X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną p/c przeciwplemnikowe
Odpowiedz

p/c przeciwplemnikowe

Oceń ten wątek:
  • Daria1984 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 lutego 2023, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny nie wiem czy ktoś wchodzi jeszcze na ten wątek, ale chce napisać coś ku pokrzepieniu serc...
    Jestem posiadaczka ASA 1:40 czyli max mozliwe stężenie, w mojej opinii całkowicie uniemozliwiające zajscie ciążę. Warto sobie postawić pytanie, skąd biorą się te przeciwciała. Zainteresowanych odsylam na mojego bloga, adres w linku poniżej. Aktualnie pisanie jest zawieszone bo czuje się fatalnie z uwagi na ciążę, ale jeśli tylko poczuje się lepiij to wracam. Trzymam kciuki za wszystkie, przeciwciala przeciwplemnikowe to nie wyrok, ale trzeba szukać przyczyny. Pozdrawiam !!

  • Daria1984 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 lutego 2023, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wysłałam Ci zaproszenie, chciałam się podpytać bo też mam taki wynik ASA 1:40.
    Pozdrawiam !

  • Benci Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 października 2023, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie asa 1:32. Dostałam od ginekologa encorton na 2 msc., ale dał do zrozumienia, że szanse raczej małe i lepiej zainteresować się inseminacja/in vitro. Zaczęłam brać od stycznia encorton, skończyłam w połowie lutego i nic. W marcu pojawiły się dwie kreski na teście :) za około miesiąc Młody będzie z nami :)

  • MartA Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 stycznia, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Chciałabym się dowiedzieć jak po takim czasie potoczyły się wasze losy z tymi przeciwciałami przeciwplemnikowymi. Czy udało się zajść w ciążę. ? Jeśli tak to jakim sposobem ?

  • MartA Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 stycznia, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Podbijam post. Czy ktoś jeszcze tu zagłada? Albo ma tez p/c plemnikowe i chce podzielić się swoimi doświadczeniami...
    Ja mam przeciwciała we krwi

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1172 566

    Wysłany: 23 stycznia, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam p/c plemnikowe przeciwko wici plemnika,badane z krwi, dostalam na to encorton

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia, 07:34

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • MartA Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 stycznia, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie jeszcze badania warto zrobić jak przeciwciała przeciwplemnikowe wyszły z krwi ?

  • NatAsh Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 marca, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, odebrałam wynik z krwi i mam napisane: „graniczny (+)” bez podania miana… Możecie mi coś więcej o tym powiedzieć? Dlaczego nie określili miana? Czy taki wynik może nam mocno utrudnić starania?

  • pinkola Przyjaciółka
    Postów: 123 44

    Wysłany: 13 marca, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NatAsh wrote:
    Cześć, odebrałam wynik z krwi i mam napisane: „graniczny (+)” bez podania miana… Możecie mi coś więcej o tym powiedzieć? Dlaczego nie określili miana? Czy taki wynik może nam mocno utrudnić starania?
    ja byłam z wynikiem śladowy u inumonologa i powiedzial, ze to jest bez znaczenia. w sensie, ze nie trzeba lekow na to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca, 11:44

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3664 4554

    Wysłany: 13 marca, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NatAsh wrote:
    Cześć, odebrałam wynik z krwi i mam napisane: „graniczny (+)” bez podania miana… Możecie mi coś więcej o tym powiedzieć? Dlaczego nie określili miana? Czy taki wynik może nam mocno utrudnić starania?
    Ja mam miano 1:10 . A badanie ilościowe ujemne 19.50 z normą do 20.
    Mam brać ciągiem encorton 10 mg, a jest on głównie na cross-mach. Więc nie wiem jakby było przy samej interpretacji ASA.

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno❌histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • Lalalala0000 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 marca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też wyszły mi przeciwciala plemnikowe, naczytałem się tego forum (jestem facetem), jakie to straszne i jak to przeszkadza, aż zapisałem się do jednego z.lepiej ocenianych immunologów w Warszawie zajmujących się kwestiami płodności. Doktor stwierdził że badanie przeciwciał plemnikowyxh można sobie wyrzucić do kosza, bo to badanie sprzed 30 lat i immunologia poszła w tym czasie do przodu, mimo że w Polsce tylko garstka lekarzy to ogarnia. Że to badanie pokazuje jedynie że występują jakieś orzecieciala w organizmie, ale nie wskazuje jakie i że on nawet tego nie będzie analizował. Są znacznie ważniejsze badania przeciwciał przy kwestiach płodności czy poronień, które warunkują zajscie w ciaze lub poronienia.
    Dla porównania inny lekarz zajmujący się typowo płodnością i jej wspomaganiem stwierdził, że badania nad orzeciwcialami przeciwplemnikowymi zostały obalone i uznane za nieprawdilowe.

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ