X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną po badaniu sono hsg ENDOMETRIS
Odpowiedz

po badaniu sono hsg ENDOMETRIS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • katdud Przyjaciółka
    Postów: 315 37

    Wysłany: 17 lutego 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziś rano miałam badanie sono hsg, okazało się że jajowody drożne ale mam ostry stan zapalny scianekmacicy tzw endometris. Powiem szczerze że o tym w ogóle nie słychałam, nieczytałam. Lekarz powiedział , że moja macica się nie oczyszcza jak powinna i to są efekty. Niby teraz coś wypłukali i mamy dalej probowac z inseminacją ale mówił , że w takim statnie jak miałam to zaden nawet najzdrowszy zarodek się nie zagniezdzi. Proszę, czy ktoś coś słyszał o tym schorzeniu? moze ktos coś podobnego miał, ma? podzielcie się proszę swoimi doswaidczeniami. Czy to sie da jakos leczyc? dbać? cokolwiek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na jakiej podstawie lekarz stwierdził takie schorzenie? Aby to wykryć trzeba brać wycinek do badania histopatologicznego. Masz jakieś objawy tego zapalenia? Jak wyglądają Twoje miesiączki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby stwierdzic jakiekolwiek zapalenie endometrium trzeba raczej wykonac histeroskopie. Po obrazie juz czesto widac nieprawidlowosci ktore hist -pat potwierdzi. Do oceny macicy jest histeroskopia a nie hsg.

  • katdud Przyjaciółka
    Postów: 315 37

    Wysłany: 18 lutego 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włąsnie tą histerokopie miałam wykonywaną , miesiaczki mam skąpe, max 4 dni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisalas sono hsg a nie histeroskopie. Tak czy siak hist -pat powinien byc. Ja mialam przerost endometrium i po lyzeczkowaniu zaszlam w ciaze.

  • katdud Przyjaciółka
    Postów: 315 37

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo to było dwa w jednym jak się okazało , na obrazie scianki macicy niby bez polipów , ale zaczerwienione z licznymi naczyznkami. Wypłukali solą i oczyscili , tak mi powiedziano, chciałam zapytać co robic żeby ten stan zapalny się nie powtarzał, jak dbac , czy jest jakas opcja wogole

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety na to pytanie nie odpowiem bo nie wiem. Ja mialam po prostu przerost endometrium i wieczne plamienia przed miesiaczka.no i problwmy z zajsciem w ciaze mimo innych badan w porzadku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Niestety na to pytanie nie odpowiem bo nie wiem. Ja mialam po prostu przerost endometrium i wieczne plamienia przed miesiaczka.no i problwmy z zajsciem w ciaze mimo innych badan w porzadku.
    Hej, u mnie też w jednym miejscu niewielki przerost endometrium, badanie histopatologiczne ok. Także mam wieczne plamienia przed @. Wszystkie badania bardzo dobre, jak Ci się udało zajść w ciążę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź i życzę Ci spokojnej ciąży :) u mnie przerost był niewielki w jednym miejscu. Nic z tym nie zrobili więc chyba nie był to problem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 17:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojecia. Na wyniku hist pat zostalo napisane endometrium dyshormonotyczne , miejscami polipowate. Dziekuje bardzo. Ja zycze powodzenia !! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 17:27

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ