X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Prolaktyna - dostinex
Odpowiedz

Prolaktyna - dostinex

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 63 10

    Wysłany: 22 listopada 2023, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, chciałabym się dowiedzieć jakie macie doświadczenie z lekiem Dostinex. Czy któraś z Was stosowała i udało się zajść w ciążę? Miałyście skutki uboczne?

  • kicia_kocia Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 22 listopada 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam Dostinex na zbicie prolaktyny. Ogólnie ok, nie mialam żadnych skutków ubocznych. Pamietam, ze to sie jakos tak dziwnie bralo, chyba raz na kilka dni. U mnie akurat wymagana była stymulacją owulacji ze względu na PCOS, ale zaszłam w ciążę i urodziłam zdrową dzidzię ;)

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 63 10

    Wysłany: 22 listopada 2023, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedź i gratuluję 😊 właśnie mam brać 1/2 tabletki raz w tygodniu. Słyszałam, ze ten lek jest najlepiej tolerowany jeśli chodzi o zbicie prolaktyny.

  • Bulbasek Autorytet
    Postów: 675 998

    Wysłany: 22 listopada 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od niedawna stosuje na zbicie prolaktyny przed stymulacją, u mnie skutki uboczne przez pierwsze 2 dni po pierwszej tabletce straszne, polecam brać na weekend. Pogorszenie wzroku, pobudzenie, zawroty głowy, drgania rąk, generalnie taka jakby nadpobudliwość. Po dwóch dniach minęło całkiem, po kolejnych dawkach już nie wystąpiło. Wydaje mi się że jeszcze metabolizm mi zahamowało, ale nie jestem do końca pewna czy to przez Dostinex. Brałam jedną tabletkę raz na tydzień, po 4 tygodniach zmniejszałam dawkę po badaniach kontrolnych bo spadło aż za bardzo.

    Starania o pierwsze bobo
    👩30l.
    2017 laparotomia, usunięty potworniak ze znaczna częścią prawego jajnika
    PCOS
    Tarczyca ✅
    Glukoza, insulina✅
    Prolaktyna ⬆️❗➡️Dostinex
    🧔30l
    Badania nasienia ✅

    od 12/23 cykle stymulowane Lamettą
  • magda_o Ekspertka
    Postów: 140 62

    Wysłany: 22 listopada 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też biorę przy stymulacji w PCOS. Ja zaczynałam od połowy tabletki raz w tygodniu, ale po kolejnych wynikach lekarz zalecił 1/4. U mnie skutków ubocznych brak.

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 889 507

    Wysłany: 22 listopada 2023, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam Dostinex w dawce 0,5 tabletki raz na tydzień. Żadnych skutków ubocznych nie miałam. Fajne było to, że nie trzeba było tego brać codziennie jak w przypadku innych lekow na zbicie prolaktyny.

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 63 10

    Wysłany: 23 listopada 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi czy udało Wam się zajść w ciąże po tym leku?

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 889 507

    Wysłany: 24 listopada 2023, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi czy udało Wam się zajść w ciąże po tym leku?

    Wydaje mi się, ze na to czy się uda czy nie składa się wiele rzeczy. Chyba, że ktoś ma stwierdzone ze problemem przy zajściu w ciąże jest tylko wysoka prolaktyna. I po wzięciu leku udaje się.

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 63 10

    Wysłany: 25 listopada 2023, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak oczywiście, u mnie akurat głównie prolaktyna jest problemem. @Pusiek, a jaki miałaś wynik przed leczeniem? :)

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 889 507

    Wysłany: 26 listopada 2023, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Tak oczywiście, u mnie akurat głównie prolaktyna jest problemem. @Pusiek, a jaki miałaś wynik przed leczeniem? :)

    Miałam 36. A norma w laboratorium do 15. Dostinex ładnie ja zbił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2023, 13:39

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ