta ujemna :(
    Transfer 12.09.2019 - 10 dpt - 3,9; 12dpt - 0,8 :(
    Transfer 10.12.2019 - 10 dpt - 63,5; 12 dpt - 143,3; 17 dpt - 1077,0; 25 dpt - 8308,0 i jest ❤️ - 10tc [*]
    Transfer 22.02.2021 - 10 dpt - 13,4; 12dpt - 4,2 :(
    Transfer 20.05.2021 -9 dpt - 91,4; 11 dpt- 219,0; 15dpt - 879,0; 19dpt-3787,0; 26dpt - 29510,0 i są ❤️❤️
    202112105581.png[/url]
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 708

    Wysłany: 8 września 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala 1980 wrote:
    Po tylu przejściach, wiesz jak jest ;)

    Wiem Kochana, wiem niestety jak to jest.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Kala 1980 Autorytet
    Postów: 1999 1818

    Wysłany: 8 września 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Wiem Kochana, wiem niestety jak to jest.
    W przyszłym tygodniu będzie wiadomo

    transfer 10.11.2014 jednego malucha - 10 dpt beta 35 (*)
    transfer 16.03.2015 dwóch maluchów - :( beta ujemna
    transfer 02.10.2015 dwóch maluchów - 8dpt -92,7; 10dpt - 296,70; 12dpt - 506,80 [*][*]
    Transfer 24.03.2017, 17.07.2017, 11.09.2017, 06.09.2018, 06.10.2018, 23.02.2019, 12.09.2019 jednego malucha - beta ujemna :(
    Transfer 12.09.2019 - 10 dpt - 3,9; 12dpt - 0,8 :(
    Transfer 10.12.2019 - 10 dpt - 63,5; 12 dpt - 143,3; 17 dpt - 1077,0; 25 dpt - 8308,0 i jest ❤️ - 10tc [*]
    Transfer 22.02.2021 - 10 dpt - 13,4; 12dpt - 4,2 :(
    Transfer 20.05.2021 -9 dpt - 91,4; 11 dpt- 219,0; 15dpt - 879,0; 19dpt-3787,0; 26dpt - 29510,0 i są ❤️❤️
    202112105581.png[/url]
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 8 września 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuch mnie kłuje z jednej strony ale tak wcześnie nie ma szans na objawy więc to pewnie jelita skaczą po progesteronie ;) i w ogóle jestem trochę chora na zatoki, boję się że przez to nie wyjdzie w tym miesiącu.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
‹‹ 594 595 596 597 598 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ