X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 7 maja 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    Dziewczyny mialam dzis telefon z kliniki okazuje sie ze mam zapalenie endometrium i musze przez 2 tygodnie brac antybiotyk. Po tym czasie bedziemy mogli ruszyc z procedura wstepnie mam ustalone ze bedzie to dlugi protokol. Do tej pory mialam zawsze krotki czy mozecie mi po krotce przyblizyc jak przebiega dlugi protokol ile czeka mnie wizyt. Trochę się tego wszytkiego obawiam ze nie ogarne logistycznie bo ja z Poznania wuec kawalek mam do kliniki. Jak to później wyglada z monitoringiem. Będę wam wdzieczna za pomoc 😊
    Asiulka,ja przy dlugim protokole od 1 do 20 dc bralam antyki,ok.17-19 dc powinna byc wizyta.Potem przez 14 dni bralam tylko decapeptyl.Okolo 12-14 dnia brania decapeptylu wizyta.Potem juz wlasciwa stymulacja i wizyta chyba 7 dnia stymulacji i potem 2 lub 3 wizyty co dwa dni. Potem punkcja i transfer po 3 lub 5 dniach.Tez mieszkam spory kawalek od Warszawy i bardziej skomplikowane jest dopasowanie wizyt podczas stymulacji Te wczesniejsze spokojnie mozna zaplanowac bo moga byc dzien lub dwa wczesniej lub pozniej.

    carola12
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 8 maja 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    carola12 wrote:
    Asiulka,ja przy dlugim protokole od 1 do 20 dc bralam antyki,ok.17-19 dc powinna byc wizyta.Potem przez 14 dni bralam tylko decapeptyl.Okolo 12-14 dnia brania decapeptylu wizyta.Potem juz wlasciwa stymulacja i wizyta chyba 7 dnia stymulacji i potem 2 lub 3 wizyty co dwa dni. Potem punkcja i transfer po 3 lub 5 dniach.Tez mieszkam spory kawalek od Warszawy i bardziej skomplikowane jest dopasowanie wizyt podczas stymulacji Te wczesniejsze spokojnie mozna zaplanowac bo moga byc dzien lub dwa wczesniej lub pozniej.
    Dzieki Carola za info a mialas juz puncje,transfer ?ja sie zastanawiam czy tak dojezdzac co drugi dzien czy poprostu na dluzej nie zostac w Wawie...zobaczymy jak to sie ulozy poki co lykam antybiotyk ;)

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 8 maja 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy w Novum mają jakieś przeciwwskazania do paznokci hybrydowych? Mam odrost i nie wiem czy się umawiac czy lepiej na jakis czas dac sobie spokój z tego typu upiększaniem ;)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • gitmartusia Koleżanka
    Postów: 163 13

    Wysłany: 8 maja 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Postanowiłam dołączyć. Jestem po badaniu klinicznym (transfer nieudany). Mamy jeszcze dwa zamrożone zarodki. Stoję przed dylematem co dalej, którego lekarza wybrać. Chyba muszę poczytać wasze opinie i doświadczenia.

    Basia-Basia lubi tę wiadomość

  • Kwiatek Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 8 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    Dziewczyny mialam dzis telefon z kliniki okazuje sie ze mam zapalenie endometrium i musze przez 2 tygodnie brac antybiotyk. Po tym czasie bedziemy mogli ruszyc z procedura wstepnie mam ustalone ze bedzie to dlugi protokol. Do tej pory mialam zawsze krotki czy mozecie mi po krotce przyblizyc jak przebiega dlugi protokol ile czeka mnie wizyt. Trochę się tego wszytkiego obawiam ze nie ogarne logistycznie bo ja z Poznania wuec kawalek mam do kliniki. Jak to później wyglada z monitoringiem. Będę wam wdzieczna za pomoc 😊
    Hej chciałam podpytać bo tez miałam histeroskopie 19.04 i nikt do mnie nie dzownil odnośnie wyników. A kto do Ciebie dzwonił lekarz? I skąd masz mieć ten antybiotyk? Wypisują od razu receptę i jedziesz po odbiór? Czy wytłumaczyli Ci przez tel. co dokładnie wyszło na histeroskopii? Bede wdzięczna za odp. bo tez jestem spoza Warszawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 12:46

  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dziewczyny czy w Novum mają jakieś przeciwwskazania do paznokci hybrydowych? Mam odrost i nie wiem czy się umawiac czy lepiej na jakis czas dac sobie spokój z tego typu upiększaniem ;)
    Mi przed punkcją pielęgniarka mówiła żeby nie robić paznokci. W czasie i po zabiegu zakładają na palec czujnik z pulsoksymetru, lakier utrudnia odczyt pomiaru, a do tego dla anestezjologa ważne też jest żeby widzieć kolor płytki paznokcia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 13:11

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dziewczyny czy w Novum mają jakieś przeciwwskazania do paznokci hybrydowych? Mam odrost i nie wiem czy się umawiac czy lepiej na jakis czas dac sobie spokój z tego typu upiększaniem ;)
    Ja miałam zawsze przy oby dwóch procedurach i nikt nic nie mówił.

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 8 maja 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w informacjach dotyczących histero miałam zaznaczone że jeden paznokieć prawej dłoni ma być nie pomalowany niczym. więc wczoraj zrobiłam hybrydę na 9 a jeden pomalowałam zwykłym i zmyję w piątek przed zabiegiem ;)
    znieczulenie do histero i punkcji jest to samo więc tu chodzi o to żeby bez problemu założyć pulsoksymetr :)

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatek wrote:
    Hej chciałam podpytać bo tez miałam histeroskopie 19.04 i nikt do mnie nie dzownil odnośnie wyników. A kto do Ciebie dzwonił lekarz? I skąd masz mieć ten antybiotyk? Wypisują od razu receptę i jedziesz po odbiór? Czy wytłumaczyli Ci przez tel. co dokładnie wyszło na histeroskopii? Bede wdzięczna za odp. bo tez jestem spoza Warszawy.
    Hej kwiatku pamietam mialas tak samo jak histero. Mi kazali dzwonic po upływie 14 dni ale wyszlo ze dzwonili z kliniki i rozmawialam z jakas kobieta nie wiem czy to z rejestracji czy polozna. Powiedziala mi jaki jest wynik i ze mam zapalenie endometrium. Recepta jest dla mnie wypisana ale oni nie wysylaja chyba ze mialabym problem np.w aptece albo u siebie z wypisaniem. Ja poszlam do lekarza rodzinnego i bez problemu mi wypisal. Dzisiaj tez jestem umówiona na konsultacje telefoniczna z lekarzem prowadzącym bo chce dopytac jakie badania zrobic przed startem i kiedy sie umwoic na wiyzte juz do in vitro. Jak nie dzwonili do ciebie to sama sie skontaktuj bo moze tak byc ze u ciebie nic nie ma i dlatego aie nie odzywali

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym zapytać jaka jest procedura związana z zapładnianiem komórek? Zastanawiamy się z mężem jak do tego podejść, bo z jednej strony boimy się ze nie uda się zapłodnić żadnej, a z drugiej jeśli uda się wszystkie 6? Nie bierzemy pod uwagę przekazania ewentualnych zarodków, można powiedzieć ze chcemy zapłodnić np 4? Czy to w ogóle ma sens? Mamy wizytę w przyszłym tygodniu i chciałabym się trochę przygotować.. mąż ma azoospermie i nie wiem czy przy męskiej niepłodności zapładnianie nie wyglada inaczej? Z drugiej strony plemników jest niewiele bo są z biopsji.. z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam Was :)

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 8 maja 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziewczyny, chciałabym zapytać jaka jest procedura związana z zapładnianiem komórek? Zastanawiamy się z mężem jak do tego podejść, bo z jednej strony boimy się ze nie uda się zapłodnić żadnej, a z drugiej jeśli uda się wszystkie 6? Nie bierzemy pod uwagę przekazania ewentualnych zarodków, można powiedzieć ze chcemy zapłodnić np 4? Czy to w ogóle ma sens? Mamy wizytę w przyszłym tygodniu i chciałabym się trochę przygotować.. mąż ma azoospermie i nie wiem czy przy męskiej niepłodności zapładnianie nie wyglada inaczej? Z drugiej strony plemników jest niewiele bo są z biopsji.. z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam Was :)

    Z tego co się orientuję to przy poważnym czynniku męskim jakim jest azospermia zapladniaja wszystkie komórki. Plemnikami z biopsji trudniej zaplodnic a zarodki są słabsze i podawane już w trzeciej dobie (marti pisał że u nich podawali w drugiej..) lepiej mieć zamrozona jak największą ilość w razie gdyby się nie przyjmowały a po porodzie zastanowić się co dalej :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dziewczyny czy w Novum mają jakieś przeciwwskazania do paznokci hybrydowych? Mam odrost i nie wiem czy się umawiac czy lepiej na jakis czas dac sobie spokój z tego typu upiększaniem ;)
    U mnie nikt nigdy nie zwrocil na to uwagi.

    carola12
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    Dzieki Carola za info a mialas juz puncje,transfer ?ja sie zastanawiam czy tak dojezdzac co drugi dzien czy poprostu na dluzej nie zostac w Wawie...zobaczymy jak to sie ulozy poki co lykam antybiotyk ;)
    U mnie transfer byl odroczony bo bylo ryzyko hiperstymulacji.Ja tez myslalam zeby zostac w Warszawie na caly okres stymulacji ale nie udalo mi sie z urlopem.Z jednej strony na pewno tak jest latwiej bo podczas stymulacji spedza sie sporo czasu w klinice i dojazdy moga porzadnie umeczyc czlowieka.Z drugiej da sie to przezyc a spanie we wlasnym lozku jest przyjemniejsze:)

    carola12
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziewczyny, chciałabym zapytać jaka jest procedura związana z zapładnianiem komórek? Zastanawiamy się z mężem jak do tego podejść, bo z jednej strony boimy się ze nie uda się zapłodnić żadnej, a z drugiej jeśli uda się wszystkie 6? Nie bierzemy pod uwagę przekazania ewentualnych zarodków, można powiedzieć ze chcemy zapłodnić np 4? Czy to w ogóle ma sens? Mamy wizytę w przyszłym tygodniu i chciałabym się trochę przygotować.. mąż ma azoospermie i nie wiem czy przy męskiej niepłodności zapładnianie nie wyglada inaczej? Z drugiej strony plemników jest niewiele bo są z biopsji.. z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam Was :)
    Mysle, ze zaplodnia tyle ile chcecie.Ale rzadko szesc sie zaplodni ,rozwinie dla blastocysty i jeszcze sie zagniezdzi.Tym bardziej jak jest jakis problem zdrowotny. Ale chyba sami musicie rozwazyc za i przeciw obu rozwiazan

    carola12
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwykle z 6 zaplodnionych komórek powstaje 2-3 zarodki takie są statystyki. Nawet jak się wszystkie komórki zaplodnia to zwykle cześć odpada po 3 dobie. Sam transfer dobrego zarodka daje 30-40% szans na ciążę więc musicie to dobrze przemyśleć, sama stałam przed tym tylematem bo chcieliśmy jak najmniej. Trudne, ale to loteria i 100% raczej nigdy nie powstaje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 19:51

    Basia-Basia lubi tę wiadomość

  • Basia-Basia Przyjaciółka
    Postów: 169 46

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gitmartusia wrote:
    Cześć dziewczyny. Postanowiłam dołączyć. Jestem po badaniu klinicznym (transfer nieudany). Mamy jeszcze dwa zamrożone zarodki. Stoję przed dylematem co dalej, którego lekarza wybrać. Chyba muszę poczytać wasze opinie i doświadczenia.
    Kto teraz Ciebie prowadził ? Czasami zmiana nie wpływa korzystnie.

    38 lat
    Niedoczynność tarczycy po jodowaniu, IO
    2015 CP,
    2017 CP,
    05.2018 IVF :(
    Histeroskopia Novum - ok
    Kariotypy - ok
    2019 start Novum
    Maj 2019 transfer 2 zarodków czterokomorkowych CB :( crio :(
    Wizyta w Katowicach Invimed.
    Kir AA masa brakujących kirów implantacyjnych
  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 8 maja 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziewczyny, chciałabym zapytać jaka jest procedura związana z zapładnianiem komórek? Zastanawiamy się z mężem jak do tego podejść, bo z jednej strony boimy się ze nie uda się zapłodnić żadnej, a z drugiej jeśli uda się wszystkie 6? Nie bierzemy pod uwagę przekazania ewentualnych zarodków, można powiedzieć ze chcemy zapłodnić np 4? Czy to w ogóle ma sens? Mamy wizytę w przyszłym tygodniu i chciałabym się trochę przygotować.. mąż ma azoospermie i nie wiem czy przy męskiej niepłodności zapładnianie nie wyglada inaczej? Z drugiej strony plemników jest niewiele bo są z biopsji.. z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam Was :)

    Mieliśmy ten sam dylemat i ostatecznie popełniliśmy błąd zapładniając nie wszystkie (a mogliśmy). Jeżeli występuję poważny czynnik męski to zdecydowanie zapładniajcie większą ilość bo statystyka i tak raczej nie będzie dla Was łaskawa. U nas z 4 zapłodnionych 1 zarodek (plemniki z biopsji). Aha i odradzam zamrażanie komórek jajowych, gdyż plemniki z biopsji bardzo słabo sobie z nimi radzą. W tym przypadku szansę są tak naprawdę tylko na świeżych komórkach. A jeszcze lepiej żeby i na świeżo pobranych plemnikach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 21:04

  • gitmartusia Koleżanka
    Postów: 163 13

    Wysłany: 8 maja 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia-Basia wrote:
    Kto teraz Ciebie prowadził ? Czasami zmiana nie wpływa korzystnie.
    Trudno mówić o lekarzu prowadzącym. Teoretycznie byliśmy przypisani do dr Traczyńskiej. Miałam u niej chyba dwie albo trzy wizyty. Poza tym raz byłam u dr Łukasiewicz. Punkcję robił mi dr Zamora. Po punkcji wizytę miałam u dr Starosławskiej i ona robiła mi transfer. Także w sumie w cały świat. Dlatego nie wiem do kogo teraz się udać a raczej chciałabym pójść za ciosem i nie odkładać kolejnego transferu.

  • gitmartusia Koleżanka
    Postów: 163 13

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, którym skórę udało u kogo się leczyłyście i kto robił transfer? Stoję przed wyborem lekarza prowadzącego przed kolejnym transferem i nie wiem na kogo się zdecydować. Pomożecie?

  • Basia-Basia Przyjaciółka
    Postów: 169 46

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gitmartusia wrote:
    Trudno mówić o lekarzu prowadzącym. Teoretycznie byliśmy przypisani do dr Traczyńskiej. Miałam u niej chyba dwie albo trzy wizyty. Poza tym raz byłam u dr Łukasiewicz. Punkcję robił mi dr Zamora. Po punkcji wizytę miałam u dr Starosławskiej i ona robiła mi transfer. Także w sumie w cały świat. Dlatego nie wiem do kogo teraz się udać a raczej chciałabym pójść za ciosem i nie odkładać kolejnego transferu.
    Mogę polecić Ci lekarza dr Wojewódzkiego

    38 lat
    Niedoczynność tarczycy po jodowaniu, IO
    2015 CP,
    2017 CP,
    05.2018 IVF :(
    Histeroskopia Novum - ok
    Kariotypy - ok
    2019 start Novum
    Maj 2019 transfer 2 zarodków czterokomorkowych CB :( crio :(
    Wizyta w Katowicach Invimed.
    Kir AA masa brakujących kirów implantacyjnych
‹‹ 762 763 764 765 766 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ