X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Prolaktyna z obciążeniem interpretacja wyników
Odpowiedz

Prolaktyna z obciążeniem interpretacja wyników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariczka ma rację. Z pewnością lekarz ustali inne dawkowanie. Najważniejsze, aby trzymać tą wredną prolaktynę w dolnych granicach normy, a to jest możliwe tylko przy odpowiednio dobranej dawce.

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 24 października 2014, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam brac bez zmian.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • niunia92 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyjściowa prolaktynę mam 424,10 a po godz 2334 i nie wiem czy to dobrze czy nie
    dodam ze prolaktyna jest podana w mlU/l a norma podstawowej jest 102-496
    i byłam tez na usg dopochwowym i ogólnie tez bardzo prosiłabym o interpretację
    Trzon macicy w tyłozgięciu, o wymiarze 42,4X25,1 mm i jednorodnej echogeniczności
    jama macicy linijna
    Endometrium 5,7 mm d. jednorodne
    JAJNIK PRAWY Z TYŁU SCHODZĄCY DO ZAT DOUGLASA O WYM 42,7x32,4 MM / POWIĘKSZONY / LICZNODROBNOPĘCHERZYKOWY PĘCHERZYKI > 20 DO SR. 9,5 MM JAJNIK LEWY NIE UWIDOCZNIONY
    Z tym ze tego jajnika lewego juz drugi raz nie widac i nie wiem co dalej

    niunia92
  • marla85 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 20 maja 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój wynik prolaktyny jest trochę za wysoki.
    Stosuje się przelicznik 1 ng/ml = 20 mlU/l, czyli twój wynik to 21,2, a dobrze by było jakby był poniżej 15.
    Co do USG się nie wypowiem
    Pozdrawiam

    Marla85
  • niunia92 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 20 maja 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki chociaz za to a powiedz mi co lekarz dalej powinien mi zlecic jak sie orientujesz :) ?? niestety lekarze olewaja troche moja osobe dlatego czasem sama proszę się o jakies badania

    niunia92
  • Andzia87 Ekspertka
    Postów: 128 205

    Wysłany: 20 maja 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja korzystając z okazji poproszę również o pomoc w interpretacji niedawno otrzymanych wyników:
    PRL: 277,4 mIU/l
    PRL po MCP: 6 452,00 mIU/l
    z wyczytanych na wątku informacji domyślam się, że pierwsza PRL jest ok bo poniżej 15 ng/ml, ale jak należy interpretować wynik po MCP? Będę wdzięczna za pomoc

    km5scwa1hx65oe99.png
    relggu1r0laeq3qv.png
  • marla85 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 20 maja 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia87 wrote:
    to ja korzystając z okazji poproszę również o pomoc w interpretacji niedawno otrzymanych wyników:
    PRL: 277,4 mIU/l
    PRL po MCP: 6 452,00 mIU/l
    z wyczytanych na wątku informacji domyślam się, że pierwsza PRL jest ok bo poniżej 15 ng/ml, ale jak należy interpretować wynik po MCP? Będę wdzięczna za pomoc

    Pierwszy wynik masz jak najbardziej prawidłowy. Po obciążeniu wskazuje na hiperprolaktynemie czynnościowa i teraz w zależności czy masz z tego powodu jakieś dolegliwości czy nie, jeśli tak to na pewno trzeba ja obniżyć lekami, a jeśli nie to można to zostawić... Niektórzy lekarze odchodzą nawet od badania prolaktyny po MCP, jeśli wynik podstawowy jest prawidłowy.

    Marla85
  • marla85 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 20 maja 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niunia92 wrote:
    dzieki chociaz za to a powiedz mi co lekarz dalej powinien mi zlecic jak sie orientujesz :) ?? niestety lekarze olewaja troche moja osobe dlatego czasem sama proszę się o jakies badania

    Uważam, że można by obniżyć ja lekami, bo może utrudniać ci zajście w ciążę.
    Masz regularne cykle? Występuje u ciebie prawidłowa owulacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 18:36

    Marla85
  • niunia92 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 20 maja 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie mam tez niedoczynnosc tarczycy okres bywa tak ze mam i co pol roku a po antykoncepcyjnych lekach nie dostalam juz raz okresu tylko duphaston pomaga . bardzo się martwię też tym USG jajników bo wygląda na to że jajeczka zatrzymują się w jajniku co jest bardzo złe lekarze często odsyłają mnie do domu bez żadnej pomocy te wyniki mam opisane na swojej stronie przez lekarza ktory zlecił mi test prolaktynowy jako w normie bardzo chcialabym miec dziecko ale i tarczyca i inne sprawy narazie mi na to nie pozwalaja bylabym bardzo nieodpowiedzialna teraz zachodząc chodź bardzo chce

    niunia92
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ