X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przeciwciała przeciwjądrowe dodatnie ANA
Odpowiedz

Przeciwciała przeciwjądrowe dodatnie ANA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam metypred. Mam po nim duży apetyt. Przez prawie 2 tygodnie przytyłam 1 kg, włosy lecą mi garściami, pojawiły się pryszcze na dekolcie i ramionach... Boje się ze to nic nie pomoże a za pół roku będę wyglądała jak potwór z rozwalona wątroba i żołądkiem :(

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dokładnie tego samego się obawiam... bo ogólnie lubię jeść...

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej wszystkim,

    słuchajcie staramy się o dziecko od około 17 miesięcy. U mnie wszytko bylo ok owulacje piękne endometrium, wszystko ok, morfologia ok wszystkie wirusówki ok, bakterie ok,
    mam niedoczynność tarczycy uregulowaną, nie mam hashimoto.
    Maż ma słabe nasienie ale nie tragiczne chyba. Mam parametry w opise.
    Jesteśmy po 4 iui nieudanych raz beta wyszła prawie 2 ale no to nie ciąża nawet biochemiczna.

    Nasz lekarz proponuje invitro i myslimy żeby we wrześniu,/ październiku podejśc, więc lekarz zalecił kariotypy wyszły z tego co rozumiem ok bo jestem przed wizytąu lekarza.
    Anty TPO 12.16 IU/ml norma <34, Anty TG 11.08 norma <115, więc chyba tutaj ok.
    Ale ANA 2 wyszło mi dodatnie - typ świecenia homogennt i ziarnisty w mianie 1:320

    Nie wykryto przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA
    Przeciwciała przeciw dsDNA ujemne.

    Co to znaczy wszystko? Nic z tego nie rozumiem...

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 11 września 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy dodatnich ana 2 proponuje zrobic jeszcze ana 3, rozne sa szkoly jedni na ana dodatnie daja encorton jedni uwazaja ze nie ma to wplywu na starania

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Paula 1507 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 5 maja 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy pisze w dobrym miejscu, ale przypadkiem tu trafiłam i może ktoś miał podobna sytuację. Dopiero planujemy maluszka, ale w związku z wynikami jakie dostałam trochę się zalamalam. Robiłam badania ana bo rodzinny zauważył u mnie charakterystyczny rumień A tata ma podejrzenie tocznia. Nie potrafią mu jednoznacznie powiedzieć czy ma czy też nie. Reumatolog stwierdziła że ja na pewno jestem zdrowa no ale zrobimy badania. Wyszło mi ana 1:5120 plamiste, czynnik reumatoidalny 35 (norma do 14). Kolejna wizytę mam dopiero na koniec sierpnia i zaczynam panikowac... Czy takie badania wykluczają ciążę? Czy jest zagrożenie dla dziecka? Teraz już się boję nawet próbować żeby nie stracić dziecka...
    Przepraszam jeśli w złym miejscu pisze ale jakoś nie mogę się tu odnaleźć...

    Starania od lipca 2018
    Ona: Ana+, antykoagulant tocznia +, prolaktyna 95, hashimoto, niedoczynność
    Leki: leteox 75, encorton 5mg, acard, ovarin, bromergon 1/2, duphaston 2x1

    On: badanie invimed- 21 mln/ml, 62% ruchliwych, ruch postepowy 43%, żywe 69%, morfologia 1%| Badanie u dr Jedrzejczaka- 18mln/ml, 72mln/całość, ruch postepowy 28%, morfologia 3%. Tsh 14
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 5 maja 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam Ana 1:320, typ ziarnisty.

    Co może dawać tego typu wynik? Oprócz tocznia, rzs, zapalenia mięśni i stawów, zespołu Sjorgena?

    Laborantka powiedziała, abym się tym za bardzo nie przejmowała, wynik słabo dodatni zdarza się przy niedoczynności tarczycy, nawet subklinicznej (taką mam, bez hashi). Nie chce sobie szukać na siłę chorób, ale trochę nie daje mi to spokoju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2018, 15:59

  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 3 listopada 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wyszło mi ana1 dodatnie typ jąderkowy, lekarz zlecił wykonanie badania ANA 3 a w nim anty PCNA wykryto (+). Czy ktoś miał taki wynik? Co lekarz zalecił, tylko na ten antygen?

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ