X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną p/c przeciwplemnikowe
Odpowiedz

p/c przeciwplemnikowe

Oceń ten wątek:
  • Agimagi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u immunologa (dr Sydor)
    I wyobraźcie sobie że powtórzyłam przeciwciała przeciw plemnikom na polecenie lekarza i zniknęły. Nie wiem czy to takie normalnie że ich nie stwierdzono, ale badanie było robione miesiąc po skończonej kuracji encortonem
    Ana 2 też wyszło ujemne, na resztę wyników jeszcze czekam
    Swoją drogą dostać się do tego lekarza to też trzeba mieć szczęście, nie mówiąc już o kosztach całego leczenia
    No i jestem ciekawa tych wyników i opinii lekarza bo skoro immunologia się poprawiła to gdzie tkwi problem

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1163 549

    Wysłany: 8 lutego 2022, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam post. Czy ktoś jeszcze tu zagłada? Albo ma tez p/c plemnikowe i chce podzielić się swoimi doświadczeniami...

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Tosięnieuda Koleżanka
    Postów: 32 13

    Wysłany: 14 lutego 2022, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy z mężem po tym badaniu i oboje mamy wynik powyżej normy.

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1163 549

    Wysłany: 15 lutego 2022, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosięnieuda wrote:
    Jesteśmy z mężem po tym badaniu i oboje mamy wynik powyżej normy.
    U mnie ja mam we krwi p/c plemnikowe przeciwko wici plemnika ASA ,lekarz mi gadal ze jak mam ww krwi to w sluzie. Dostałam encorton na 3 mc jak.nie zaskoczy to inseminacja. A Wy jakie leczenie?

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny nie wiem czy ktoś wchodzi jeszcze na ten wątek, ale chce napisać coś ku pokrzepieniu serc...
    Jestem posiadaczka ASA 1:40 czyli max mozliwe stężenie, w mojej opinii całkowicie uniemozliwiające zajscie ciążę. Warto sobie postawić pytanie, skąd biorą się te przeciwciała. Zainteresowanych odsylam na mojego bloga, adres w linku poniżej. Aktualnie pisanie jest zawieszone bo czuje się fatalnie z uwagi na ciążę, ale jeśli tylko poczuje się lepiij to wracam. Trzymam kciuki za wszystkie, przeciwciala przeciwplemnikowe to nie wyrok, ale trzeba szukać przyczyny. Pozdrawiam !!
    Cześć, wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek:) chciałam podpytać o ASA

  • calistas1 Koleżanka
    Postów: 264 5

    Wysłany: 2 października 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny,
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Ankieta jest anonimowa a Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję Ci bardzo serdecznie.

    https://forms.gle/9Z2f2GCsugid9aCp6

  • MadaDyy Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, pisalas , ze udalo Ci sie pokonac ASA . ... Czy moglabys cos wiecej napisac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , ja mam pytanie pod jaka nazwa znajdę yo badanie w diagnostyce? Nie mogę znaleźć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Hej , ja mam pytanie pod jaka nazwa znajdę yo badanie w diagnostyce? Nie mogę znaleźć
    Tutaj :
    https://diag.pl/sklep/badania/pc-p-plemnikom-met-iif/

  • 31081999Patrycja Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny podpinam się do tematu . U mnie również w badaniach pojawiły się przeciwciała wynik miałam +++ . W tym momencie czekam na wizytę u mojego lekarza , którą mam dopiero 26 stycznia :-(( . Bardzo jestem ciekawa co z tego wyniknie jak narazie wiem tylko tyle że mój ginekolog chce wprowadzić jakieś leczenie lekami . Widzę że sporo z nas ma ten problem ... Czy macie może jakieś poleconka w tym temacie ?? :-)))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    31081999Patrycja wrote:
    Cześć dziewczyny podpinam się do tematu . U mnie również w badaniach pojawiły się przeciwciała wynik miałam +++ . W tym momencie czekam na wizytę u mojego lekarza , którą mam dopiero 26 stycznia :-(( . Bardzo jestem ciekawa co z tego wyniknie jak narazie wiem tylko tyle że mój ginekolog chce wprowadzić jakieś leczenie lekami . Widzę że sporo z nas ma ten problem ... Czy macie może jakieś poleconka w tym temacie ?? :-)))

    Ja brałam Encortolon 10mg , od immunologa i mi spadły do ujemnych . Biorę też buzdyganek takie zioła, wyczytałam na forach zagranicznych.

    31081999Patrycja lubi tę wiadomość

  • 31081999Patrycja Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jakieś dodatkowe badania robiłaś? Po jakim czasie przeciwciala Ci spadły? :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    31081999Patrycja wrote:
    A czy jakieś dodatkowe badania robiłaś? Po jakim czasie przeciwciala Ci spadły? :-)
    Nie, po 1,5 miesiąca kuracji. Poza tym zdaniem immunologa, to nie jest tak pięknie z ASA, one raz są , potem mogą zniknąć i niestety znowu się pojawiać jak w sinusoidzie. Trzeba kontrolować. To ma jakieś 5% - 15 % par. Radzę sprawdzić czy mąż ma w krwi lub nasieniu, gdyż może Cię zarażać. Na ASA w krwi mój mąż dostał Medrol gdyż miał nieznacznie przekroczone.

    31081999Patrycja lubi tę wiadomość

  • Emily0723 Autorytet
    Postów: 926 260

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fela wyslalam zaproszenie na priw. Przyjmij proszę bo mam do Ciebie sprawę.

  • 31081999Patrycja Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mamy się teraz wybierać na badania jego nasienia więc będziemy mieli już większe rozeznanie w tym temacie . Nie wiedziałam że można się tym zarażać od partnera .

  • 31081999Patrycja Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie do was . Czy uważacie że posiadanie tych przeciwcial może być jedyną przyczyną braku ciąży? Jak dotąd reszta badania raczej wzorowa hormony w porządku owulacja jest . Nawet na wizycie w październiku kiedy jeszcze nie wiedzialam o przeciwcialach lekarz podejrzewał że mogę być w bardzo wczesnej ciąży. Jednak dostałam okresu i wtedy zrobilam te badania .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    Fela wyslalam zaproszenie na priw. Przyjmij proszę bo mam do Ciebie sprawę.
    zaakceptowałam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    31081999Patrycja wrote:
    Mam jeszcze pytanie do was . Czy uważacie że posiadanie tych przeciwcial może być jedyną przyczyną braku ciąży? Jak dotąd reszta badania raczej wzorowa hormony w porządku owulacja jest . Nawet na wizycie w październiku kiedy jeszcze nie wiedzialam o przeciwcialach lekarz podejrzewał że mogę być w bardzo wczesnej ciąży. Jednak dostałam okresu i wtedy zrobilam te badania .

    Zdaniem mojego immunologa tak.

    Warto zrobić oprócz podstawowych badań nasienia również:
    MAR
    HBA
    Fragmentację dna plemników, wyników >30% świadczy o trudności w zajściu w ciąże naturalnie.
    Wynik najlepiej musi być < 15%

    Ja przewertowałam cały internet odkąd się dowiedziałam o ASA, czego w mojej klinice nie uznają i bagatelizują. A przecież nie zaszłam naturalnie w ciąże.
    Jestem na innych forach immuno i dużo dziewczyn co miało ASA nie mogło zajść naturalnie w ciąże.
    Niektórym pomagają szczepienia limfocytami, niektórym leki ( immunosupresja ) a innym nic...przykre ale prawdziwe.
    Każda z nas ma inny organizm, i inne choroby lub nie.
    Nie poddawaj się , walcz, być może u Ciebie będzie wszystko dobrze.
    Ja wykluczyłam również Helicobacter pyroli, gdyż jedna dziewczyna pisała , że stan zapalny i ASA w krwi miała od tej bakterii jak ustaliła po latach...i pokonała ASA a miała miano 1:40, czyli wysokie.

    31081999Patrycja lubi tę wiadomość

  • 31081999Patrycja Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fela 37 dziękuję Ci bardzo za cenne informacje. Ja mam bardzo dobrego lekarza i specjalizuje się właśnie w problemach z zajściem w ciążę także może coś wymyśli . Jestem w szoku że jest nas tak dużo z tym problemem. Cieszę się że tak szybko przynajmniej dowiedzialam się o tej przypadłości. Mam dopiero 23 lata nie sądziłam że tyle problemów napotkam na swojej drodze . Na wielu forach czytałam że ciężko jest naturalnie zajść w ciążę ale ile przypadków tyle opinii:-) . Najgorsze jest czekanie na wizytę a jestem bardzo niecierpliwa :-(

    Fela37 lubi tę wiadomość

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ