X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 28 marca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 wrote:
    Hodowla zależy od tego ile masz zarodków i jak rokują. Na żądanie możesz wymagać aby na Twoją odpowiedzialność trzymali do blastocysty.

    W novum możliwe jest podanie 2 zarodków, ale wszystko zależy:

    - od Twojego wieku (a tym samym kondycji organizmu),
    - liczby do tej pory przeprowadzonych transferów/ procedur
    - stadium zarodka
    - i od ....... lekarza.
    Podpisuję się pod Asią - ja miałam w dwóch procedurach za mało komórek i zarodków żeby trzymać do 5 doby (3 i 4 sztuki z 6 i 7 komórek). Jak za trzecim razem wyprodukowałam 16 komórek i 8 zarodków to trzymaliśmy wszystkie do blastek i finalnie wyszło 5, jedna w brzuchu kończy 10 tydzień. A co do dwóch zarodków to mogą mieć opory za pierwszym razem dać dwa, mi się zgodzili za drugim ale potem moja doktor cały czas namawiała mnie na jeden bo jedna ciążę już miałam z bardzo zlym zakończeniem i powiedziała, że wolałaby mnie nie narażać na bardziej ryzykowną ciążę. Trudno, będę musiała wrócić po rodzeństwo za 2 lata :)

    Aś2018, ef36 lubią tę wiadomość

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Blastka Autorytet
    Postów: 635 383

    Wysłany: 28 marca 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    Podpisuję się pod Asią - ja miałam w dwóch procedurach za mało komórek i zarodków żeby trzymać do 5 doby (3 i 4 sztuki z 6 i 7 komórek). Jak za trzecim razem wyprodukowałam 16 komórek i 8 zarodków to trzymaliśmy wszystkie do blastek i finalnie wyszło 5, jedna w brzuchu kończy 10 tydzień. A co do dwóch zarodków to mogą mieć opory za pierwszym razem dać dwa, mi się zgodzili za drugim ale potem moja doktor cały czas namawiała mnie na jeden bo jedna ciążę już miałam z bardzo zlym zakończeniem i powiedziała, że wolałaby mnie nie narażać na bardziej ryzykowną ciążę. Trudno, będę musiała wrócić po rodzeństwo za 2 lata :)

    Japonka kurczę jak ten czas szybko leci, już dziesiąty tydzień! Super cieszę się 😃 W natłoku spraw jakoś tak czas mi szybko minął, i nie zauważyłam że Ty już w zasadzie powinnaś być poza Novum po wizycie 35 dpt.
    Nadal jesteś u dr Ł. czy chodzisz gdzieś prywatnie (nie mówię tu o pakietach).
    Nie zapominaj o nas odzywaj się i chwal co u Was 😘

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 30 marca 2019, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jestem na pewno na wizycie 8 kwietnia na badanie SANCO a potem zobaczymy. Zapasowo mam ginekologa w Medicover i tam robię te główne USG i wszystkie badania z krwi. Ale dzisiaj musiałam się wybrać do Novum też nieplanowo, bo miałam jakieś lekkie plamienia i dostałam L4 na tydzień i z powrotem zwiększony progesteron (zeszłam tydzień temu z Crinone, został Prolutex), bo jest szansa, że mi się minimalnie kosmówka odkleja w jednym miejscu. Więc czeka mnie 10 nudnych dni na kanapie... Ale widziałam dzidzię, już całkiem spora, ruszała się i machała łapkami i nogami, więc chociaż tyle dobrego :) Bardzo bym chciała żeby tym razem się wszystko dobrze skończyło, nawet jak mi każą leżeć całą ciążę...

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d920ff064f75.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 11:58

    ef36, Blastka, Niki2803, Aś2018 lubią tę wiadomość

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 30 marca 2019, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    Jeszcze jestem na pewno na wizycie 8 kwietnia na badanie SANCO a potem zobaczymy. Zapasowo mam ginekologa w Medicover i tam robię te główne USG i wszystkie badania z krwi. Ale dzisiaj musiałam się wybrać do Novum też nieplanowano, bo miałam jakieś lekkie plamienia i dostałam L4 na tydzień i z powrotem zwiększony progesteron (zeszłam tydzień temu z Crinone, został Prolutex), bo jest szansa, że mi się minimalnie kosmówka odkleja w jednym miejscu. Więc czeka mnie 10 nudnych dni na kanapie... Ale widziałam dzidzię, już całkiem spora, ruszała się i machała łapkami i nogami, więc chociaż tyle dobrego :) Bardzo bym chciała żeby tym razem się wszystko dobrze skończyło, nawet jak mi każą leżeć całą ciążę...

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d920ff064f75.jpg
    Cudne zdjecie 😍

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 30 marca 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka odpoczywaj grzecznie i dbaj o Was, musi być dobrze! :) zdjęcie piękne ☺️

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 30 marca 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś z dziewczyn pytała o Staroslawska. To ja polecam ale nie do wszystkiego :) ona jest bardzo sympatyczna i przyjemna więc na podglądanie jajek to według mnie jak najbardziej spoko, bo serio te wizyty u niej takie po prostu mile są. Ale nie wybrałabym jej do "prowadzenia" bo kilka razy (kilka, raz uznałabym że przypadek i każdy może się pomylić) źle wypisała mi badania (zleciła te które miałam jeszcze ważne a nie zleciła tych przeterminowanych). Może jakbym była jej pacjentka by się bardziej skupiła, nie wiem, w każdym bądź razie to nigdy nie jest fajne wydać kasę na badania na darmo a potem jeszcze na szybko powtarzać te co rzeczywiście były potrzebne. Ale do podglądania czy po receptę itp, wg mnie naprawdę ok.

    Gaguś lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 30 marca 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    Jeszcze jestem na pewno na wizycie 8 kwietnia na badanie SANCO a potem zobaczymy. Zapasowo mam ginekologa w Medicover i tam robię te główne USG i wszystkie badania z krwi. Ale dzisiaj musiałam się wybrać do Novum też nieplanowo, bo miałam jakieś lekkie plamienia i dostałam L4 na tydzień i z powrotem zwiększony progesteron (zeszłam tydzień temu z Crinone, został Prolutex), bo jest szansa, że mi się minimalnie kosmówka odkleja w jednym miejscu. Więc czeka mnie 10 nudnych dni na kanapie... Ale widziałam dzidzię, już całkiem spora, ruszała się i machała łapkami i nogami, więc chociaż tyle dobrego :) Bardzo bym chciała żeby tym razem się wszystko dobrze skończyło, nawet jak mi każą leżeć całą ciążę...

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d920ff064f75.jpg

    ooo ;) ja też mam wizytę 8 kwietnia :) I byłam dziś w Novum, ale tylko zapłacić za kolejny rok zimowiska.

    Fajny ten Twój maluch. Duży już jest? Mnie mój w środę ( miałam niespodziewany monitoring przy zapisie na Pappa) nastraszył że nie rośnie i od piątku ma 21mm. Na szczęście się wyprostował i udało się wymierzyć 24mm...

    Ja 8go robie badanie hormony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 18:04

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 30 marca 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluch 3 cm, ale w czwartek na innym sprzęcie 2,75 więc na tym etapie takie kilka mm się może zdarzyć. Mój na razie jest cały czas 1-3 dni do przodu :) ale już jako blastka się wykluwał więc pewnie implantacja była wcześnie i dlatego tak pędzi :) mnie z kolei inna lekarka do której chodzę poza N postraszyła że ma za szybkie tętno (178-179) ale czytałam gdzieś że w 9-10 tygodniu jest najszybsze i ogólnie norma to 120-180, poza tym na ostatnim badaniu akurat się ruszało i druga lekarka powiedziała, że w ruchu to jest dobre tętno. No ale chyba tak już będzie że na każdym etapie się znajdzie coś do martwienia...
    To może się w przyszły poniedziałek miniemy gdzieś na korytarzu ;) ja na razie zalegam na kanapie jak kazali.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 wrote:
    Hodowla zależy od tego ile masz zarodków i jak rokują. Na żądanie możesz wymagać aby na Twoją odpowiedzialność trzymali do blastocysty.

    W novum możliwe jest podanie 2 zarodków, ale wszystko zależy:

    - od Twojego wieku (a tym samym kondycji organizmu),
    - liczby do tej pory przeprowadzonych transferów/ procedur
    - stadium zarodka
    - i od ....... lekarza.

    Cześć Aś2018,
    Mogę wysłać Ci zaproszenie? Jestem po 3 nieudanych ivf (ostatnia stymulacja prowadzona przez dr. L ). Ostatnia próba była totalną katastrofą, rósł tylko 1 pęcherzyk, pod koniec stymulacji pojawił się kolejny i finalnie pobrano 2 komórki. Przygotowuję się obecnie do cyklu naturalnego i mam kilka pytań, ponieważ będzie to moje pierwsze takie podejście.

  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 31 marca 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tin wrote:
    Cześć Aś2018,
    Mogę wysłać Ci zaproszenie? Jestem po 3 nieudanych ivf (ostatnia stymulacja prowadzona przez dr. L ). Ostatnia próba była totalną katastrofą, rósł tylko 1 pęcherzyk, pod koniec stymulacji pojawił się kolejny i finalnie pobrano 2 komórki. Przygotowuję się obecnie do cyklu naturalnego i mam kilka pytań, ponieważ będzie to moje pierwsze takie podejście.
    Jasne. Tyle co mogę to pomogę. Czekam na zaproszenie :-)

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź, za mną 1 icsi nieudane na cyklu naturalnym, teraz będziemy podchodzić do krótkiego protokołu stąd pytałam o ilość transferowanych zarodków, w marcu skończyłam 35 lat, ale mamy opory co do zapladniania dużej ilości komórek stąd myślimy żeby zaplodnic max 5 komórek (o ile tyle uzyskamy) nie wiem co pokazują statystyki jakie są rokowania co do zarodków przy takiej liczbie to raz, a dwa, że wiem np w invimed hoduja częściej i chętniej do blastocysty niż w novum.. Czy któraś z Was może coś doradzić, co powinniśmy zrobić? Ostatnio miałam 1 komórkę na cyklu natur. Zaplodnila się, ale zarodek już w 3 dobie kompaktowal i prawdopodobnie nie osiągnął stadium blastocysty, ale to mi tłumaczył embriolog spoza novum.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2019, 22:50

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miggiem wrote:
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź, za mną 1 icsi nieudane na cyklu naturalnym, teraz będziemy podchodzić do krótkiego protokołu stąd pytałam o ilość transferowanych zarodków, w marcu skończyłam 35 lat, ale mamy opory co do zapladniania dużej ilości komórek stąd myślimy żeby zaplodnic max 5 komórek (o ile tyle uzyskamy) nie wiem co pokazują statystyki jakie są rokowania co do zarodków przy takiej liczbie to raz, a dwa, że wiem np w invimed hoduja częściej i chętniej do blastocysty niż w novum.. Czy któraś z Was może coś doradzić, co powinniśmy zrobić? Ostatnio miałam 1 komórkę na cyklu natur. Zaplodnila się, ale zarodek już w 3 dobie kompaktowal i prawdopodobnie nie osiągnął stadium blastocysty, ale to mi tłumaczył embriolog spoza novum.
    Co do liczby zapładnianych to w moim brzuchu mieszka mój 8 zarodek z 6 transferu (i 25! pobranych dojrzałych komórek) więc akurat lepiej mieć problem, że jest za dużo niż za mało... 6 komórek średnio daje 3 zarodki (w 2-3 dobie, niekoniecznie blastocyst) co zwykle przekłada się na 1 ciążę. A jak widać nie u wszystkich.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 12:47

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka Twój przykład pokazuje, że warto być wytrwałym!!! :*

    japonka lubi tę wiadomość

  • Miśka1234 Przyjaciółka
    Postów: 62 39

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc Dziewczyny, czy zadowolone jesteście z tej kliniki ? jakiego lekarza polecacie ? będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)

    Starania od 2016- 2 lata sami
    od 2018 lipiec pod opieką kliniki
    hormony ok, immunologia ok
    zespól luf
    amh 4,12 - brak pcos
    u męża wszystko w porządku
    2 lUl nieudane
    8.11 pierwsze IVF - udane :)
    9.12 - bijące serduszko.

    Zostań z Nami i rośnij zdrowo <3
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    "Nie ma wiary czy przeznaczenia, z którymi nie możemy nic zrobić- wszystko, co jeszcze się nie wydarzyło może zostać zmienione(...)"
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka1234 wrote:
    Cześc Dziewczyny, czy zadowolone jesteście z tej kliniki ? jakiego lekarza polecacie ? będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)
    Miska każda klinika ma swoje plusy i minusy oraz pewnie lepszych i gorszych lekarzy. Ja osobiście klinikę polecam chociaż uważam ze z niektórymi cenami przeginają, ale oczywiście zawsze jest coś za coś. Są tu na forum dziewczyny które przeszły do Novum z innych klinik, wiec pewnie maja większe rozeznanie, ale są tez takie które Novum były rozczarowane. Trudno powiedzieć. Co do lekarzy to ja polecam dr Langner, ale ona nie przyjmuje codziennie. Poczytaj sobie wątki do tylu bo takie pytania już padały i wtedy może łatwiej Ci się będzie zdecydować.

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swoją doktor Monikę Ł :) ale Zamora też fajny tylko może być się trudno do niego dostać.
    Jak tam dziewczyny, szykują się nam jakieś kolejne podejścia do procedur, transfery, bety wkrótce? Ja w poniedziałek jadę do kliniki pobrać krew na badania wolnego DNA płodu a potem muszę jakoś nie zwariować do wyników... No i w pn ostatni dzień L4 ale wygląda na to, że wszystko jest ok, miałam wczoraj kontrolę w Medicover dla odmiany, nie widać żadnych plamień, miałam badanie ginekologiczne i podgląd dziecka głowicą przez brzuch, jest i puka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 12:38

    Niki2803, KIM127 lubią tę wiadomość

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka ♡

    japonka lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Japonka ♡
    Bella, jak przygotowania do ślubu :)?

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie ze crio nie mialam bo wyszla torbiel a raczej nie pekniety pecherzyk..ide 15 na usg zobaczyc czy jeszcze tam jest jak jest to niestety antykoncepcja i kolejny miesiac minimum w plecy..tak zaczelam wiosne zostal nam ostatni mrozaczek czyli 3 podejscie ...

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Alstro38 Ekspertka
    Postów: 217 160

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie , ja na poniedziałek mam crio o 9.00 , u doktora W.

    tuonela, Bobby29 lubią tę wiadomość

‹‹ 747 748 749 750 751 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ