X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 4 listopada 2021, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello LateBloomer :) ja mam pierwszą wizytę za 3 tyg zarówno w Eurofertil jak i Reprofit, jeszcze nie podchodziłam do in vitro i nie mam pojęcia co mi zaproponują w klinikach, nie wiem też którą wybiorę. A poprzednie in vitro robiłaś w Czechach? Trochę mnie przerażają dojazdy, bo mieszkamy w wawie. A powiedz, ile razy musiałaś pojechać do kliniki na etapie stymulacji i pobrania komórek? Z KD jest w miarę prosto, bo jedzie się raz żeby oddać nasienie a potem w sumie na transfer.
    Ps.Mam nadzieję, że nie zawalę Cię pytaniami ;)

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 5 listopada 2021, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginewra - Na własnych komórkach podchodziłam w Novum i 2 razy w Kriobanku w Białymstoku (jesteśmy spod wawy)- z polecenia dziewczyn z forum tutaj z wątku in vitro z niskim AMH. Niestety u mnie tylko po jednej komórce ale ani razu transferu nie było bo komórka już do niczego. Poza tym nie wiem jak moje immuno i mamy średnie nasienie - do in vitro wystarczy ale naturalnie kiepsko więc kilka powodów niepowodzeń.
    Jeździliśmy ok. 6-7 razy na jedno podejście.
    Ale w twoim wypadku może być lepiej bo jak naturalnie jeszcze zachodzisz to in vitro może być jeszcze lepiej tylko musisz być obstawiona lekami (encorton, heparyna, accofil itp).
    Ile masz komórek na podlądzie usg? Wiadomo wystarczy tylko ta jedna jedyna dobra. Jeśli macie siły, czas, kaskę i zależy wam na własnych genach to ja bym się starała. Jak mi tu pisały dziewczyny, wszystko zależy ile macie jeszcze siły. Każdy ma swój limit. Komórkę dawczyni w każdej chwili możesz wykorzystać. Własne mają swój limit czasowy.
    Na twoim miejscu udałabym się do kliniki in vitro. Zrobisz badania, podglądy usg i zdecydujecie.
    W Kriobanku mogliby pomóc ale te dojazdy mogą męczyć chociaż jeżdżą tam z całego kraju i świata nawet. Tylko na wizyte czeka się nawet godzinę w poczekalni. To mała klinika rodzinna.
    Może dziewczyny polecą Ci inna klinikę w Wawie. Przeczytaj wątek "IN VITRO z niskim AMH" - tam jest kupa wiedzy i na pewno Ci doradzą 👍

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 5 listopada 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    LateBloomer dzięki, wszystko przed nami ;) na razie jakoś mam czuja na klinikę w Czechach, myślę że po tych dwóch pierwszych wizytach będę mieć zaproponowany jakiś plan działania i wtedy się zastanowię. Dwa tygodnie temu poroniłam i jeszcze trochę odtajam zarówno psychicznie jak i ciało pewno chwile potrzebuje dojść do równowagi, tak więc żeby zrobić jakiś podgląd muszę poczekać na pierwszy @.
    Możesz podpowiedzieć cos więcej o konieczności leków typu (encorton, heparyna, accofil itp)? czy muszą być jakieś zalecenia i czy klinika to przepiszę czy trzeba szukać u lekarzy spoza? pewnie jakiś immunolog to przepisuje a chyba nie jest tak łatwo i szybko się dostać..
    Robiłam trombofilię, mam dwie mutacje MTHTF i PAi-1 ale w układzie heterozygotycznym i juz kilku lekarzy mi mówiło,że metylowane witaminy ( głównie kwas f.) i acard od potwierdzonej ciąży wystarczy. Ja nie wiem. Ale wydaje mi się że moje niepowdzenia to prostu słaba jakość komórek z uwagi na wiek. Robiłam trombofilię i te dwie mutacje mi wykryli, podobno nie są hardcorowe, celiaklia spoko wyszła, nie mam. Ale zrobiłam też badania w kierunku chorób zakrzepowych bo po nich też można się tez zorientować czy badać dalej np. w kierunku zespołu antyfospolidowego i innych problemów z krzepnięciem. Badania w normie. Tydzień temu zrobiłam badanie ANA-1 , to takie ogólne badanie w kierunku chorób immuno, czekam jeszcze na wynik. I myslę żeby zrobić jeszcze immunoenotyp z NK ale chyba bliżej terminu transferu. Robiłam też kariotyp, swój. Mąż ma dwójke zdrowych pięknych dzieci z pierwszego małżeństwa więc na razie zakłądamy ze po jego stronie OK, aktualne badania nasienia ma tez w porządku. Mam drożne jajowody robiłam Sono, zachodzę w ciąże ale co z tego jak kończą się ok 10 tygodnia. Myśle ze to jakość moich komórek, co do ilosci to nie wiem ale jakości raczej poprawić się nie da nawet gdyby było ich sto ;). Dlatego też opcja KD jest dla mnie akceptowalna jeśli dziecko miało by szansę się urodzić i być zdrowe.

    A co Was skłoniło do Reprofit?

  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 5 listopada 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginewra wrote:
    LateBloomer dzięki, wszystko przed nami ;) na razie jakoś mam czuja na klinikę w Czechach, myślę że po tych dwóch pierwszych wizytach będę mieć zaproponowany jakiś plan działania i wtedy się zastanowię. Dwa tygodnie temu poroniłam i jeszcze trochę odtajam zarówno psychicznie jak i ciało pewno chwile potrzebuje dojść do równowagi, tak więc żeby zrobić jakiś podgląd muszę poczekać na pierwszy @.
    Możesz podpowiedzieć cos więcej o konieczności leków typu (encorton, heparyna, accofil itp)? czy muszą być jakieś zalecenia i czy klinika to przepiszę czy trzeba szukać u lekarzy spoza? pewnie jakiś immunolog to przepisuje a chyba nie jest tak łatwo i szybko się dostać..
    Robiłam trombofilię, mam dwie mutacje MTHTF i PAi-1 ale w układzie heterozygotycznym i juz kilku lekarzy mi mówiło,że metylowane witaminy ( głównie kwas f.) i acard od potwierdzonej ciąży wystarczy. Ja nie wiem. Ale wydaje mi się że moje niepowdzenia to prostu słaba jakość komórek z uwagi na wiek. Robiłam trombofilię i te dwie mutacje mi wykryli, podobno nie są hardcorowe, celiaklia spoko wyszła, nie mam. Ale zrobiłam też badania w kierunku chorób zakrzepowych bo po nich też można się tez zorientować czy badać dalej np. w kierunku zespołu antyfospolidowego i innych problemów z krzepnięciem. Badania w normie. Tydzień temu zrobiłam badanie ANA-1 , to takie ogólne badanie w kierunku chorób immuno, czekam jeszcze na wynik. I myslę żeby zrobić jeszcze immunoenotyp z NK ale chyba bliżej terminu transferu. Robiłam też kariotyp, swój. Mąż ma dwójke zdrowych pięknych dzieci z pierwszego małżeństwa więc na razie zakłądamy ze po jego stronie OK, aktualne badania nasienia ma tez w porządku. Mam drożne jajowody robiłam Sono, zachodzę w ciąże ale co z tego jak kończą się ok 10 tygodnia. Myśle ze to jakość moich komórek, co do ilosci to nie wiem ale jakości raczej poprawić się nie da nawet gdyby było ich sto ;). Dlatego też opcja KD jest dla mnie akceptowalna jeśli dziecko miało by szansę się urodzić i być zdrowe.

    A co Was skłoniło do Reprofit?
    Jeśli zachodzisz w ciąże i zabrnęłaś już w immunologię to zrób te komórki NK (tylko najlepiej je zrobić w 2 fazie cyklu) allo mlr i KIR-y. Niekoniecznie to wina Twoich komórek.

    Ginewra lubi tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 5 listopada 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Jeśli zachodzisz w ciąże i zabrnęłaś już w immunologię to zrób te komórki NK (tylko najlepiej je zrobić w 2 fazie cyklu) allo mlr i KIR-y. Niekoniecznie to wina Twoich komórek.

    Dziękuje za podpowiedź, faktycznie zrobię teraz NK, tym bardziej, ze podobno do 6 tygodni po poronieniu dobrze zrobić, żeby potwierdzić/wykluczyć, czy ten czynnik miał znacznie przy niepowodzeniu...

  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 6 listopada 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Ginewra - Na własnych komórkach podchodziłam w Novum i 2 razy w Kriobanku w Białymstoku (jesteśmy spod wawy)- z polecenia dziewczyn z forum tutaj z wątku in vitro z niskim AMH. Niestety u mnie tylko po jednej komórce ale ani razu transferu nie było bo komórka już do niczego. Poza tym nie wiem jak moje immuno i mamy średnie nasienie - do in vitro wystarczy ale naturalnie kiepsko więc kilka powodów niepowodzeń.
    Jeździliśmy ok. 6-7 razy na jedno podejście.
    Ale w twoim wypadku może być lepiej bo jak naturalnie jeszcze zachodzisz to in vitro może być jeszcze lepiej tylko musisz być obstawiona lekami (encorton, heparyna, accofil itp).
    Ile masz komórek na podlądzie usg? Wiadomo wystarczy tylko ta jedna jedyna dobra. Jeśli macie siły, czas, kaskę i zależy wam na własnych genach to ja bym się starała. Jak mi tu pisały dziewczyny, wszystko zależy ile macie jeszcze siły. Każdy ma swój limit. Komórkę dawczyni w każdej chwili możesz wykorzystać. Własne mają swój limit czasowy.
    Na twoim miejscu udałabym się do kliniki in vitro. Zrobisz badania, podglądy usg i zdecydujecie.
    W Kriobanku mogliby pomóc ale te dojazdy mogą męczyć chociaż jeżdżą tam z całego kraju i świata nawet. Tylko na wizyte czeka się nawet godzinę w poczekalni. To mała klinika rodzinna.
    Może dziewczyny polecą Ci inna klinikę w Wawie. Przeczytaj wątek "IN VITRO z niskim AMH" - tam jest kupa wiedzy i na pewno Ci doradzą 👍

    LateBloomer a znasz może jakiegoś sensownego lekarza w Warszawie lub okolicach, który poprowadził by przygotownie/podglądy do in vitro, zakładając, że do Czech były by tylko najbardziej konieczne wyjązdy? Taki gin dla którego in vitro to nie obca planeta..

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 7 listopada 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie stoję przed tym wyborem. Mam klinikę ginekologiczna bardzo blisko domu jednak nie wiem czy to mi wystarczy. Muszę lada dzień właśnie się do nich udać po tabletki antykoncepcyjne. Co do podglądów albo podpytam teraz albo od razu pójdę do jednej z klinik in vitro z dobrym dojazdem. Mam upatrzoną jedną bardziej pod względem dojazdów aby omijać centrum i korki. Robię jeszcze immunologie i czekam na wyniki więc myślę że oni będą bardziej odpowiedni do zadania :)

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 7 listopada 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Właśnie stoję przed tym wyborem. Mam klinikę ginekologiczna bardzo blisko domu jednak nie wiem czy to mi wystarczy. Muszę lada dzień właśnie się do nich udać po tabletki antykoncepcyjne. Co do podglądów albo podpytam teraz albo od razu pójdę do jednej z klinik in vitro z dobrym dojazdem. Mam upatrzoną jedną bardziej pod względem dojazdów aby omijać centrum i korki. Robię jeszcze immunologie i czekam na wyniki więc myślę że oni będą bardziej odpowiedni do zadania :)

    Ja też chodziłam do kliniki takiej ogólnej Premium Medical, lekarka super to ona ustawiła mnie na tory działania- zrobiła badanie drożności, wysłała partnera do androloga i na badania. Ogólnie bardzo byłam zadowolona tylko nie wiem czy tak rutunowo oni sie też znają na in vitro, żeby to co można kontrolować na miejscu..

    Powiedz kochana a jaki jest u Ciebie koszt w Reprofit ? Na stronie podano 3000 Eu za In vitro + PGS, i 4950 za KD. Będziesz badała zarodki? Ciekawe czy to jest cena za PGS 1 zarodka czy za taką ilość zarodków jaką uzyskasz? No i czego w tej cenie nie ma i trzeba byc przygotowanym na dopłatę? Pytanie w sumie do wszystkich :)

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 7 listopada 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 19:48

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 7 listopada 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie dla spokoju zbadamy zarodek. Obyśmy doszli do tego etapu. Mam wątpliwości co do nasienia ukochanego. Niby ma wyniki wystarczające do in vitro ale nadwaga i pali elektroniczne papierosy.
    Co do ceny to widziałam tylko to co w cenniku. Leki, dodatkowe badania jego i badanie zarodka pewnie trzeba dopłacić. Tyle już wydaliśmy w tym roku że lepiej nie myśleć o tym 😉
    Nie wiem czy przy KD wystarczy że przezornie zrobię Immunofenotyp (NK). Czy jest sens robić jeszcze allo mlr i kir/hlac?

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się na badanie Immunofenotyp (NK) i ANA, na razie dalszych nie zrobię bo nie miałam jeszcze in vitro i zapisałam się na wizytę do giekologa-immnumologa w połowie grudnia, do prof. Jerzak, jeśli zaleci zrobić to wtedy.

    Co do nasienia to trzymam kciuki żeby wybrali championa do in vitro i to wystarczy :). Mój partner ma nasienie wg. badań spoko ale androlog mówił, że jak ktoś przechodził covid, to moze byc trochę osłabiony głównie ruch, przemieszczanie się i trzeba troche czasu żeby się to unormowało tak więc od pół roku bierze suple. Co ciekawe musze go pilnować żeby brał regularnie ;) nie mam zamiaru narzekać ale w porównaniu z kobietami, ilość badań które my wykonujemy, leków, potem zajście i bycie w ciąży w porównaniu z tym co nasi kochani mężczyźni muszą robić w tej kwestii jest nie porównywalna a i tak w moim przypadku muszę przypominać żeby brał te jedną tabletkę dziennie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2021, 09:31

  • Zmykam z polski Przyjaciółka
    Postów: 132 25

    Wysłany: 8 listopada 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja co prawda podchodziłam do, już zreszta 3ciej procedury ivf w Eurofertil,ale z uwagi na to ze pan doktor nie umiał mi pomóc z moimi problemami , skorzystałam z pomocy reprofit. W zeszłym cyklu wykonywałam test endometrio. Nie mam jeszcze wynikow , powinny być w tym tygodniu, ale test Era najprawdopodobniej nie wyjdzie diagnostyczny z uwagi na to ze zle mi wyliczyli dzien owulacji.
    Jednak lekarka zachowała się spoko i nie placilam za badanie, bo jeśli wyjdzie niediagnostyczne to i tak nie będę za to płacić.

    Ginewra lubi tę wiadomość

    Dwie nieudane procedury w Polsce
    Transfer swiezy ❌
    Transfer na cyklu sztucznym ❌

    Trzecia procedura( w trakcie ) w Czechach
    ja 34 lata , maz 35 lat
    2021:
    3 zarodki przebadane genetycznie
    Problem cienkiego endometrium
    Mutacje pai i czynnik V
    Problem w cytokinach
    Allo mlr ponad 40%
    KIR Bx brak dwóch DS-ow


    FET 09.2021 ❌ 😪7dpt 7.1 8dpt 6.5 10dpt 0.2

    10.2021 Test Endometrio cykl naturalny
    Test Emma prawidlowy
    Test Alice prawidlowy
    Test Era prawidlowy

    FET 01.2022 ❌😪😪😪😪
    FET 02.2022 ❌😰

    Wybór kliniki do ostatniej procedury🤷‍♀️
  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 8 listopada 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmykam z polski wrote:
    Hej dziewczyny, ja co prawda podchodziłam do, już zreszta 3ciej procedury ivf w Eurofertil,ale z uwagi na to ze pan doktor nie umiał mi pomóc z moimi problemami , skorzystałam z pomocy reprofit. W zeszłym cyklu wykonywałam test endometrio. Nie mam jeszcze wynikow , powinny być w tym tygodniu, ale test Era najprawdopodobniej nie wyjdzie diagnostyczny z uwagi na to ze zle mi wyliczyli dzien owulacji.
    Jednak lekarka zachowała się spoko i nie placilam za badanie, bo jeśli wyjdzie niediagnostyczne to i tak nie będę za to płacić.

    Hej a możesz powiedzieć na czym polega to badanie i jaki jest koszt. To nie dobrze jesli nie wyjdzie Ci diagnostycznie ale miło ze strony kliniki, że się poczuje w razie czego co do kosztów. Podchodzisz do KD?

  • Zmykam z polski Przyjaciółka
    Postów: 132 25

    Wysłany: 8 listopada 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginewra wrote:
    Hej a możesz powiedzieć na czym polega to badanie i jaki jest koszt. To nie dobrze jesli nie wyjdzie Ci diagnostycznie ale miło ze strony kliniki, że się poczuje w razie czego co do kosztów. Podchodzisz do KD?

    Podchodzę na własnych komórkach.
    Mam dwa mrozaczki.
    Koszt całego badania to 1350euro. W tym sama Era to koszt 950euro. Całe badanie to endometrio czyli emma, alice I era. Emma i alice w moim przypadku wyjdą diagnostyczne bo nie zależy to od dnia cyklu.

    Dwie nieudane procedury w Polsce
    Transfer swiezy ❌
    Transfer na cyklu sztucznym ❌

    Trzecia procedura( w trakcie ) w Czechach
    ja 34 lata , maz 35 lat
    2021:
    3 zarodki przebadane genetycznie
    Problem cienkiego endometrium
    Mutacje pai i czynnik V
    Problem w cytokinach
    Allo mlr ponad 40%
    KIR Bx brak dwóch DS-ow


    FET 09.2021 ❌ 😪7dpt 7.1 8dpt 6.5 10dpt 0.2

    10.2021 Test Endometrio cykl naturalny
    Test Emma prawidlowy
    Test Alice prawidlowy
    Test Era prawidlowy

    FET 01.2022 ❌😪😪😪😪
    FET 02.2022 ❌😰

    Wybór kliniki do ostatniej procedury🤷‍♀️
  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 9 listopada 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak jest na forum szczęściara, której udało się z Reprofit doświadczyć ciąży/macierzyństwa dajcie znać proszę, potrzebny jest jakiś powiew optymizmu w tych dziwnych czasach :)

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 15 listopada 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 19:49

  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 15 listopada 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Coś cicho tutaj😪
    Ja czekam na okres i zaczynam antykoncepcje hormonalną, pierwszy raz w życiu.

    Gusia trzymam kciuki kochana niech Ci hormony wejdą tam gdzie trzeba :) ja mam pierwszą wizytę za 10 dni więc zdam relację po ;)

    Gusia1985 lubi tę wiadomość

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 16 listopada 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie że powstał ten wątek bo niestety ciężko coś znaleźć o Reprofit. Ja miałam konsultacje w Eurofertil i Reprotift. Decyduje się na współpracę z Reprotift z uwagi na ich podejście. Czekam na termin kolejnej wizyty tym razem jeszcze z szefem jak sądzę i będzie działać. Jak dotąd jestem zadowolona. Życzę wam dziewczyny powodzenia.
    A i na wizytę czekałam ok4 tygodni. Jedna z was pisała że w Eurofertil wizyta dopiero na styczeń, niestety ale doktor mówił że mają przerwę świąteczną czy coś takiego

  • Ginewra Ekspertka
    Postów: 144 75

    Wysłany: 17 listopada 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Coś cicho tutaj😪
    Ja czekam na okres i zaczynam antykoncepcje hormonalną, pierwszy raz w życiu.

    Gusia, jak wygląda przygotowanie do transferu świeżynki w Reprofit? Już zaczynasz brać hormony codziennie i w styczniu transfer? czyli jakieś dwa cykle przed bierze się już leki? Masz już wybrana dawczynię?

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 17 listopada 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 19:49

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ