Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pozytyw owulacyjny przez 9 dni!
Odpowiedz

Pozytyw owulacyjny przez 9 dni!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • meerici Autorytet
    Postów: 449 408

    Wysłany: 9 czerwca, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo 🙋‍♀️
    Czy macie jakieś przypuszczenia co może oznaczać pozytywny test owulacyjny praktycznie zaraz po miesiaczce i utrzymujący się nawet przez 9 dni (to już trzeci taki cykl). W lutym miałam nieudany transfer. Na pewno w ciąży nie jestem. Dość długo też plamię po okresie 🤔
    Zmagam się z wygasającą rezerwą jajnikową, ale wcześniej tzn. Przed procedurą, testy wychodziły typowo, nie było też rewelacji z plamieniem. Będę wdzięczna za podpowiedzi 🙂

  • kasia Autorytet
    Postów: 777 815

    Wysłany: 10 czerwca, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem jedynie, że niektórzy lekarze nie uznają w ogóle tych testów owulacyjnych bo mogą być one zaburzane przez wiele czynników. Więc być może nie znaczy to kompletnie nic, bo coś wpływa na to, że wyszedł pozytywny. Najlepiej owulkę potwierdzac na usg i mamy 100% pewności wtedy :) Ja już nie kupuję tych testów, szkoda kasy :D

    👩 32 -PCOS (AMH 10.2), niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 33 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021
    3 nieudane inseminacje

    12.05 rozpoczęcie💉
    20.05 kontrola - po 15 🥚 na jajnik, rozmiary między 11 a 15mm
    24.05 - punkcja
    29.05 mamy 3 zarodki: 4AA❄️4AA❄️4BB❄️
    17.06 transfer 🙏❤️ estradiol: 394,66 ; progesteron: 74,68 ng/ml
    19.06 progesteron: 120 ng/ml
    22.06 progesteron: 219 ng/ml
    7dpt progesteron 154 ng/ml, beta hcg 97.5 🥹
    9dpt progesteron: 61,29 ng/ml, beta 177,850 mIU/ml
    11dpt progesteron: 80 ng/ml, beta hcg 395 ng/ml
    13dpt progesteron 82ng/ml, beta 1093,350
    15dpt progesteron 80ng/ml, beta 2537
    17dpt progesteron 54ng/ml, beta hcg 5321,780 ❤️
    20
    21dpt progesteron 48,88 ng/ml, beta hcg 13334 ❤️
    24dpt mamy serduszko ❤️

    preg.png
  • meerici Autorytet
    Postów: 449 408

    Wysłany: 10 czerwca, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiadomo, że to tylko taka wskazówka 😉 ale ja robię testy od 8 lat i abstrahując od tego czy była owulacja czy nie, to nigdy nie wychodziły pozytywne przez tak długi czas. W tym cyklu wychodzą pozytywnie od 9 dc, wczoraj 23 dc i też pozytyw (codziennie nie robię, wyrywkowo co dwa, trzy dni - w zasadzie z czystej ciekawości). I to nie taki naciągany pozytyw, obie kreski praktycznie bordowe. Obstawiam jakieś zmiany hormonalne po procedurze albo torbiele, chociaż na kontroli po transferze było czysto. A może tak się dzieje kiedy pęcherzyki nie pękają? Pytam bo być może mój przypadek nie jest odosobniony, narazie nie chce z taką pierdołą iść do lekarza😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 07:55

  • Atika Autorytet
    Postów: 1107 1172

    Wysłany: 10 czerwca, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze miałam pozytywne odpowiednio, ale kiedy zaczęłam brać hormony i "grzebać" w jajnikach, 😔pojawiły się z nimi problemy i wtedy czasami testy były pozytywne kilka dni.
    Śluz też wykazywał cechy płodności, nawet w czasie miesiączki.
    Zbadaj jajniki przez USG.

    meerici lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 986 1228

    Wysłany: 10 czerwca, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy PCOS potrafią być ciągle dodatnie. Chodzi o hormon LH, który utrzymuje się na wysokim poziomie. Testy przez to nie są w stanie wyłapać piku LH, który odpowiada za owulację. Możesz zbadać kilkakrotnie LH i porównać z tym co widzi dr w obrazie USG.

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp ok; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo, Kir genotyp Bx
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp ok

    2021 - rozpoczęcie starań
    11/23 - histeroskopia (stan zapalny endometrium)
    2/24 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 ❄️ -> embrace dla połowy); hiperstymulacja

    ❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
    29.07.2024 - transfer ❄️ 4AB (acard, neoparin, encorton, embryo glue) 6 dpt cień cienia; 7 dpt beta 6,64; 9 dpt beta 1,40 - cb 💔
    28.08.2024 - transfer ❄️ 5AB (acard, neoparin, encorton, intralipid, accofil, relanium, UTM):
    6 dpt beta 42,2; progesteron 56,1
    8 dpt beta 99,1 (+124%)
    10 dpt beta 269 (+171%) 🙏
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ