X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Polar latte pisala o progesteronie a nie o prolaktynie 8)
    Ups.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Chciałabym lekko odświeżyć wątek. Moja prolaktyna to 1028 mU/l przy czym normy to 127 - 637 jest więc podwyższona niecałe 2 razy ponad górną granicę.
    Miewam bardzo regularne miesiączki- średnio co 31 dni. Jedyną rzeczą, która mnie zaalarmowała były maleńkie wycieki z piersi. Nie potrafię powiedzieć czy mam owulację, bo wcześniej tego nie monitorowałam. Zdecydowaliśmy się zrobić dzidziusia niedawno w zasadzie decyzja zapadła kilka dni przed otrzymaniem wyników badań. I jak na złość okazało się, że są nieprawidłowe. Od 6.07 czyli trzy tygodnie biorę 1 tabletkę Bromergonu (na noc). I moje pytanie brzmi czy któraś z Was w podobnej sytuacji i z podobnymi wynikami miała owulację? Lekarz nie potrafi mi nic jednoznacznie powiedzieć a mnie skręca w środku z niepewności...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam prolaktynę powyżej normy, ale dostałam dostinex i jest w normie :) ponoć wysoka prolaktyna może blokować pękanie pęcherzyka i owulację. Z czasem pewnie przy wyrównanej prolaktynie wszystko wróci do normy, ale proponuję zmienić lekarza jeśli nie potrafi dać i zbadać Ci podstaw..

    paprota lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wrażenie, że lekarze traktują ten problem po macoszemu. Mimo, że powiedziałam, że planuje ciąże nie zlecił żadnych badań poza cytologią i USG piersi ( które wyszły ok) i wspomniał, że może być problem z zajściem w ciąże bo może nie być owulacji ( czy jest czy nie ma Bóg jeden wie ). Guzy przysadki wykluczył mówiąc, że poziom hormonu jest za niski. W razie ciąży zalecił Bromergon odstawić- ale oczywiście o to musiałam dopytać sama. Poczekam jeszcze 2 miesiące, bo tyle zostało do badania kontrolnego i najwyżej zmienię lekarza. Dodam, że po 2 tygodniach brania leku, mleko z piersi zniknęło. to chyba dobry znak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprota nie zwlekałabym ze zmianą ginekologa, ja też byłam najpierw u innej ginekolog, ale zleciła same podstawy podobnie jak u Ciebie i kazała próbować rok.. olałam ją, bo po roku nieudanych prób dopiero miałabym się dowiedzieć czy mam hormony odpowiednie i leczenie miałoby zająć mi kolejne miesiące? Wolałam wiedzieć od razu i ewentualnie od razu leczyć, wiem że to nie ma tak hop siup.. i mimo, że zawsze miałam wszystko ok to okazało się, że prolaktyna za wysoka a progesteron za niski, mógłby nie utrzymać ciąży. Bez tej wiedzy próbując mogłabym poronić i do dzisiaj nie wiedzieć czemu..

    paprota lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba masz rację, po zakończeniu 3 miesięcznej kuracji Bromergonem zgłoszę się do lekarza zajmującego się głównie niepłodnością. Mam nadzieję, że powie mi cos więcej na temat mojej zagadkowej płodności albo jej braku:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę powodzenia paprota :*

    paprota lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ