X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Refundacja inseminacji
Odpowiedz

Refundacja inseminacji

Oceń ten wątek:
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gdzie teraz jeździsz ? Tez do kogoś w Białym ?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6911

    Wysłany: 3 października 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    warto podpytac bo z tego co opisuja to jest to cos co moze zastapic w łatwiejszych przypadkach in vitro :)
    myjelsi nie znajdziemy plemnikow w biopsji to decydujac sie na dwace wlasnie z tej metody skorzystamy :)

    Ja pytalam swojego lekarza o to i powiedzial mi szczerze co o tym mysli i, ze jego zdaniem te 30% mozna miedzy bajki wlozyc. Dlaczego? Bo takie szanse daje invitro i nigdy w zyciu nie uwierzy w to, ze iui tez. Powiedzial mi, ze statystyki, ktorymi sie chwala z duzym prawdopodobienstwem nie sa rzetelne. Prawdopodobnie do statystyk nie byly brane pary z problemami, takie, dla ktorych jest to kolekny etap leczenia i slabiej rokuja, ale zwyczajne zdrowe pary. Pyk IUI i 1 na 3 zdrowe kobiety zaskakuje za pierwszym razem. Powiedzial, ze taki sposob moze miec faktycznie wiekszy sens, jesli facet ma bardzo kiepskie nasienie. W moim przypadku nie ma takiego problemu i on uwaza, ze stosunek jakosci do ceny (2500 zl - dzwonilam i pytalam) nie przemawia za tym, zeby w moim przypadku warto bylo z tej opcji korzystac. No, ale wiadomo - kazdy musi przetrawic.

    Reni lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Ja podchodziłam w Bocianie u doktora Mrugacza i mimo tak wielu pozytywnych opinii ja osobiście nie polecam. Ja ewidentnie zostałam naciągnięta na kasę. Zresztą to nie moja pierwsza negatywna przygoda z tą kliniką.
    Najgorsze jest to, że jak za dużo wiesz i chcesz wyrazić swoje zdanie to nie masz takiej możliwości moje sugestie doktor skwitował "naczytała się i się wymądrzasz" mimo, że nie wie kim jestem z wykształcenia ani jaką wiedzę posiadam
    no to teraz sie zastanwiam czy potrzebnie robi ta kuracje.. bo biopsja bedzie nasz kosztowac.. 9 tys .. alechyba zaryzykujemy .. choc my poki co leczymy sie tylko u dr Wolskiego

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie chodzę do dr Meugacza bo nie widzę innej opcji na innego ale jak znacie jakiegoś to możecie polecić tak na przyszłość. Jakby nie wyszło mi w bocianie.

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 3 października 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Ja podchodziłam w Bocianie u doktora Mrugacza i mimo tak wielu pozytywnych opinii ja osobiście nie polecam. Ja ewidentnie zostałam naciągnięta na kasę. Zresztą to nie moja pierwsza negatywna przygoda z tą kliniką.
    Najgorsze jest to, że jak za dużo wiesz i chcesz wyrazić swoje zdanie to nie masz takiej możliwości moje sugestie doktor skwitował "naczytała się i się wymądrzasz" mimo, że nie wie kim jestem z wykształcenia ani jaką wiedzę posiadam


    Mam takie same doświadczenia jak Ty, anu90 z moich rozmów z ginekologami, chociaż nie korzystałam z tej kliniki.. Niestety tak to już może musi być, że gdy problem "męski" dominuje to oni rozkładają ręce bo cóż, medycyna do tej pory skupiała się wokół hormonów kobiecych i ich stymulowania.

    Płacę miesięcznie kilka tys składek zusowskich, ze świadomością że moje pokolenie nie doczeka godnej emerytury, więc większość tych pieniędzy idzie w błoto. Chciałabym żeby inseminacje były refundowane, a jeśli nie - to żeby ktoś mi (NFZ - ustami ginekologa któremu mówię że od tylu miesięcy nie zachodzę w ciążę) powiedział wprost jaką ścieżkę leczenia męża należy obrać krążąc po specjalistach, co jest refundowane przy tej okazji a co nie.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas przy problemie meskim włąsnie w Novum tylko podjeli sie leczenia ..

    Iwka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A da radę wogole poprawić nasienie. Jakie leczenie faceta wchodzi w grę? My mamy słabe :/ żaden lekarz nigdy nie powiedział ze da radę coś z tym zrobić. Jedynie iui póki co jak sie nie uda kilka razy to in vitro.

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co sami ( bo żaden lekarz nie zlecił nam )kupiliśmy androvit i 2 msc juz maż łyka.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    A da radę wogole poprawić nasienie. Jakie leczenie faceta wchodzi w grę? My mamy słabe :/ żaden lekarz nigdy nie powiedział ze da radę coś z tym zrobić. Jedynie iui póki co jak sie nie uda kilka razy to in vitro.
    zalezy ktore parametry ma zanizone..

    jak masz gdzies wyniki to napisz :)

    jest sporo mozliwsoci jelsi chodzi o leczenie ale najpierw trzeba postawic diagnoze dlaczego sa one słabe..

    co do sposobow to oprocz androvitu .. zdrowy tryb zycia wiecej ruchu unikanie obcislych gatek zero sauny ,, ograniczyc alkohol i palenie ..

    co do leczenia to zalezy jelsi hormony sa ok, usg jader i posiewy tez .. to wstarczy suplementacj a..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2014, 13:51

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To stosujemy sie do wszystkich rzeczy. Maź był u urologa bo androloga nie ma w okolicy i sprawdzał pod kontem żylaków itd. To było prawidłowo. Wyniki napisze jak bede w domu :)

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upłynnienie -prawidłowe
    Objętość -1,5 norma 2,0-6,0
    PH - prawidłowe
    Lepkość - w normie
    Wygląd - prawidłowy
    Aglutynacja- +

    Ruch postępowy typ a - 2,0. :/
    typ b - 9,4
    typ c - 26,4

    Liczba plemników 27,2ml.
    Plemniki o prawidłowej budowie - 10%

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obj mogla byc spowodowana stresem :)
    Aglutynacja moze powodowac sklejanie plemnikow.. - wlasnie w takim wypadku pomocna jest iui :)
    szybkosc mozna poprawic witaminkami :) oraz kawa lub cola przed <3 no i chlodnym prysznicem dzonderek przed :)

    prawidlowe plemniki - to rozumiem z emorfologia 10% super :)

    generalnie wyniki nie sa zle :)
    typ a+tyb b = 11,4 % z 27.2 mln to prawie 3 mln plemnikow zdolnych do zaplodnienia pod wzgledem szybkosci :) i 3 mln prawidlowych :)
    niech maz pobierze te witaminki i powtorzcie sobie badania :) choc mozliwe ze np byl podziebiony lub zmeczony..albo wlansie zestresowany :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko !! Jak Ty mnie pocieszylaś to nawet nie masz pojęcia. UWIELBIAM CIĘ !! :):):)

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 4 października 2014, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalina obecnie chodzę do dr Gacuty nie przyjmuje w żadnej klinice tylko u siebie w domu i w szpitalu.Po pierwszej wizycie mam poczucie ze ktoś w końcu się nami interesuje ze naprawdę chce nam pomóc a nie wyciągnąć kasę i nawet jeśli nie uda się nam zajść w ciążę wiem ze ta doktor zrobi wszystko co może. Ja byłam tez pacjentka dr Pietrzyk i ego w bocianie i pacjentka Artemidy każdy lekarz mnie olal nie traktował poważnie co skutkuje tym ze od 4 lat staramy się o dziecko bo nikt nie próbował nam pomóc. Mimo że kilka kwestii jest tak oczywistych ze nic tylko leczyć

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 4 października 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Bocianie jestem tak naprawdę od niedawna. Wcześniej trafiałam na lekarzy którzy czułam ze chcą pomoc ( być moze nauczeni są stwarzać takie pozory ) ale tak naprawdę nic nie wiedziałam i czułam ze naciągają mnie na kasę. Wiec postanowiliśmy ze pójdziemy fo kliniki. Pierwsze nasze spotkanie było dwa msc temu. Dzis jestem po laparoskopii i histetoskopii jestem po badaniach hormonów u w końcu czuje ze zaczyna sie coś dziać ( po dwóch latach ). Na koleją wizytę idę za 3 miesiące. Narazie tak naprawdę mogę zaufać tam lekarzowi. Nie mam wyjścia. Ale zobaczymy co przyniesie czas.

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 4 października 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne jest to żeby mieć poczucie ze ktoś coś robi, mi w bocianie zrobiono inseminacje na przerośnietym pęcherzyku, podczas silnej grzybicy pochwy, dzień abstynencji bo 4 dni wcześniej dr powiedział żeby się kochać bo "może się coś wydarzy" , nie miałam przed zrobionego nawet HSG w dodatku wcześniej nie reagowałam na zastrzyki na pęknięcie a same pęcherzyki mi nie pękają a po inseminacji nie miałam usg .Uważam że popełniono wszystkie możliwe błędy żeby tylko naciągnąć nas na kasę

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 4 października 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę nastraszylas. Ale muszę trochę komuś wkońcu zaufać. Zobaczę jak to będzie w moim przypadku.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Ważne jest to żeby mieć poczucie ze ktoś coś robi, mi w bocianie zrobiono inseminacje na przerośnietym pęcherzyku, podczas silnej grzybicy pochwy, dzień abstynencji bo 4 dni wcześniej dr powiedział żeby się kochać bo "może się coś wydarzy" , nie miałam przed zrobionego nawet HSG w dodatku wcześniej nie reagowałam na zastrzyki na pęknięcie a same pęcherzyki mi nie pękają a po inseminacji nie miałam usg .Uważam że popełniono wszystkie możliwe błędy żeby tylko naciągnąć nas na kasę
    to ze nie robia USG - to nie jedna klinika... u nas w Kielcahc tez nie robia..co gorsza nawet nbie robia nawet monitu czy pecharzyki rosna.. o hsg nie wspomne...

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 4 października 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W bocianie nie robią hsg, bo robią więcej robią histeroskopię po której widza więcej niż po hsg.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem tak.. ja tez po wpisach Any sie przestarszylam ze moze nas naciagaja.. ale co klinika to rozne opinie.. i kazdy ma jakies zle lub dobre wspomnienia.. :)

    u nas sprawa jest jasna glownie tam pomgajaja takim parom jak namm.. dr Wolski jako pierwszy robil mikro biopsje jader .. i dlatego ufam jemu a nie facetowi ktory po jednym badaniu nasienia powiedzial ze tylko dawca wchodzi w gre .. jesli nic nie znajdziemy no coz.. liczymy se z tym .. :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ