X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Obawy przed badaniem
Odpowiedz

Obawy przed badaniem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hanulka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 5 czerwca, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim, chciała bym opisać swój problem i zapytać co byście zrobiły na moim miejscu. O drugie dziecko staram się od 2 lat. W pierwsza ciążę 6 lat temu zaszłam w pierwszym cyklu starań. W kolejną po roku starań, ale straciłam ją w 8 tygodniu. Teraz od roku cisza. Miesiąc temu przeszłam nieudaną symulację (Clostilbegyt, estrofem, bemfola - brak reakcji że strony jajników, brak pęcherzyka dominującego). W tym miesiącu miałam dostać większe dawki leków, ale wróciłam od lekarza bez recepty, za to ze skierowaniem na oddział - chce mi zrobić wszystkie badania hormonalne plus tomograf miednicy, żeby sprawdzić czy nie mam endometriozy itp. Jestem bardzo zaskoczona tym tomografem, czy to normalna procedura? Czy tomograf miednicy z kontrastem jest wskazany podczas starań o dziecko? Zawsze mi się wydawało że moze mieć zły wpływ na płodność. Czy na moim miejscu zaufał byście lekarzowi i poddały się badaniu? Dodam jeszcze, że 3 miesiące temu ten sam lekarz robił mi badanie Hsg, jajowody mialam drożne. Mieliśmy po hsg działać, a nie robić kolejne naświetlania, boję się tego... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 22:12

  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 534 793

    Wysłany: 5 czerwca, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się cieszyła, że trafiłam na lekarza, który chce badać a nie faszerować kolejnymi lekami na stymulację. Poznanie przyczyny i dobranie leczenia o wiele ułatwi Ci starania.

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Hanulka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 5 czerwca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Ja bym się cieszyła, że trafiłam na lekarza, który chce badać a nie faszerować kolejnymi lekami na stymulację. Poznanie przyczyny i dobranie leczenia o wiele ułatwi Ci starania.

    W pierwszej chwili się ucieszyłam, bo to brzmi bardzo rozsądnie. Ale po czasie zaczęłam się zastanawiać, czy ten tomograf to dobry pomysł. Gdyby to miał być rezonans, to bym się nie zastanawiała, ale tyle w życiu słyszałam o szkodliwości tomografu, a w szczególności dla dróg rodnych, że wpadłam w panikę i nie wiem czy się na to zgadzać.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ