X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1054 1949

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co sprawiło, że wybrałyście Reprofit zamiast Eurofertil? Czy w Reprofit też robią ministymulacje takie jaki w Eurofertil (np. 3 stymulki pod rząd)? Może któras z Was miała z pozytywnym skutkiem?

    👩 Niedoczynność tarczycy, IO, endometrioza (torbiel jajnika), adenomioza, usunięty mięśniak macicy, AMH 1,1-1,8 (89 r.)
    🧔 Ciężka oligoteratozoospermia, IO

    ➡️ 1IMSI - 02.2022 - długi, 3 komórki, 3 zapłodnione, 0 blastek - brak transferu 😔
    ➡️ 2IMSI - 07.2022 - krótki, 5 komórek, 5 zapłodnionych, 0 blastek - brak transferu 😭
    ➡️ 3IMSI - 03/04.2023 - duostim, 2x krótki, łącznie 8 komórek, 7 zapłodnionych, 2x4A❄️, 0 blastek 💔
    ▪️31.10.2023 - CN, FET 2x4A(2-dniowe)+EG&AH
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    11t2d - sanco - ryzyka niskie, córeczka 😍
    12t4d - I prenatalne - 6,1 cm🍀
    20t4d - II prenatalne - 420 g 🍀
    29t3d - III prenatalne 🤞

    preg.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Dziewczyny, a co sprawiło, że wybrałyście Reprofit zamiast Eurofertil? Czy w Reprofit też robią ministymulacje takie jaki w Eurofertil (np. 3 stymulki pod rząd)? Może któras z Was miała z pozytywnym skutkiem?
    ja w dużej mierze opiniami z tego forum. Przeczytałam cały watek o adopcji zarodka i tam chyba nie ma nikogo komu się nie udało, predzej czy później ale się chyba wszystkim udało :)

    potem mieliśmy pierwsza wizytę, nikt nas na nic nie naciągał, nie namawiał-to z czym przyszlismy zostało potwierdzone i poparte a następnie dostaliśmy ogrom wsparcia-wszystko totalnie za free!!! no i ruszyliśmy z kopyta i udało się za pierwszym razem :) niestety po paru stymulacjach w novum a także z racji wieku (skonczone 40 lat) ja już nie chciałam robić więcej stymulacji choć oczywiście w novum już na mnie ręce zacierali...gdbysmy tam trafili z rok wcześniej podeszłabym bez zastanowienia :)

    FlyingDutchman lubi tę wiadomość

    age.png
  • meerici Autorytet
    Postów: 438 408

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny 🙂 czekam spokojnie w takim razie.

    Wiadomo chciałabym jeszcze powalczyć o własne… Gdyby finanse były nieograniczone to bym się tak nie spinała, ale niestety jest jak jest. Mój synek już zaczyna ogarniać kim są ci magiczni bracia i siostry dzieciaków z piaskownicy, zaraz zaczną się pytania kiedy on dostanie rodzeństwo pod choinkę. Ostatnio naoglądał się cioci w ciąży i teraz ciagle przytula się do mojego brzucha i pyta czy tam tez jest dzidziuś 😭Starania o drugie wcale nie są takie łatwiejsze, jedynie presja otoczenia się zmniejszyła. Mnie to rozwala, bo zawsze marzyłam nie tyle o dziecku co o dużej rodzinie. No ale komu ja to mówię… 😉

    Umówiłam się jeszcze do EuroFertil, ale termin dopiero na marzec 🤦🏼‍♀️ A niedługo mamy wizytę w Angeliusie, zobaczymy co nam w ogóle powiedzą.

    Zenula lubi tę wiadomość

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Dziewczyny, a co sprawiło, że wybrałyście Reprofit zamiast Eurofertil? Czy w Reprofit też robią ministymulacje takie jaki w Eurofertil (np. 3 stymulki pod rząd)? Może któras z Was miała z pozytywnym skutkiem?

    Ja wybrałam tą klinikę zanim powstało to forum 🙂 dopiero z dziewczynami założyłyśmy to bo coraz wiecej nas się tą kliniką interesowało. Miałam konsultacje w obu klinikach w Eurofertil od razu zaproponowali stymulację i invitro a w Reprofit zalecili konsultacje ze Specjalistą od endo bo obawiali się możliwych powikłań po stymulacjach. Także pierwsze to już dużo mi dało do myślenia. Po drugie w Eurofertil Lachcina nie ma pomysłu na kobiety 35+ tak wywnioskowałam i z różnych opinii słyszałam, ja jestem młodsza ale jednak wolę trochę więcej zapłacić bo będę podchodzić do ivf raz max dwa razy.
    I tak, Reprofit jest droższa to napewno i płacimy tam tylko w euro.

  • Pretty123 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;) chciałabym dołączyć do grupy, bo też jestem w reprofit co prawda dotychczas punkcję i transfer miałam w Brnie, ale zastanawiam się czy do kolejnego transferu nie podejść w Ostrawie mam bliżej niż do Brna. Czy wiecie jak wygląda przeniesienie zarodków między lokalizacjami ?

    Chciałabym jeszcze dopytać jak wygląda przygotowanie do transferu na cyklu naturalnym? W pierwszej wersji miałam mieć na sztucznym ze względu na przygotowanie immunologiczne ale lekarz zdecydował że na naturalnym podejdziemy. Czy na USG jeździcie do klinki czy na miejscu wykonujecie? Trochę mam obawy podchodzić na naturalnym cyklu pod kątem zgrania tego wszystkiego i czy na USG lekarz w Polsce dobrze określi wielkość pęcherzyka i endometrium.
    Do tej pory miałam na cyklach sztucznych transfery i jeden w Brnie w tym samym cyklu co punkcja

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pretty123 wrote:
    Cześć dziewczyny ;) chciałabym dołączyć do grupy, bo też jestem w reprofit co prawda dotychczas punkcję i transfer miałam w Brnie, ale zastanawiam się czy do kolejnego transferu nie podejść w Ostrawie mam bliżej niż do Brna. Czy wiecie jak wygląda przeniesienie zarodków między lokalizacjami ?

    Chciałabym jeszcze dopytać jak wygląda przygotowanie do transferu na cyklu naturalnym? W pierwszej wersji miałam mieć na sztucznym ze względu na przygotowanie immunologiczne ale lekarz zdecydował że na naturalnym podejdziemy. Czy na USG jeździcie do klinki czy na miejscu wykonujecie? Trochę mam obawy podchodzić na naturalnym cyklu pod kątem zgrania tego wszystkiego i czy na USG lekarz w Polsce dobrze określi wielkość pęcherzyka i endometrium.
    Do tej pory miałam na cyklach sztucznych transfery i jeden w Brnie w tym samym cyklu co punkcja

    Myślę że większego problemu z przeniesieniem nie będzie bo to ta sama klinika. Napewno jeden z lekarzy przyjmuje i w Brno i Ostrava także myślę się sprawnie to działa. Ja jestem po 3 miesięcznej terapii hormonalnej więc też nie czekam na @ tylko pani doktor odliczyła dni kiedy mam zacząć brać menopur czy jakoś tak i tyle. Musiałabyś sprawdzić forum "do tyłu" napewno coś znajdziesz 🙂 ja ze względu na to, że zrezygnowałam z lekarza w Polsce a dwa że nastawiam się na jedną lub dwie próby to będę jeździć do kliniki na USG natomiast wiem, że nie ma najmniejszego problemu jeśli zrobisz ją u swojego lekarza, mnie pytali czy chce przyjechać.

  • Mania88 Ekspertka
    Postów: 161 173

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😉 od czerwca jestem pacjentka reprofit i chciałabym dołączyć do grupy 🙂. Moja droga do macierzynstwa trwa juz 4 lata 😔 teraz jestem po transferze w reprofit w Ostravie i czekam na możliwość zrobienia bety chociaz moje przeczucia nie sa dobre ale mam nadzieje ze sie mylę . Moze macie jakieś większe doświadczenie jesli chodzi o lekarzy w tej klinice ? Czy moze ktoras z Was adoptowala zarodek i sie udalo ? Czy miałyście podawany intralipid ?

  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania88 wrote:
    Hej dziewczyny 😉 od czerwca jestem pacjentka reprofit i chciałabym dołączyć do grupy 🙂. Moja droga do macierzynstwa trwa juz 4 lata 😔 teraz jestem po transferze w reprofit w Ostravie i czekam na możliwość zrobienia bety chociaz moje przeczucia nie sa dobre ale mam nadzieje ze sie mylę . Moze macie jakieś większe doświadczenie jesli chodzi o lekarzy w tej klinice ? Czy moze ktoras z Was adoptowala zarodek i sie udalo ? Czy miałyście podawany intralipid ?

    Witam Mania :)
    Poczekaj na betę i wierz w swoje maleństwo. Wszystkie tu będziemy trzymać kciuki za Ciebie! :)
    Ja jestem po KD a nie AZ,ale ze słabym nasieniem udało nam się z 5 zarodkami :) pierwszy transfer i obecnie 21tc. Czego i Tobie życzę :)
    Miałam podany intralipid ale nie w klinice tam,tylko w Pl (bo taniej), steryd i heparynę. Wszystko z zalecenia immunologa w Pl,ale zalecenia w klinice pokazałam,więc i tam nie byłoby problemu z wlewem :)

    Gusia1985, Mania88 lubią tę wiadomość

  • Alutka77 Przyjaciółka
    Postów: 108 91

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Pisałam już na innym forum ale tak do końca to się nie dowiedziałam. Dziewczyny które jechały do Czech na transfer napiszcie proszę czy ja muszę winietę wykupić po czeskiej stronie? Czytałam gdzieś że przejazd do Ostravy jest gratis że dawno zniesiono opłaty na odcinku z Polski. Niektóre jednak pacjentki które udzielają się na forum pisały mi że wykupowały winietę.

  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z przygotowań do transferu zostały mi:
    Luteina 200- 3opakowania
    Fraxiparine 1 ml -2 opakowania

    Za leki płaciłam 100 procent
    Mogę oddać za 50 procent ceny

    W przypadku zainteresowania proszę pisać [email protected]


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • Pretty123 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka77 wrote:
    Hej. Pisałam już na innym forum ale tak do końca to się nie dowiedziałam. Dziewczyny które jechały do Czech na transfer napiszcie proszę czy ja muszę winietę wykupić po czeskiej stronie? Czytałam gdzieś że przejazd do Ostravy jest gratis że dawno zniesiono opłaty na odcinku z Polski. Niektóre jednak pacjentki które udzielają się na forum pisały mi że wykupowały winietę.

    Do Ostrawy nie trzeba mieć winiety, ale do kliniki w Brnie już tak

  • Alutka77 Przyjaciółka
    Postów: 108 91

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pretty123 wrote:
    Do Ostrawy nie trzeba mieć winiety, ale do kliniki w Brnie już tak
    Dzięki za potwierdzenie:-)

  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3026 5389

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my też staramy się od 3 lat o drugie. Córka 10 lat, ciaza naturalna. Z niektórymi z Was już się znam z innych wątków 😀 my niedawno podjęliśmy decyzję o AZ w Reproficie, termin konsultacji mamy 01.09 😊

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Mania88 Ekspertka
    Postów: 161 173

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 bylas wczesciej juz w reprofit ? Wiesz kto jest twoim lekarzem ?

  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3026 5389

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniak nie byłam. Ja dopiero zaczynam swoją drogę z in vitro. Przerwałam stymulacje bo były 2 pęcherzyki, nie wiadomo czy by się zapłodniły a potem jeszcze czekały ich badania genetyczne. Więc podjęliśmy męską decyzję o AZ I padło na Reprofit 😊 Naszą koordynatorka jest Renata, a dr Rakosova. Wysłałam badania które zrobiłam, wypełniłam kwestionariusz i czekamy do 01.09 😁

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Mania88 Ekspertka
    Postów: 161 173

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIA
    Podjęliście bardzo dobra decyzje 😉 my troche po namowach lekarzy zdecydowaliśmy się na in vitro ze swoimi komórkami okazalo sie ze jest ich 10 przy czym przetrwal 1 zarodek do 5 dnia😔. Jestem po chorobie nowotworowej ,a moj maz ma fragmentacja 41 😔 w tym momencie mamy tylko jedna opcje na ktora sie zdecydujemy bo test niestety nie wyszedl. Mialam przyjemnosc z dr Rokosova bardzo sympatyczna 😉.

    Monika29 lubi tę wiadomość

  • Mania88 Ekspertka
    Postów: 161 173

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmonika29 moge Cie zaprosić do przyjaciółek?

    Monika29 lubi tę wiadomość

  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Maniak nie byłam. Ja dopiero zaczynam swoją drogę z in vitro. Przerwałam stymulacje bo były 2 pęcherzyki, nie wiadomo czy by się zapłodniły a potem jeszcze czekały ich badania genetyczne. Więc podjęliśmy męską decyzję o AZ I padło na Reprofit 😊 Naszą koordynatorka jest Renata, a dr Rakosova. Wysłałam badania które zrobiłam, wypełniłam kwestionariusz i czekamy do 01.09 😁

    Monia dr Rokosova jest wspaniała :) jesteście w dobrych rękach :)

  • Mania88 Ekspertka
    Postów: 161 173

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAAA
    Orientujesz się może czy doktor Dankova jest lekarzem godnym polecenia ?

  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3026 5389

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania88 pewnie ze możesz mnie dodać 😊 nas dr od początku namawiała na KD lub AZ, ale ja głupia się uparłam....Ale zmądrzałam zanim wydaliśmy kasę na marne bo ja z takim amh na pewno nie miałbym szans. A nikt ie mówił Ci o zamrożeniu oocytów przed chemioterapia?
    Cieszę się że tak chwalicie dr 😊

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ