X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Refundacja inseminacji
Odpowiedz

Refundacja inseminacji

Oceń ten wątek:
  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 30 września 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Inseminacja, to jednak też koszt. Zwłaszcza, jak robi się ją kilkakrotnie. Może któraś z Was wykonywała ją na NFZ? Ja jestem z Bydgoszczy, mój lekarz powiedział, że inseminacja nie jest refundowana. Do pierwszej insem. podchodzę prywatnie, w następnym cyklu.

    Jeśli któraś z Was wykonywała ją na NFZ, to może chciałaby się podzielić informacjami jak do tego się zabrać?

    Ania_84, Mimbla lubią tę wiadomość

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2014, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LIstek w Wawie robia dwie inseminacje w jednym szpitalu, musialabys podzwonic w swoim miescie i sie dowiedziec jaki szpital wykonuje inseminacje na NFZ, ale szczerze to watpie zeby to bylo warte zachodu. Poniewaz czytalam juz mnostwo opinii dziewczyn o inseminacji na NFZ to sa bardzo zle wykonane, np maja stare zepsute apararty do odswieu plemnikow itd ale byc moze w Twoim miescie jest inaczej.

    listek lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 1 października 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba wcale dzwonic do miliona szpitali. Bez sensu. Wystarczy na infolinie NFZ i podadza, gdzie mozna zrobic na NFZ. Takze Twoj lekarz wprowadzil Cie w blad-IUI moze byc refundowana, ale jak na wszystko w polskiej darmowej sluzbie zdrowia sa dlugie terminy oczekiwania i Aszka ma racje szpitale nie maja takiej klasy sprzetu jak kliniki-bardzo czesto tak jest. Byla tez afera (chyba, w ktoryms slaskim szpitalu), ze podawali nieoczyszczone nasienie, bo urzadzenie bylo zepsute. Ile takich sytuacji nie wykryto to nie wiadomo.

    Co do kosztow ok, zgadzam sie, sa spore, ale zawsze mnie zaskakuje jak ktos chce miec dziecko i ciezko Mu zorganizowac kilkaset zl miesiecznie. Przeciez dziecko mniej kosztowac nie bedzie... Za co w takim razie chce utrzymac malucha? Uwazam, ze pieniadze przeznaczone na starania sa dobrym sprawdzianem dla domowego budzetu. Nie mowie tu o IVF, bo to jest rzeczywiscie inny poziom wydatkow...

    P.s. nie uderzam tymi slowami w nikogo konkretnego, takze Listek jako zalozycielka watku nie bierz tego do siebie :) zastanawiam sie tylko, bo dziecko to tez koszty i czasem mnie dziwi, ze ludzie nie patrza na to w ten sposob.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 08:45

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby dziecko to koszty, ale wydajesz na wózeczki czy inne duperele albo na jedzenie dla członka rodziny i to takie naturalne. A wydawanie kasy na leki i iui to dużo kasy z których efektu nie widać. Żebym wiedziała ze sie uda to bym mogła wydać duuzo duuzo więcej i bym nie żałowała. A tak wydaje sie tyle i nie widać końca niestety.
    A co do tematu ja z tego co słyszałam nie poszła bym na NFZ w życiu. Chodzę prywatnie i czekam na maleństwo ponad 2 lata. A jak bym chodziła na NFZ pewnie by było ze 3 razy dłużej, a bym była w tej samej czarnej dupie. Nie ma co ukrywać i czekać na cud. Trzeba działać żeby życie nam nie uciekło miedzy palcami i żeby nie spedzic Życia tylko we dwoje.

    listek lubi tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 1 października 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie zgodzę się Anatolka z Tobą.. to , że ciężko jest wygospodarować kasę na badania nie oznacza, ze na dziecko nie będzie
    zobacz ile jest biednych rodzin gdzie na leczenie ich nie stać a gromada dzieciaków biega i jakoś dają radę
    mi po 1,5 roku leczenia jest po prostu szkoda kasy na te całe zabawy z ginami, lekami, monitoringami dlatego teraz przeszłam na nfz
    w WWie na nfz można zrobić do 5 iui ale to zależy od wieku
    u mnie ze względu na wiek 35+ lekarka zapisała maks 3
    najdłużej czeka się na wizytę do gina nawet 4 tyg ;-)
    monitoringi są w pierwszej kolejności na IUI nie ma zapisów
    piszę na podstawie Warszawy Szpital na Starynkiewicza nie wiem jak w innych

    listek spróbuj może http://www.cm.umk.pl/wydzialy/wydzial-lekarski/jednostki-wydzialowe/katedra-poloznictwa-chorob-kobiecych-i-ginekologii-onkologicznej.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 11:50

    Mimbla, listek, Iwka lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ale cztery tygodnie do dużo jak na wizytę. Nie wiem jak Tobie, ale mi cieżko byłoby nawet dwa tygodnie wcześniej sie umówić do lekarza na wizytę. Bo nigdy nie wiem czy dostanę okres za tydzień czy za tydZien i dwa dni. A jednak duże znacZenie ma dzień cyklu w których chodzimy do lekarzy. Wiec ja nie widzę innego wyjścia jak tylko prywatnie.

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 1 października 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale to chodzi o pierwszą wizytę a tu już można dobrać termin
    na pierwszej wizycie i tak jest tylko pogadanka obejrzenie wyników badań itd jak nie ma się w tym czasie @ to przy okazji lekarz ogląda sobie na usg
    daje karteczkę na monitoring i potem już leci :-) przykaz żeby zgłosić się na pierwszy monitoring w 10-11dc, potem wylicza mniej więcej kiedy owu i karze przyjść już z facetem na kolejny monit około owu .. jak jest ok robią iui
    i tak jak pisałam na monitoring idzie się w pierwszej kolejności ..ba! nawet w recepcji podchodzi się bez kolejki :-)
    ja byłam z wynikami badań na wizycie w 26dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 11:48

    Iwka lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od lekarza i kliniki niektórzy albo większość profesjonalistów z tego co wiem musza zobaczyć usg na poerwszej wizycie miedzy 1 a 5 dniem cyklu.
    Ale z tego co piszesz to i tak u Ciebie NFZ nie najgorzej u mnie w mieście tak by nie prZeszlo.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 1 października 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informację.

    Ja podchodzę do inseminacji prywatnie, płacę za to.
    Tylko słyszałam, że często dziewczyny powtarzają inseminację kilka razy, a to już koszty są. Oczywiście nie chodzi o to, że tych pieniędzy nie ma, ale zawsze warto trochę przyoszczędzić jak jest taka możliwość.

    W każdym razie dzięki za informację :)

    Sama już nie wiem, może rzeczywiście nie ma co oszczędzać. Celem jest doprowadzenie do ciąży. Cena nie jest istotna, tylko wolałabym te pieniądze wydawać na bobaska :)

    miłego dnia

    Iwka lubi tę wiadomość

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie same podejście :) Życzę powodzenia i udanej iui :)

    Ja przeszłam narazie dwie inseminacje, niestety nieudane spróbuje jeszcze 2 razy jak sie nie uda to będę myślec o in vitro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 13:12

    Iwka lubi tę wiadomość

  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 1 października 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję. Również życzę udanej inseminacji :)

    Iwka lubi tę wiadomość

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 1 października 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez wolalabym wydawac na dziecko te pieniadze, ale na razie nie mam na kogo, wiec zamierzam wydac je tak, aby droga do spelnienia marzen byla dobrze zorganizowana. Nie chce oszczedzac i zastanawiac sie pozniej czy wszystko bylo optymalnie zorganizowane a szanse zmaksymalizowane :) a po tym, co sie slyszy panstwowej sluzbie zdrowia do optymalizacji daleko...

    adrenalina lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 października 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po pierwsze dziewczyny co do refundacji IUI ....jedno co warto sprawdzic przed podjeciem decyzji to opinie..
    u nas np w Kielcach robia iui na NFZ i generalnie idziesz czekasz w kolejce i jestes przyjeta .. czylli nie ma kolejek

    jednak jest to poradnia leczenia nieplodosci przy szpitalu

    no i co najwazniejsze jakosc IUI wola o pomste do nieba ..
    po pierwsze monitoring wyglada nastepujaco .. daja clo w 8=- 9 dc sprawdzenie obliczeni na podstawie statystycznego wzrostu pecherzyka kiedy osiagnie 18-20 mm i wtedy kazd a sobie zrobic zastrzyk.. (na oko) po czym kaza przyjsc zaokolo 36 h na IUI . nie sprawdzaja czy pecherzyk pekla czy nie.. jakiej jest wielkosci.. lekarom generalnie sie nie spieszy.. umawaiaja na godz 9 przychodza kolo 10-11 i na hura biora hurtowo 2 kobitki i w gabinecie robia IUI ..
    wiec lepiej przed sie dowiedziec jakie sa warunki ...
    w Kielcahc no nie robia przed IUI HSG .. co tak naparwde jest wymagane w kazdej normlnej klinice ktora robi rprawidlowo IUI ..

    Ps w tejze Kieleckiej poradni chciano nam robic IUI kilkakrotnie .. to nic ze w badaniu nasienia bylo napisane ze nie m plemnikow..wiec radze sie dopytac o opinie ;)

    co do kosztow jelsi chcecie je pomniejszyc proponuje zapoznani sie z metoda IUI evie...
    fakt jest drozsza ale daje porownywalne sznase do in vitro :)
    z racj tego ze nie jest podawane jednorazowo nasienie a przez 24 h poprzez cewnik :)

    http://www.ludwinludwin.pl/subpage,page,diagnostyka,sub,158

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 16:00

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Ja tez wolalabym wydawac na dziecko te pieniadze, ale na razie nie mam na kogo, wiec zamierzam wydac je tak, aby droga do spelnienia marzen byla dobrze zorganizowana. Nie chce oszczedzac i zastanawiac sie pozniej czy wszystko bylo optymalnie zorganizowane a szanse zmaksymalizowane :) a po tym, co sie slyszy panstwowej sluzbie zdrowia do optymalizacji daleko...
    Jestem tez tego zdania, ze zrobię wszystko co w mojej mocy żeby spełnić marzenie o dziecku. Nie ważne jakim kosztem. Będę wiedziała ze zrobiłam wszystko co w mojej mocy aby osiągnąć swój "cel" a nie zamartwiać sie na starość ze mogłam zrobić to czy tamto.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam o iui evie, hmm ciekawe muszę poczytać. Z czasem jak będę umawiać sie na kolejna iui zapytam lekarza czy u niego w klinice robią taka inseminacje:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 października 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    warto podpytac bo z tego co opisuja to jest to cos co moze zastapic w łatwiejszych przypadkach in vitro :)
    myjelsi nie znajdziemy plemnikow w biopsji to decydujac sie na dwace wlasnie z tej metody skorzystamy :)

    adrenalina, Mimbla lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 1 października 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie, też chcę wszystko zrobić i nie patrzeć na kasę. Dlatego pytam :)

    Znając teraz opinie jakie są odnośnie indeminacji na NFZ, to już też się nie będę zastanawiać :)

    Hmm.. ciekawa sprawa. Też o tym nie słyszałam. Koniecznie podpytam lekarza. Dzięki za informację :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 1 października 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny pozwoliłam sobie dolączyć do wątku. Ja ogólnie jestem przeciwniczką państwowej slużby zdrowia kolejki, traktowanie pacjenta jak intruza i wiele innycH. Jednak obecnie jestem po pierwsze nieudanej IUI w podobno jednej z najlepszych klinik w Polsce i powiem tak.... podejście ze wszystkim kosztowalo mnie coś około 1200 zł ...dużo chociaż wcześniej patrzyłam na to z perspektywy takiej, że kwota nie ma znaczenia ważny jest cel.Dziś wiem, że ta IUI nie miała prawa się odbyć zostałam naciągnięta na pieniądze. Obecnie trafiłam do pani gin która przyjume prywatnie ale na badania typu HSG czy laparo i tak samo na IUI kieruje do szpitala na NFZ załatwia miejsce w ekspresowym terminie i sama wykonuje zabiegi. Uważam, że w tej sytuacji to ma sens. A na IUI w prywatnych klinikach trzeba uważać, trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę, żeby nie dać się oszukać i naciągnać
    Pozdarwiam i życzę powodzenia :)

    Ania_84, Mimbla lubią tę wiadomość

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 października 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana a gdzie dokladnie podchodzilas warto powiedziec gdzie zeby przestrzec inne :-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 3 października 2014, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podchodziłam w Bocianie u doktora Mrugacza i mimo tak wielu pozytywnych opinii ja osobiście nie polecam. Ja ewidentnie zostałam naciągnięta na kasę. Zresztą to nie moja pierwsza negatywna przygoda z tą kliniką.
    Najgorsze jest to, że jak za dużo wiesz i chcesz wyrazić swoje zdanie to nie masz takiej możliwości moje sugestie doktor skwitował "naczytała się i się wymądrzasz" mimo, że nie wie kim jestem z wykształcenia ani jaką wiedzę posiadam

    Mimbla lubi tę wiadomość

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ