X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Refundacja inseminacji
Odpowiedz

Refundacja inseminacji

Oceń ten wątek:
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gdzie teraz jeździsz ? Tez do kogoś w Białym ?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 3 października 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    warto podpytac bo z tego co opisuja to jest to cos co moze zastapic w łatwiejszych przypadkach in vitro :)
    myjelsi nie znajdziemy plemnikow w biopsji to decydujac sie na dwace wlasnie z tej metody skorzystamy :)

    Ja pytalam swojego lekarza o to i powiedzial mi szczerze co o tym mysli i, ze jego zdaniem te 30% mozna miedzy bajki wlozyc. Dlaczego? Bo takie szanse daje invitro i nigdy w zyciu nie uwierzy w to, ze iui tez. Powiedzial mi, ze statystyki, ktorymi sie chwala z duzym prawdopodobienstwem nie sa rzetelne. Prawdopodobnie do statystyk nie byly brane pary z problemami, takie, dla ktorych jest to kolekny etap leczenia i slabiej rokuja, ale zwyczajne zdrowe pary. Pyk IUI i 1 na 3 zdrowe kobiety zaskakuje za pierwszym razem. Powiedzial, ze taki sposob moze miec faktycznie wiekszy sens, jesli facet ma bardzo kiepskie nasienie. W moim przypadku nie ma takiego problemu i on uwaza, ze stosunek jakosci do ceny (2500 zl - dzwonilam i pytalam) nie przemawia za tym, zeby w moim przypadku warto bylo z tej opcji korzystac. No, ale wiadomo - kazdy musi przetrawic.

    Reni lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Ja podchodziłam w Bocianie u doktora Mrugacza i mimo tak wielu pozytywnych opinii ja osobiście nie polecam. Ja ewidentnie zostałam naciągnięta na kasę. Zresztą to nie moja pierwsza negatywna przygoda z tą kliniką.
    Najgorsze jest to, że jak za dużo wiesz i chcesz wyrazić swoje zdanie to nie masz takiej możliwości moje sugestie doktor skwitował "naczytała się i się wymądrzasz" mimo, że nie wie kim jestem z wykształcenia ani jaką wiedzę posiadam
    no to teraz sie zastanwiam czy potrzebnie robi ta kuracje.. bo biopsja bedzie nasz kosztowac.. 9 tys .. alechyba zaryzykujemy .. choc my poki co leczymy sie tylko u dr Wolskiego

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie chodzę do dr Meugacza bo nie widzę innej opcji na innego ale jak znacie jakiegoś to możecie polecić tak na przyszłość. Jakby nie wyszło mi w bocianie.

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 3 października 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Ja podchodziłam w Bocianie u doktora Mrugacza i mimo tak wielu pozytywnych opinii ja osobiście nie polecam. Ja ewidentnie zostałam naciągnięta na kasę. Zresztą to nie moja pierwsza negatywna przygoda z tą kliniką.
    Najgorsze jest to, że jak za dużo wiesz i chcesz wyrazić swoje zdanie to nie masz takiej możliwości moje sugestie doktor skwitował "naczytała się i się wymądrzasz" mimo, że nie wie kim jestem z wykształcenia ani jaką wiedzę posiadam


    Mam takie same doświadczenia jak Ty, anu90 z moich rozmów z ginekologami, chociaż nie korzystałam z tej kliniki.. Niestety tak to już może musi być, że gdy problem "męski" dominuje to oni rozkładają ręce bo cóż, medycyna do tej pory skupiała się wokół hormonów kobiecych i ich stymulowania.

    Płacę miesięcznie kilka tys składek zusowskich, ze świadomością że moje pokolenie nie doczeka godnej emerytury, więc większość tych pieniędzy idzie w błoto. Chciałabym żeby inseminacje były refundowane, a jeśli nie - to żeby ktoś mi (NFZ - ustami ginekologa któremu mówię że od tylu miesięcy nie zachodzę w ciążę) powiedział wprost jaką ścieżkę leczenia męża należy obrać krążąc po specjalistach, co jest refundowane przy tej okazji a co nie.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas przy problemie meskim włąsnie w Novum tylko podjeli sie leczenia ..

    Iwka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A da radę wogole poprawić nasienie. Jakie leczenie faceta wchodzi w grę? My mamy słabe :/ żaden lekarz nigdy nie powiedział ze da radę coś z tym zrobić. Jedynie iui póki co jak sie nie uda kilka razy to in vitro.

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co sami ( bo żaden lekarz nie zlecił nam )kupiliśmy androvit i 2 msc juz maż łyka.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    A da radę wogole poprawić nasienie. Jakie leczenie faceta wchodzi w grę? My mamy słabe :/ żaden lekarz nigdy nie powiedział ze da radę coś z tym zrobić. Jedynie iui póki co jak sie nie uda kilka razy to in vitro.
    zalezy ktore parametry ma zanizone..

    jak masz gdzies wyniki to napisz :)

    jest sporo mozliwsoci jelsi chodzi o leczenie ale najpierw trzeba postawic diagnoze dlaczego sa one słabe..

    co do sposobow to oprocz androvitu .. zdrowy tryb zycia wiecej ruchu unikanie obcislych gatek zero sauny ,, ograniczyc alkohol i palenie ..

    co do leczenia to zalezy jelsi hormony sa ok, usg jader i posiewy tez .. to wstarczy suplementacj a..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2014, 13:51

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To stosujemy sie do wszystkich rzeczy. Maź był u urologa bo androloga nie ma w okolicy i sprawdzał pod kontem żylaków itd. To było prawidłowo. Wyniki napisze jak bede w domu :)

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upłynnienie -prawidłowe
    Objętość -1,5 norma 2,0-6,0
    PH - prawidłowe
    Lepkość - w normie
    Wygląd - prawidłowy
    Aglutynacja- +

    Ruch postępowy typ a - 2,0. :/
    typ b - 9,4
    typ c - 26,4

    Liczba plemników 27,2ml.
    Plemniki o prawidłowej budowie - 10%

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obj mogla byc spowodowana stresem :)
    Aglutynacja moze powodowac sklejanie plemnikow.. - wlasnie w takim wypadku pomocna jest iui :)
    szybkosc mozna poprawic witaminkami :) oraz kawa lub cola przed <3 no i chlodnym prysznicem dzonderek przed :)

    prawidlowe plemniki - to rozumiem z emorfologia 10% super :)

    generalnie wyniki nie sa zle :)
    typ a+tyb b = 11,4 % z 27.2 mln to prawie 3 mln plemnikow zdolnych do zaplodnienia pod wzgledem szybkosci :) i 3 mln prawidlowych :)
    niech maz pobierze te witaminki i powtorzcie sobie badania :) choc mozliwe ze np byl podziebiony lub zmeczony..albo wlansie zestresowany :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 października 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko !! Jak Ty mnie pocieszylaś to nawet nie masz pojęcia. UWIELBIAM CIĘ !! :):):)

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 4 października 2014, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalina obecnie chodzę do dr Gacuty nie przyjmuje w żadnej klinice tylko u siebie w domu i w szpitalu.Po pierwszej wizycie mam poczucie ze ktoś w końcu się nami interesuje ze naprawdę chce nam pomóc a nie wyciągnąć kasę i nawet jeśli nie uda się nam zajść w ciążę wiem ze ta doktor zrobi wszystko co może. Ja byłam tez pacjentka dr Pietrzyk i ego w bocianie i pacjentka Artemidy każdy lekarz mnie olal nie traktował poważnie co skutkuje tym ze od 4 lat staramy się o dziecko bo nikt nie próbował nam pomóc. Mimo że kilka kwestii jest tak oczywistych ze nic tylko leczyć

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 4 października 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Bocianie jestem tak naprawdę od niedawna. Wcześniej trafiałam na lekarzy którzy czułam ze chcą pomoc ( być moze nauczeni są stwarzać takie pozory ) ale tak naprawdę nic nie wiedziałam i czułam ze naciągają mnie na kasę. Wiec postanowiliśmy ze pójdziemy fo kliniki. Pierwsze nasze spotkanie było dwa msc temu. Dzis jestem po laparoskopii i histetoskopii jestem po badaniach hormonów u w końcu czuje ze zaczyna sie coś dziać ( po dwóch latach ). Na koleją wizytę idę za 3 miesiące. Narazie tak naprawdę mogę zaufać tam lekarzowi. Nie mam wyjścia. Ale zobaczymy co przyniesie czas.

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 4 października 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne jest to żeby mieć poczucie ze ktoś coś robi, mi w bocianie zrobiono inseminacje na przerośnietym pęcherzyku, podczas silnej grzybicy pochwy, dzień abstynencji bo 4 dni wcześniej dr powiedział żeby się kochać bo "może się coś wydarzy" , nie miałam przed zrobionego nawet HSG w dodatku wcześniej nie reagowałam na zastrzyki na pęknięcie a same pęcherzyki mi nie pękają a po inseminacji nie miałam usg .Uważam że popełniono wszystkie możliwe błędy żeby tylko naciągnąć nas na kasę

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 4 października 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę nastraszylas. Ale muszę trochę komuś wkońcu zaufać. Zobaczę jak to będzie w moim przypadku.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Ważne jest to żeby mieć poczucie ze ktoś coś robi, mi w bocianie zrobiono inseminacje na przerośnietym pęcherzyku, podczas silnej grzybicy pochwy, dzień abstynencji bo 4 dni wcześniej dr powiedział żeby się kochać bo "może się coś wydarzy" , nie miałam przed zrobionego nawet HSG w dodatku wcześniej nie reagowałam na zastrzyki na pęknięcie a same pęcherzyki mi nie pękają a po inseminacji nie miałam usg .Uważam że popełniono wszystkie możliwe błędy żeby tylko naciągnąć nas na kasę
    to ze nie robia USG - to nie jedna klinika... u nas w Kielcahc tez nie robia..co gorsza nawet nbie robia nawet monitu czy pecharzyki rosna.. o hsg nie wspomne...

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 4 października 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W bocianie nie robią hsg, bo robią więcej robią histeroskopię po której widza więcej niż po hsg.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem tak.. ja tez po wpisach Any sie przestarszylam ze moze nas naciagaja.. ale co klinika to rozne opinie.. i kazdy ma jakies zle lub dobre wspomnienia.. :)

    u nas sprawa jest jasna glownie tam pomgajaja takim parom jak namm.. dr Wolski jako pierwszy robil mikro biopsje jader .. i dlatego ufam jemu a nie facetowi ktory po jednym badaniu nasienia powiedzial ze tylko dawca wchodzi w gre .. jesli nic nie znajdziemy no coz.. liczymy se z tym .. :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ