X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Polip

Oceń ten wątek:
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 6 października 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Histeroskopia czeka mnie za dwa dni. Polip w trzonie macicy.
    Mam przy okazji pytanie: Czy ktoras z pan przed zabiegiem brała tabletki anty? Termin zabiegu zbieg sie terminem @ i dr zalecila stosowanie. Nie wiem czy to moze miec jakis wplyw? Usg mialam robione przed tabletkami, pozniej juz nie.
    i jak po zabiegu? Daj proszę znać.
    Ja jestem zapisana na grudzień.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 6 października 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Mam podejrzenie polipa na USG wykonanym w 18 dc i teraz powinnam zgłosić się na powtórkę USG w pierwszej fazie cyklu żeby było go lepiej widać i można było potwierdzić. Czy wizyta już w 6dc będzie ok czy jednak lepiej trochę później (8-12 dc)? Cykle 26-28dniowe. Od lekarza dostałam tylko info "około 10 dnia", ale to wypadnie okołoweekendowo i teraz widzę że trudno będzie trafić na jego grafik.

  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 7 października 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    i jak po zabiegu? Daj proszę znać.
    Ja jestem zapisana na grudzień.
    Sesyjka nie ma sie czego bac.
    Najwazniejsze przestrzegac zalecen przed i po zabiegu.
    Ja np zle znosze narkoze(juz kiedys mialam zabieg) wiec tym razem juz 2-3 dni przed pojsciem do szpitala postawilam na delikatne jedzonko i obylo sie bez wymiotow po. W sumie 3 dni w szpitalu i do domku.
    Pierwsze dni w domku unikac jakiego kolwiek noszenia ciezszych rzeczy bo bedzie brzusio bolal.

    Sesyjka lubi tę wiadomość

  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 7 października 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszcie śmialo jesli ktoras ma pytanka. Chetnie odpowiem 🙂

    Wiki33 lubi tę wiadomość

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 7 października 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela mogę dodać Cię do przyjaciółek? ;) Widzę że chyba jesteś z Krakowa, tak jak i ja. Miałabym kilka pytań :) Zabieg miałaś w szpitalu - czy to było na Kopernika?

    ewelina lubi tę wiadomość

  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 7 października 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Ewela mogę dodać Cię do przyjaciółek? ;) Widzę że chyba jesteś z Krakowa, tak jak i ja. Miałabym kilka pytań :) Zabieg miałaś w szpitalu - czy to było na Kopernika?
    Jasne. Jestem z Krakowa i zabieg na Kopernika

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 7 października 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Sesyjka nie ma sie czego bac.
    Najwazniejsze przestrzegac zalecen przed i po zabiegu.
    Ja np zle znosze narkoze(juz kiedys mialam zabieg) wiec tym razem juz 2-3 dni przed pojsciem do szpitala postawilam na delikatne jedzonko i obylo sie bez wymiotow po. W sumie 3 dni w szpitalu i do domku.
    Pierwsze dni w domku unikac jakiego kolwiek noszenia ciezszych rzeczy bo bedzie brzusio bolal.
    Wydaje mi się, ze ja będe miałą miejscowe znieczulenie, bo dr mówi , ze tego samego dnia do domu..

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 7 października 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Wydaje mi się, ze ja będe miałą miejscowe znieczulenie, bo dr mówi , ze tego samego dnia do domu..

    To możliwe.
    Ja mialam pełna narkoze. Zrobiono 2w1 czyli histeroskopia i laparoskopie( drożność).

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 8 października 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Cześć dziewczyny :) Mam podejrzenie polipa na USG wykonanym w 18 dc i teraz powinnam zgłosić się na powtórkę USG w pierwszej fazie cyklu żeby było go lepiej widać i można było potwierdzić. Czy wizyta już w 6dc będzie ok czy jednak lepiej trochę później (8-12 dc)? Cykle 26-28dniowe. Od lekarza dostałam tylko info "około 10 dnia", ale to wypadnie okołoweekendowo i teraz widzę że trudno będzie trafić na jego grafik.

    Cześć Ala, ja miałam podobnie. U mnie lekarz zalecił sprawdzenie już 3 dc - podobno im wcześniej tym lepiej, bo łatwiej zobaczyć czy to polip czy nie... Także próbowałabym przed weekendem :)

    Ala_d lubi tę wiadomość

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 9 października 2021, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad lena wrote:
    Cześć Ala, ja miałam podobnie. U mnie lekarz zalecił sprawdzenie już 3 dc - podobno im wcześniej tym lepiej, bo łatwiej zobaczyć czy to polip czy nie... Także próbowałabym przed weekendem :)
    Dzięki za odpowiedź 😉 umówiłam się na środę czyli 7dc

  • AnkaStaranka Autorytet
    Postów: 281 407

    Wysłany: 10 października 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Cześć dziewczyny :) Mam podejrzenie polipa na USG wykonanym w 18 dc i teraz powinnam zgłosić się na powtórkę USG w pierwszej fazie cyklu żeby było go lepiej widać i można było potwierdzić. Czy wizyta już w 6dc będzie ok czy jednak lepiej trochę później (8-12 dc)? Cykle 26-28dniowe. Od lekarza dostałam tylko info "około 10 dnia", ale to wypadnie okołoweekendowo i teraz widzę że trudno będzie trafić na jego grafik.

    Najlepszym momentem w cyklu do uwidaczniania polipów endometrialnych są dni zaraz po miesiączce, kiedy śluzówka macicy (endometrium) jest jeszcze cienka i łatwo wyodrębnić ją od polipa. Ja takiego polisa miałam i lekarz prosił abym przyszła zaraz po okresie, aby zweryfikować czy nadal jest. Był i ostatecznie skończyło się na histeroskopii.

    Ala_d lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 października 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie czeka histero na nfz w grudniu,
    najgorsze jest to, że mam się stawić do szpitala w niedziele rano (mój dr jest w szpitalu tylko pon. i wt.), a to będzie mój ostatni dzień okresu wg kalendarzyka, wiadomo, że może się poprzesuwać i teraz nie wiem czy nie przepisać się tydzień później tylko, że to już będzie 11-12 dc :( nie da się tego tak zsynchronizować :( jestem w kropce :(

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 12 października 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka a dr nic nie wspominał o braniu tabletek anty żeby przesunąć krwawienie? Właśnie dzisiaj myślałam o tym. Ustalając termin na 2-3 miesiące w przód i mając cykle wahające się o parę dni łatwo można trafić akurat w miesiączkę...

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 października 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d nie wspominał :( ale ja bym nie chciała brać tabletek anty, u nas każdy cykl się liczy, mam już 35l.
    Okres mam zawsze w terminie, ale wiadomo różnie bywa :( i przy nawet lekkim plamieniu pewnie mi nie zrobią.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 13 października 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Ala_d nie wspominał :( ale ja bym nie chciała brać tabletek anty, u nas każdy cykl się liczy, mam już 35l.
    Okres mam zawsze w terminie, ale wiadomo różnie bywa :( i przy nawet lekkim plamieniu pewnie mi nie zrobią.
    U mnie termin zabiegu zbiegal sie z terminem miesiaczki. Czekalam na zabieg dwa miesiace i pani dr zaproponowala wlasnie tabletki. Tez nie chcialam brac i stracic cyklu ale z drugiej strony przekladanie terminu zabiegu i czekanie kolejnych miesiecy by usunac polipa ktory jest przeszkoda nie nastawialo mnie pozytywnie. Poswiecilam ten jeden cykl i teraz mam z glowy.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 26 października 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiączka się przesunęła i zabieg również przesunęłam na tydzień później. Póki co wypada na 10dc.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Wiki33 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 28 października 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś z was miała histero w znieczuleniu miejscowym ? Mnie właśnie taka czeka, I powiem szczerze że mam obawy czy dam radę...

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Sesyjka nie ma sie czego bac.
    Najwazniejsze przestrzegac zalecen przed i po zabiegu.
    Ja np zle znosze narkoze(juz kiedys mialam zabieg) wiec tym razem juz 2-3 dni przed pojsciem do szpitala postawilam na delikatne jedzonko i obylo sie bez wymiotow po. W sumie 3 dni w szpitalu i do domku.
    Pierwsze dni w domku unikac jakiego kolwiek noszenia ciezszych rzeczy bo bedzie brzusio bolal.
    Ja już jestem po histeroskopii, jednak miałam narkozę.
    Jednego dnia się zgłosiłam do szpitala, drugiego wycięli mi polipa 0,7cm i trzeciego miałam wyjść ale poprosiłam o wypis tego tego dnia, bo się dobrze czulam. Nie plamiłam nawet po zabiegu I nic mnie nie bolało
    Mam nadzieję, że teraz się uda zajść w ciążę , nasienie poprawione i polip wycięty..

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Ja już jestem po histeroskopii, jednak miałam narkozę.
    Jednego dnia się zgłosiłam do szpitala, drugiego wycięli mi polipa 0,7cm i trzeciego miałam wyjść ale poprosiłam o wypis tego tego dnia, bo się dobrze czulam. Nie plamiłam nawet po zabiegu I nic mnie nie bolało
    Mam nadzieję, że teraz się uda zajść w ciążę , nasienie poprawione i polip wycięty..
    Trzymam kciuki 🤞😁

    Sesyjka lubi tę wiadomość

  • kropka_123 Autorytet
    Postów: 438 732

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny te które mialyscie stwierdzone endometrium polipowate to czy skierowanie bylo tylko na histeroskopie? Bo mialyscie wykonywane także łyżeczkowanie. Ja mam stwierdzone endometrium polipowate i podczas zabiegu został pobrany tylko wycinek do badania, lekarz stwierdził ze endometrium polipowatego sie nie usuwa. Co o tym myślicie? Powinnam dostać inne skierowanie? Wykonać w innym miejscu?

    👱‍♀️ 29 👨 32

    starania od 06.2021

    czerwiec 2022 💔
    TSH -> euthyrox
    prolaktyna -> bromocorn
    histeroskopia -> 01.2022

    06.09 - beta 21 (10 dpo)
    10.09 - beta 206 😍
    15.09 - beta 1300 🍀
    29.09 - mamy ♥️
    12.10 - 2,19 człowieczka
    27.10 - 4,20 człowieczka
    07.11 - prenatalne


    abbf322214.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ