X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną pregnyl, clo, duphastan, estreva- nie pomogły teraz laparoskopia
Odpowiedz

pregnyl, clo, duphastan, estreva- nie pomogły teraz laparoskopia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 17 lutego 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie :)

    Kochane chciałam się poradzić, może któraś miała podobne problemy i poradziłą sobie z nimi w nieznany mi jeszcze sposób. Dwa lata temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i zaczęły się cyrki.. cykle powyżej 40 dni- na początku "Pani dr" przepisała mi luteine i która miała załatwić sprawę... Poszłam do innego lekarza który stwierdził u mnie pierwotną niepłodność spowodowaną brakiem produkcji jajeczek przez mój organizm. Najpierw zaczęłam stymulację zastrzykami Pregnylu 3zastrzyki w 8, 10 i 12dc- po 4 miesiącach pojawiło się jajeczko jednak dwa miesiące pozniej przestymulowane jajniki i potrzeba zmiany leków, zaczęłam brać Clo (3dc-x1, 4dcx1, 5dcx2) i organizm od razu chwycil ten lek i jajeczka się pojawiły, dodatkowo brałam od 17 dnia cyklu duphastan przez 8 dni 2 razy dziennie i wcieram estrevę w udo, jednak starania nie przyniosły dzidziusia :( po 6 miesiącach z Clo brak reakcji jajników i potrzeba przerwy. Lekarz zalecił żebym w czasie przerwy zrobiła zabieg laparoskopowy aby potwierdzić czy jajowody są drożne i ew. je udrożnić. Za tydzień idę na zabieg pełna obaw... Już nie wiem sama co robię źle że cały czas nie wychodzi... :(

    Pozdrawiam i życzę wszystkim duuużo wytrwałości i cierpliwości :)

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 17 lutego 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie miałaś wcześniej sprawdzonej drożności? najpierw powinno sie zrobić hsg a potem stymulować bo jak niedrożne jajowody to nie ma sensu być stymulowanym tylko najpierw trzeba je udrożnić, ale do tego różnie lekarze podchodzą...
    Podobno laparoskopia to nic strasznego :) mozna dzieki temu znaleźć przyczyne problemu i ją wyeliminować.
    A miałaś robione jakieś badania? Mąż badał nasienie?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z vanessa, maz badal nasienie? Poza tym pierwsze słysze zeby prgenyl działał na wzrost pecherzy, z tego co tu czytałam to działa na pękanie pecherzy.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 17 lutego 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mąż badał nasienie i u niego wszystko jest w najlepszym porządku.

    Robione miałam badania hormonalne + monitoring pęcherzyka co miesiąc.
    HSG z kontrastem nie mialam robionego, mój lekarz stwierdził dopiero teraz że warto sprawdzić jajowody bo to ostatnie ogniwo gdzie może jeszcze coś być nie tak.

    A co do pregnylu to tak było, trafiłam z cyklami bez jajeczek a po 4 miesiącach z pregnylem pojawił się pęcherzyk wzrostowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2015, 15:15

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 17 lutego 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj wątek laparoskopia. Tam opisujemy nasze wrażenia. Be obaw nic strasznego. Ciesz sie ze zaczyna sie cos dziać - oby do przodu. Dobrze ze tylko z jeden strony macie problem. Ze u meza jest ok :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliana wrote:
    tak mąż badał nasienie i u niego wszystko jest w najlepszym porządku.

    Robione miałam badania hormonalne + monitoring pęcherzyka co miesiąc.
    HSG z kontrastem nie mialam robionego, mój lekarz stwierdził dopiero teraz że warto sprawdzić jajowody bo to ostatnie ogniwo gdzie może jeszcze coś być nie tak.

    A co do pregnylu to tak było, trafiłam z cyklami bez jajeczek a po 4 miesiącach z pregnylem pojawił się pęcherzyk wzrostowy.
    moze przypadek? Ale i tak dobrze, a hsg to zrob ja juz po, bolało ale do zniesienia.

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 18 lutego 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka a powiedz mi po co mam robić hsg po laparoskopii? Laparoskopia z tego co wiem jest dokładniejszym badaniem - przynajmniej tak twierdzi mój lekarz dlatego się na nią zdecydowałam

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 18 lutego 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliana wrote:
    Aszka a powiedz mi po co mam robić hsg po laparoskopii? Laparoskopia z tego co wiem jest dokładniejszym badaniem - przynajmniej tak twierdzi mój lekarz dlatego się na nią zdecydowałam

    W czasie laparoskopii mozna sprawdzic droznosc i osobne hsg nie jest wtedy potrzebne-masz racje. Co do tego, ze jest to ostatnie ogniwo gdzie moze byc cos nie tak to raczej nie... To jest powiedzialabym ostatnie z podstawy podstaw przy szukaniu braku ciazy... Adrenalina ma racje, z watku o laparoskopii duzo sie dowiesz :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 26 lutego 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SĄ wyniki po laparoskopii. Lewy jajowód niedrozny i nie byli w stanie go podreperować a od pol roku po clo kazda owulację miałam z prawego jajnika. Lewy podobno jest ok tylko tam nie ma jajeczka :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2015, 11:12

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co lekarz CI zaproponował?

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 1 marca 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IDE dopiero w kwietniu do mojego lekarza. Powiedział ze 2-3 miesiące po laparoskopii mam się zgłosić. Pewnie jeszcze z pol roku cło i może jakies jajeczko w lewym jajniku się pojawi a jak nie to in vitro

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ