X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Plamienia w II fazie cyklu
Odpowiedz

Plamienia w II fazie cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • NaamaH6669 Przyjaciółka
    Postów: 67 55

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    wiem, że na forum przewijały się już tematy dotyczące plamień, ale one nie odpowiedziały na mój problem, który jest następujący.
    Staramy się z Mężem o dziecko 5 cykl. Od 5 cykli jestem na ovufriend (w 1 nie mierzyłam tempki) wcześniej jedyne co zapisywałam to czas trwania każdego cyklu i występujące plamienia. I w niemal w każdym z nich występowały. Ale skupię się na tych ostatnich 5 cyklach.
    W 1 cyklu (23 dni) plamienie w 16,17,18,20 dniu cyklu
    w 2 cyklu (28 dni) plamienie w 18 - 1dpo i 28 dniu cyklu
    w 3 cyklu (27 dni) plamienie w 26 i 27 dniu cyklu
    w 4 cyklu (25 dni) plamienie w 16 - 1dpo, 17, 23, 24 ,25 dniu cyklu
    w obecnym 5 cyklu plamienie w 18 - 2dpo, 19, 22, 24, 26 dniu cyklu.
    W obecnym cyklu od 2 dpo biorę luteinę podjęzykową 2x1.
    W każdym cyklu chyba mam owulację (potwierdza tempka, testy i 2x usg po owulacji)
    Skąd te plamienia? Mój progesteron wynosił ok 9 i z tej racji dostałam luteinę, ale widzę, że nie pomaga. Plamienia są różne - raz tylko zabarwiają na różowo śluz, innym razem żywoczerwone, czasem ciemnoczerwone z małymi skrzepami, a dziś np. brązowo-kremowe. Martwię się o to wszystko, bo wydaje mi się, że to jest właśnie przyczyna naszych niepowodzeń w staraniach.
    Będę wdzieczna za pomoc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2013, 11:06

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten temat rzeczywiście się przewijał. Ja też mam plamienia w drugiej fazie cyklu. Ani luteina ani duphaston jak pamiętam nie pomagały. W ostatnich cyklach jeden miałam bez plamienia zapewne po pewnym suplemencie diety.
    Ginekolodzy zwalają na hormony. Z drugiej strony moje hormony są w normie. Najlepiej pogadać z dobry endokrynologiem i ginem w jednym.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaamaH6669, witam w klubie :/ Co prawda nie mam plamień tak często w jednym cyklu jak Ty, ale zawsze pojawiają się w II fazie. Łudziłam się, że luteina pomoże (biorę od 2 miesięcy) i nic :(
    Jak uda Ci się je zwalczyć, to chętnie spróbuję Twojego sposobu..

    M* lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • NaamaH6669 Przyjaciółka
    Postów: 67 55

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi.
    W zeszły piątek byłam u gina i wiecie co powiedział? Że to plamienia fizjlogiczne -_- i nic, nie dał mi ani luteiny ani dupka. Nie mam pojęcia co robić :(

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaamaH6669 wrote:
    Dzięki za odpowiedzi.
    W zeszły piątek byłam u gina i wiecie co powiedział? Że to plamienia fizjlogiczne -_- i nic, nie dał mi ani luteiny ani dupka. Nie mam pojęcia co robić :(

    Koniecznie zmień lekarza.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • madziad Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie taki plamienia się zaczęły po wypalance nadżerki po porodowej , od tamtego czasu zawsze przed @ mam 3-4dni plamień biorę progesteron drugi miesiąc na drugą fazę cyklu ale to niczego nie zmieniło, no może tyle że plamię już piaty dzień bardzo licho i nie wiem o co chodzi , robiłam badanie prolaktyny i progesteronu i wszystko idealnie po środku norm, za miesiąc biorę ostatnią dawkę potem mam obserwować 3miesiące i wrócić do gina:( mm nadzieję że wcześniej tam zawitam z pozytywnym testem:)

    37218bc88ec301f1022932c8ee636f84.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ