X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przepływy w tętnicach macicznych
Odpowiedz

Przepływy w tętnicach macicznych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 21 października 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Znajoma, która nie mogła zajść w ciąże (kilka IUI i IVF), zrobiła sobie badania dopplerowskie przepływów w tętnicach macicznych. Wyszło jej kiepsko, więc wzięła leki na rozrzedzenie krwi i zaraz zaszła w ciąże. Wczoraj urodziła :)

    Ja, za jej namową, zrobiłam sobie dziś takie badanie. Wyszło mi ponoć kiepsko.
    Prawa tętnica: 5,1 z przepływem wstecznym,
    Lewa: 5,6 z przepływem wstecznym.
    Zadzwoniłam do mojego gina, a on powiedział, żeby się tym nie przejmować, bo nie wiadomo, jak to leczyć, itp.
    Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Możecie coś podpowiedzieć?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem sceptycznie do tego nastawiona. Swojego czasu napokmnełam o tym lekarzowi a on powiedzial, ze po 1) to nie jest jedyny czynnik diagnostyczny a po 2) leki na rozrzedzenie krwi moga wiecej narobic szkoda niz dobra. Poprzemysleniu doszłam do wniosku ze lekarza ma racje, natknelam sie tez kiedys na jakas wypowiedz lekarza z kiniki niepodlodnosci mial takie samo zdanie.

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 21 października 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo ta gin od Dopplera, to mnie już dziś do jakiejś profesor odsyłała.

    Nie jest to jedyny czynnik diagnostyczny. Ale jeśli wyniki wychodzą kiepskie, to to się chyba na coś przekłada?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2014, 20:26

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 22 października 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktos cos?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 25 października 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nic?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 26 października 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam sie na przeplywach krwi ale wiem jedno ze wiekszosc klinik nieplodnosci i dla tych co podchodza do Ivf polecaja Acard 1x1.I zwroc uwage ze na wielu wykresach dziewczyny zaznaczaja ze biora Acard!!!Ja osobiscie rowniez(gdzies tam mowia ze pomaga w zagniezdzeniu :) ) wiec nie zaszkodzi ;) Powodzenia :)

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 26 października 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale lekarz Ci to zalecil z jakiegos konkretnego powodu? Możesz powiedzieć, co to za powód?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 października 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endometrium jest wtedy lepiej ukrwione. Mój w klinice też się przymierzał kiedyś, żeby mi dać acard, ale oprzytomniał, bo mam uczulenie na salicylany i nie mogę niestety...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 28 października 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka ma racje-endometrium jest lepiej ukrwione.Ja podchodzilam do IVF i lekarz kazal mi brac :) Ale juz wczesniej wiedzialam od dziewczyn z forum i zawsze po @ bralam :) Ale jesli masz watpliwosci to przeciez nic nie musisz brac na wlasna reke,to sa tylko zalecenia niektorych lekarzy.Powodzenia :)

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 28 października 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od długiego czasu nie biorę polopiryny, bo pamiętam, że kaszlałam po niej i drapało mnie w gardle. Czy to może być objaw uczulenia?
    Dodam, że jestem alergiczką.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 października 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze byc. Ja mam uczulenie na salicylany i nie moge brac acardu, aspiryny, polopiryny itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 08:32

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam trochę temat - nigdzie nie moge znaleźć norm dla przepływów w tętnicach macicznych w 5dc. Mam w jednej 2,5 w drugiej 2,0 - nie wiem czy dobrze czy źle, a wizyta u gin. dopiero za parę tyg.Ktos cos wie, gdzie znajdę jakieś info?

    age.png

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ