X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCOS- kumu się udało?
Odpowiedz

PCOS- kumu się udało?

Oceń ten wątek:
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jezeli lekarz niestwierdzil Pcos to sie nie martw,a co do staran to zazwyczaj lekarze mowia ze najpierw musisz sie starac przez rok bo w pierwszym roku staran 90 % par zachodzi w ciaze bez wspomagaczy,a w drugim roku 80% par z pozostalych 10% zachodzi.Ale prawda jest taka ze to tylko statystyki a zycie jest calkiem inne. ;)

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:46

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co mnie zawsze usg robil ginekolog, wiec nie wiem ale wydaje mi sie ze osoba ktora robi usg a nie jest ginekologiem ma potrzebne wyksztalcenie zeby dobrze I zetelnie zinterpretowac wynik badania,wiec chyba nie ma to wiekszego znaczenia, a co do cykli to nieslyszalam zeby tylko na tej podstawie stwierdzano PCOS, bo moga byc rozne przyczyny nieregularnych cykli, pozatym twoje nie odbiegaja od normy jakos bardzo, zazwyczaj jest robione usg na potwierdzenie Pcos. Naprawde bym sie tym niemartwila jesli nie masz potwierdzonej diagnozy. Ile sie juz staracie?

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinkie ja miałam usg w 6dc i też mam na obu jajnikach kilka drobnych pęcherzyków i pani doktor powiedziała, że to prawidłowy stan. Z tego co mi pani dr mówiła, że ważne jest to jak duże są to pęcherzyki i jak dużo ich jest. Miałam 2 cykle wcześniej jeden pęcherzyk wielkości 15mm (22 dc) i dlatego musiałam teraz zrobić usg żeby zobaczyć czy się wchłonął. Miałam wtedy cykl bezowulacyjny, na pewno...Gdyby pęcherzyk się nie wchłonął to by się coś niedobrego mogło tworzyć. Nie wiem w jakim stopniu uwidaczniają się inne objawy, mnie martwi jedynie powiększony prawy jajnik, jego gruba warstwa zewnętrzna (nie wiem co to może oznaczać, pewnie milion chorób). Nie mam wielu typowych objawów np. nieregularnych cykli (zawsze jak w zegarku 26 dni), nie mam nadwagi, hirsutyzmu, mam prawidłowe LH i FSH. Mimo to i tak boję się pco :( Ale niech dziewczyny z większą wiedzą napiszą co o tym myślą, bo ja się trochę gubię.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:46

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze powinnas pogadac ze swoim ginekologiem o swoich obawach I tyle,A usg powtorz tak czy inaczej.Bedzie dobrze, sciskam mocno...

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinkie- tak, pęcherzyk powinien się wchłonąć, bo inaczej powstają torbielki i to nie jest za fajne. Usg zrób dla spokoju. Tylko koniecznie jak najwcześniej, w pierwszych dniach cyklu, ja mam krótkie cykle, a długie miesiączki, co zmusiło mnie do zrobienia usg jeszcze w czasie takiego lekkiego krwawienia (6dc). Trochę to było krępujące, martwiłam się, że coś pobrudzę, ale nie było tak źle, a przynajmniej wynik usg był wiarygodny no i na szczęście prawidłowy. Tamten cykl na pewno był bezowulacyjny i było to spowodowane silnym stresem (obrona), nie było skoku tempki i od jakiegoś 13-14 dnia kiedy powinna być owu to do miesiączki i w trakcie bardzo bolał mnie prawy jajnik, pewnie dlatego, że ten największy niepęknięty pęcherzyk się wchłaniał.Był to pierwszy cykl, który obserwowałam, więc nie zaczęło się gładko i bardzo spanikowałam...Kobiecy organizm to ocean tajemnic...

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I zdechło...:(

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze dziewczynki, prędzej czy później ;)

  • Cranberry Ekspertka
    Postów: 218 203

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz dopiero podejrzewa PCOS ... Kazał zażywać INOFOLIC. Któraś z Was też stosuje?

    c55fdqk3kdbgplqm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie udało się...
    Pozdrawiam Was gorąco <3

  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ten cykl to następny, uda się ;)
    Nade mną chyba @ wisi bo nie wydaje mi się żeby się udało

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sobie już daruję mierzenie temp. i robienie testów owu tylko się tym nakręcam... usłyszałam od kilku osób że ja za bardzo chcę... jestem załamana...

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie wiem :( to już 2 stracony cykl :( pęcherzyki ładne ale co z tego jak nie chcą pękać... gin mi już coś wspominał o in vitro ale jeszcze 2 lub 3 cykle żeby spróbować z CLO i zastrzykami...

  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorąc tabletki czy pamiętając o monitoringu nie da się o tym nie myśleć, z resztą wg mnie to nie ma nic do rzeczy :)

    Mam pytanie, jutro jest mój 16 dzień po owu, jest sens iść na bete jak sikaniec będzie negatywny? To mój pierwszy cykl z owu jaki obserwuję więc nie wiem jaka długa jest u mnie ta faza...

    Bella93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na to pytanie musi odpowiedzieć bardziej doświadczona dziewczyna, ja niestety nie pomogę.

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, Angelabd bardzo ale to bardzo mi przykro ze podczas tego cyklu Wam sie nieudalo,

    tak jak MagdaMuminek napisala nie da sie niemyslec, wiec wszystkie takie rady niemaja w naszych przypadkach zastosowania, tylko osoba ktora sie stara jest wstanie zrozumiec co teraz czyjecie...

    Ale zeby zostac mama tego upragnionego bobasa musimy wszystkie byc w dobrej formie psychicznej I fizycznej, dlatego niema teraz czasu na poddawanie sie I rozpaczanie, teraz wlasnie jest czas zeby zaczac nowy cykl!

    MagdaMuminek ja bym nierobila bety jutro tylko domowy test, a dopiero jak ci wyjdzie dodatni wtedy idz I sprawdz czy rosnie czy spade...

    Witamy Cranberry ;) ja mam zamiar brac Inofolic lub Inofem, ten sam lek tylko ten drugi troche tanszy.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, Angela- nie załamujcie się :* trzeba dalej wierzyc i się starac ...

    Ja jutro na wszelki wypadek zrobię test i zaczynam pic czarną malwę na wywołanie @ :p

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:18

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ